Kim jest Jezus?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 04 kwie 2012, 02:52

Kohelet pisze:Jezus nie jest ani na łonie Ojca ani przy jego piersi, ale w łonie... ! Amen i Pozdrówka
J. 10,30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 04 kwie 2012, 08:53

No to weź odpowiednie słowniki i zobacz co znaczy słowo eis, i co Ci z tego wyjdzie...


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 04 kwie 2012, 09:23

fakt
ale czego to dowodzi ?
wszak mniemam że Agnieszka nie kwestionuje że Jezus przyszedł w ciele
od Boga przyszedł
To Słowo Boga stało się ciałem
za sprawą Ducha Sw
nie widzę właściwie w tym wypadku różnicy
ale to tylko moje zdanie na podstawie tego co sam czytam
pozdrawiam


apostolic pentacostal
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 04 kwie 2012, 09:49

ojkot pisze:wszak mniemam że Agnieszka nie kwestionuje że Jezus przyszedł w ciele
od Boga przyszedł
To Słowo Boga stało się ciałem
za sprawą Ducha Sw
Amen!

Jezus Chrystus przyszedl w ciele.

Kohelecie, nie wiem co chcesz mi pokazac, to Ty "studiujesz" Pana Jezusa i jeszcze nie bardzo masz jasnosc Kim On jest !? :) Stad ten watek !?

a ja chce Ci pomoc przez Slowo Boze. :)

ja wiem Komu zawierzylam i nie mam watpliwosci. :)
Dla mnie Slowo Boze jest jasne. :)


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 kwie 2012, 12:07

Skąd wziąłeś to: w łonie?

Czyżby z Biblii Tysiąclecia?

Wersja z piersią

18 Żaden człowiek nigdy nie
widział Boga; jednorodzony bóg, który
zajmuje miejsce u piersi Ojca, ten dał co do
niego wyjaśnienie.

Przekład Nowego Świat(ł)a :)


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 kwie 2012, 12:26

Słowo eis jest słowem, które określa kierunek.
Jeśli szedłbym ku domowi, użyłbym słowa pros, jeślibym był w domu, użyłbym słowa en, a jeśli wchodziłbym w dom to wchodziłbym eis tom oikon.

Eis jest odwrotnością słowa ek, eks. (z [kądś, czegoś])
Podobnie jak apo(od) to odwrotność słowa pros.(ku, w stronę kogoś lub czegoś)

Ot, różnica kierunku. :)

Jeszcze ciekawostka

Jan 13,23 U piersi Jezusa półleżał
jeden z jego uczniów, ten, którego Jezus
miłował.

"U" to dosłownie "w", greckie en.
Teraz wyobraź sobie Jana w łonie Jezusa :P


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 04 kwie 2012, 15:06

Wszystkie te wersje: na łonie, w łonie, przy piersi... są co najmniej kłopotliwe dla dulskiej wrażliwości chrześcijan. Pewnie nigdy się tak naprawdę nie zastanawiali nad takimi szczegółami. Przeciętny chrześcijanin, z reguły się nad niczym dogłębnie nie zastanawia, a tym bardziej nad takimi kłopotliwymi drobiazgami. Zazwyczaj bezkrytycznie i sentymentalnie łyka to wszystko bezkrytycznie i łatwowiernie.
Woli co mu powie w niedzielę ksiądz, pastor, starszy zboru, lub pop, a w przypadku Żydów, świecki i biznesowy rabin. I tak mu jest dobrze i nie chce aby mu to ktokolwiek burzył, ten jego łatwy, bezkrytyczny i naiwny świat. Woli żyć swomi naiwnymi baśniami i historyjkami np. telewizyjnych ewangelistów niż dociekaniem rzeczywisości duchowej o nim samym i o tym materialnym świecie, który jest dla niego więzieniem. Pomimo złych doświadczeń z tym materialnym i śmiertelnym światem, woli nadal żyć w ignorancji i niewiedzy, i nadal ograniczać swoje życie do jedzenia, picia, wydalania, kopulacji, rozmnażania się... całkowicie ignorując Najwyższego Boga czyli zrealizowanie Go... Szukajcie Prawdziwego Boga, a nie urojonego w waszych bujnych umysłach... Amen i Pozdrówka


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 05 kwie 2012, 06:35

Kohelet pisze:...całkowicie ignorując Najwyższego Boga czyli zrealizowanie Go... Szukajcie Prawdziwego Boga, a nie urojonego w waszych bujnych umysłach...
.... desperacja ?

1J.5,19. My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.

20. Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
21. Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 05 kwie 2012, 07:00

Kohelecie, a Ty czyim swiadkiem jestes? kim jest ten Jezus, ktorego swiadkiem sie deklarujesz? Wiesz juz kim on jest ten Twoj Jezus ?


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 05 kwie 2012, 07:22

Amen Agnieszko
szukamy Jedynego Boga
którego objawia nam Jezus Chrystus
w pełni Boskości
pozdrawiam


apostolic pentacostal
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 kwie 2012, 23:29

Kohelet pisze: Szukajcie Prawdziwego Boga, a nie urojonego w waszych bujnych umysłach... Amen i Pozdrówka
dlatego ciebie nie słuchamy bo to wymyslasz to tylko twój umysł
no ale jak widac niektórzy ci uwierzyli... w te urojenia..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 kwie 2012, 23:30

ojkot pisze:Amen Agnieszko
szukamy Jedynego Boga
którego objawia nam Jezus Chrystus
w pełni Boskości
pozdrawiam
jak znadziecie Boga Ojca który nie jest Synem ale jest JHWH jak Jezus i Duch Św to znaczy że okazał wam łaskę


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 06 kwie 2012, 05:03

Lash pisze:
ojkot pisze:Amen Agnieszko
szukamy Jedynego Boga
którego objawia nam Jezus Chrystus
w pełni Boskości
pozdrawiam
jak znadziecie Boga Ojca który nie jest Synem ale jest JHWH jak Jezus i Duch Św to znaczy że okazał wam łaskę
:lol: desperacja ?


1J.5,19. My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.

20. Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
21. Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 06 kwie 2012, 07:46

J 5:23 BT „aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, ktory Go poslal"


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 06 kwie 2012, 08:06

Lash
To Jezus nie jest YHVH ?
wybacz nie pojmuję
wszak kto mnie widział widział i Ojca
Kto ma Syna ma i Ojca
kto znalazł Jezusa znalazł Boga
Jezus to Bóg który przychodzi w ciele
Nie wierzysz że Jezus Jest Bogiem?
a poza YHVH nie ma Boga
Nie wierzysz że Bóg Jeden Jest
ja wierzę
wierzę że Ojciec Jest w Synu
a Syn w Ojcu
Bo oni są Jedno to YHVH
pozdrawiam


apostolic pentacostal

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości