Taniec uwielbieniowy, taniec z flagami

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
sylvia
Posty: 94
Rejestracja: 12 cze 2010, 22:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sylvia » 14 sie 2011, 20:01

Brecht pisze:Ja bym polecił kościelne procesje kilka razy do roku - niosą tam takie wielkie flagi i proporce to można sobie nimi pomachać ku chwale Maryji.


nimi się nie macha z nimi idzie sie dumnie i dostojnie , no chyba że mocniejszy wiatr zawieje ..... :mrgreen:


Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 14 sie 2011, 20:13

a ja tam się z Tobą fantomik zgadzam ;)

pooglądajcie sobie murzyńskie nabożeństwa, co tam się wyprawia :/ mam nadzieję, że to nie przyjdzie do Polski


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 sie 2011, 08:54

fantomik pisze:
Paati pisze:Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi, ale szczerze nie pytałam o zdanie tylko po prostu informację...niestety widzę, że na forum można zaobserwować tendencję do oceniania i mocnej wymiany zdań:/ bałwochwalstwo, ala duchowość?? ... nie szukam żadnego zamiennika dla Biblii, intymnej relacji z Bogiem, czy służby Panu - bo one są dla mnie podstawą! Więc proszę by nikt nie oceniał moich intencji...:(

Ale nikt nie ocenił Ciebie ani Twoich intencji tylko nauczanie machania flagami praktykowane w wielu zborach zamiast prawdziwej biblijnej nauki

A to machanie flagą zastępuje biblię :?: :eek: Znam nie jeden "flagowy" zbór i nauczanie biblijne jest nadal, po prostu podczas wspólnego śpiewu dochodzi jeszcze motyw flag i tyle, nie ma co sobie fantomiku dorabiać teorii, zbór biblijny może być z flagami czy bez, to samo tyczy się niebiblijnych. Flaga nie jest wyznacznikiem stanu duchowego zboru. Ja tam tych flag nie lubię, ale jeśli ktoś chce w ten sposób uwielbiać Boga to czemu nie... Teraz to ty jesteś legalistą...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 sie 2011, 16:08

Maciooj pisze: pooglądajcie sobie murzyńskie nabożeństwa, co tam się wyprawia :/ mam nadzieję, że to nie przyjdzie do Polski
Oni to samo mówią o europejskich nabożeństwach... :D
CO kraj to obyczaj :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 sie 2011, 21:34

Hardi pisze:Flaga nie jest wyznacznikiem stanu duchowego zboru

ktoś kiedyś powiedział "im mniej Chrystusa w środku tym więcej dzieje się na zewnątrz"
uważam że coś w tym jest ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 30 sie 2011, 23:04

a ja już dawno zobaczyłem, że takie slogany są nic nie warte, bo na to nie ma ŻADNEJ reguły, a ten slogan akurat to strzał kulą w płot, bo ja bym powiedział, że im więcej Chrystusa w środku tym więcej dzieje się na zewnątrz, widać po prostu po owocach, że im więcej Jezus w środku to tym więcej ludzie pomagają innym, tym więcej głoszą ewangelię itd. a im mniej Jezus w środku to tym mniej takich rzeczy się dzieje...


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 31 sie 2011, 00:39

Hardi pisze:a ja już dawno zobaczyłem, że takie slogany są nic nie warte, bo na to nie ma ŻADNEJ reguły, a ten slogan akurat to strzał kulą w płot, bo ja bym powiedział, że im więcej Chrystusa w środku tym więcej dzieje się na zewnątrz, widać po prostu po owocach, że im więcej Jezus w środku to tym więcej ludzie pomagają innym, tym więcej głoszą ewangelię itd. a im mniej Jezus w środku to tym mniej takich rzeczy się dzieje...

pisząc o tym że więcej dzieje sie na zewnątrz nie miałem na myśli tego o czym piszesz ( ewangelizacja okazywanie miłości itp)
pisałem o przedstawieniach które niestety z Duchem Świętym nie mają nic wspólnego :(
zobacz ile "duchowości" w tym linku ;)
http://www.kbwch.kalisz.pl/index.php?id ... &tx_ttnews[tt_news]=14&cHash=c864475840


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 sie 2011, 00:42

markulus pisze:zobacz ile "duchowości" w tym linku


Hardcore.

czerwony – krew Chrystusa - 2 Moj 24:8, Mar 14:24, Łuk 22:20

biały – czystość, świętość, oddzielenie od świata - Mat 7:2, Obj 3:4, Ps 51:9

złoty – Boża chwała i Boża obecność - 2 Moj 37, 1 Moj 40:34-5, Obj 1:13-14

srebrny – odkupienie i zbawienie - 4 Moj 18:15-6

niebieski – niebo, niebiańska łaska - 2 Moj 24:10

czarny – grzech, śmierć, sąd Boży - Ps 13:4, Ef 5:11

żółty – uroczystość, radość - Iz 61:3, Hbr 1:9

zielony jasny – ożywcze tchnienie, nadzieja, zradzanie nowych rzeczy - Ez 37:4-10, Jer 17:7-8, Iz 66:14

zielony ciemny – pewność, pokuta, Boża odnowa tego, co jest żywe i utwierdzone przez Boga - Ps 80:15-16, Ps 52:10

miedziany – ołtarz całopalenia, kadź miedziana: obmycie, oczyszczenie - 2 Moj 30:18-21, 2 Moj 27:1-6

purpura – majestat, godność królewska, królewskie kapłaństwo J 19:2

tęczowy – Boże przymierze, blask Bożej chwały, 1 Moj 9:12-17, Ez 1:28, Obj 4:3


Prawie jak kodyfikacja ubranek katolickich kapłanów.



Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości