Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oKADS)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.

kto przysłał Ellen G. White

Czas głosowania minął 30 sty 2009, 10:31

szatan
7
47%
Bóg z miłości do swego ludu
5
33%
inne
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 cze 2012, 14:08

tomaszADS pisze:tak można Ann czy Ty nie umiesz czytac juz to powiedzialem


Jestem ADS ale to co napisałeś ,że można być adwentystą i nie czytać EW to nie prawda gdyż na chrzcie musisz powiedzieć ,że wierzysz w to ,że ona jest prorokiem. Pamietam to z chrztu i nawet mnie to zdziwiło. Trudno jest szczerze powiedzieć ,że ktoś jest prorokiem nie czytając go. Mnie nie uprzedzono przed chrztem że będę musiała to powiedzieć . było to dawno moze teraz juz tak nie ma dawno nie byłam na niczyim chrzcie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 cze 2012, 14:19

isia pisze:
gregorio pisze:
Zatem sprawiedliwi zmartwychwstaną cieleśnie i będą to ciała z cechami charakterystycznymi, znanymi z życia na ziemi, z własną tożsamością, ale już nie będą to ciała śmiertelne. Tak trudno to zrozumieć?

Chrześcijaninie.


isia przytoczenie calego kontekstu pozwolilo tylko ujrzeć mitologicznosc urojen panny E. White. Osobiscie nie moge sie nadziwic, ze ludzie sa zdolni do wiary w takie mitologiczne interpretacje biblii. Dokladnie tak, jak bym czytal mitologie grecka badz rzymska. :)


Wracajac do tego cytatu - jesli by trzymac sie literalnie biblii - to mamy obietnice otrzymania nowych cial, a temu wlasnie wlasnie zaprzecza ten cytat.


Po pierwsze: nie mam zamiaru bronić EGWhite - od tego są tu adwentyści - moim celem jest pokazanie nieuczciwej manipulacji cytatami, czym się wyjątkowo brzydzę.

Po drugie: o ile mi wiadomo, Ellen G. White była mężatką, a nie panną.

Po trzecie: toć ona właśnie napisała, że będą to nowe ciała, nieskażone tym co śmiertelne, ale nadal z tożsamością Adama czy Gregoria.

Nie mogę się i ja nadziwić, że tak trudno ludziom proste sprawy pojąć.




Jest taki cytat w liście do koryntian:

1Co 15:53-54 bw "(53) Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność. (54) A gdy to, co skażone, przyoblecze się w to, co nieskażone, i to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie!"

Myślę że te skażone ciała przyobleką się w nieśmiertelność i chwałę, będą inne ale na pewno będą nami i będziemy się mogli rozpoznać . Bóg może wszystko.

(skasowałem pustą przestrzeń, KAAN)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2012, 08:17 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 cze 2012, 14:27

magda pisze:
tomaszADS pisze:tak można Ann czy Ty nie umiesz czytac juz to powiedzialem


Jestem ADS ale to co napisałeś ,że można być adwentystą i nie czytać EW to nie prawda gdyż na chrzcie musisz powiedzieć ,że wierzysz w to ,że ona jest prorokiem.


A co Zbyszek na to ?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 02 lip 2012, 02:15

a konkretnie to trzeba odpowiedzieć twierdząco na te pytanie:

Czy wierzysz, że Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu jest natchnionym Słowem Bożym, jedyną i nieomylną regułą wiary i postępowania?

Czy wierzysz, że istnieje Bóg w Trójcy Świętej jedyny -Bóg Ojciec, Istota doskonała, wszechmogąca i nieskończona w miłości, Syn Boży -Jezus Chrystus oraz Duch Święty, trzecia osoba Bóstwa, dokonująca odrodzenia serc?

Czy wierzysz, że Jezus Chrystus jest twoim osobistym Zbawicielem, że umarł za grzechy świata, zmartwychwstał i wstąpił do nieba,gdzie oręduje jako jedyny pośrednik między człowiekiem, a Bogiem i skąd przyjdzie jeszcze raz?

Czy wierzysz, że wola Boża w zakresie moralności wyrażona została w dziesięciorgu przykazaniach Bożych, że przykazania te są święte i niezmienne, obowiązują wszystkich ludzi zawsze i wszędzie?

Czy wierzysz, że dniem świętym z ustanowienia Bożego jest- zgodnie z czwartym przykazaniem biblijnego dekalogu - siódmy dzień tygodnia,czyli sobota, której przestrzeganie jest dowodem posłuszeństwa i znakiem przynależności Bożej, że dzień ten należy święcić od zachodu słońca w piątek do zachodu słońca w sobotę. Czy święcisz już sobotę zgodnie z dekalogiem za wzorem Chrystusa, apostołów i matki naszego Zbawiciela, Marii?

Czy wierzysz, że Bóg usprawiedliwia człowieka z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, że przestrzeganie przykazań Bożych jest dowodem wiary i miłości oraz, że "wiara bez uczynków jest martwa"?

Czy wierzysz, że starotestamentowa świątynia była symbolemświątyni niebieskiej - prawdziwego ośrodka służby Bożej w Nowym Testamencie oraz zbawczego dzieła Chrystusa?

Czy wierzysz, że w r. 1844 rozpoczęło się (zgodnie prorocką rachubą "2300 wieczorów i poranków" - Daniel 8, 14)oczyszczenie niebieskiej świątyni, że żyjemy w "godzinie sądu Bożego"(sądu śledczego), w związku z czym głoszone jest na ziemi trój anielskie poselstwo, mające na celu przygotowanie ludzkości na zakończenie czasu łaski i powrót Chrystusa?

Czy wierzysz, że prawdziwy Kościół Boży jest społecznością ludzi wierzących w Boga, oczekujących na powtórne przyjście Chrystusa oraz zachowujących przykazania Boże i wiarę Jezusową, że głową tego Kościoła jest Chrystus, a celem - wspólnota wiary i modlitwy, doskonalenie charakteru, służba miłości i głoszenie Ewangelii zbawienia?

Czy wierzysz, że Chrystus ustanowił następujące obrzędy:chrzest dorosłych przez zanurzenie jako symbol wiary w śmierć, pogrzeb i zmartwychwstanie Chrystusa, Wieczerzę Pańską pod postacią chleba i wina jako symbol ciała i krwi Pana oraz umywanie nóg - obrzęd pokory poprzedzający Wieczerzę Pańską?

Czy wierzysz, że wśród darów Ducha Świętego,udzielonych Kościołowi Bożemu, szczególne miejsce zajmuje dar proroctwa, który jest znamieniem prawdziwego Kościoła Bożego ostatnich dni i że dar ten objawił się w Kościele Adwentystów DS w życiu i działalności E.G.White?

Czy wierzysz, że biblijny system dziesięcin i ofiar jest Boskim postanowieniem, mającym na celu utrzymanie dzieła Ewangelii, stanowiącymdowód uznania Boga jako właściciela wszystkich dóbr, człowieka zaś jako szafarza?

Czy wierzysz, że każdy, kto pragnie być zbawiony, musi doznać odrodzenia, tj. zmiany charakteru i odnowy życia przez wiarę w Chrystusa, przyjęcie Słowa Bożego i moc Ducha Świętego, że winien wzrastać w wierze, prowadzić życie zgodne z wolą Bożą i uczestniczyć w życiu i działalności Kościoła?

Czy wierzysz, że chrześcijanin winien godnie reprezentować wyznawaną prawdę, w szczególności winien prowadzić etyczny i zdrowy tryb życia,wstrzymywać się od nieczystych pokarmów, napojów alkoholowych, palenia tytoniu i używania szkodliwych dla zdrowia narkotyków, stosować w ubiorze zasadę umiaru, prostoty i czystości, przestrzegać dobrych obyczajów, godziwych rozrywek, dbać o godność pracy, dostojeństwo chrześcijańskiego małżeństwa i rodziny?

Czy wierzysz, że nieśmiertelnym jest jedynie Bóg, że dusza ludzka, czyli psychika, nie jest nieśmiertelna i że "umarli o niczym niewiedzą", lecz śpią w prochu ziemi aż do zmartwychwstania?

Czy wierzysz, że nieśmiertelność stanie się udziałem sprawiedliwych przy zmartwychwstaniu ciał podczas powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa, że nauki o nieśmiertelności duszy i życiu pozagrobowym, czyśćcu i wiecznych mękach piekielnych są niezgodne z Pismem Świętym?

Czy wierzysz, że Jezus Chrystus przyjdzie jeszcze raz osobiście, widzialnie, majestatycznie "z mocą i chwałą wielką", w otoczeniu zastępów anielskich, jako "Król królów i Pan panów" w celu urzeczywistnienia zbawienia, że nastąpi wówczas zmartwychwstanie i przemienienie sprawiedliwych oraz zabranie ich do królestwa niebieskiego, jak również zakończenie historii grzechu i zła?

Czy wierzysz, że czas powtórnego przyjścia Chrystusa określają przepowiedziane przez Pismo Święte "znamiona czasu", że chociaż "dnia i godziny" przyjścia Pańskiego nikt nie zna, to jednak wypełniające się "znaki" wskazują na powagę czasu, potrzebę uświęcenia serc i przygotowania się na spotkanie Pana?

Czy wierzysz, że tysiącletnie królestwo Chrystusa jest okresem pobytu sprawiedliwych w niebie między pierwszym, a drugim zmartwychwstaniem, że w tym czasie ziemia znajdować się będzie w chaosie, a szatan będzie uwięziony iże po upływie tysiąca lat nastąpi ostateczne zakończenie odwiecznych planów Bożych wobec ziemi i człowieka?

Czy wierzysz, że sąd ostateczny nad szatanem, jego zastępami i niepokutującymi grzesznikami odbędzie się po tysiącleciu na ziemi,w rezultacie czego zniweczeni zostaną na wieki, ziemia natomiast zostanie oczyszczona i odnowiona?

Czy wierzysz, że oczyszczona przez Boga i odnowiona ziemia stanie się wieczną i szczęśliwą ojczyzną zbawionych, że przestępstwo prawa Bożego nigdy już więcej nie zakłóci pokoju królestwa Bożego?

Czy wierzysz, że władza świecka jest ustanowiona przez Boga dla ochrony obywateli i utrzymania porządku w społeczeństwie, z czego wypływa religijny obowiązek poszanowania tej władzy w myśl nauki Słowa Bożego,zwłaszcza zasady: "Oddajcież tedy co jest cesarskiego - cesarzowi, a co jest Bożego - Bogu"?

Czy wierzysz, że wszyscy ludzie - bez względu na rasę,narodowość i wyznawaną doktrynę - są równi i osobiście odpowiedzialni przed Bogiem, że Bóg obdarzył każdego człowieka wolną wolą i że wolność sumienia i wyznania stanowi z ustanowienia Bożego elementarne prawo osobiste człowieka?

Czy w przypadku zbłądzenia i naruszenia biblijnych zasad wiary przyjmiesz napomnienie sług Bożych i zboru i czy zastosujesz się do niego?

Czy pragniesz zawrzeć przymierze z Panem przez chrzest i przyłączyć się do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, czy jest to twoją dobrą i nieprzymuszoną wolą?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lip 2012, 09:41

Hardi pisze:
Czy wierzysz, że wśród darów Ducha Świętego,udzielonych Kościołowi Bożemu, szczególne miejsce zajmuje dar proroctwa, który jest znamieniem prawdziwego Kościoła Bożego ostatnich dni i że dar ten objawił się w Kościele Adwentystów DS w życiu i działalności E.G.White?Czy wierzysz, że biblijny system dziesięcin i ofiar jest Boskim postanowieniem, mającym na celu utrzymanie dzieła Ewangelii, stanowiącymdowód uzna

nia Boga jako właściciela wszystkich dóbr, człowieka zaś jako szafarza?




Właśnie tak mnie pytano na chrzcie ,potwierdziłam i wierzyłam ,że to prawda i tak trzeba a teraz po wielu latach mam wątpliwości co do E. White tego co pisze i co do dziesięcin. Dziesięciny ustanowione były dla żydów i przeznaczone na świątynię i lewitów a teraz nie am ziemskiej świątyni a pastorzy ,którzy korzystaja z tych dziesięcin nie są kapłanami lewitami. Uznaje datki na rozpowszechnianie religii , książek na ogrzewanie kościoła remonty pensje pastorów ale nie jako dziesięcina.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 02 lip 2012, 10:40

magda pisze:Dziesięciny ustanowione były dla żydów i przeznaczone na świątynię i lewitów a teraz nie am ziemskiej świątyni a pastorzy ,którzy korzystaja z tych dziesięcin nie są kapłanami lewitami.

W dodatku Biblijna dziesięcina obowiązywała TYLKO farmerów/rolników i była składana TYLKO z trzody i plonów rolnych, wyjątkiem było gdy farmer/rolnik mieszkał zbyt daleko od świątyni i nie chciał czy nie mógł wybrać się w długą podróż z bydłem i płodami rolnymi, wtedy mógł złożyć pieniądze, ale nie było to 10% z jego wszystkich dochodów, ale równowartość 12% (nie 10) jego bydła i plonów rolnych. Cieśle itd. nie mieli obowiązku płacenia, więc to co wyprawiają teraz ci, którzy głoszą obowiązek płacenia 10% ze swojej wypłaty (i nie ma na myśli tylko adwentystów), jest sprzeczne z Biblią i jest zwykłym i pospolitym oszustwem mającym za zadanie wyłudzenia pieniędzy od naiwnych.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lip 2012, 10:46

Hardi pisze:
magda pisze:Dziesięciny ustanowione były dla żydów i przeznaczone na świątynię i lewitów a teraz nie am ziemskiej świątyni a pastorzy ,którzy korzystaja z tych dziesięcin nie są kapłanami lewitami.

W dodatku Biblijna dziesięcina obowiązywała TYLKO farmerów/rolników i była składana TYLKO z trzody i plonów rolnych, wyjątkiem było gdy farmer/rolnik mieszkał zbyt daleko od świątyni i nie chciał czy nie mógł wybrać się w długą podróż z bydłem i płodami rolnymi, wtedy mógł złożyć pieniądze, ale nie było to 10% z jego wszystkich dochodów, ale równowartość 12% (nie 10) jego bydła i plonów rolnych. Cieśle itd. nie mieli obowiązku płacenia, więc to co wyprawiają teraz ci, którzy głoszą obowiązek płacenia 10% ze swojej wypłaty (i nie ma na myśli tylko adwentystów), jest sprzeczne z Biblią i jest zwykłym i pospolitym oszustwem mającym za zadanie wyłudzenia pieniędzy od naiwnych.


Mocne słowa tu nie chodzi o oszustwo kościół ma swoje potrzeby nawet takie przyziemne jak płacenie czynszu ogrzewania itp więc korzystamy z tego i powinnismy dawać coś na to ale nie powinno to się nazywać dziesięciną ,o to mi chodzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 lip 2012, 12:55

magda pisze:Mocne słowa tu nie chodzi o oszustwo kościół ma swoje potrzeby nawet takie przyziemne jak płacenie czynszu ogrzewania itp więc korzystamy z tego i powinnismy dawać coś na to ale nie powinno to się nazywać dziesięciną ,o to mi chodzi.

Po pierwsze nie powinno właśnie się tak nazywać i nie powinno być przedstawiane na równi z "nie morduj", tj. jako wręcz moralne przykazanie Boże (a czasami nawet i jako ważniejsze od 10-ciu przykazań bo nawiązują pastorzy w swoich ognistych kazaniach do Abrahama i mówią, że to jeszcze przed nadaniem prawa były dziesięcny płacone). W Nowym Testamencie czytamy, że ochotnego dawcę Bóg miłuje, a Chrześcijanie gdy organizowali zbiórki to byli chojni ponad swoje możliwości i o to właśnie chodzi. Dobrym przykładem do czegoś takiego w naszych czasach zauważam, że jest Village Church w Teksasie (kazania i blog można posłuchać/poczytać na http://www.thevillagechurch.net/flower-mound/ ), gdzie bez odnoszenia się do jakiś kryptycznych wersów ze ST, dziesięciny i innych takich jak pastor wytłumaczył zborownikom w jakim celu jest zebranie kilku(!) milionów dolarów w chyba 40 dni to ofiarnie wszyscy zebrali, wielu rezygnując z wakacji, kupna nowego auta w przeciągu kilku kolejnych lat itp itd. i o tym właśnie mówi Nowy Testament. W KECh gdy pastor poprosił w 2008 o stworzenie takiego krótko-terminowego funduszu na wspomożenie osób, które straciły pracę to każdy również ile mógł tyle dał. Jest wiele społeczności współcześnie gdzie chrześcijanie są ofiarni mimo, że nikt nie przeradza tego z ambony w "prawo i powinność", bo to jest tak naprawdę jednym z przejawów przemienionego przez Ducha Świętego umysłu. Oczywiście każdy z tych podanych wypadków kończył się szczegółowym rozliczeniem, do którego każdy zainteresowany członek zboru miał dostęp i to również uważam, że jest przejawem odmienionego przez Boga umysłu, w tym wypadku, osób zarządzających lokalnym kościołem.

A podsumowując, uważam że chrześcijanie z ofiarnego serca dają więcej niż te, często 'wymuszane' 10%, mimo że nie raz nie jest to w formie bezpośredniego datku do kasy kościoła, często jest to bezpośrednia zapomoga dla ubogich czy wspomożenie innych chrześcijańskich akcji tj. http://www.compassion.com/ itp.

Pozdrawiam w Panu,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lip 2012, 13:19

O to mi chodziło. Dary mają być z serca i nie wymuszone jakimś prawem, że tyle i tyle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
miniofilka
Posty: 447
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Tychy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: miniofilka » 02 lip 2012, 18:43

Jak widzę Adwentyści mają bardzo podobne nauki do SJ - święcenie soboty, wiara w proroctwa, przeświadczenie o tym, że się żyje w czasach ostatecznych


Jezus Chrystus moim Panem
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 02 lip 2012, 19:30

miniofilka pisze:Jak widzę Adwentyści mają bardzo podobne nauki do SJ - święcenie soboty, wiara w proroctwa, przeświadczenie o tym, że się żyje w czasach ostatecznych


Nie wiesz zbyt wiele o ŚJ :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lip 2012, 19:35

miniofilka pisze:Jak widzę Adwentyści mają bardzo podobne nauki do SJ - święcenie soboty, wiara w proroctwa, przeświadczenie o tym, że się żyje w czasach ostatecznych


Chyba nie znasz wierzeń śJ ,oni nie święcą soboty a niedzielę, w proroctwa wierzyli wszyscy chrzścijanie i mieli przeświadczenie ,że żyją w czasach ostatecznych bo tak jest od zbużenia Jerozolmy i świątyni w 70 roku są to czasy ostateczne.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 lip 2012, 20:37

miniofilka pisze:Jak widzę Adwentyści mają bardzo podobne nauki do SJ - święcenie soboty, wiara w proroctwa, przeświadczenie o tym, że się żyje w czasach ostatecznych


Tak jak KEA ma wiele z KK. Zawsze napotkamy podobieństwa i różnice.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lip 2012, 21:00

Małgorzata pisze:
miniofilka pisze:Jak widzę Adwentyści mają bardzo podobne nauki do SJ - święcenie soboty, wiara w proroctwa, przeświadczenie o tym, że się żyje w czasach ostatecznych


Tak jak KEA ma wiele z KK. Zawsze napotkamy podobieństwa i różnice.


Bo wszystkie wyznania chrześcijańskie wierza w Jezusa , w proroctwa starego testamentu, w przyjście Jezusa w chwale, życie wieczne. No niestety się róznia róznymi rzeczami. Ja tylko nie uznaję papiestwa za kościół tylko za wielka sektę, chociaż poszczególni katolicy nie są temu winni a zwiedzeni. Nie uznaję też śJ ich religia tez wygląda na sektę a do tego jest to grupa niebezpieczna bo żeby być śJ trzeba głosić coś co obraża Ducha Świętego ,popełniać grzech nieprzebaczalny i tym samym traci się możliwosc zbawienia. To są dwie grupy religijne których wręcz się boję.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 02 lip 2012, 21:17

magda pisze:Mocne słowa tu nie chodzi o oszustwo kościół ma swoje potrzeby nawet takie przyziemne jak płacenie czynszu ogrzewania itp więc korzystamy z tego i powinnismy dawać coś na to ale nie powinno to się nazywać dziesięciną ,o to mi chodzi.

Mocne słowa ale prawdzie... ja wiem, że utrzymanie zboru kosztuje, jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę i od tego są wolne datki bo ochotnego dawcę Bóg miłuje. Oszustwem jest wmawianie, że dziesięcina jest pieniężna, przymusowa i że jest to wymógł Biblijny dla wszystkich... Znam pewien zbór z PL, który też głosił (może nadal to robi) obowiązkową dla wszystkich dziesięcinę pieniężną. Do zboru tego chodziło około 100 rodzin i singli, średnio na rodzinę wypadło 2 tyś. zł miesięcznego dochodu, gdy każdy dał 10% to zbór otrzymywał miesięcznie 20 tyś zł z samej dziesięciny + dobrowolna kolekta. Około 2 tyś. zł szło na pensję pastora i drugie tyle na utrzymanie budynku itd. Gdy ludzie zaczynali się interesować co się dzieje z pozostałą kasą to byli uważani za cielesnych itd., do dzisiaj jest chyba w tym zborze jedną wielką niewiadomą co z pozostałą kasą... chociaż ja tajemnicę rozkminiłem ;) pastor się nią odpowiednio zaopiekował, albo to prawdziwy cud, bo ja nie znam nikogo innego kto ma 2 tyś. zł miesięcznie na utrzymanie 4 osobowej rodziny, a kupuje auto za 150 tyś zł, stawia dom w pół roku i co wakacje jeździ na wczasy zagraniczne ;)

Tak z ciekawości zapytam bo nie wiem: czy członkowie zborów KADS mają wgląd w finanse zborowe i wiedzą co się dzieje z każdym groszem ich przymusowej dziesięciny?

miniofilka pisze:Jak widzę Adwentyści mają bardzo podobne nauki do SJ - święcenie soboty

ŚJ nie święcą soboty

miniofilka pisze:wiara w proroctwa

w to wierzy większość chrześcijan, gdyby tak nie byłoby odrzuciliby księgę Daniela, Objawienie Jana itd., w dodatku apostoł Paweł zachęcam, aby się starać o dar prorokowania ;)

miniofilka pisze:przeświadczenie o tym, że się żyje w czasach ostatecznych

o tym był przeświadczony nawet apostoł Paweł ;) i chyba większość chrześcijan też zdaje sobie sprawę z tego, że żyje w czasach ostatecznych :)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości