W jaki sposób dzielić się ewangelią?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Sebeq
Posty: 138
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sebeq » 07 kwie 2011, 07:43

Dzięki za podpowiedzi. Rzeczywiście te świadectwa to dobry pomysł.

Nie do końca rozumiem Twoją wypowiedz Mozart :) Ogólnie zawsze staram się stronić od używania pojęć które są bardzo powszechne w kościołach a nie zrozumiałe kompletnie dla osoby ze świata - ot i przykład takiego zwrotu, wiele publikacji zagranicznych autorów szczególnie z USA jest tak pisanych.

Znalazłem też http://alejka.pl/biblijne_chrzescijanstwo.html tytuł brzmi zachęcająco. Treść muszę przestudiować, ale na allegro jest za 7 zł, najwyżej stracę ;)


Mozart35
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hamburg
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mozart35 » 07 kwie 2011, 09:30

Iv pisze:
Mozart35 pisze:
Mozart35 pisze:Dodam, że zdarza nam się rozmawiać o doktrynie. Nie może nijak zrozumieć jak to jest możliwe, że zbawienie jest z łaski i nie trzeba na nie zasłużyć. Nie żebym, nie potrafił wszystkiego w miarę wyjaśnić ale pewnie większość z was wie jak to jest rozmawiać z ludźmi od dziecka wychowanymi na katolików.

Mysle zebys sobie i mamie glowy Protestanckim ``slangiem`` nie zwaracal i pozostan jako katolik bedzie latwiej :)


A co jest tym 'sloganem' żeby sobie nim głowy nie zawracać?

Pozostając przy katolickiej doktrynie o usprawiedliwieniu, do niczego nie dojdzie.
Sebeq, zawsze możesz pytać czego oczekuje dla siebie nie wierząc w Łaskę.
I uświadomić że Bóg jest tak Święty ogromnie, że ona sama nie jest w stanie sobie zasłużyć na odkupienie,a Bóg nie jest jej dłużnikiem!
Jakieś tam ludzkie przejawy dobroci, zawsze są tylko "jakieś tam" - są niczym w porównaniu z tym jak święty i Dobry jest Bóg. dlatego jest jeden ratunek - Jezus.



No wlasnie nie wiem co autor tego slowa mial na mysli sam chetnie bym sie dowiedzial ale skoro to tak przezywa jego mama to niech da sobie z tym spokoj :)


Mozart35
Awatar użytkownika
Sebeq
Posty: 138
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sebeq » 07 kwie 2011, 14:11

Oj chyba za długo przebywasz za granicą więc się nie dogadamy ;)


"I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!"

Iz 6:8
Mozart35
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hamburg
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mozart35 » 07 kwie 2011, 14:12

Sebeq pisze:Oj chyba za długo przebywasz za granicą więc się nie dogadamy ;)


Moze jednak sprobujmy ?? ;D


Mozart35
Awatar użytkownika
Sebeq
Posty: 138
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sebeq » 07 kwie 2011, 14:22

No to przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź z 7:43. W kościołach wykształcił się slang http://pl.wikipedia.org/wiki/Slang który jest nie za bardzo zrozumiały dla osoby z zewnątrz. Dlatego szukam publikacji pisanej normalnym językiem bądź w przystępny sposób wprowadzającej w tematykę chrześcijańską.

Nie każdy rozumie od razu zwroty typy "chrzest w Duchu", "ze świata", "namaszczony szczególnym dotykiem" itp którymi przepełniona jest literatura chrześcijańska przynajmniej ta z którą ja się spotykam.


"I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!"



Iz 6:8
Mozart35
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hamburg
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mozart35 » 07 kwie 2011, 23:35

Sebeq pisze:No to przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź z 7:43. W kościołach wykształcił się slang http://pl.wikipedia.org/wiki/Slang który jest nie za bardzo zrozumiały dla osoby z zewnątrz. Dlatego szukam publikacji pisanej normalnym językiem bądź w przystępny sposób wprowadzającej w tematykę chrześcijańską.

Nie każdy rozumie od razu zwroty typy "chrzest w Duchu", "ze świata", "namaszczony szczególnym dotykiem" itp którymi przepełniona jest literatura chrześcijańska przynajmniej ta z którą ja się spotykam.


Dziekuje wkradlo sie male nieporozumienie :) tak masz racje nie kazdy taki zwrot jak Chrzest w Duchu rozumie i ja czesto sie spotykam ze katolicy niestety tez tego nie rozumieja a przeciez to wszystko jest napisane w Pismie Swietym.


Mozart35
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 kwie 2011, 11:33

Sebeq pisze:Szukam, książek które można podarować np katolikowi.

Serce dla Boga, S. Fergusona.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości