Przyjdźcie, wszystko już gotowe!

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 mar 2011, 15:44

7adwent pisze: I przeoczyliście jeden bardzo ważny szczegół w tej przypowieści Wśród zaproszonych byli tez tacy, którzy nie chcieli skorzystać z zaproszenia co świadczy o wolności wyboru jaki posiada człowiek.
Albo o przymusie koniecznym do wejscia i wejsciu tych którzy nie byli zaproszeni

WSZYSCY ZAPROSZENI ODPÓWILI
ŻADEN NIE PRZYSZEDŁ


Luk 14:21 A gdy wrócił sługa, doniósł o tym panu swemu. Wtedy gospodarz rozgniewał się i rzekł do sługi swego: Wyjdź prędko na place i ulice miasta i sprowadź tutaj ubogich i ułomnych, i ślepych, i chromych.
Luk 14:22 I oznajmił sługa: Panie, tak się stało, jak rozkazałeś, i jeszcze jest miejsce.
Luk 14:23 Wtedy rzekł pan do sługi: Wyjdź na drogi i między opłotki i przymuszaj by weszli, i niech będzie zapełniony dom mój.


Jak widać weszli SPROWADZENI
i PRZYMUSZENI
a nie zaproszeni.
Człowiek z woli odrzuca Boga.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 16:08 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 mar 2011, 16:04

Lash pisze:[...] sprowadź tutaj ubogich i ułomnych, i ślepych, i chromych.

Ależ piękny obraz Dzieci Bożych :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 28 maja 2011, 14:02

Poruszyliście dobry i poważny temat,ale dlaczego odwracacie to w żarty?Czy myślicie,że szata utkana z żartu zapewni Wam miejsca na uczcie?Nie bójcie się prawdy,nawet jeśli boli,bo to Was oczyszcza,jeśli ją przyjmujecie w prostocie serca.
A prawda jest taka,że ani KRK,ani Protestanci ,ani żaden inny kościół nie jest godzien uczestnictwa w uczcie.Czy możecie zasiąść przy stole Pana wspólnie z katolikiem?Będąc w ciele zapewne tak,gdyż nie widać wnętrza.Duch zaś jest nagi i od razu widać kim jest...
Owczarnia Pańska została podzielona,choć Pan wyznaczył jednego pasterza na świecie,podobno "Opokę".Czy więc "Opoka" może poprowadzić wszystkie owce do uczty? Nie,gdyż "Opoka" został odrzucony i nie mówię,że tylko przez kościoły powstałe w wyniku rozłamów."Opoka" jest odrzucony przez swoich biskupów i kardynałów,którzy pełnią swoją wolę.Jedność kościoła katolickiego jest dla jednych maską,a dla innych usilnym trwaniem woli pomimo zła,które w nim mieszka.A przecież Jezus pouczał,aby wstawiać się za grzesznikami i nosić ich brzemiona. Jak więc można nosić brzemiona grzeszników opuszczając ich?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 maja 2011, 12:13

jotajota pisze: Owczarnia Pańska została podzielona,choć Pan wyznaczył jednego pasterza na świecie,podobno "Opokę".
Masz innego PASTERZA nad kościołem niz Chrystus?
jotajota pisze: Czy więc "Opoka" może poprowadzić wszystkie owce do uczty?
Opoka to czyni
jotajota pisze: Nie,gdyż "Opoka" został odrzucony i nie mówię,że tylko przez kościoły powstałe w wyniku rozłamów.
Opoka to zdanie - Ty jestes mesjasz i nie została osrzycona przez prostetantów
jotajota pisze:"Opoka" jest odrzucony przez swoich biskupów i kardynałów,którzy pełnią swoją wolę. Jedność kościoła katolickiego jest dla jednych maską,a dla innych usilnym trwaniem woli pomimo zła,które w nim mieszka.A przecież Jezus pouczał,aby wstawiać się za grzesznikami i nosić ich brzemiona. Jak więc można nosić brzemiona grzeszników opuszczając ich?
To dlaczego Papiez porzucił grzeszników stał sie jednym z nich i pod pozorem łaski głosi falsz?
Zamiast wierzyć że jeden jest mesjasz wciela się w w role Boga?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 31 maja 2011, 22:28

Co? Znów zmieniłeś zdanie?Tym razem to dobry wybór.

Lash pisze: Masz innego PASTERZA nad kościołem niz Chrystus?

Czy nie Wy mówicie,że Królestwo Boże nie jest z tego świata?Jak wiec wy,którzy jesteście na świecie mówicie,że macie za pasterza Chrystusa?Ten świat zwalcza Chrystusa i gdybyście byli z Jego owiec zwalczałby i Was.Mówicie iż kochacie Jezusa,którego nie widzicie,a nienawidzicie Piotra,którego widzicie, a którego On,Jezus ustanowił na świecie.


Lash pisze: Opoka to zdanie - Ty jestes mesjasz i nie została osrzycona przez prostetantów

To więc Piotr ustanowił Jezusa,czy Jezus Piotra?Jeśli to Piotr ustanowił Jezusa Mesjaszem,to Piotr musi być większy...
jotajota pisze:"Opoka" jest odrzucony przez swoich biskupów i kardynałów,którzy pełnią swoją wolę. Jedność kościoła katolickiego jest dla jednych maską,a dla innych usilnym trwaniem woli pomimo zła,które w nim mieszka.A przecież Jezus pouczał,aby wstawiać się za grzesznikami i nosić ich brzemiona. Jak więc można nosić brzemiona grzeszników opuszczając ich?

To dlaczego Papiez porzucił grzeszników stał się jednym z nich i pod pozorem łaski głosi falsz?
Zamiast wierzyć że jeden jest mesjasz wciela się w w role Boga?[/quote]
W czym Papież porzucił grzeszników?Daje im nauki,udziela łaski rozgrzeszenia i Eucharystii.Kto chce może korzystać.Nikt nie jest wykluczany,ani na siłę zatrzymywany.
W historii kościoła zawsze za Papieżem kryły się węże.Dzisiaj jest ich więcej niż kiedykolwiek.Jest już za jego plecami antychryst,który ma przyjść,ale bestia siedzi w ukryciu aż do czasu... Gdybyście trwali w KRK i modlili się z serca za grzeszników i za papieża,mogłoby do tego nie dojść,a czas łaski byłby przedłużony.Teraz to już prawie ostatni dzwonek...


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 31 maja 2011, 23:11

jotajota pisze:Gdybyście trwali w KRK i modlili się z serca za grzeszników i za papieża,mogłoby do tego nie dojść,a czas łaski byłby przedłużony

czyżby ?
to porozmawiajmy o faktach
http://www.youtube.com/watch?v=uJG7f3Cb2fw


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 01 cze 2011, 09:24

Kto nie czuwa zostanie zaskoczony."Uważajcie,by ten dzień nie spadł na was jak potrzask..."


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 cze 2011, 10:03

jotajota pisze:Kto nie czuwa zostanie zaskoczony."Uważajcie,by ten dzień nie spadł na was jak potrzask..."

gdy mowa o faktach zaczynasz straszyć ?
mi wystarczy
EOT z mojej strony


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 cze 2011, 10:12

jotajota pisze: Co? Znów zmieniłeś zdanie?Tym razem to dobry wybór.

nie
to tylko ty ze swoimi paradygamtami nie dostrzegasz że jestem niezmienny w swoje pozycji :)
jotajota pisze:
Lash pisze: Masz innego PASTERZA nad kościołem niz Chrystus?
Czy nie Wy mówicie,że Królestwo Boże nie jest z tego świata?

jest nie z tego świata
jotajota pisze: Jak wiec wy,którzy jesteście na świecie mówicie,że macie za pasterza Chrystusa?

bo jestesmy na świecie ale nie ztego świata
jesteśmy z tego świata co nasz pasterz.
jotajota pisze: Ten świat zwalcza Chrystusa i gdybyście byli z Jego owiec zwalczałby i Was.

I zwalcza i zwalczać bedzie!
jotajota pisze: Mówicie iż kochacie Jezusa,którego nie widzicie,a nienawidzicie Piotra,którego widzicie, a którego On,Jezus ustanowił na świecie.

nie widze Piotra i nie nienawidze piotra!
nienawidzę złego który zwiódł biednego człowieka wciskają mu że ten cżłowiek jest słodkim Chrytusem na ziemi :(
jotajota pisze:
Lash pisze: Opoka to zdanie - Ty jestes mesjasz i nie została osrzycona przez prostetantów

To więc Piotr ustanowił Jezusa,czy Jezus Piotra?Jeśli to Piotr ustanowił Jezusa Mesjaszem,to Piotr musi być większy...

Głupia to mowa i godna potępienia

Piotr nikogo nie ustanawiał
Chrystus był Mesjaszem a Ojciec objawił to Piotrowi.
próba wciskania głupiej logiki że Piotr kogoś ustanowił jest albo zachowaniem niemadrym albo zwodzeniem z nieznajomości Pisma.

(16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. ....

jotajota pisze:
jotajota pisze:"Opoka" jest odrzucony przez swoich biskupów i kardynałów,którzy pełnią swoją wolę. Jedność kościoła katolickiego jest dla jednych maską,a dla innych usilnym trwaniem woli pomimo zła,które w nim mieszka.A przecież Jezus pouczał,aby wstawiać się za grzesznikami i nosić ich brzemiona. Jak więc można nosić brzemiona grzeszników opuszczając ich?

To dlaczego Papiez porzucił grzeszników stał się jednym z nich i pod pozorem łaski głosi falsz?
Zamiast wierzyć że jeden jest mesjasz wciela się w w role Boga?

W czym Papież porzucił grzeszników? [/quote]
W tym że mógłby byc dla nich przykładem ucznia Chrystusa ale jest pierwszysm z grzeszników pozostajacym w tym stanie!
jotajota pisze:Daje im nauki,udziela łaski rozgrzeszenia i Eucharystii.Kto chce może korzystać.Nikt nie jest wykluczany,ani na siłę zatrzymywany.

Dlaczego kłamiesz ze nikt nie jest wykluczany?
własnie dlatego porzucił grzeszników bo wmawia im ze ma moc udzielania łaski!
A Bogiem nie jest!
jotajota pisze: W historii kościoła zawsze za Papieżem kryły się węże.
Zgadza się stoja z anim i mówia mu co ma mówić zby zwodzić świat
jotajota pisze: Dzisiaj jest ich więcej niż kiedykolwiek.
tego nie wiem ale wystarczy jeden starodawny!
jotajota pisze: Jest już za jego plecami antychryst,który ma przyjść,ale bestia siedzi w ukryciu aż do czasu...
to jest jasne że jest którymś w kolei - a papiez jest jego typem!
jotajota pisze: Gdybyście trwali w KRK i modlili się z serca za grzeszników i za papieża,mogłoby do tego nie dojść,a czas łaski byłby przedłużony.Teraz to już prawie ostatni dzwonek...
czóż ja tem nie znam plnaów twojego słodkiego chrystusa na ziemi . masz jakąś wiedzę o jego planach?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 01 cze 2011, 11:27

Lash pisze:
jotajota pisze: Co? Znów zmieniłeś zdanie?Tym razem to dobry wybór.

nie
to tylko ty ze swoimi paradygamtami nie dostrzegasz że jestem niezmienny w swoje pozycji :)
-Czy to ja odezwałem się do Ciebie jako pierwszy po Twoich słowach mówiących,że nie chcesz mnie znać?
jotajota pisze:
Lash pisze: Masz innego PASTERZA nad kościołem niz Chrystus?
Czy nie Wy mówicie,że Królestwo Boże nie jest z tego świata?

jest nie z tego świata
-Jak więc jesteście na świecie?Chrystus Jest w Niebie.
jotajota pisze: Jak wiec wy,którzy jesteście na świecie mówicie,że macie za pasterza Chrystusa?

bo jestesmy na świecie ale nie ztego świata
jesteśmy z tego świata co nasz pasterz.
- Jeśli nie macie pasterza ustanowionego na świecie i będąc na świecie,to czego tutaj szukacie?
jotajota pisze: Ten świat zwalcza Chrystusa i gdybyście byli z Jego owiec zwalczałby i Was.

I zwalcza i zwalczać bedzie!
-Istotnie,będzie Was zwalczał,ale Wy również zwalczacie papieża.
jotajota pisze: Mówicie iż kochacie Jezusa,którego nie widzicie,a nienawidzicie Piotra,którego widzicie, a którego On,Jezus ustanowił na świecie.

nie widze Piotra i nie nienawidze piotra!

Jeśli nie widzisz Piotra,to dlaczego sądzisz ,że widzisz Jezusa?Jezus widzi Piotra.

nienawidzę złego który zwiódł biednego człowieka wciskają mu że ten cżłowiek jest słodkim Chrytusem na ziemi :(
jotajota pisze:
Lash pisze: Opoka to zdanie - Ty jestes mesjasz i nie została osrzycona przez prostetantów

To więc Piotr ustanowił Jezusa,czy Jezus Piotra?Jeśli to Piotr ustanowił Jezusa Mesjaszem,to Piotr musi być większy...

Głupia to mowa i godna potępienia
-Kto nie ma mocy usprawiedliwienia,potępia.Jezus ma moc usprawiedliwienia,a Ty mówisz,że znasz Jezusa...

Piotr nikogo nie ustanawiał
Chrystus był Mesjaszem a Ojciec objawił to Piotrowi.
-Tu prostujesz swój wcześniejszy błąd i dobrze.
próba wciskania głupiej logiki że Piotr kogoś ustanowił jest albo zachowaniem niemadrym albo zwodzeniem z nieznajomości Pisma.
-To nie ja to powiedziałem,tylko Ty.Ja powiedziałem to samo,co Ty powiedziałeś w sposób zrozumiały dla Ciebie.Ty bowiem sam nie wiedziałeś co mówisz.

(16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. ....
-Cytować umiesz.

jotajota pisze:
jotajota pisze:"Opoka" jest odrzucony przez swoich biskupów i kardynałów,którzy pełnią swoją wolę. Jedność kościoła katolickiego jest dla jednych maską,a dla innych usilnym trwaniem woli pomimo zła,które w nim mieszka.A przecież Jezus pouczał,aby wstawiać się za grzesznikami i nosić ich brzemiona. Jak więc można nosić brzemiona grzeszników opuszczając ich?

To dlaczego Papiez porzucił grzeszników stał się jednym z nich i pod pozorem łaski głosi falsz?
Zamiast wierzyć że jeden jest mesjasz wciela się w w role Boga?

W czym Papież porzucił grzeszników?

W tym że mógłby byc dla nich przykładem ucznia Chrystusa ale jest pierwszysm z grzeszników pozostajacym w tym stanie!
-Kościół twierdzi,że na świecie składa się wyłącznie z grzeszników.Potępiacie spowiedź świętą,a sami idziecie drogami ich grzechów.Jeśli ktoś sam wyznaje winy w ukryciu to źle,ale jeśli Wy ich śledzicie i obnażacie je to dobrze? Wczoraj zobaczyłem jeden z protestanckich filmów poglądowych,jak skutecznie ewangelizować.Ci ludzi spowiadają na ulicach przed kamerami,a potępiają spowiedź ukrytą? Ponadto wprowadzają w błąd twierdząc,że na Sądzie Jezus podejdzie do sędziego i powie,że zapłacił już za Was okup.Pytam się jak? Czy to nie Jezusa jest Sędzią? Poszukaj w ew.Jana,komu Ojciec przekazał cały sąd.Jezus Was nabył,ale pod swój sąd.
jotajota pisze:Daje im nauki,udziela łaski rozgrzeszenia i Eucharystii.Kto chce może korzystać.Nikt nie jest wykluczany,ani na siłę zatrzymywany.

Dlaczego kłamiesz ze nikt nie jest wykluczany?
-A kto jest wykluczany?
własnie dlatego porzucił grzeszników bo wmawia im ze ma moc udzielania łaski!
A Bogiem nie jest!
-Wy też nauczacie. Czy mówicie,że to łaska od Boga mówi przez Was?
jotajota pisze: W historii kościoła zawsze za Papieżem kryły się węże.
Zgadza się stoja z anim i mówia mu co ma mówić zby zwodzić świat
Wierz mi,albo nie Papież jest święty.On jest krzyżowany przez węże.
jotajota pisze: Dzisiaj jest ich więcej niż kiedykolwiek.
tego nie wiem ale wystarczy jeden starodawny!
jotajota pisze: Jest już za jego plecami antychryst,który ma przyjść,ale bestia siedzi w ukryciu aż do czasu...
to jest jasne że jest którymś w kolei - a papiez jest jego typem! Papież może tylko tyle Wam powiedzieć od siebie,ile widzicie go na wizji.Wszystkie inne sprawy załatwiają węże i papież o tym wie,podobnie jak i Jezus wiedział o Judaszu,ale nikomu się nie uskarżał.Kościół poszedł w taką biurokrację,że jest to nie do ogarnięcia dla papieża i dlatego papież będzie pił ten kielich za siebie i za poprzedników.Tym zaskarbi sobie udział z Chrystusem.Gdy ogłoszą śmierć papieża nie wierzcie im.
jotajota pisze: Gdybyście trwali w KRK i modlili się z serca za grzeszników i za papieża,mogłoby do tego nie dojść,a czas łaski byłby przedłużony.Teraz to już prawie ostatni dzwonek...
czóż ja tem nie znam plnaów twojego słodkiego chrystusa na ziemi . masz jakąś wiedzę o jego planach?[/quote]
Droga jest wąska,a brama ciasna.Mówiłem,że papież może jedynie tyle,co go pokażą na wizji.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 cze 2011, 12:29

popraw formatowanie posta bo wyszedł ci kompletny bełkot.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 01 cze 2011, 12:41

No,teraz to już za późno.Musisz się z tym użerać,skoro wszystko chcesz za jednym razem wyjaśnić. Postaram się poprawić na przyszłość.Przepraszam.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 cze 2011, 12:53

nie ma takiego przymusu.
Bóg chce aby świat był nie pełen grzeszników ale dzieci bozych czyli świętych i takich ludzi jest całkiem sporo!

niestety Papiez tworzy swoje prawa i prawka i wyklucza tych którzy nie wierza w jego wymysły - np wniebowziecie Maryji!

jak to czyni?
siedząc na złotym stolcu. zapewniam ciebie że nie jest to krzyzowanie papieża i umieranie papieża za świat, ale to opływanie w złoto i przepych .... i zpewniam ciebie że dorga judasza nie jest droga do udziału w Chrystuie ale jest droga na potępienie :(

A papiez wg ciebie ma realna władzę? może nie ma?
ale to pupet?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
mdc
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2012, 19:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mdc » 02 kwie 2012, 20:13

Hej, początek tematu i kilka postów niżej nawet, nawet.
Nigdy czytając tą przypowieść nie myślałem w ten sposób, i często rozmyślałem o tym kim jest ten "gość" bez szaty weselnej. Ciekawe wyjaśnienie.
Przepraszam dalej nie bardzo czytałem (wyrywkowo) bo już za stary w Jezusie jestem aby dociekać kto Pawłowy a kto Piotrowy :-D



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości