Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oKADS)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.

kto przysłał Ellen G. White

Czas głosowania minął 30 sty 2009, 10:31

szatan
7
47%
Bóg z miłości do swego ludu
5
33%
inne
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 lip 2012, 15:03

magda pisze:
Lash pisze:
magda pisze:
Lash pisze:
magda pisze:
Lash pisze:
magda pisze: Ja nie myślałam że skałada ciągle ofiarę a właśnie że ta służba w świątyni to to,że jest mediatorem i nas i nowych ludzi którzy się ciągle rodza za nimi sie wstawia . Myślę że jak wszedł do świątyni jako arcykapłan to nie tylko siedzi i myślę,że na wieki też będzie coś robił w światyni bo ona bedzie przecież i nie będą to ofiary.


Chrystus nie musi się wstawiać za nowych ludzi w taki sam sposób jak to uczynił raz.
On jest mediatorem raz na zawsze.
Oznacza to, że Jego wstawianie się polega bardziej na przypominaniu o tym co zrobił niż na schodzeniu z trony i słuzbie w światyni.
Światynia w niebie nie jest wieczna.


Wiem będzie na ziemi. No na pewno jest na tronie to się zgadzam ,ale czy na pewno tez nie w tej świątyni bo po co ona by była i kto w niej by urzędował jako kapłan?
światynia była użyta RAZ bo jedna ofiara była złozona!
to kontrast do światyń ziemskich ciagle składajacyh ofiary.
Jezus ZŁOZYŁ ofiarę i światynia spełniła rolę.
Teraz siedzi na tronie a nie słuzy w świątyni!
On Króluje


Masz chyba rację bo na pewno raz był Jezus ofiarowany i już nigdy nie będzie.

Dlatego niestety EGW tu naduywa Biblii dorabiajác teolgié śwątyni niebieskiej i sądów śledczych etc.


No i właśnie ja mam dla takich rzeczy duże wątpliwości co do E.White.


Ja czytaem wielki Bój zaraz po nawróceniu.
Szybko załapałem idee i powtarzałem je jako prawdy.
z biegiem czasu poznając jednak pismo muziałem rewidować swoje poglądy
obecnie czytając pisma EGW widzę jak tworzy ona fałśzywą baśn na bazie bibli!

przykład

http://www.earlysda.com/polish/wielki-boj-roz0-4.html

fragment

Zmyślone rzeczy
Upadek Szatana
Pan pokazał mi, że Szatan był niegdyś w niebie poważanym aniołem, następnym po Jezusie Chrystusie. Jego oblicze, podobnie jak oblicza innych aniołów, było łagodne, wyrażające szczęście. Jego wysokie i szerokie czoło wskazywało na wielką inteligencję. Jego postać była doskonała. Miał zachowanie szlachetne, majestatyczne. I zobaczyłam że Bóg powiedział do swojego Syna, Uczyńmy człowieka na obraz nasz, Szatan był zazdrosny o Jezusa. Chciał, aby w sprawie stworzenia człowieka również i jego pytano o radę. Był napełniony zawiścią, zazdrością i nienawiścią. Pragnął być najwyższym w niebie, następnym po Bogu i otrzymywać najwyższe zaszczyty. Do tego czasu w całym niebie panował porządek, harmonia oraz doskonałe poddanie się rządom Boga.

Zbuntowanie się przeciwko porządkom i woli Boga było największym grzechem. Zdawało się, że w całym niebie zapanował chaos. Aniołowie byli uszeregowani w oddziały, przy czym każdy oddział miał na czele dowodzącego anioła. Wszyscy aniołowie byli na nogach. Szatan, żądny wywyższenia siebie, nie chciał podporządkować się władzy Jezusa i począł podsuwać różne aluzje odnośnie rządów Boga. Niektórzy aniołowie sympatyzowali z Szatanem w jego buncie, a inni mocno walczyli o honor i mądrość Boga, w oddaniu władzy swojemu Synowi. Pomiędzy aniołami zaistniał spór. Szatan i jego poddani, którzy dążyli do reformy rządu Boga, pragnęli wejrzeć w jego niezbadaną mądrość by upewnić się co do jego zamiaru wywyższenia Jezusa i obdarzenia go tak nieograniczoną władzą i dowództwem. Zbuntowali się przeciwko władzy Syna Boga i wszyscy aniołowie zostali wezwani by stawić się przed Ojcem, aby rozstrzygnąć ich przypadek. Zadecydowano że Szatan powinien być usunięty z nieba, wraz z wszystkimi aniołami, którzy przyłączyli się do Szatana w buncie. Wtedy powstała w niebie wojna. Aniołowie brali udział w walce; Szatan chciał zwyciężyć Syna Boga i tych, którzy byli poddani jego woli. Lecz dobrzy i wierni aniołowie zwyciężyli, a Szatan wraz ze swymi naśladowcami został z nieba wypędzony.

Po tym jak Szatan i ci, którzy z nim upadli, zostali wydaleni z nieba, uświadomił sobie, że na zawsze utracił całą czystość i chwałę nieba. Żałował i pragnął aby przywrócono mu miejsce w niebie. Chętnie zająłby swoje poprzednie miejsce, albo jakiekolwiek inne, wyznaczone mu stanowisko. Niestety, niebo nie może być narażone na niebezpieczeństwo. Całe niebo mogłoby zostać splamione gdyby wrócił; bowiem grzech pochodził od niego i nasienie buntu było w nim. Szatan zyskał zwolenników którzy sympatyzowali z nim w jego buncie. On i jego zwolennicy żałowali, płakali i błagali by dopuszczono ich do łaski Boga. Lecz nie, ich grzech, ich nienawiść, zawiść i zazdrość, były tak wielkie, że Bóg nie mógł tego wymazać. Musi pozostać aby odebrać ostateczną karę.

Gdy Szatan w pełni uprzytomnił sobie, że nie ma już możliwości by wrócił do łaski u Boga, wtedy obnażył całą swą złość i nienawiść. Naradził się ze swymi aniołami i ułożyli plan, aby w dalszym ciągu działać przeciwko rządom Bożym. Gdy Adam i Ewa zostali umieszczeni w pięknym ogrodzie, Szatan układał plan zniszczenia ich. Nastąpiła konsultacja ze złymi aniołami. Ta szczęśliwa para w żaden sposób nie mogłaby zostać pozbawiona swego szczęścia, gdyby była posłuszna Bogu. Szatan nie mógł mieć nad nimi mocy, jeśli oni nie okażą najpierw nieposłuszeństwa Bogu i nie utracą jego łaski. Zatem muszą ułożyć jakiś plan, aby móc ich doprowadzić do nieposłuszeństwa, by ściągnęli na siebie gniew Boga i w ten sposób dostali się pod bezpośredni wpływ Szatana i jego aniołów. Postanowiono, ze Szatan przyjmie inną postać i okaże zainteresowanie człowiekiem. Musi wzbudzić podejrzenia przeciwko prawdomówności Boga, poddać w wątpliwość to, czy Bóg dokładnie czyni tak, jak mówi, a następnie wzbudzi ich ciekawość i doprowadzi do chęci wglądnięcia do niezgłębionych planów Boga, czemu Szatan był winny i zbadania przyczyny jego restrykcji odnośnie drzewa poznania.




Itp itd
to wymysły na których potem Buduje EGW swoje baśnie :/

Np ukazuje grzech Sztana tak wielki ze Bóg nie może go wymazać!
Bóg jest słaby i nie moze okazać łaski sztanowi bowiem z jakichś powodów Bóg nie może go oczyścić :/

to fałszywe prezentowanie Boga i td.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 04 lip 2012, 18:27

magda pisze:na wieki też będzie coś robił w światyni bo ona bedzie przecież


A przybytku w nim nie widziałem; gdyż Pan, Bóg Wszechmogący jest jego przybytkiem - oraz Baranek (Ap.21.22)

nauka o fizycznej świątyni w niebie w której Jezus spełnia służbę arcykapłana składając ofiary, w tym wielki dzień oczyszczenia - czyli tzw. 1844 - kiedy Jezus nie przyszedł grono osób z Jamsem Withem ujrzała fizyczną swiątynie i przejście Jezusa ze świętego do najświętszego, dzięki temu powstał KADS, choć na początku głosił, ze nie można już być zbawionym po 22 października 1844 roku, oczekiwali oni rychłego "oczyszczenia" świątyni i fizycznego powrotu Jezusa - byli to myślę szczerzy, choć zawiedzeni Millerem - chrześcijanie, którzy "wyparli" porażkę "prorocką" millera i chcieli iść razem dalej - wtedy "życzenia serca" (jak mówi Jeremiasz o prorokach Izraela) ziściły się w "widzeniach" EGW - tak powstała nowożytna nauka ADS o "oczyszczaniu" świątyni w niebie od 1844 roku do teraz i do ...? "proces" się przedłuża cokolwiek, ale machina religijna wprawiona w ruch, organizacja ADS z kontrolą wyznawców, hierarchicznym systemem władzy i sporym majątkiem trwa i trwać będzie..., choć inny odlam Millerystów - czyli Russel i ŚwJ. lepiej się zorganizowali...

cała "nauka o światyni" ma uzasadniać datę 1844
i "proroctwa" - choć data startowa odliczania w wyniku której powstał rok 1844 została obalona przez zarówno samo Pismo jak i nowożytne badania archeologiczne

nie jest to ZDROWA nauka, gdyż wprowadza zamęt w JEDYNEJ ofierze Pana na krzyżu - sugeruje nieustanną ofiarę w świątyni, która jest w niebie pomimo to jest to rzecz tak naprawdę drugo- czy trzecio- rzędna i NIE MA WPŁYWU na naszą relację z Panem Jezusem, który z Ojcem w Duchu przyszedł do nas i uczynił sobie mieszkanie - ALLLELUJA Jezus w nas!!! Chwalmy Go, niech STRUMIEŃ POPŁYNIE! Panie Jezu - PŁYŃ i zdobywaj!


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 05 lip 2012, 02:27

Lash pisze:to wymysły na których potem Buduje EGW swoje baśnie :/

no niestety :-? a najgorsze jest to, że są ludzie, którzy wierzą w tej bajki :-?

Wielki Bój powinien zaczynać się słowami: "dawano, dawano temu, za górami, za lasami..."
a zakończyć: "i żyli długo i szczęśliwie"


Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 06 lip 2012, 19:18

Według mnie książka Wielki Bój
czytałem ją i znam ją dokładnie
jest zwykłą książka historyczną, do tego niezłym plagiatem
Ellen White podrobiła książkę Smitha
mają taki sam tytuł Great Controversy (Wielki Bój)


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!

Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…
Baha’u’llah Pokłosie Pism
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 06 lip 2012, 19:23

"Przeklęty człowiek który spolega na drugim człowieku"

dodam jeszcze że Wielki Bój był poprawiany i to ma być niby "dar proroctwa":
http://ellenwhite.dekalog.pl/za/artykuly/wielkiboj.htm


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!



Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…

Baha’u’llah Pokłosie Pism
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 06 lip 2012, 19:33

Ptysiek pisze:"Przeklęty człowiek który spolega na drugim człowieku"



Nie jest dokladnie tak. Zle cytujesz.

To jest werset z Jeremiasza 17 i brzmi tak: (5) Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!

Mozna rowniez polegac na sobie i z siebie samego robic oparcie. Najglowniejszym przekazem tego fragmentu jest nie to ze czlowiek polega na czlowieku bo czlowiek moze rowniez polegac na kamieniu lub drzewie, na kawalku plastiku itd, ale jest bardzo zle kiedy serce czlowieka sie odwarca od Pana.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 06 lip 2012, 19:36

Wielki Bój wielkim plagiatem ;) ale prorokini z niej hehehe


Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 06 lip 2012, 19:36

Kto przysłał Ellen White:
według mnie jej chory umysł ,miała padaczkę to wszystko wyjaśnia że miała zwidy
:lol:


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!



Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…

Baha’u’llah Pokłosie Pism
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2012, 08:52

cezary pisze:
magda pisze:na wieki też będzie coś robił w światyni bo ona bedzie przecież


A przybytku w nim nie widziałem; gdyż Pan, Bóg Wszechmogący jest jego przybytkiem - oraz Baranek (Ap.21.22)

nauka o fizycznej świątyni w niebie w której Jezus spełnia służbę arcykapłana składając ofiary, w tym wielki dzień oczyszczenia - czyli tzw. 1844 - kiedy Jezus nie przyszedł grono osób z Jamsem Withem ujrzała fizyczną swiątynie i przejście Jezusa ze świętego do najświętszego, dzięki temu powstał KADS, choć na początku głosił, ze nie można już być zbawionym po 22 października 1844 roku, oczekiwali oni rychłego "oczyszczenia" świątyni i fizycznego powrotu Jezusa - byli to myślę szczerzy, choć zawiedzeni Millerem - chrześcijanie, którzy "wyparli" porażkę "prorocką" millera i chcieli iść razem dalej - wtedy "życzenia serca" (jak mówi Jeremiasz o prorokach Izraela) ziściły się w "widzeniach" EGW - tak powstała nowożytna nauka ADS o "oczyszczaniu" świątyni w niebie od 1844 roku do teraz i do ...? "proces" się przedłuża cokolwiek, ale machina religijna wprawiona w ruch, organizacja ADS z kontrolą wyznawców, hierarchicznym systemem władzy i sporym majątkiem trwa i trwać będzie..., choć inny odlam Millerystów - czyli Russel i ŚwJ. lepiej się zorganizowali...

cała "nauka o światyni" ma uzasadniać datę 1844
i "proroctwa" - choć data startowa odliczania w wyniku której powstał rok 1844 została obalona przez zarówno samo Pismo jak i nowożytne badania archeologiczne

nie jest to ZDROWA nauka, gdyż wprowadza zamęt w JEDYNEJ ofierze Pana na krzyżu - sugeruje nieustanną ofiarę w świątyni, która jest w niebie pomimo to jest to rzecz tak naprawdę drugo- czy trzecio- rzędna i NIE MA WPŁYWU na naszą relację z Panem Jezusem, który z Ojcem w Duchu przyszedł do nas i uczynił sobie mieszkanie - ALLLELUJA Jezus w nas!!! Chwalmy Go, niech STRUMIEŃ POPŁYNIE! Panie Jezu - PŁYŃ i zdobywaj!


Myślę ,że w niebie istnieje świątynia bo według jej wzoru była budowana swiątynia na ziemi:

Hbr 8:5 bw "służą oni w świątyni, która jest tylko obrazem i cieniem niebieskiej, jak to zostało objawione Mojżeszowi, gdy miał budować przybytek: Bacz, powiedziano mu, abyś uczynił wszystko według wzoru, który ci został ukazany na górze."

Ap 15:5 bg "A potemem widział, a oto otworzony był kościół przybytku świadectwa na niebie."

Hbr 8:2 bg "Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek."

Heb 10:19-21 bw "(19) Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni (20) drogą nową i żywą, którą otworzył dla nas poprzez zasłonę, to jest przez ciało swoje, (21) oraz kapłana wielkiego nad domem Bożym,"


Ja nie mówię ,że Jezus składa ciągle ofiary za grzechy.

Hbr 10:14 bp "Przez tę jedną ofiarę uczynił doskonałymi na zawsze tych, którzy mają być uświęceni."

Ale w Świątyni składa się różne ofiary nie tylko za grzechy.

Hbr 13:15 bp "Przez Niego więc składajmy Bogu ustawicznie ofiarę uwielbienia, to jest owoc ust, które wysławiają Jego imię."


Właśnie myśle ,że też Jezus składa takie ofiary za nas.

Ap 11:19 bp "A potem Świątynia Boga w niebie się otwarła i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, i ukazały się błyskawice, zahuczały gromy, zatrzęsła się ziemia i spadł wielki grad."
Ap 15:5 bp "Potem ujrzałem: W niebie została otwarta świątynia Przybytku Świadectwa."
Ap 15:8 bp "A świątynia napełnia się dymem od chwały Boga i Jego potęgi. I nikt nie mógł wejść do świątyni, aż się spełniło siedem plag siedmiu aniołów."

Te wersety wskazują ,że jednak jest w niebie świątynia i ,że w niej się coś dzieje. No wiadomo ,że my nie wiemy wiele na jej temat bo nam nie objawiono przecież wszystkiego.

Tu jest temat o E.White Ja osobiście nie wierzę we wszystko co ona piszę i o świątyni i w ogóle w jej wizje. Byłam właśnie w Warszawie i mogę stwierdzić ,że na Foksal potworzyło się wiele grup i wiele z tych adwentystów nie wierzy we wszystko co napisała E. White. Powiem szczerze jakie teraz ten kościół na mnie robi wrażenie. Może mnie za to potępią ale wygląda jak by miał się rozlecieć na mniejsze grupy .Jak by nie był zjednoczony.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 08 lip 2012, 09:37

Myślę ,że w niebie istnieje świątynia


Istnieje jako budynek?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2012, 09:56

Albertus pisze:
Myślę ,że w niebie istnieje świątynia


Istnieje jako budynek?


Ja w ogóle nie wiem czy w niebie są takie budynki jakie my znamy tu na ziemi. Skoro tam mieszkają osoby duchowe więc boże to byc też coś duchowego. My nie mamy pojecie o ciałach jakie są w niebie i o tym jak taka świątynia może wyglądać i z czego jest zrbiona. Może być materialna a może nie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 08 lip 2012, 11:29

Chodzi mi o to czy tą niebieską świątynię rozumiesz jako jakąś konstrukcję w niebie czy też jako symboliczne odzwierciedlenie rzeczywistości niebieskiej?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 lip 2012, 13:24

Albertus pisze:Chodzi mi o to czy tą niebieską świątynię rozumiesz jako jakąś konstrukcję w niebie czy też jako symboliczne odzwierciedlenie rzeczywistości niebieskiej?


Jak ja mogę coś pisac o niebie nigdy tam nie byłam i nie mam pojęcia co tam jest i z jakiego to jest materiału zrobione . CZy to materia jaka jej forma czy duch . My tego nie wiemy .Wiemy natomiast na podstawie wersetów z Biblii które podałam ,że jest tam świątynia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 08 lip 2012, 13:30

magda pisze:Myślę ,że w niebie istnieje świątynia bo według jej wzoru była budowana swiątynia na ziemi


AMEN.
Mojżesz ujrzał Bożą Budowlę - Jej wzór, zbudował Przybytek, który był cieniem ciała Jezusa - w J.1.14 czytamy, że Słowo "zaprzybytkowało" (zamieszkało) wśród nas, to znaczy że Pan w Swej Chwale zamieszkał wśród nas jako człowiek Jezus Chrystus - ALLELUJA - na górze Jego Chwała objawiła się (jak Szekina w przybytku Mojżesza), po Zmartwychwstaniu stał się Duchem (1Kor.15.45) i jako Duch tchnął Siebie w uczniów (J.20.22), na długo przed Pięćdziesiątnicą, kiedy uczniowie otrzymali Ducha mocy. To Jezus jest naszym ŻYCIEM i WSZYSTKIM, On sam wszedł w nas, aby nie tylko być ODKUPICIELEM, ale Arcykapłanem Nowego Przymierza - Zbawicielem od naszego ego i naszej duszy, aby WYPEŁNIĆ NAS PEŁNIĄ TEGO KTÓRY WSZYSTKO WYPEŁNIA. On poprzez Ducha w nas tworzy Świątynię (buduje jak Salomon) - z nas ŻYWYCH kamieni tworzy DOM Boga Ojca, tylko dzięki temu, ze stawszy się człowiekiem spełnił sŁużbę, zabity ale ZMARTWYCHWSTAŁY, Króluje na wieki!

Spory na temat czy jest w niebie świątynia, czy nie jest, czy jest z kamienia, czy nie, są tylko po to aby nas odciągnąć w naszych ludzkich umysłach od SEDNA ewangelii, które nie jest rzeczą, nauką lub doktryną ale OSOBĄ - naszym ukochanym Panem, który jako ŻYWY Duch daje nam to czego nie da religia, prawo, teologia i wszystko inne. Daje nam SPOŁECZNOŚĆ w duchu, nie społeczność w "kościele na nabożeństwie".

ŻYWA społeczność pozwala cieszyć się Chrystusem z każdym wierzącym, bez względu na to czy sądzi on że w niebie jest jakaś świątynia, w której odbywa się jakaś służba, i np.: że od 1844 roku Jezus "oczyszcza" świątynie...

Religia zabija radość z Pana zamieniając ją na spory i dyskusje teologiczno-filozoficzne lub ekstatyczne doznania lub ludowe baśnie...

magda pisze:My nie mamy pojecie o ciałach jakie są w niebie i o tym jak taka świątynia może wyglądać i z czego jest zrbiona
amen

magda pisze:Te wersety wskazują ,że jednak jest w niebie świątynia i ,że w niej się coś dzieje.


Objawienie Jezusa, które Jan otrzymał na wyspie Patmos stało się za pomocą ZNAKÓW (oryginał 1.1 mówi że anioł za pomocą znaków objawił...). Są tam znaki: bestia, niewiasta, klucze, jeźdźcy, szarańcza, biały kamyk - to wszystko znaki czegoś realnego, czemu więc świątynia i skrzynia nie są traktowane w ADS jako znaki, lecz coś realnego? Potrzebne jest to wyłącznie do egzegezy wydarzeń z 1844 roku, do nauki ludzkiej... niestety :cry:


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 08 lip 2012, 15:10

magda pisze:
cezary pisze:
magda pisze:na wieki też będzie coś robił w światyni bo ona bedzie przecież


A przybytku w nim nie widziałem; gdyż Pan, Bóg Wszechmogący jest jego przybytkiem - oraz Baranek (Ap.21.22)

nauka o fizycznej świątyni w niebie w której Jezus spełnia służbę arcykapłana składając ofiary, w tym wielki dzień oczyszczenia - czyli tzw. 1844 - kiedy Jezus nie przyszedł grono osób z Jamsem Withem ujrzała fizyczną swiątynie i przejście Jezusa ze świętego do najświętszego, dzięki temu powstał KADS, choć na początku głosił, ze nie można już być zbawionym po 22 października 1844 roku, oczekiwali oni rychłego "oczyszczenia" świątyni i fizycznego powrotu Jezusa - byli to myślę szczerzy, choć zawiedzeni Millerem - chrześcijanie, którzy "wyparli" porażkę "prorocką" millera i chcieli iść razem dalej - wtedy "życzenia serca" (jak mówi Jeremiasz o prorokach Izraela) ziściły się w "widzeniach" EGW - tak powstała nowożytna nauka ADS o "oczyszczaniu" świątyni w niebie od 1844 roku do teraz i do ...? "proces" się przedłuża cokolwiek, ale machina religijna wprawiona w ruch, organizacja ADS z kontrolą wyznawców, hierarchicznym systemem władzy i sporym majątkiem trwa i trwać będzie..., choć inny odlam Millerystów - czyli Russel i ŚwJ. lepiej się zorganizowali...

cała "nauka o światyni" ma uzasadniać datę 1844
i "proroctwa" - choć data startowa odliczania w wyniku której powstał rok 1844 została obalona przez zarówno samo Pismo jak i nowożytne badania archeologiczne

nie jest to ZDROWA nauka, gdyż wprowadza zamęt w JEDYNEJ ofierze Pana na krzyżu - sugeruje nieustanną ofiarę w świątyni, która jest w niebie pomimo to jest to rzecz tak naprawdę drugo- czy trzecio- rzędna i NIE MA WPŁYWU na naszą relację z Panem Jezusem, który z Ojcem w Duchu przyszedł do nas i uczynił sobie mieszkanie - ALLLELUJA Jezus w nas!!! Chwalmy Go, niech STRUMIEŃ POPŁYNIE! Panie Jezu - PŁYŃ i zdobywaj!


Ja też tak sądze-nauka o świątyni(jako ziemi) wprowadza zamęt,to jest nauka ludzka nie biblijna ale to nie znaczy że światynia niebieska nie istnieje, ona istnieje ale nie ma wpływu bezpośredniego na losy ludzkości: o tym pisze Magda:


Myślę ,że w niebie istnieje świątynia bo według jej wzoru była budowana swiątynia na ziemi:

Hbr 8:5 bw "służą oni w świątyni, która jest tylko obrazem i cieniem niebieskiej, jak to zostało objawione Mojżeszowi, gdy miał budować przybytek: Bacz, powiedziano mu, abyś uczynił wszystko według wzoru, który ci został ukazany na górze."

Ap 15:5 bg "A potemem widział, a oto otworzony był kościół przybytku świadectwa na niebie."

Hbr 8:2 bg "Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek."

Heb 10:19-21 bw "(19) Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni (20) drogą nową i żywą, którą otworzył dla nas poprzez zasłonę, to jest przez ciało swoje, (21) oraz kapłana wielkiego nad domem Bożym,"


Ja nie mówię ,że Jezus składa ciągle ofiary za grzechy.

Hbr 10:14 bp "Przez tę jedną ofiarę uczynił doskonałymi na zawsze tych, którzy mają być uświęceni."

Ale w Świątyni składa się różne ofiary nie tylko za grzechy.

Hbr 13:15 bp "Przez Niego więc składajmy Bogu ustawicznie ofiarę uwielbienia, to jest owoc ust, które wysławiają Jego imię."


Właśnie myśle ,że też Jezus składa takie ofiary za nas.

Ap 11:19 bp "A potem Świątynia Boga w niebie się otwarła i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, i ukazały się błyskawice, zahuczały gromy, zatrzęsła się ziemia i spadł wielki grad."
Ap 15:5 bp "Potem ujrzałem: W niebie została otwarta świątynia Przybytku Świadectwa."
Ap 15:8 bp "A świątynia napełnia się dymem od chwały Boga i Jego potęgi. I nikt nie mógł wejść do świątyni, aż się spełniło siedem plag siedmiu aniołów."

Te wersety wskazują ,że jednak jest w niebie świątynia i ,że w niej się coś dzieje. No wiadomo ,że my nie wiemy wiele na jej temat bo nam nie objawiono przecież wszystkiego.

Tu jest temat o E.White Ja osobiście nie wierzę we wszystko co ona piszę i o świątyni i w ogóle w jej wizje. Byłam właśnie w Warszawie i mogę stwierdzić ,że na Foksal potworzyło się wiele grup i wiele z tych adwentystów nie wierzy we wszystko co napisała E. White. Powiem szczerze jakie teraz ten kościół na mnie robi wrażenie. Może mnie za to potępią ale wygląda jak by miał się rozlecieć na mniejsze grupy .Jak by nie był zjednoczony.


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!



Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…

Baha’u’llah Pokłosie Pism

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości