Fałszywie osądzeni

Rzut oka na historię eklezjalną
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 11 cze 2012, 16:36

Krzaczek pisze:
Rembov pisze:http://gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni


Nie wiem czy to jest wiarygodne źródło informacji.


Problem pedofilii w kościele jest już dobrze znany przez wiele lat, niestety kościół dopiero teraz powoli robi coś w tej kwestii. Moim zdaniem nie powinno być celibatu w katolicyzmie wtedy z pewnością problem pedofilii by się zmniejszył. Kiedyś Kościół pójdzie po rozum do głowy i skończy z tym celibatem. :)


Czy pedofilow nie ma poza kosciolem katolickim? Nie sadze aby powodem gwaltu na dzieciach jest celibat.
Moze akurat tacy chorzy na umysle, odrzuceni i aspoleczni typy ida na ksiedzow, zeby sie dostac do "raju" gdzie beda chronieni przez przelozonych, ich wyczyny zamiatane pod dywan, gdzie beda mogli bezkarnie czynic krzywde najmniejszym?


Krzaczek
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2012, 10:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Krzaczek » 11 cze 2012, 16:40

makesh pisze:Czy pedofilow nie ma poza kosciolem katolickim?


Czy napisałem gdzieś że pedofile są tylko w kościele? Nie sądzę.

makesh pisze:Nie sadze aby powodem gwaltu na dzieciach jest celibat.


Może nie do końca ale widać że się do tego w pewnym stopniu przyczynia. Księżą, biskupom potrzeba kobiety. Brak jej może właśnie powodować pewne zaburzenia w człowieku.


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 11 cze 2012, 16:49

Krzaczek pisze:
makesh pisze:Czy pedofilow nie ma poza kosciolem katolickim?


Czy napisałem gdzieś że pedofile są tylko w kościele? Nie sądzę.

makesh pisze:Nie sadze aby powodem gwaltu na dzieciach jest celibat.


Może nie do końca ale widać że się do tego w pewnym stopniu przyczynia. Księżą, biskupom potrzeba kobiety. Brak jej może właśnie powodować pewne zaburzenia w człowieku.


Nie napisales, ale czytajac twoj post ma sie wrazenie ze tylko w KRK sa pedofile.

a tak, masz racje.

Pozatym, zastanawiam sie nad celem tego watku. Na co nam protestantom wiedziec co sie dzieje w KRK? Czy jam mam wspolczuc takim ksiezom niesprawidliwie ukaranym? Chyba codziennie ktos jest karany (nawet na smierc) niesprawidliwie.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 cze 2012, 17:29

Krzaczek pisze:
Rembov pisze:http://gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni


Nie wiem czy to jest wiarygodne źródło informacji.


Problem pedofilii w kościele jest już dobrze znany przez wiele lat, niestety kościół dopiero teraz powoli robi coś w tej kwestii. Moim zdaniem nie powinno być celibatu w katolicyzmie wtedy z pewnością problem pedofilii by się zmniejszył. Kiedyś Kościół pójdzie po rozum do głowy i skończy z tym celibatem. Przynajmniej mam taką nadzieję. :)

Gdyby posiadanie żony/męża było remedium na molestowanie i gwałty, to wśród osób żonatych/mężatych nie było by pedofilów/lek i gwałcicieli

Natomiast temat dotyczy kwestii tego, jak wielu księży jest fałszywie oskarżanych o tego typu przestępstwa na podstawie sfingowanych dowodów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 cze 2012, 17:32

makesh pisze:Pozatym, zastanawiam sie nad celem tego watku. Na co nam protestantom wiedziec co sie dzieje w KRK? Czy jam mam wspolczuc takim ksiezom niesprawidliwie ukaranym? Chyba codziennie ktos jest karany (nawet na smierc) niesprawidliwie.

Jak dla mnie współczucie to jest niezbędne minimum. Troszkę więcej, to będzie na przykład żądanie od osób, które tutaj co jakiś czas oskarżają księży niemalże o całe zło świata, przedstawiania konkretnych i niezbitych dowodów winy.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Krzaczek
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2012, 10:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Krzaczek » 11 cze 2012, 19:21

Rembov pisze:roszkę więcej, to będzie na przykład żądanie od osób, które tutaj co jakiś czas oskarżają księży niemalże o całe zło świata


Skoro to zło czynią to się nie dziw.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 cze 2012, 20:47

makesh pisze:Czy pedofilow nie ma poza kosciolem katolickim? Nie sadze aby powodem gwaltu na dzieciach jest celibat.

Celibat jest raczej pośrednim powodem ukrywania tych rzeczy Siostro. Nie wyobrażam sobie aby ukrywać pedofila będąc ojcem dwójki dzieci po prostu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 cze 2012, 11:09

Rembov pisze:Gdyby posiadanie żony/męża było remedium na molestowanie i gwałty, to wśród osób żonatych/mężatych nie było by pedofilów/lek i gwałcicieli

Natomiast temat dotyczy kwestii tego, jak wielu księży jest fałszywie oskarżanych o tego typu przestępstwa na podstawie sfingowanych dowodów.


Myślę, że może przyjśc na to moda i bedzie TYM silniejsza i dłuższa im wiecje KRK bedzie ukrywał :/
tak to niestety działa.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 30 wrz 2012, 09:50

Rembov pisze:Więcej już z Tobą nie rozmawiam. Nie ma to sensu, bo kłamiesz i przeinaczasz cudze wypowiedzi.


Przyganiał kocioł garnkowi :-P


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości