Wybranie warunkowe.

Jak postrzegamy Boga....
Alkhilion
Posty: 7295
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Wybranie warunkowe.

Postautor: Alkhilion » 13 maja 2011, 16:47

Z wątku
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 097#179097
Edit - Lash - junior admin


Imperator pisze:"Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię. Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo, miłując Pana, Boga twego, słuchając jego głosu i lgnąc do niego, gdyż w tym jest twoje życie i przedłużenie twoich dni, abyś mieszkał na ziemi, którą Pan przysiągł dać twoim ojcom, Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi."
Księga Powtórzonego Prawa 30:19-20 bw


Więc Twoje rozważanie nt. bezwarunkowego wybrania jest martwe. Wybranie jest warunkowe.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 12:37 przez Alkhilion, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15826
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 maja 2011, 18:06

Alkhilion pisze:
Imperator pisze:"Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię. Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo, miłując Pana, Boga twego, słuchając jego głosu i lgnąc do niego, gdyż w tym jest twoje życie i przedłużenie twoich dni, abyś mieszkał na ziemi, którą Pan przysiągł dać twoim ojcom, Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi."
Księga Powtórzonego Prawa 30:19-20 bw


Więc Twoje rozważanie nt. bezwarunkowego wybrania jest martwe. Wybranie jest warunkowe.

Nope. Kontekst Bracie, kontekst ;) Czy Izraelici, o których mowa są niewierzącymi poganami? Nie posiadającymi życia i czy nie otrzymali już wiele Bożego Błogosławieństwa?
O warunkach wybrania poczytaj Rzymian 9.

edit: A jeszcze aby było ciekawiej to kawałek kontekstu:

Deuteronomy 29:1: Mojżesz zwołał wszystkich Izraelitów i rzekł: Widzieliście wszystko, co w ziemi egipskiej Pan na waszych oczach uczynił faraonowi, wszystkim jego sługom i całej ziemi:
Deuteronomy 29:2: wielkie plagi, jakie widziały wasze oczy, znaki i wielkie cuda.
Deuteronomy 29:3: Nie dał wam Pan aż do dnia obecnego serca, które by rozumiało, ani oczu, które by widziały, ani uszu, które by słyszały.
Deuteronomy 29:4: Prowadziłem was przez czterdzieści lat po pustyni; a nie podarły się na was szaty ani obuwie na waszych nogach.
Deuteronomy 29:5: Chleba nie jedliście, nie piliście wina ni sycery, abyście poznali, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem.
Deuteronomy 29:6: Przyszliście potem na to miejsce. Sichon, król Cheszbonu, i Og, król Baszanu, wyszli przeciwko nam na wojnę, lecz pobiliśmy ich.
Deuteronomy 29:7: Odebraliśmy im ziemię i daliśmy ją w posiadanie Rubenitom, Gadytom i połowie pokolenia Manassesa.
Deuteronomy 29:8: Strzeżcie słów tego przymierza i wypełniajcie je, byście mieli powodzenie we wszystkim, co uczynicie.
Deuteronomy 29:9: Stoicie dzisiaj wszyscy przed obliczem Pana, Boga waszego: wasi naczelnicy pokoleń, wasi starsi, wasi zwierzchnicy i każdy Izraelita;
Deuteronomy 29:10: wasze dzieci i żony, i obcy, który przebywa w twoim obozie, począwszy od tego, który ścina drzewo, do tego, który czerpie wodę.
Deuteronomy 29:11: Weszliście z Panem, Bogiem swoim, w przymierze, które Pan, Bóg wasz, zawarł dziś z wami pod przysięgą,
Deuteronomy 29:12: aby was dzisiaj uczynić swoim ludem. On bowiem będzie dla was Bogiem, jak przyobiecał tobie i jak poprzysiągł przodkom waszym: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.
Deuteronomy 29:13: Nie z wami tylko zawieram to przymierze i składam przysięgę,
Deuteronomy 29:14: ale z każdym, który tu stoi z wami dzisiaj w obliczu Pana, Boga naszego, i z każdym, kogo tu dzisiaj nie ma z nami.
Deuteronomy 29:15: Wy wiecie, z kim mieszkaliśmy w Egipcie i jak szliśmy między narodami, wśród których droga nam wypadła.
Deuteronomy 29:16: Widzieliśmy ich obrzydliwości, ich posągi z drzewa i kamienia, ze srebra i złota, które są u nich.
Deuteronomy 29:17: Niech nie będzie między wami żadnego mężczyzny ani kobiety, ani rodu, ani pokolenia, którego by serce się odwróciło od Pana, Boga waszego, idąc służyć bogom tych narodów. Niech nie będzie między wami korzenia, wydającego truciznę lub piołun.
Deuteronomy 29:18: A gdyby ktoś, słysząc słowa tego przekleństwa, pochlebiał sobie w sercu mówiąc: Będę miał pokój, nawet chodząc w uporze mego serca - w ten sposób sprowadzając zgubę na ziemię tak nawodnioną, jak i suchą -
Deuteronomy 29:19: nie zechce mu Pan przebaczyć, bo już rozpaliły się gniew i zazdrość Pana przeciwko temu człowiekowi; spadną na niego wszystkie przekleństwa zapisane w tej księdze, a Pan wymaże jego imię spod nieba.
Deuteronomy 29:20: Pan go wyłączy na jego nieszczęście ze wszystkich pokoleń Izraela, stosownie do wszystkich przekleństw tego przymierza, zapisanych w księdze tego Prawa.
Deuteronomy 29:21: Wtedy przyszłe pokolenie, wasi synowie, którzy po was powstaną, i obcy, który przybędzie z dalekiej krainy, widząc plagi tej ziemi i choroby, które na nią Pan ześle, powiedzą:
Deuteronomy 29:22: Siarka, sól, spalenizna po całej jego ziemi! Nie obsieją jej, nie zakiełkuje, nie urośnie na niej żadna roślina, jak w zagładzie Sodomy, Gomory, Admy i Seboim, które Pan zniszczył w swym gniewie i zapalczywości.
Deuteronomy 29:23: I wszystkie narody powiedzą: Czemuż to Pan tak uczynił tej ziemi? Dlaczego ten żar gniewu?
Deuteronomy 29:24: I odpowiedzą: Bo opuścili przymierze Pana, Boga ich przodków, zawarte z nimi, kiedy ich wyprowadził z ziemi egipskiej,
Deuteronomy 29:25: a poszli służyć obcym bogom i oddawać im pokłon - bogom nieznanym, których On im nie przydzielił -
Deuteronomy 29:26: i zapalił się gniew Pana przeciw tej ziemi, sprowadzając na nich wszystkie przekleństwa, zapisane w tej księdze.
Deuteronomy 29:27: Wyrwał ich Pan z ich ziemi z gniewem, zapalczywością i wielkim oburzeniem, i wygnał ich do obcej ziemi, jak to jest dzisiaj.
Deuteronomy 29:28: Rzeczy ukryte należą do Pana, Boga naszego, a rzeczy objawione - do nas i do naszych synów na wieki, byśmy wykonali wszystkie słowa tego Prawa.

Deuteronomy 30:1: Kiedy się spełnią dla ciebie wszystkie te słowa: błogosławieństwo i przekleństwo, które ci obwieściłem; jeśli rozważysz je w swym sercu, będąc między wszystkimi narodami, do których Pan, Bóg twój, cię wypędzi -
Deuteronomy 30:2: jeśli wrócisz do Pana, Boga swego, będziesz słuchał jego głosu we wszystkim, co ja ci dzisiaj rozkazuję, i ty, i synowie twoi z całego swego serca i z całej swej duszy:
Deuteronomy 30:3: odwróci też i Pan, Bóg twój, twoje wygnanie i zlituje się nad tobą. Zgromadzi cię na nowo spośród wszystkich narodów, gdzie cię Pan, Bóg twój, rozproszył.
Deuteronomy 30:4: Choćby twoi wygnańcy byli na krańcach nieba, zgromadzi cię stamtąd Pan, Bóg twój, i stamtąd cię zabierze.
Deuteronomy 30:5: Sprowadzi cię Pan, Bóg twój, do ziemi, którą przodkowie twoi otrzymali w posiadanie, abyś ją odzyskał; uczyni cię szczęśliwym i rozmnoży cię bardziej niż twoich przodków.
Deuteronomy 30:6: Pan, Bóg twój, dokona obrzezania twego serca i serca twych potomków, żebyś miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, po to, abyś żył.
Deuteronomy 30:7: Wszystkie te przekleństwa ześle Pan, Bóg twój, na twoich wrogów i na tych, którzy cię nienawidzą i będą prześladować.
Deuteronomy 30:8: Ty znowu będziesz słuchał głosu Pana, wypełniając wszystkie polecenia, które ja tobie dziś daję.
Deuteronomy 30:9: Pan, Bóg twój, poszczęści tobie w każdym poczynaniu twej ręki, w owocach twego łona, przychówku bydła i płodach ziemi. Bo Pan na nowo będzie się cieszył ze świadczenia ci dobrodziejstw, jak cieszył się wyświadczając je twoim przodkom,
Deuteronomy 30:10: jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, przestrzegając jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; jeśli wrócisz do Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej swej duszy.
Deuteronomy 30:11: Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem.
Deuteronomy 30:12: Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je.
Deuteronomy 30:13: I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je.
Deuteronomy 30:14: Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić.
Deuteronomy 30:15: Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście.
Deuteronomy 30:16: Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść.
Deuteronomy 30:17: Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im -
Deuteronomy 30:18: oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu.
Deuteronomy 30:19: Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo,
Deuteronomy 30:20: miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.

O którym przymierzu mowa? Nowym w krwi Chrystusa?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 31000
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 maja 2011, 11:30

Alkhilion pisze: Więc Twoje rozważanie nt. bezwarunkowego wybrania jest martwe. Wybranie jest warunkowe.
Czym jest uwarunkowane?

1 Wskaż bilijnie - warunek - uczynki / wola / decyzja / wiara / nwrócenie / pokora / głupota ?
2 Jesli jest warunek to czy zbawienie jest z łaski?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7295
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 maja 2011, 20:24

Lash pisze:Czym jest uwarunkowane?


Powszechną Łaską Ducha.

Lash pisze:1 Wskaż bilijnie - warunek - uczynki / wola / decyzja / wiara / nwrócenie / pokora / głupota ?


Warunek- łaska Boża,

Wynikająca z łaski zdolność do poznania i przyjęcia Prawdy,

Wiara.

wiara jest darem od Boga.

Jej przyjęcie wynika z decyzji, uzdolnionej Duchem.


Alkhilion
Posty: 7295
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 maja 2011, 20:25

Lash pisze:2 Jesli jest warunek to czy zbawienie jest z łaski?


Tak, bez łaski nie ma zbawienia. Warunki są jasno określone w Biblii- łaska działa w tych, którzy uwierzyli, że Chrystus jest ich Panem i Zbawicielem.


Norbi
Posty: 8528
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 maja 2011, 20:37

Alkhilion pisze:
Lash pisze:2 Jesli jest warunek to czy zbawienie jest z łaski?


Tak, bez łaski nie ma zbawienia. Warunki są jasno określone w Biblii- łaska działa w tych, którzy uwierzyli, że Chrystus jest ich Panem i Zbawicielem.


a uwierzyli również dzięki łasce więc koło się zamyka.


Norbi
Posty: 8528
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 maja 2011, 20:38

Alkhilion pisze:
Lash pisze:Czym jest uwarunkowane?


Powszechną Łaską Ducha.


Powszechną?
Więc Bóg okazuje łaskę wszystkim ludziom?
Ciekawe co na to by powiedział Ezaw ;)


Alkhilion
Posty: 7295
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 maja 2011, 20:51

Norbi pisze:Powszechną?
Więc Bóg okazuje łaskę wszystkim ludziom?
Ciekawe co na to by powiedział Ezaw


Ano- nie wiem, czy zauważyłes, ale Ezaw wzgardził pierworodnymi darami Pana :)

Rdz 25:34

Łaska jest powszechna, ale obejmuje możliwość przyjęcia wiary, do niczego nie zmusza.

Norbi pisze:a uwierzyli również dzięki łasce więc koło się zamyka.


Nie, ponieważ łaskę można przyjąć lub odrzucić. Ezaw wzgardził tym, co mu Jakub wypichcił :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 16 maja 2011, 21:45

Norbi pisze:Więc Bóg okazuje łaskę wszystkim ludziom?

Nie, tylko wybranym przez Jana Kalwina ;)


Norbi
Posty: 8528
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 maja 2011, 06:03

Alkhilion pisze:
Norbi pisze:Powszechną?
Więc Bóg okazuje łaskę wszystkim ludziom?
Ciekawe co na to by powiedział Ezaw


Ano- nie wiem, czy zauważyłes, ale Ezaw wzgardził pierworodnymi darami Pana :)

Rdz 25:34

Łaska jest powszechna, ale obejmuje możliwość przyjęcia wiary, do niczego nie zmusza.

Norbi pisze:a uwierzyli również dzięki łasce więc koło się zamyka.


Nie, ponieważ łaskę można przyjąć lub odrzucić. Ezaw wzgardził tym, co mu Jakub wypichcił :)


A jaka była praprzyczyna tego co uczynił Ezaw, młody Bracie? :)
A taka:

"(11) - [Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, (12) oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, (13) jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem. (14) Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy?


Norbi
Posty: 8528
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 maja 2011, 06:04

Hardi pisze:
Norbi pisze:Więc Bóg okazuje łaskę wszystkim ludziom?

Nie, tylko wybranym przez Jana Kalwina ;)


Haha, jaki prymitywny dowcip :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 31000
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 maja 2011, 12:55

Alkhilion pisze:
Lash pisze:Czym jest uwarunkowane?


Powszechną Łaską Ducha.

Lash pisze:1 Wskaż bilijnie - warunek - uczynki / wola / decyzja / wiara / nwrócenie / pokora / głupota ?


Warunek- łaska Boża,

Wynikająca z łaski zdolność do poznania i przyjęcia Prawdy,

Wiara.

wiara jest darem od Boga.

Jej przyjęcie wynika z decyzji, uzdolnionej Duchem.


I tu powstaja problemy natury lingwistyczno - teologicznej

1. Czym jest łaska - czy
A - łaska to niezasłużona przychylność Boża?
B - łaska to niezasłużona przychylność Boża polegająca na działaniu aktywnym w życiu ludzi?

jeśli opcja A to wtedy Zdanie
(5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście
- oznacza ni mniej ni wiećej niz tylko stwierdzenie że Bóg nie zrobił nic praktycznego, ale biernie nas uwolnił.

jeśli opcja B to wtedy to zdanie znaczy że

(5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście
- oznacza że Bóg aktywnie uzył swoje mocy w łasce, aby nas ożywić i zbawic i posadzić na okręgach niebieskich.
Słowem Zbawienie jest Z ŁASKI która działa i aktywnie sprawia rzeczy.2. Jeśli łaska jest powszechna to jak to sie przekłada na zdanie
(5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście

A. - łaska dana jest wszystkim - bowiem jest powszechna i wtedy Wszyscy otrzymali łaskę i wszyscy sa zbawieni? A może łaska nie jest zbawiajaca? pkt 1A. powyżej ?

B - łaska jest dana niektórym i wtedy ci co ja otrzymali sa zbawieni. ale wtedy nie jest ona powszechna.


3. Czym jest wiara?
A. Wiara jest praprzyczyną zbawienia - pochodzi od człowieka i to ona powoduje zbawienie.
B. Wiara jest realizacją w duszy ( psyche / zycie / umysł ) - łaski która dosiegnęła naszego ducha. wtedy wiara to wyraz łaski dziłającej w naszym sercu/ duszy / umysle / życiu.


4. Skoro wiara pochodzi od Boga i jest darem Boga - to wtedy Bóg dając wiare niektórym zbawia niektórych. Chyba, że ktoś utrzymuje że wierzą wszyscy :)


Dla mnie sprawa wygląda tak ze
- Łaska zbawia w duchu i przekłada sie ona na
- Wiarę czyli przekonanie w Sercu i Umysle o tym ze Chrystus umarł za nas i nas zbawi (mówię o wieczności ) i to przekonanie powoduje że
- Czynimy wole Ojca praktycznie w życiu codziennym pielgrzymując w ciele.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 maja 2011, 13:58

pewnie do wyboru służy coś w rodzaju koła fortuny, kręcimy i pyk, na kogo wypadnie na tego bęc i np. Norbi idzie do nieba, a jego żona do piekła, bo "Bóg" ma taki kaprys

współczuję kalwinistom mieć takiego bożka, całe szczęście to kalwinistyczny falsyfikat, a nie prawdziwy ten biblijny Bóg

ps. złamałem wasz kalwinistyczny regulamin nabijając się z waszego kalwinistycznego bożka tyrana i psychopaty o nazistowskich zapędach, czekam na ostrzeżenie 8-)


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1848
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 17 maja 2011, 14:05

Alkhilion pisze:Warunek- łaska Boża,

Wynikająca z łaski zdolność do poznania i przyjęcia Prawdy,

Wiara.

wiara jest darem od Boga.

Jej przyjęcie wynika z decyzji, uzdolnionej Duchem.


Rzymian 3
(11) nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga

Czyli:
1. Bóg daje ludziom wybór, ale jest sadystą, ponieważ ofiaruje ludziom swoje zbawienie, a oni nie rozumieją o co chodzi, nie interesuje ich to i nikt nie jest zbawiony.

2. Bóg sprawia w ludziach których wybrał przed założeniem świata chcenie i wykonanie. Jest sprawcą i dokończycielem wiary. Jest aktywnym Bogiem.

(29) Bo tych, których przedtem znał, przeznaczył właśnie, aby się stali podobni do obrazu Syna jego, a On żeby był pierworodnym pośród wielu braci; (30) a których przeznaczył, tych i powołał, a których powołał, tych i usprawiedliwił, a których usprawiedliwił, tych i uwielbił.

i jeszcze:

(16) Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.

I cała chwała należy się tylko Jemu. My jesteśmy bierni w tym wszystkim.
Bo świat jest stworzona dla dzieła Chrystusowego, a nie dla naszych wyborów.Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości