Czy Bóg ma rozrywki?!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 15:29

Jest taka zasada: Żyj i pozwól żyć innym. Przez tę swoją nienawiść do mnie i do Kryszny nie dajecie przez to najlepszego świadectwa o swojej wierze. Nie macie w sobie usposobienia chrystusowego. To ja mam go chyba więcej od was. Czy kiedyś kogoś z was obraziłem lub Jezusa?! Ale wy ciągle na okrąglo to robicie, przypisując mi wszelkie zło, tylko dlatego, że Krysznę uważam za swojego Pana a nie Jezusa... !


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 19 kwie 2012, 20:36

Kohelet pisze:Jest taka zasada: Żyj i pozwól żyć innym. Przez tę swoją nienawiść do mnie i do Kryszny nie dajecie przez to najlepszego świadectwa o swojej wierze. Nie macie w sobie usposobienia chrystusowego. To ja mam go chyba więcej od was. Czy kiedyś kogoś z was obraziłem lub Jezusa?! Ale wy ciągle na okrąglo to robicie, przypisując mi wszelkie zło, tylko dlatego, że Krysznę uważam za swojego Pana a nie Jezusa... !


O co Ci chodzi chłopie?

Odpowiedziałem rzeczowo na Twoje uwagi
gdzie tu nienawiść?

Przecież to Ty atakujesz Boga Jahwe i Jezusa pisząc o Nim jakieś wyssane z palucha bajdy, a gdy grzecznie staram się prostować te poprzekręcane wyobrażenia, to szydzisz albo kłąmiesz zarzuszając nienawiść.

Skup się facet i przestań sie mazgajić.
Nie jesteś panienką z pensji, tylko mężczyzną, który się świadomie pakuje na forum dyskusyjne. Jak chcesz tu być, to naucz się dzielnie znosić fakt, że niektórzy nie zgadzają się z Twoimi poglądami.


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 19 kwie 2012, 21:33

Ooo no i wylazło szydło z wora. I aż się zachłystujesz językiem nienawiści i agresji słownej, i jeszcze poczytujesz to sobie za punkt honoru... chłopie. Ja się chłopie tu nie mazgaję, ale jedynie napominam, abyście mnie niektórzy traktowali tak jak ja was traktuję, z szacunkiem. Nie masz rzeczowych argumentów i nadrabiasz to byciem macho. Ale brylować na macho tu na chrześcijańskim portalu to chyba jakieś nieporozumienie, chłopie, co?! Naprawddę, aż tak trudno być człowiekiem uprzejmym i miłym?? To są te Twoje owoce Ducha? Z tego co wiem to chrześcijaństwo własnie na tym polega, na uprzejmości, takcie i kulturalnym sposobie bycia i życia... Chłopie :laie:


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 kwie 2012, 00:04

Kohelet spasuj


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 20 kwie 2012, 09:07

Kohelet pisze:Ooo no i wylazło szydło z wora. I aż się zachłystujesz językiem nienawiści i agresji słownej, i jeszcze poczytujesz to sobie za punkt honoru... chłopie. Ja się chłopie tu nie mazgaję, ale jedynie napominam, abyście mnie niektórzy traktowali tak jak ja was traktuję, z szacunkiem.


swoim zachowaniem na tym forum dowodzisz że znaczenie słowa "szacunek" jest ci całkowicie obce


Kohelet pisze:Nie masz rzeczowych argumentów i nadrabiasz to byciem macho.


napisałem rzeczowo:

Wczoraj 10:31 św.tomek pisze:w opisie stworzenia czytamy o tym, że Bóg sie cieszył swoim stworzeniem
w prawie Mojżesza czytamy o tym, że Bóg nakazał ofiary będace dla Niego miłą wonią - nie służą one niczemu innemu, jak sprawieniu Bogu przyjemności
w Ewangeliach czytamy o wielkiej radości w niebie z powodu każdego nawróconego


odniosłęś się do tego merytorycznie?
NIE!
bo nie potrafiłeś się do tego nijak odnieść - zamiast tego zacząłeś tylko biadolić coś na temat nienawiści...

no ja rozumiem, że w Twoim poczuciu to strasznie wielka krzywda cię spotkała, bo ktoś bez najmniejszego trudu obalił i ośmieszył Twoje faszywe i płytkie argumenty... żal


Kohelet pisze:Ale brylować na macho tu na chrześcijańskim portalu to chyba jakieś nieporozumienie, chłopie, co?! Naprawddę, aż tak trudno być człowiekiem uprzejmym i miłym?? To są te Twoje owoce Ducha? Z tego co wiem to chrześcijaństwo własnie na tym polega, na uprzejmości, takcie i kulturalnym sposobie bycia i życia... Chłopie :laie:


w twoim pojmowaniu kultura polega na tym, że nikt nie wykaże błedności Twoich twierdzeń
co ciekawe (a może właśnie typowe...) ty takiej "kultury" innym ani myślisz okazywać

przykro mi, że nikt nie był na tyle kulturalny, by paść w zachwycie na twarz i oddać cześc twojej "mądrości"

myślę, że trzeba poczekać Kohelecie, aż wydoroślejesz

wpadnij tu za 4-5 lat
jeśłi się nie spalisz za wstydu czytając swoje obecne posty, to wtedy sobie sympatycznie podyskutujemy

do zobaczenia w roku 2016 :)


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 20 kwie 2012, 14:32

Tomeczku, słoneczko, widać co sobą reprezentujesz. Jesteś arogancki i agresywny a mi przypisujesz brak kultury. Żadne argumenty na Ciebie nie działają, i żadne napomnienia czy zawstydzenia abyś poprawił swoje aroganckie nawyki. Na Ciebie to nie działa.
Już sama Twoja zaczepka abym wydoroślał przekreśla Ciebie z grona moich dyskutantów. Co Ciebie upoważnia młody człowieku do takiego traktowania mnie. A skąd wieszc kto po drugiej stronie jest Twoim rozmówcą? Zastanawiałes się kiedyś nad tym?
Jak można kogoś ciągle wyzywać od demonów a samemu przejawiać usposobienie cielesne i demoniczne?! Jak można? Nie wstyd Ci?
Co do argumentów w dyskusji, nie masz zielonego pojęcia o tym czym są argumenty, bo w przeciwnym razie nie obieszczałbys tu, że nie przedstawiam żadnych argumentów...
A jak będziesz coraz bardziej rozkręcać spiralę swojej arogancji i impertynencji, to potraktuj tę moja odpowiedź dla Ciebie jako ostatnią... OK?!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 20 kwie 2012, 20:27

Kohelet pisze:Tomeczku, słoneczko, widać co sobą reprezentujesz. Jesteś arogancki i agresywny a mi przypisujesz brak kultury


No właśnie o to chodzi. Ej, pamiętacie? Był tu już taki klient, który wszystkim zarzucał brak kultury, a zwracał się per "forumowy opluwaczu". Jak mu było?


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 20 kwie 2012, 20:38

No tak, a szacunek dla ludzi wielokrotnie starszych od Ciebie nie obowiązuje chrześcijan na tym forum. Na jakiej podstawie używasz wobec mnie takiego języka slangów nazywajac mnie klientem, lub przyrównując mnie do jakiegoś "klienta"? Tak Ciebie w domu wychowano? Pamiętaj, że tak jak teraz Ty traktujesz dużo starszych od siebie, tak też potraktują Ciebie, gdy będziesz w moim wieku, o ile go dożyjesz... Nie jestem co prawda aż tak bardzo wiekowy, ale wielu ludziom trudno dożyć nawet do tego wieku. Jak masz trudności w tej sprawie to pomogę, mam nadzieję uzmysłowić Ci to: Podziel 56 przez 18. I ile Ci wychodzi? Jeżeli nadal będziesz mnie lżyć, to nie licz na dalsze moje opdpowiedzi na Twoje posty...


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 20 kwie 2012, 20:45

Kohelet pisze:No tak, a szacunek dla ludzi wielokrotnie starszych od Ciebie nie obowiązuje chrześcijan na tym forum. Na jakiej podstawie używasz wobec mnie takiego języka slangów nazywajac mnie klientem, lub przyrównując mnie do jakiegoś "klienta"? Tak Ciebie w domu wychowano? Pamiętaj, że tak jak teraz Ty traktujesz dużo starszych od siebie, tak też potraktują Ciebie, gdy będziesz w moim wieku, o ile go dożyjesz... Nie jestem co prawda aż tak bardzo wiekowy, ale wielu ludziom trudno dożyć nawet do tego wieku. Jak masz trudności w tej sprawie to pomogę, mam nadzieję uzmysłowić Ci to: Podziel 56 przez 18. I ile Ci wychodzi? Jeżeli nadal będziesz mnie lżyć, to nie licz na dalsze moje opdpowiedzi na Twoje posty...


Jestem starszy od ciebie, czy w zwiazku z tym moge prosic, zebys przestal napadac mlodziez? Jak ciebie wychowano? Kompletny brak szacunku! Wstyd. :(


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 20 kwie 2012, 22:37

A to juz jest zwykły cynizm!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 kwie 2012, 07:04

Kohelet pisze:A to juz jest zwykły cynizm!


Licz sie ze slowami, mlody czlowieku! Kto ciebie tak zle wychowal, zebys pyskowal starszym zamiast z pokora znosic napomnienie? Coz za ohydna postawa!


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 21 kwie 2012, 08:50

Jawne podważanie, lekceważenie ogólnie przyjętych i od wieków uświęconych zasad i wartości, takich jak na przykład szacunek dla starszych nazywane jest cynizmem. Słowo "cynizm" pochodzi od greckiego "kynismos", i "kynikos", które znaczy "psi". A te z kolei słowa pochodzą od "kynos" pies.
Dlaczego cynizm pochodzi "kynikos" czyli psi?
Być może dlatego, że psy są symbolem lenistwa, tak jak na przykład w Izajasza 56:10,11 oraz Apokalipsie 22:15.

Isa 56:10-11 bw "(10) Wszyscy jego strażnicy są ślepi, wszyscy są nierozumni, wszyscy oni, to nieme psy, które nie umieją szczekać, tylko ziewają, leżą, lubią spać. (11) Psy to żarłoczne, nienasycone. A są nimi pasterze, którzy na niczym się nie znają. Wszyscy chodzą swoją własną drogą, każdy myśli o własnej korzyści, wszyscy bez wyjątku."

Być może chodzi o to, że osoby ospałe i leniwe, przyrównane w Izajasza do psów, nie są zainteresowane żadnymi konwenansami, warościami czy zasadami uświęconymi od wieków, a jedynie sprawami przyziemnymi, cielesnymi jak jedzenie, picie i dogadzanie sobie?!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 kwie 2012, 12:42

Kohelet pisze:Jawne podważanie, lekceważenie ogólnie przyjętych i od wieków uświęconych zasad i wartości, takich jak na przykład szacunek dla starszych nazywane jest cynizmem. Słowo "cynizm" pochodzi od greckiego "kynismos", i "kynikos", które znaczy "psi". A te z kolei słowa pochodzą od "kynos" pies.
Dlaczego cynizm pochodzi "kynikos" czyli psi?
Być może dlatego, że psy są symbolem lenistwa, tak jak na przykład w Izajasza 56:10,11 oraz Apokalipsie 22:15.

Isa 56:10-11 bw "(10) Wszyscy jego strażnicy są ślepi, wszyscy są nierozumni, wszyscy oni, to nieme psy, które nie umieją szczekać, tylko ziewają, leżą, lubią spać. (11) Psy to żarłoczne, nienasycone. A są nimi pasterze, którzy na niczym się nie znają. Wszyscy chodzą swoją własną drogą, każdy myśli o własnej korzyści, wszyscy bez wyjątku."

Być może chodzi o to, że osoby ospałe i leniwe, przyrównane w Izajasza do psów, nie są zainteresowane żadnymi konwenansami, warościami czy zasadami uświęconymi od wieków, a jedynie sprawami przyziemnymi, cielesnymi jak jedzenie, picie i dogadzanie sobie?!


Widze, za zaczynasz sie przygladac swojemu odbiciu w zwierciadle. To dobry znak. :)


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 21 kwie 2012, 13:20

Widać, jakie wartości wyznajesz. Z chrześcijańskimi zasadami nie mają one wiele wspólnego, a właściwie nic. Zmiast przyjrzeć się słusznym napomnieniom, brniesz cynicznie w jeszcze większe zło, zamiast posłuchać zakładasz pyskówki, odbijanie piłeczki i zwykłe kłótnie, cynicznie pochwalając młodzież za lżenie straszych. A poza tym brak Ci szacunku dla człowieka, kimkolwiek by on był, a nawet "poganinem". Jeżeli lżysz "poganina", i swoją chrześcijańską młodzież pochwalasz za brak szacunku wobec starszego człowieka, nawet jeśli ten jest "poganinem", to tym bardziej, według Biblii zaciągasz winę wobec Boga, gdyż zamiast być przykładem i przyciągać innych do chrześcijańskiej religii i Boga, Ty swoim postępowaniem zohydzasz przesłąnie, które uważasz, że reprezentujesz. Jeśli uważasz, że to Ty jesteś tu przeze mnie lżony, a nie ja przez Ciebie, to dlaczego oddajesz obelgę za obelgę, policzek za policzkiem...
Tak uczy Ciebie chrześcijańskie Pismo święte?!
Myślę że nie:
"On gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał nie groził, lecz poruczał sprawę Temu, który sprawiedliwie sądzi." 1 Piotra 2:23

"Bo jakaż to chluba, jeżeli okazujecie cierpliwość, gdy jesteście policzkowani za grzechy... " 1 Piotra 2:20


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 21 kwie 2012, 14:22

Kohelet, wiesz, że jesteś niesamowitym hipokrytą, który wybiera sobie to co akurat mu pasuje w danej chwili ?. Obłudniku



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości