Duchowe Dary: Pomoc/Służba

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Duchowe Dary: Pomoc/Służba

Postautor: Imperator » 02 gru 2010, 12:02

Duchowe Dary: Pomoc/Służba

Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami. A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy... (1 Koryntian 12:27-28) Jeśli posługiwanie, to w usługiwaniu... (Rzymian 12:7)

Duchowy Dar Pomocy/Służby: Definicja

Dar pomocy/służby jest zdolnością do radosnej pracy z kimś i pomocy tej osobie ukończyć zadanie jakie Bóg jej dał. Ludzie z tym darem zwykle wolą pracować za kulisami. Mają raczej tendencję do radosnego brania na siebie ciężarów i odpowiedzialności z innych. Ten dar zwykle przychodzi z pokorą i poświęceniem, a także zdolnością postrzegania potrzeb innych.

Ludzie z Darem Pomocy/Służby

Ci ludzie zwykle demonstrują postawę sługi, lojalność, zwracają uwagę na detale, odpowiadają na inicjatywę innych. Dobrze funkcjonują w zdefiniowanych stanowiskach i jako asystenci liderów.

Pomoc/Służba w Piśmie

Mateusz 20:28 mówi że “Syn Człowieczy [Jezus] nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu.”
Jezus powiedział też, “Ja jestem wśród was jako ten, który usługuje,” i nawet umył nogi swoich uczniów (Łukasza 22:27; Jana 13:5). Ponieważ słudzy często pracują za kulisami, ich praca ale niech imię jest często wymieniane w Piśmie (np. Liczb 11:17; 1 Tymoteusza 6:2; Dzieje 6:1-3). Ludzie wymienieni w Biblii którzy pomagali w służbie kościoła to Feba, Pryska, Akwila, Epenet, Tryfena, Tryfoza (Rzymian 16:1-4,12), oraz Jan (Dzieje 13:5). Niektórzy z tym darem są także wyznaczani do przywództwa kościelnego jako diakoni (1 Tymoteusza 3:8-13).

Czy Masz Ten Dar?

* Czy lubisz pomagać innym stawać się bardziej efektywnymi w ich pracy?

* Czy lubisz pracować za kulisami?

* Kiedy ktoś kiepsko wykonuje swoją pracę czy twoją pierwszą reakcją jest by im pomóc zamiast krytykować?

* Czy preferujesz pracę w pomocy/wsparciu niż w przywództwie?

* Czy kiedy słyszysz o czyichś potrzebach, to czy oferujesz swoją pomoc jeśli to możliwe?

* Czy kiedy ktoś prosi ciebie o pomoc, czy trudno ci odmówić?

[tlumaczenie: http://theresurgence.com/series/spiritual-gifts ]


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 mar 2011, 21:54

Przeniosłem do czytelni.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości