Pytanie w kontekście Pisma Św.

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Kano888
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pytanie w kontekście Pisma Św.

Postautor: Kano888 » 18 sie 2011, 14:20

Jak długo Pismo święte zaleca spać ? ...

Znalazłem w Biblii cytaty odnośnie tego żeby nie jeść przed snem bo wyjdzie to na zdrowie , ale nie znalazłem fragmentu mówiącego o tym ile należy spać ...


Śpie od 9 do 11 godzin i dobrze mi z tym , ale czytałem że zdrowo jest spać 8 godzin ....


Liczę że ktoś mi pomoże ...

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2011, 14:34

Siedem godzin i dwanaście minut. To wynika z Objawienia Św. Jana :P
A tak na serio to masz nie do końca odpowiednie podejście do Pisma Świętego. To nie jest "wielka księga praw i nakazów odnoszących się do wszystkiego". Ile potrzebujesz snu aby normalnie funkcjonować? Czy Twoja praca zawiera element fizyczny czy może potrzebne są Ci regularne ćwiczenia aby utrzymać wysoki poziom energetyczny w przeciągu tygodnia?

Ale jak bardzo chcesz to wskażę Ci, że w Salomon odsyłał leniwych aby uczyli się od mrówek jak należy pracować. Mrówki z tego co pamiętam nie śpią, a przynajmniej nie w ludzkim sensie ;)

edit: Ale jest ważniejsze pytanie! Ile możesz spać w Sabat! (i czy przypadkiem w dniu odpocznienia odpoczynek nie jest pracą?!) ;)

Podzrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie w kontekście Pisma Św.

Postautor: Hardi » 18 sie 2011, 15:53

Kano888 pisze:Śpie od 9 do 11 godzin i dobrze mi z tym , ale czytałem że zdrowo jest spać 8 godzin

to akurat bzdura i mit bez poparcia naukowo, każdy człowiek może potrzebować trochę innej dawki snu, dla jednego lepiej jest jak śpi 5-6 godzin (np. dla mnie), dla innego jak 10, po za tym jeśli ktoś śpi bardzo długo to nie oznacza, że będzie chory, ale może (lecz nie musi) być to objawem choroby, np. problemy z tarczycą mogą objawiać się potrzebą długiego snu


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 17:25

Kano888 pisze:ak długo Pismo święte zaleca spać ? ...


[Ps 127:2] "Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje."

:)

Uprawianie sztuczek w stylu "lepiej spać krócej, bo będę świętszy jakiś" raczej nie przystaje do Biblii, która mówi, że Bóg daje swoim dzieciom nawet podczas snu wszelkie potrzebne im rzeczy :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2011, 17:43

Alkhilion pisze:Uprawianie sztuczek w stylu "lepiej spać krócej, bo będę świętszy jakiś" raczej nie przystaje do Biblii, która mówi, że Bóg daje swoim dzieciom nawet podczas snu wszelkie potrzebne im rzeczy :)

To może śpijmy 16h dziennie? ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 18 sie 2011, 18:43

Ja przed snem prosze Boga Jezusa zeby mnie obudzil. O ktorej obudzi o tej wstaje.

Alarmy niestety nie dzialaja na mnie pobudzajaco. :-(


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 19:50

fantomik pisze:To może śpijmy 16h dziennie?


:oui: :ok:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 18 sie 2011, 21:23

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:To może śpijmy 16h dziennie?


:oui: :ok:


Nie da się! Nie tylko głowa, ale i kości bolałyby mnie od tego przewracania się.
Ja sypiam ok. 6 godzin. Od czasu do czasu organizm się upomni i wtedy uda mi się pospać 8 godź.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 22:06

Małgorzata pisze:Nie da się!


Oj da się, da... :roll:

Małgorzata pisze:Nie tylko głowa, ale i kości bolałyby mnie od tego przewracania się.
Ja sypiam ok. 6 godzin. Od czasu do czasu organizm się upomni i wtedy uda mi się pospać 8 godź.


Ja śpię nawet 12-13 godzin, a i tak chodzę niewyspany.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2011, 22:11

Alkhilion pisze:Ja śpię nawet 12-13 godzin, a i tak chodzę niewyspany.

Albo za mało ćwiczeń w tygodniu (fizycznych :P) albo odstawiłeś kawę ;)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 sie 2011, 22:19

fantomik pisze:Albo za mało ćwiczeń w tygodniu (fizycznych :P ) albo odstawiłeś kawę ;)


Oba :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 19 sie 2011, 00:00

albo jesteś zakochany ;)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie w kontekście Pisma Św.

Postautor: Hardi » 19 sie 2011, 00:13

Kano888 pisze:Jak długo Pismo święte zaleca spać ?

teraz powiem tak szczerze i bez urazy proszę, ale ten temat jest wyjątkowo bez sensu, za chwilę jeszcze ktoś się zapyta jaki najlepszy przepis na bigos podaje biblia ;) to mi trochę przypomina tych, którzy pytają Ducha Świętego co mają zjeść dzisiaj na śniadanie i jakie skarpetki ubrać... a wierz mi że są tacy ludzie

:oops:


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 sie 2011, 08:25

"Good morning Holy Spirit" B. Hinna opisuje z tego co pamiętam te skarpetki ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 19 sie 2011, 15:14

tak i kilku jemu podobnych też 8-) szkoda tylko że nie zapytał się Ducha Świętego czy ma być showmanem i brać kupę kasy za swoje "usługi" oraz podrabiać uzdrowienia ;)



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości