Doniosłość poznania Boga!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 19 kwie 2012, 13:12

Rembov pisze:
Kohelet pisze:Dragonarze, nie prawda, ta parafraza wersetu z Filipian jest wspaniałym zalążkiem pod dyskusję.

Nie jest. To tylko kolejny pretekst z Twojej strony do tego, aby "nawracać" nas na pogaństwo.
tez tak uwazam. Od poczatku na tym forum jest tu w tym celu.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 kwie 2012, 13:22

Kohelet pisze:Estel, może byś tak zapytała dlaczego to piszę, a nie że piszę Twoim zdaniem "pierdoły"... Amen Estel!
Dlaczego piszesz te pierdoly?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 19 kwie 2012, 13:43

Lash, tutaj masz odpowiedź

Kohelet pisze:Estel, napiszę na wstępie dyskusji w wielkim skrócie, że napisałem to o Krysznie z tego samego powodu, co Paweł apostoł napisał o Chrystusie...


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 19 kwie 2012, 14:09

estel pisze:zapytał, dobrze zaryzykuję, dlaczego to piszesz?
by podrwic sobie z Boga i wierzacych. Nie widac ?


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 14:35

Umieszczając te parafrazę o Krysznie na podstawie fragmentu z listu do Filipian, chciałem zapoczatkować dyskusję o tym, jakiego zaangażowania dla Niego żąda od nas Bóg. Bardzo mi się spodobalo to zdanie z Filipian, więc chciałem wyrazić swoją myśl opierając sie na tym, co chrześcijanom jest już dobrze znane, a nie tworzyć czegoś zupełnie nowego. Miałem w ten sposób nadzieję, że częściowo przynajmniej nastroi Was to do mnie przychylnie. Ta myśl jest głęboka i mówi, że Bogu nalezy oddać wszystko, dosłownie wyrzekając się wszelkich prawa własności, do siebie i do swojego życia. Ale jak widać jedynie Was tu tym jedynie jeszcze bardziej rozzłościłem...


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 19 kwie 2012, 14:42

Kohelet pisze:Umieszczając te parafrazę o Krysznie na podstawie fragmentu z listu do Filipian, chciałem zapoczatkować dyskusję o tym, jakiego zaangażowania dla Niego żąda od nas Bóg.


zaangażowania dla Twojego demona?

Kohelet pisze:Bardzo mi się spodobalo to zdanie z Filipian, więc chciałem wyrazić swoją myśl opierając sie na tym, co chrześcijanom jest już dobrze znane, a nie tworzyć czegoś zupełnie nowego. Miałem w ten sposób nadzieję, że częściowo przynajmniej nastroi Was to do mnie przychylnie.


dlaczego przychylnie?
Kohelet pisze:Ta myśl jest głęboka i mówi, że Bogu nalezy oddać wszystko, dosłownie wyrzekając się wszelkich prawa własności, do siebie i do swojego życia. Ale jak widać jedynie Was tu tym jedynie jeszcze bardziej rozzłościłem...


Jedynemu i Prawdziwemu Bogu JAHWE tak!. Ale jaki to ma związek z Twoim demonem ?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 14:47

Kohelet pisze:Umieszczając te parafrazę o Krysznie na podstawie fragmentu z listu do Filipian, chciałem zapoczatkować dyskusję o tym, jakiego zaangażowania dla Niego żąda od nas Bóg.

Bóg- Stwórca- nie żąda naszego żadnego zaangażowania dla Kryszny!

Kohelet pisze:Bardzo mi się spodobalo to zdanie z Filipian

Świetnie!- idź tym tropem, a odkryjesz prawdę o Jezusie, i poznasz Jego jako Prawdę jedyną!...

Kohelet pisze:Ta myśl jest głęboka i mówi, że Bogu nalezy oddać wszystko, dosłownie wyrzekając się wszelkich prawa własności, do siebie i do swojego życia.

Tak, to się należy Bogu prawdziwemu, a nie fałszywemu!...

Kohelet pisze:Miałem w ten sposób nadzieję, że częściowo przynajmniej nastroi Was to do mnie przychylnie. Ale jak widać jedynie Was tu tym jedynie jeszcze bardziej rozzłościłem...

Dziwisz się?!?? Jak już Ci pisałem dopusciłeś się bardzo brzydkiego kroku: zmieniłeś sens Pawłowego świadectwa, który jednoznacznie o Chrystusie, a nie Krysznie pisał...
To tak, jak bym ja, np. zacytował coś z Wed, ale zmienił podmiot: zamiast o Krysznie, przeczytałbyś o np. Posejdonie, Zeusie czy Marsie...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 19 kwie 2012, 14:49

Zbyszekg4 pisze:[
To tak, jak bym ja, np. zacytował coś z Wed, ale zmienił podmiot: zamiast o Krysznie, przeczytałbyś o np. Posejdonie, Zeusie czy Marsie...


albo jakąś Puchatkową mądrość, bo on jest bardziej wiarygodny niż kriszna :mrgreen:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 14:54

estel pisze:
Zbyszekg4 pisze:[
To tak, jak bym ja, np. zacytował coś z Wed, ale zmienił podmiot: zamiast o Krysznie, przeczytałbyś o np. Posejdonie, Zeusie czy Marsie...


albo jakąś Puchatkową mądrość, bo on jest bardziej wiarygodny niż kriszna :mrgreen:

O! Puchatkowe mądrości ją fajne- np. ta: "myśleć...myśleć..."
Kohelecie, POMYŚL, komu służysz?!? Żywemu, Prawdziwemu Bogu Jahwe-Stwórcy nieba i ziemi- czy wymyślonemu bogu Krysznie, tak jak wymyśleni byli bogowie wyżej wymienieni...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 15:19

Jezus powiedział: "Wszystko co chcielibyście żeby wam ludzie czynili, to i wym im czyńcie."
Jak wasze kpiny i obelgi na mój temat i Kryszny, dalekie są od tych słów Waszego mistrza, chrześcijanie!?
Co was upoważnia do takiego kpiarstwa na temat innych wierzeń niż wasze?!
Gdyby wam tym samym odpłacić, to wielka obraza majestatu!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 19 kwie 2012, 15:29

Kohelet pisze:Jezus powiedział: "Wszystko co chcielibyście żeby wam ludzie czynili, to i wym im czyńcie."
Jak wasze kpiny i obelgi na mój temat i Kryszny, dalekie są od tych słów Waszego mistrza, chrześcijanie!?
Co was upoważnia do takiego kpiarstwa na temat innych wierzeń niż wasze?!
Gdyby wam tym samym odpłacić, to wielka obraza majestatu!


Kohelet, zlamales regulamin forum wielokrotnie. Trolujesz i obrazasz Boga. Ja bym cie juz dawno wywalil na zbity leb. :(


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 15:34

JJ, może tak z większym szacunkiem odnosiłbyś się do mnie jako na przykład do czlowieka. Jeżeli złamałem regulamin forum, to w czym go złamałem. Gdybym go złamał już dawno by mnie tu nie było. Nie zyczę sobie, abyś w odniesieniu do mnie uzywał slangowego języka marginesu społecznego. Jeżeli nie chcesz odnosić sie do mnie z szacunkiem, to nie musisz się w ogóle do mnie odzywać... !


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 kwie 2012, 15:36

Kohelet pisze:Dragonarze, nie prawda, ta parafraza wersetu z Filipian jest wspaniałym zalążkiem pod dyskusję. Właśnie ta myśl a nie jakakolwiek inna. Trzeba jedynie mieć dobrą wolę i chęć, by móc spokojnie porozmawiać. Wiem że stawiam was chrześcijan na skraju wytrzymalości. Ale jest to wspaniałym testem na to byście okazali do końca swoje "owoce Ducha", z którymi tak często nieslusznie się obnosicie... Amen Dragonarze

Dla chrześcijan Słowo Boże jest święte, więc parafraza, zwłaszcza taka, jaką przedstawiłeś, jest zwyczajnie niesmaczna. Co innego, gdybyś napisał, że Twój bóg/Bóg jest dla Ciebie tak ważny, jak Chrystus był ważny dla Pawła w Liście do Filipian. Bezpośrednia przeróbka jest nie na miejscu.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 15:40

Kohelet pisze:Jezus powiedział: "Wszystko co chcielibyście żeby wam ludzie czynili, to i wym im czyńcie."

Ja bym chciał, aby głoszono mi prawdę o Bogu, o zbawieniu, o łasce... Dlatego Tobie o tym wszystkim piszę, bo sam tego chcę!

Tu nie znajdziesz zainteresowanych hinduizmem bo są to osoby, dla których Biblia jest jedyną Księgą wartą zainteresowania w temacie duchowości, i żadne Wedy i ich bohaterowie, z Kryszną na czele, nie robią na nas żadnego pozytywnego wrażenia bo uznaliśmy, że Chrystus jest wystarczającym Zbawicielem- Bogiem, a nie inkarnacją bożka!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 kwie 2012, 15:43

Kohelet pisze:Jak wasze kpiny i obelgi na mój temat i Kryszny, dalekie są od tych słów Waszego mistrza, chrześcijanie!?

Kohelecie, gdyby nie to, że obrażasz Boga i manipulujesz Jego Słowem, wstawiając imię hinduskiego demona tam, gdzie jest Chrystus, nie dziw się z powodu oburzenia, jakie wywołałeś. nie dość, że nie sprawi to, że ktokolwiek spojrzy na Ciebie przychylnie, to jeszcze wręcz bardziej zrazi, niż dotychczas. Mam taką małą prośbę, przemyśl naprawdę to co piszesz.
Kohelet pisze:Co was upoważnia do takiego kpiarstwa na temat innych wierzeń niż wasze?!

Nikt nie kpi z Twoich wierzeń, sam dajesz powód do kpiny, wypisując rzeczy, które są najzywczajniej niesmaczne i dopuszczając się fałszerstw, nawet jeżeli zamierzeniem była parafraza, to i tak wyszło coś obrzydliwego...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości