Obóz dla samotnych chrzescijan

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 19 lis 2011, 09:59

Riddick pisze:Szczerze to nie widzę sensu w obecnych czasach, gdzie panuje bardzo duży relatywizm moralny wchodzić w jakiekolwiek związki. Dawne pojęcie takowego i wartości z nim związane ludzie mają już gdzieś mniej więcej na wysokości pęcherza i nie warto ryzykować i dać się niepotrzebnie skrzywdzić. Niestety, ale tak mniej więcej to jest...

ŁOT :?:
Co proponujesz w zamian? Konkubinat?


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 lis 2011, 10:50

Ian pisze:Co proponujesz w zamian? Konkubinat?

Samotność jest super!Byłam mężatką i na szczęscie owdowiałam, bo pewnie siedziałabym w kiciu za morderstwo. Są ludzie ,którzy nie nadają się do "spętania" i samym im jest po prostu dobrze.
Każdy związek niesie z sobą ryzyko zranienia po którym ciężko się podnieść. Obserwuję dzisiejsze związki i nie mogę powiedzieć niczego dobrego czy zachęcającego. Wokoło zdrady,kłamstwa,pijaństwo,przemoc, brak odpowiedzialności itp.
Jaka jest szansa na udany związek? Myślę,że bliska zeru.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 19 lis 2011, 12:14

kontousunięte1 pisze:
Ian pisze:Co proponujesz w zamian? Konkubinat?

Samotność jest super!Byłam mężatką i na szczęscie owdowiałam, bo pewnie siedziałabym w kiciu za morderstwo. Są ludzie ,którzy nie nadają się do "spętania" i samym im jest po prostu dobrze.
Każdy związek niesie z sobą ryzyko zranienia po którym ciężko się podnieść. Obserwuję dzisiejsze związki i nie mogę powiedzieć niczego dobrego czy zachęcającego. Wokoło zdrady,kłamstwa,pijaństwo,przemoc, brak odpowiedzialności itp.
Jaka jest szansa na udany związek? Myślę,że bliska zeru.

Ups, a jak to ma się do proroctwa, że Ewangelia będzie znana na całym świecie, jeśli chrześcijanie nie będą się prokreować?

I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.
Mat 24:14


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 lis 2011, 14:22

Czy dzieci biorą się z małżeństwa czy z sexu? ;-) :oops:
A tak poważnie-mam dzieci. Jednak to nie daje gwarancji głoszenia Ewangelii.
Cos tu mylisz pojęcia.


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 19 lis 2011, 14:58

Są ludzie ,którzy nie nadają się do "spętania" i samym im jest po prostu dobrze.

Są też tacy, którym ciężko jest się pogodzić z życiem w pojedynkę. Najlepsi przyjaciele (chociaż bardzo ważni w życiu) nie zastąpią rodziny i własnych dzieci. I chociaż wspólne życie to nie różowa codzienność, jak w komediach romantycznych i przychodzą różne problemy albo nieporozumienia, to jednak po coś Pan Bóg wymyślił małżeństwo i rodzinę ;-) "Niedobrze jest człowiekowi, gdy jest sam" - święte słowa.


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 19 lis 2011, 15:57

Time is Short. Don't Set Your Hopes on Marriage - Tim Conway
http://www.youtube.com/watch?v=7JVoM5V5BqQ

Martwieniem się nic sobie nie pomożemy.

Psalm 37
(4) Rozkoszuj się Panem, A da ci, czego życzy sobie serce twoje!
(5) Powierz Panu drogę swoją, Zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 lis 2011, 18:02

Ian pisze:
Riddick pisze:Szczerze to nie widzę sensu w obecnych czasach, gdzie panuje bardzo duży relatywizm moralny wchodzić w jakiekolwiek związki. Dawne pojęcie takowego i wartości z nim związane ludzie mają już gdzieś mniej więcej na wysokości pęcherza i nie warto ryzykować i dać się niepotrzebnie skrzywdzić. Niestety, ale tak mniej więcej to jest...

ŁOT :?:
Co proponujesz w zamian? Konkubinat?

Nie, nie konkubinat, ale szukanie koniecznie drugiej osoby na chama też nie jest dobre. I po prostu nie zamierzam się zajmować takimi sprawami, bo to do niczego sensownego nie doprowadzi


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Debora
Posty: 32
Rejestracja: 17 lis 2011, 21:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: wielkopolska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Debora » 26 lis 2011, 17:51

Powiem swoje świadectwo.
Modliłam się o mojego przyszłego męża ładnych parę lat i jest w końcu!
Warto było modlić się i czekać. To jest to, choć nie jesteśmy idealni ;-)

I dzięki Bogu, że nie "zrealizował" moich pomysłów co do różnych
wcześniejszych kandydatów, którzy jak obserwuje po latach,
odpuścili sobie Pana Boga ...


Awatar użytkownika
towarzysz
Posty: 452
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: towarzysz » 27 lis 2011, 15:22

kontousunięte1,
a że tak zapytam- jakie jest Twoje otoczenie. Moje doświadczenie i obserwacje na temat małżeństwa są zupełnie przeciwne


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 28 lis 2011, 20:17

kontousunięte1 pisze:Jaka jest szansa na udany związek? Myślę,że bliska zeru.

Myślę, że powtarzasz złe oczekiwania odnośnie "udanego związku", które tkwią w naszej kulturze bardzo mocno ;) Udany związek zaczyna się od zaparcia się siebie samego, przez obie strony. Gdy Chrystus jest w centrum i każdy codziennie bierze swój krzyż i podąża za nim, to o wiele łatwiej idzie się tą Drogą, gdy można trzymać się wspólnie z małżonką za ręce. I nie to abym był tym co codziennie bierze z ochotą swój krzyż, wręcz przeciwnie :/ Ale to uważam za definicję udanego związku, nie brak kłopotów, brak różnic zdań i inne tego rodzaju cukierkowatości, które z rzeczywistością mają mniej wspólnego niż baśnie opowiadane naszym dzieciom. Ale to tylko moje mocno subiektywne zdanie :)

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości