Czy Bóg ma rozrywki?!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 kwie 2012, 08:45

Kohelet pisze:Jeżeli nie skończysz w rozmowie ze mną na wmawianiu mi moich motywacji względem Boga, prawieniu mi obłudnie morałów oraz wygłaszania mi kazań i nie zaczniesz w końcu rozmawiać ze mną merytorycznie i rzeczowo, to raczej nie licz na dalszą polemikę ze mną lub dyskusję...
Rozmawiam merytorycznie dokładnie takim samym językiem jakiego ty używasz, twoje kpiny z wiary chrześcijan są aż nadto widoczne i pokrętne propagowanie swojej religii na tym forum, jest prosta rzecz piekło istnieje jak możesz przeczytać w zacytowanym fragmencie Słowa i niektórzy bardzo się wściekają ze nie mogą go uniknąć, więc przyjęli taktykę ośmieszania, dyskredytowania, zaklinania, dezinformacji itp zabiegami. Piszę ci oczywistości pokazane w Biblii, jeśli sie nie nawrócisz to znajdziesz się tam gdzie jest piekło, prawdziwe piekło, nie takie jakie zgotowują sobie ludzie na ziemi, tam będzie płacz i zgrzytanie zębów i robak ich nie zginie, a dym płonącego przeciwnika będzie wznosił się na wieki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 23 kwie 2012, 08:45

Kohelet pisze:A co, wieczne torturowanie w ogniu swoich stworzeń to jest godne świętego i sprawiedliwego Boga?

1. Ogień piekielny to metafora.
2. Tak, ponieważ zapowiedział karę piekła dla potępionych.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 kwie 2012, 08:52

Kohelet pisze:A co, wieczne torturowanie w ogniu swoich stworzeń to jest godne świętego i sprawiedliwego Boga? Przecież takie oszczercze przedstawianie Boga to sa bluźnierstwa przeciwko Niemu. Bóg nigdy nie będzie nikogo torturować przez całą wieczność...
Stajesz się sędzią Pana Boga, który jest święty i sprawiedliwy, jak wielki jest grzech przeciwko Bogu, tak wielka będzie kara. Bluźnierstwem jest przypuszczenie , ze Bóg da się z siebie naśmiewać i puści płazem obrażanie go na każdym kroku przez człowieka. Stworzenie Boże - człowiek został obdarzony wszystkim co najlepsze, jednak zbutował sie przeciwko majestatowi Boga i zgrzeszył, grzech się rozmnożył a człowiek stał się nikczemny. Także szatan, przeciwnik Boży jawnie walczy przeciwko Bogu cały czas od tysięcy lat obraża Boga w jego majestacie. Sąd Boży objawiony w Biblii jest sprawiedliwy, każdy grzech zostanie osądzony, a kara dla niewierzących i diabła będzie wieczna, tak mówi Słowo Boze.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
szyla
Posty: 719
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szyla » 23 kwie 2012, 09:50

Gdym miał wrócić do pogaństwa wybrałbym bardziej gustownie i w duchu europejskim ;-)

Obrazek

Z tego co mi wiadomo w Valhalli ucztowało się często, więc to rozrywkowe miejsce.


Kto nie lubi wina kobiet i śpiewu, pozostanie głupcem całe życie - Marcin Luter
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 kwie 2012, 13:25

Kohelet pisze:A co, wieczne torturowanie w ogniu swoich stworzeń to jest godne świętego i sprawiedliwego Boga? Przecież takie oszczercze przedstawianie Boga to sa bluźnierstwa przeciwko Niemu. Bóg nigdy nie będzie nikogo torturować przez całą wieczność...
Blunierstwem jest negowanie BOzYCH WYWPOWIEDZI.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 23 kwie 2012, 17:20

Szyla, jeżeli to Luter naprawdę powiedział:

"Kto nie lubi wina kobiet i śpiewu, pozostanie głupcem całe życie - Marcin Luter"

No to mamy naszego Lutra w sieci jego walki z dobrymi uczynkami... !


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 23 kwie 2012, 21:15

Kohelet pisze:No to mamy naszego Lutra w sieci jego walki z dobrymi uczynkami... !


...to wino, kobiety i śpiew są grzechem? Gdzie i kto to powiedział?


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 24 kwie 2012, 07:16

No tak a to wszystko pisze nie opamiętany tylko upamiętany... Amen :laie:


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 24 kwie 2012, 09:31

kohelet pisze:Jak można kogoś ciągle wyzywać od demonów a samemu przejawiać usposobienie cielesne i demoniczne?! Jak można? Nie wstyd Ci?


nie, gdyż
nigdy
ani razu,
nawet półsłówkiem
nie zasugerowałem nikomu,
że ma cokolwiek wspólnego z demonami


jeśli się mylę to bardzo proszę: zacytuj MOJĄ wypowiedź potwierdzjącą jakobym Ciebie choć raz wyzwał od demonów

a jeśli nie jesteś w stanie potwierdzić, że nie rozminąłęs się z prawdą, to zdementuj swoją karygodną "pomyłkę" - jak na człowieka kulturalnego przystało


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 24 kwie 2012, 10:19

No dobra, jeżeli mnie rzeczywiście nie nazwałeś demonem oraz mojego Pana i Boga Śri Kryszny, to przepraszam. Ale swoją drogą, byłeś dla mnie bardzo niemiły. I mam wrażenie, że z tego się opamiętałeś, za co Ci dziękuję! Amen i Pozdrówka!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 24 kwie 2012, 11:11

Kohelet pisze:No dobra, jeżeli mnie rzeczywiście nie nazwałeś demonem oraz mojego Pana i Boga Śri Kryszny, to przepraszam.


jak to "jeżeli"?

sprawdzieś to, czy nie?

nie wolno ot tak rzucać ciężkimi oskarżeniami, nie zadając sobie żadnego trudu, by się upewnić, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy są tylko zwykłym oszczerstwem

to niepoważne...

Kohelet pisze:Ale swoją drogą, byłeś dla mnie bardzo niemiły.


mylisz się

po prostu musisz się w końcu nauczyć kolego, że niezgadzanie się z Twoimi poglądami, to nie jest bycie niemiłym :)


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 24 kwie 2012, 23:29

Czy tylko ja zauważyłem ,że pytanie w temacie jest tak samo absurdalne jak problem teologiczny w stylu "Czy Bóg czyta protestanci.info ?" albo "Czy Bóg woli Led Zeppelin czy Rammsteina ?" (chociaż w drugiej kwestii jestem pewny, że miałby trudny wybór :P) ?


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 24 kwie 2012, 23:49

św. tomek! Co, masz mnie za głupiego, który nie potrafi odróżnić nie zgadzania się od bycia niesympatycznym?


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 26 kwie 2012, 13:13

Kohelet pisze:św. tomek! Co, masz mnie za głupiego, który nie potrafi odróżnić nie zgadzania się od bycia niesympatycznym?


to nie jest kwestia inteligencji, tylko emocjonelnej dojrzałości

Nie sympatyzuję z Twoimi poglądami, nie oczekuj więc ode mnie wyrazów sympatii - drosły facet powinien to zrozumieć bez większego wysiłku.
Ty też wcale nie próbujesz tutaj być nazbyt kurtuazyjny, walisz bez ogródek na odlew swoimi teoriami przeciwko naszemu Bogu, Biblii, chrześcijaństwu... więc skoro jesteś taki ostry wobec innych, to się już tak nie cackaj także z sobą zamym... OK?

Skoro przychodzisz tu jako twardziel, to bądź nim konsekwentnie...


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości