Doniosłość poznania Boga!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 19 kwie 2012, 15:47

Kohelet pisze:JJ, może tak z większym szacunkiem odnosiłbyś się do mnie jako na przykład do czlowieka. Jeżeli złamałem regulamin forum, to w czym go złamałem. Gdybym go złamał już dawno by mnie tu nie było. Nie zyczę sobie, abyś w odniesieniu do mnie uzywał slangowego języka marginesu społecznego. Jeżeli nie chcesz odnosić sie do mnie z szacunkiem, to nie musisz się w ogóle do mnie odzywać... !


Moze przestan wszystkich pouczac i wez sie za studiowanie Pisma Swietego?

Proponuje zaczac od Izajasza 44. Tam Bog mowi, co mysli o twoich drewnianych bożkach.


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 15:49

Zbyszku, nie powinieneś wypowiadać się za innych... !


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 15:50

Kohelet pisze:JJ, może tak z większym szacunkiem odnosiłbyś się do mnie jako na przykład do czlowieka. Nie zyczę sobie, abyś w odniesieniu do mnie uzywał slangowego języka marginesu społecznego.

Tu masz rację. Nie wolno gardzić nikim i mam nadzieję, że nie przekroczyłem granicy szacunku dla człowieka, przy niezgadzaniu się, i nawet ostrym protestowaniu, przeciwko wypaczeniom Prawdy, jakich się dopuściłeś (parafraza Pawłowej wypowiedzi).

Szanucek dla osoby się należy, ale zgadzać się w czymś nie musimy i możemy temu dać wyraz- z naciskiem i stanowczo ale zawsze kulturalnie...

Polecam lekturę Dziejów Apost. rozdz. 17- gdzie Paweł Grekom głosił Ewangelię; tych bałwochwalców nie gromił z pianą na ustach, ale z uznaniem odniósł się do ich gorliwości religijnej, i na tej bazie przedstawił im COŚ LEPSZEGO!

Uważam, że podobnie możemu tu postępować z Koheletem- pokazywać mu coś lepszego, niż on teraz zna i głosi...
Tym czymś lepszym jest Ewangelia, a kimś lepszym Jezus Chrystus, Zbawiciel świata!
Amen.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 19 kwie 2012, 15:51

Kohelet pisze:Jezus powiedział: "Wszystko co chcielibyście żeby wam ludzie czynili, to i wym im czyńcie."
Jak wasze kpiny i obelgi na mój temat i Kryszny, dalekie są od tych słów Waszego mistrza, chrześcijanie!?
Co was upoważnia do takiego kpiarstwa na temat innych wierzeń niż wasze?!
Gdyby wam tym samym odpłacić, to wielka obraza majestatu!


Kohelet tutaj i tak masz fajnie, bo tylko przedmiotem kpin jest ten twój śmieszny i odrażający demon, którego nazywasz panem. Gdybyśmy żyli kiedyś to sytuacja wyglądała by jak w I Mojżeszowej 32,26. Więc brak zrozumienia dzisiaj na forum to nawet jest takie miłosierdzie dla Ciebie :)


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 19 kwie 2012, 15:54

Zbyszekg4 pisze:Uważam, że podobnie możemu tu postępować z Koheletem- pokazywać mu coś lepszego, niż on teraz zna i głosi...
Tym czymś lepszym jest Ewangelia, a kimś lepszym Jezus Chrystus, Zbawiciel świata!
Amen.
Czysmy tego juz nie robili, Zbyszku ? On tego nie chce, jak oswiadczyl Ci wyzej. On ma tu ubaw z nas.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, 15:55 przez agnieszkas, łącznie zmieniany 1 raz.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 15:55

Kohelet pisze:Zbyszku, nie powinieneś wypowiadać się za innych... !

Trzeci rok jestem tu na forum i znam preferencje jego użytkowników, oraz własne- dlatego pisać o Biblii, jako o Księdze tu uznawanej za Prawdę, mogę, bo sie nie pomylę...
A skoro Biblia tu "króluje", to hinduizm nie ma szans!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 19 kwie 2012, 15:55

Zbyszekg4 pisze:
Uważam, że podobnie możemu tu postępować z Koheletem- pokazywać mu coś lepszego, niż on teraz zna i głosi...
Tym czymś lepszym jest Ewangelia, a kimś lepszym Jezus Chrystus, Zbawiciel świata!
Amen.


JEZUS CHRYSTUS nie jest kimś lepszym. Twój post pokazuje jakby dla tego demona i użytkownika Koheleta była jakaś inna alternatywa, a Jezus jest po prostu czymś innym, tyle, że lepszym.

Jezus jest wszystkim. Nie może być przedmiotem dyskusji z człowiekiem, który profanuje Jego Imię i uprawia jawne i czyste bałwochwalstwo. I nawet dyskusja kulturalna nic nie da, bo on tego nie oczekuje.

"Kto nie miłuje Pana niech będzie przeklęty" I Kor 16,22


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 19 kwie 2012, 15:57

estel pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Uważam, że podobnie możemu tu postępować z Koheletem- pokazywać mu coś lepszego, niż on teraz zna i głosi...
Tym czymś lepszym jest Ewangelia, a kimś lepszym Jezus Chrystus, Zbawiciel świata!
Amen.


JEZUS CHRYSTUS nie jest kimś lepszym. Twój post pokazuje jakby dla tego demona i użytkownika Koheleta była jakaś inna alternatywa, a Jezus jest po prostu czymś innym, tyle, że lepszym.

Jezus jest wszystkim. Nie może być przedmiotem dyskusji z człowiekiem, który profanuje Jego Imię i uprawia jawne i czyste bałwochwalstwo. I nawet dyskusja kulturalna nic nie da, bo on tego nie oczekuje.

"Kto nie miłuje Pana niech będzie przeklęty" I Kor 16,22
Amen!


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 16:00

agnieszkas pisze:
Zbyszekg4 pisze:Uważam, że podobnie możemu tu postępować z Koheletem- pokazywać mu coś lepszego, niż on teraz zna i głosi...
Tym czymś lepszym jest Ewangelia, a kimś lepszym Jezus Chrystus, Zbawiciel świata!
Amen.
Czysmy tego juz nie robili, Zbyszku ? On tego nie chce, jak oswiadczyl Ci wyzej. On ma tu ubaw z nas.

Nie chce dzisiaj, ale może jutro?... Kto wie... Nie trzeba się zaraz zniechęcać i wyzwiskami obrzucać.
Mamy siać ziarno Ewangelii i dawać świadectwo chrzescijańskiej postawy, np. takiej:

Mat 5:43-48 bw "(43) Słyszeliście, iż powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego. (44) A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują, (45) abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest."

To trudne, ale czyż Jezus mówił, że będzie łatwo?!...
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 19 kwie 2012, 16:03

Zbyszekg4 pisze:Mamy siać ziarno Ewangelii i dawać świadectwo
Posialismy juz wystarczajaco. Zbyszku zobacz na post estel wyzej, na ktory mowie Amen!


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 16:07

estel pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Uważam, że podobnie możemu tu postępować z Koheletem- pokazywać mu coś lepszego, niż on teraz zna i głosi...
Tym czymś lepszym jest Ewangelia, a kimś lepszym Jezus Chrystus, Zbawiciel świata!
Amen.


JEZUS CHRYSTUS nie jest kimś lepszym. Twój post pokazuje jakby dla tego demona i użytkownika Koheleta była jakaś inna alternatywa, a Jezus jest po prostu czymś innym, tyle, że lepszym.

Jezus jest wszystkim. Nie może być przedmiotem dyskusji z człowiekiem, który profanuje Jego Imię i uprawia jawne i czyste bałwochwalstwo. I nawet dyskusja kulturalna nic nie da, bo on tego nie oczekuje.

"Kto nie miłuje Pana niech będzie przeklęty" I Kor 16,22

OK. Może niefortunnie się wyraziłem dla Was, ale chciałem nieco na poziom Koheleta wejść, aby tam coś mu pokazać- że jest ktoś dający coś więcej (zbawienie) niż kryszna, czyli ktoś lepszy z jego punktu widzenia, gdyby się ono zmieniło...

Masz rację: JEZUS JEST WSZYSTKIM.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 16:09

agnieszkas pisze:
Zbyszekg4 pisze:Mamy siać ziarno Ewangelii i dawać świadectwo
Posialismy juz wystarczajaco. Zbyszku zobacz na post estel wyzej, na ktory mowie Amen!

Ja juz też dość napisałem; dziękuję za zwrócenie uwagi (nie miałem nic złego na myśli- np. poniżenie Jezusa!).

Pozdrawiam wszystkich :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 18:59

Zbyszku, dziękuję Ci, że choć trochę wstawiłeś się za mną, aby moi rozmówcy zachowywali się względem mnie kulturanie i po chrześcijańsku. I dlatego oberwało Ci się od osób, które są niesympatyczne i niemiłe, ktorych zachowanie nie wskazuje na to, że podążają śladami Tego, którego uważają za swojego Mistrza. Niczym sobie nie zasłużyłem, aby tak mnie tu traktowali, tylko dlatego, że nie podzielam ich poglądu na Chrystusa oraz Krysznę. Dobrze o Tobie świadczy Twoja kultura i tak. Widać, że wyniosłeś z domu dobre wychowanie...


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2012, 19:47

Kohelet, zaszokowałeś może wielu swoimi pogladami, bo nie wiem czy nie jesteś aby pierwszym tu tak otwarcie głoszącym hinduizm.
Nie popieram Twojego wyboru duchowej ścieszki, bardzo nie pochwalam jej, i otwarcie Ci rzeknę, że uważam ją za błedną i szkodliwą, ale cóż zrobić- czy bić Cię za to, że tak wierzysz?; czy zamknąć w więzieniu? czy obrzucać wyzwiskami?...

Ja takich zachowań nie popieram bo wiem, że osoba atakowana prędzej będzie się bronić, niż otworzy się na kontrargumenty do swoich wierzeń i zmieni je!

Więcej można zyskać łagodnością niż agresją słowną czy fizyczną...
Potwierdza to Biblia:
Prz 15:1 bw "Łagodna odpowiedź uśmierza gniew, lecz przykre słowo wywołuje złość."

Prz 25:15 bw "Cierpliwością można przekonać sędziego, a łagodny język łamie kości."

Ga 6:1 bw "Bracia, jeśli człowiek zostanie przyłapany na jakimś upadku, wy, którzy macie Ducha, poprawiajcie takiego w duchu łagodności, bacząc każdy na siebie samego, abyś i ty nie był kuszony."

Eph 4:1-2 bw "(1) Napominam was tedy ja, więzień w Panu, abyście postępowali, jak przystoi na powołanie wasze, (2) z wszelką pokorą i łagodnością, z cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości,"

1P 3:15-16 bw "(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 23:29

Prawdę mowiąc nie rozumie tego calego oburzenia wokół zapożyczenia przeze mnie z Biblii słów apostoła Pawła z Listu do Filipian. Takie parafrazy i zapożyczenia sa powszechnie akceptowane i praktykowane. Nie jest to z mojej strony żadna nieuczciwość, gdyż zaznaczyłem, że pochodzi z Biblii. Uznałem wypowiedź apostoła pod adresem Chrystusa za na tyle doskonałą, że postanowiłem znanymi wam słowami wyrazić mój stosunek do mojego Pana. Wyraziłem tym samym docenienie dla trafnego ujęcia tematu przez Pawła, a wy się oburzacie, że sprofanowałem tekst biblijny. Jest to raczej świadectwo nie profanowania tego tekstu a raczej doceniania...


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości