Nie wysłuchane modlitwy.

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Nie wysłuchane modlitwy.

Postautor: mu'at » 15 maja 2011, 10:43

Żyję na tym świecie już prawie 40 lat.
W swoim życiu chyba niewiele razy doświadczyłem tego,że Bóg wysłuchał mojej modlitwy.
Jestem grzesznikiem.Był jednak okres w moim życiu,gdy prowadziłem bardzo głębokie życie religijne.Bardzo dużo się modliłem,czytałem Biblię itd.Żyłem po purytańsku bez rozrywek,telewizji,radia,muzyki,bez używek w postach i t d.
W tym czasie Bóg też nie wysłuchiwał moich modlitw.
Wiele razy oddawałem swoje życie Jezusowi ale nigdy nie odczułem tego aby moje wnętrze się zmieniło.Nie odczułem Jego obecności.
Dlaczego tak jest?
Po tych wszystkich latach straciłem nadzieję a moja wiara jest chyba bardzo nikła.
Do tego dochodzą codzienne problemy,kłopoty i różnego rodzaju zdarzenia,które mnie wewnętrznie rozbijają.
Co robię nie tak,że Bóg jest daleko ode mnie?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie wysłuchane modlitwy.

Postautor: jj » 15 maja 2011, 11:12

mu'at pisze:Żyję na tym świecie już prawie 40 lat.
W swoim życiu chyba niewiele razy doświadczyłem tego,że Bóg wysłuchał mojej modlitwy.
Jestem grzesznikiem.Był jednak okres w moim życiu,gdy prowadziłem bardzo głębokie życie religijne.Bardzo dużo się modliłem,czytałem Biblię itd.Żyłem po purytańsku bez rozrywek,telewizji,radia,muzyki,bez używek w postach i t d.
W tym czasie Bóg też nie wysłuchiwał moich modlitw.
Wiele razy oddawałem swoje życie Jezusowi ale nigdy nie odczułem tego aby moje wnętrze się zmieniło.Nie odczułem Jego obecności.
Dlaczego tak jest?
Po tych wszystkich latach straciłem nadzieję a moja wiara jest chyba bardzo nikła.
Do tego dochodzą codzienne problemy,kłopoty i różnego rodzaju zdarzenia,które mnie wewnętrznie rozbijają.
Co robię nie tak,że Bóg jest daleko ode mnie?


Szukaj Jego samego (Chrystusa), a nie jego (rzeczy):

(33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
(34) Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia.
Ew. Mateusza 6:33-34


Pan Jezus daje chetnie tym, ktorzy w nim trwaja:

(4) trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.
(5) Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.
(6) Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną.
(7) Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam.
Ew. Jana 15:4-7


... a wiec wszystko polega na szukaniu Chrystusa w Jego Slowie, w modlitwie, w calym zyciu i na trwaniu w Nim, w Jego milosci, jak latorosl trwa w krzewie. Wtedy wydaje owoc, ktory rodzi w niej krzew (Chrystus). Sama z siebie nie bedzie wydawac owocu.

Chrzescijanstwo, to nie jest wykonywanie wzajemnych zobowiazan, ale dzialanie spowodowane wzajemna miloscia. Podobnie jest w malzenstwie. Jesli tak nie jest, to psu na buty takie malzenstwo. :)


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 15 maja 2011, 21:06

mu'at pisze:Wiele razy oddawałem swoje życie Jezusowi ale nigdy nie odczułem tego aby moje wnętrze się zmieniło


....a czy umacniałeś się w Jezusie i potężnej mocy Jego...?

Umacnianie i wzrastanie w wierze,dzieje się przez czytanie Słowa Bożego i modlitwę.

Nasze życie z Jezusem, opiera się na wierze.A wiara bierze się ze

Słowa Bożego.

Uczucia już niejednego wyprowadziły na manowce,jesli według nich oceniał

swój stopień relacji z Jezusem.

Jeśli szczerze ,prosiłeś Jezusz Chrystusa o to by stał się twoim Panem i

Zbawicielem,to przyjmij przez wiarę,że tak się właśnie stało....i zacznij na Nim

budować.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie wysłuchane modlitwy.

Postautor: KAAN » 16 maja 2011, 07:44

mu'at pisze:Żyję na tym świecie już prawie 40 lat.
W swoim życiu chyba niewiele razy doświadczyłem tego,że Bóg wysłuchał mojej modlitwy.
Jestem grzesznikiem.Był jednak okres w moim życiu,gdy prowadziłem bardzo głębokie życie religijne.Bardzo dużo się modliłem,czytałem Biblię itd.Żyłem po purytańsku bez rozrywek,telewizji,radia,muzyki,bez używek w postach i t d.
W tym czasie Bóg też nie wysłuchiwał moich modlitw.
Wiele razy oddawałem swoje życie Jezusowi ale nigdy nie odczułem tego aby moje wnętrze się zmieniło.Nie odczułem Jego obecności.
Dlaczego tak jest?
Po tych wszystkich latach straciłem nadzieję a moja wiara jest chyba bardzo nikła.
Do tego dochodzą codzienne problemy,kłopoty i różnego rodzaju zdarzenia,które mnie wewnętrznie rozbijają.
Co robię nie tak,że Bóg jest daleko ode mnie?
Skąd przyszło ci do głowy że Pan Bóg jest daleko od ciebie?
Nawet jest blisko niewierzących narodów:
Dzieje Apostolskie 17:26 Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania,
27 Żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas.
28 Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy.

A jest całkiem blisko tych co wierzą, jest nawet w nich w osobie Ducha Świętego.
Trudności jakie napotkałes w swoim życiu mogą mieć różne przyczyny, nie znam cię , twojego życia i serca dlatego nie mogę ci napisać co spowodowało twoje odczucia, ale podam ci kilka przyczyn twoich frustracji.
Po pierwsze niewłaściwe oczekiwania, niewłaściwe zrozumienie woli Bożej. Możliwe że modlisz się o rzeczy niewłaściwe, które nie są zgodne z wolą Bożą; szukaj woli Bożej dla twojego życia, planów, działań.
Po drugie, możliwe, że modlisz się wątpiąc, z małą wiarą, modlitwa mau ciebie formalny charakter, a nie jest duchową społecznością i rozmową z Panem Bogiem.
Po trzecie, możliwe, że po prostu nie rozpoznajesz tego jak Pan Bóg odpowiada na twoje modlitwy. Odpowiedzi mogą być różne; tak, nie, poczekaj... Możliwe też, że Pan chce doświadczyć twoją wiarę i każe ci walczyć o twoje sumienie i wiarę z samym sobą, żeby cię ukształtować. Elementem tego może być to, że zwróciłeś się o pomoc do nas, na forum :) , pomyśl nad tym, może zwraca ci uwagę na potrzebę społeczności ze świętymi w modlitwie.

Jak napisałem wcześniej nie znam do głębi twojego problemu, ale może moje uwagi ci pomogą :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 17 maja 2011, 11:52

Proponuję uważnie przeczytać list Jakuba.W rozdziale 4 napisano, że nie osiągamy, bo źle się modlimy..itd.
To w ogóle mądry list i warto się nad nim pochylić.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 maja 2011, 13:42

kontousunięte1 pisze:Proponuję uważnie przeczytać list Jakuba.W rozdziale 4 napisano, że nie osiągamy, bo źle się modlimy..itd.
To w ogóle mądry list i warto się nad nim pochylić.


Polecam: Andrew Wommack "Lepszy sposób modlitwy".


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 maja 2011, 14:03

Andrew Wommack bładzi w wielu miejscach i naczua złych rzeczy.
Odradzam.

tu trochę więcej :(
http://www.christian-truth-ministry.com ... ing_or.htm


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 17 maja 2011, 14:21


Angielski się kłania :roll:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 maja 2011, 14:31

Lash pisze:Andrew Wommack bładzi w wielu miejscach i naczua złych rzeczy.
Odradzam.


Nie ma takiego, który nie błądzi. Gdyby taki był, na Ziemi już nie ostałby się, bo Pan wziąłby go do siebie jako uświęconego w całości.

Poza tym Wommack nie jest dla każdego. Jest dla myślących ludzi.
Gorąco polecam tym, którzy Biblię czytają, ale lubią też tych, którzy z Biblii czerpią inspirację.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 maja 2011, 14:35

Małgorzata pisze:
Lash pisze:Andrew Wommack bładzi w wielu miejscach i naczua złych rzeczy.
Odradzam.


Nie ma takiego, który nie błądzi. Gdyby taki był, na Ziemi już nie ostałby się, bo Pan wziąłby go do siebie jako uświęconego w całości.

Poza tym Wommack nie jest dla każdego. Jest dla myślących ludzi.
Gorąco polecam tym, którzy Biblię czytają, ale lubią też tych, którzy z Biblii czerpią inspirację.


Własnie nie wiem czy on nie jest juz trochę dalej niz zwykły błądzący :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 maja 2011, 18:46

Jest bliżej Biblii niż niejeden uznany tu autorytet.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 maja 2011, 20:55

Małgorzata pisze:
kontousunięte1 pisze:Proponuję uważnie przeczytać list Jakuba.W rozdziale 4 napisano, że nie osiągamy, bo źle się modlimy..itd.
To w ogóle mądry list i warto się nad nim pochylić.


Polecam: Andrew Wommack "Lepszy sposób modlitwy".


Tej książki również nie polecam


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 maja 2011, 21:10

A ja polecam bardzo gorąco!
Tam jest odpowiedź, dlaczego niektóre modlitwy nie są wysłuchane, choć Biblia mówi, że Pan wszystkie modlitwy wysłuchuje.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 maja 2011, 21:14

Małgorzata pisze:A ja polecam bardzo gorąco!
Tam jest odpowiedź, dlaczego niektóre modlitwy nie są wysłuchane, choć Biblia mówi, że Pan wszystkie modlitwy wysłuchuje.


Tam są wskazówki do tego co robić by modlitwy były skuteczne- czyli już na starcie serwowany jest fałsz


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 maja 2011, 21:29

A jakie mają być? Nieskuteczne? Tam są informacje, dlaczego niektórzy modlą się, modlą się, modlą się, modlą.....i i nic. A potem mówią, że Pan nie odpowiada.
J.16:23 - 24.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości