Wszystko jest o Nim

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Wszystko jest o Nim

Postautor: Imperator » 05 maja 2011, 12:48

Wszystko jest o Nim

"I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach." Ewangelia Łukasza 24:27

Jezus jest prawdziwym i lepszym Adamem który przeszedł próbę w ogrodzie i którego posłuszeństwo jest nam przypisane (1 Koryntian 15).

Jezus jest prawdziwym i lepszym Ablem którego niewinnie przelana krew woła teraz o nasze uniewinnienie a nie potępienie (Hebrajczyków 12:24).

Jezus jest prawdziwym i lepszym Abrahamem który odpowiedział na Boże wezwanie by opuścić to co komfortowe i znane by wyjść na pustynię, "wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie" by stworzyć nową ludzkość dla Boga.

Jezus jest prawdziwym i lepszym Izaakiem który nie tylko był złożony w ofierze przez ojca na górze, ale był prawdziwą ofiarą za nas. Podczas gdy Bóg powiedział Abrahamowi, „Teraz wiem że mnie kochasz bo nie odmówiłeś mi swojego syna, twojego jedynego syna którego kochasz” teraz my możemy powiedzieć Bogu, „Teraz wiem że mnie kochasz, ponieważ nie odmówiłeś mi swojego jedynego syna, twojego jedynego syna którego kochasz.”

Jezus jest prawdziwym i lepszym Jakubem, który walczył i przyjął cios sprawiedliwości na jaki my zasługiwaliśmy, abyśmy my, podobnie jak Jakub, wzięli na siebie jedynie ranę łaski by nas obudziła i dyscyplinowała.

Jezus jest prawdziwym i lepszym Józefem, który będąc po prawicy króla, przebacza tym którzy zdradzili go i sprzedali i używa swojej mocy by ich zbawić.

Jezus jest prawdziwym i lepszym Mojżeszem, który staje pomiędzy ludźmi i Panem pośrednicząc w nowym przymierzu (Hebrjaczyków 3).

Jezus jest prawdziwą i lepszą Skałą Mojżesza, która, uderzona laską Bożej sprawiedliwości, daje nam teraz wodę na pustyni.

Jezus jest prawdziwym i lepszym Hiobem, prawdziwym niewinnym cierpiącym, który wstawia się i zbawia swoich głupich przyjaciół (Hioba 42).

Jezus jest prawdziwym i lepszym Dawidem, którego zwycięstwa stają się zwycięstwami jego ludzi, choć nigdy nie ruszyli ręką aby je osiągnąć.

Jezus jest prawdziwą i lepszą Esterą, nie tylko zaryzykował utratę ziemskiego pałacu, ale opuścił ten najlepszy w niebie, który nie tylko ryzykował swoje życie, ale oddał swoje życie by zbawić swoich ludzi.

Jezus jest prawdziwym i lepszym Jonaszem, który był wrzucony w otchłań sztormu, abyśmy mogli być uratowani.

Jezus jest prawdziwym Barankiem Paschalnym – niewinnym, bez skazy, bezradnym, zabitym aby anioł śmierci nas ominął. On jest prawdziwą świątynią, prawdziwym prorokiem, prawdziwym kapłanem, prawdziwym królem, prawdziwą ofiarą, Barankiem, Światłem, Chlebem.

Biblia nie jest o tobie – cała jest o Nim.

(Tim Keller)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości