pytaniA na temat KrK...

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
blackscene
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2012, 11:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

pytaniA na temat KrK...

Postautor: blackscene » 21 sie 2012, 09:17

witam. mam kilka pytań na temat KrK. natomiast:
1.dlaczego opętania najczęściej zdarzają się w kościele katolickim?
2.z jakiej przyczyny ksiądz może "odpuścić" grzechy? czyżby uważał się za chrystusa?
3.niektórzy katolicy mieli pełno objawień. jak to wyjaśnić? TO NA TYLE:)


Chrystus-on jest swiatloscia,on wybawieniem...
Awatar użytkownika
Grzegorz97
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2012, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Grzegorz97 » 21 sie 2012, 09:59

Niby oficjalnie jestem jeszcze w KRzK, to się wypowiem. :-P

blackscene pisze:1.dlaczego opętania najczęściej zdarzają się w kościele katolickim?


Troszkę mnie rozbawiło to pytanie. No cóż. Nie wiem co jest tego powodem. Ale chciałbym wiedzieć skąd pewność, że to w Kościele katolickim jest najwięcej opętań ? Skąd taka wiedza ?

blackscene pisze:2.z jakiej przyczyny ksiądz może "odpuścić" grzechy? czyżby uważał się za chrystusa?


Ksiądz w konfesjonale pełni rolę pośrednika między Bogiem, a ludźmi i w jego imieniu sprawuje przeróżne sakramenty. Jest to niebiblijne, a co gorsza, w wielu przypadkach nawet z Biblią sprzeczne.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi: człowiek Jezus Chrystus" I list św. Pawła do Tymoteusza 2.5

"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą, prawdą i życiem i nikt nie przychodzi do Ojca jak TYLKO PRZEZEMNIE" Ew. Św. Jana 14:6

blackscene pisze:3.niektórzy katolicy mieli pełno objawień. jak to wyjaśnić? TO NA TYLE:)


Większość objawień to były objawienia Mayjne. Jednakże budzą one wiele kontrowersji, ponieważ Maria z Nazaretu nie była, nie jest i nie będzie Bogiem, a więc objawiać się ludziom nie może.

Może któryś z Braci Katolików uzupełni moje odpowiedzi o głębszą wiedzę. ;-)


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 21 sie 2012, 10:17

blackscene pisze:1.dlaczego opętania najczęściej zdarzają się w kościele katolickim?


opetania najczęsciej występują na tle religijnym i pojawiają się tam,gdzie ludzie dają przystęp zwodniczej nauce
w Polsce najwięcej jest wyznawców z KrK,a więc tam najwięcej ludzi słyszy fałszywe nauczanie i przyjmuje fałszywego Jezusa.

w krajach azjatyckich najwięcej jest hinduistów,buddystów i islamistów ...i tam bardzo wielu ludzi poddanych jest pod wpływy duchów zwodniczych odpowiedzialnych za szerzenie tych kultów,
ludzie dający wiarę fałszywej nauce,tych kultów często ostatecznie kończą w zniewoleniu demonicznym ...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 21 sie 2012, 13:46

masz juz odpowiedzi..ja dopełnie drugie..według KRK ksiądz w konfesjonale jest łącznikiem z Bogiem..na obrazkach czesto zamiast ksiedza rysuje się Jezusa(o matko, jakie głupoty nam wpajano :-? )


Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 21 sie 2012, 15:40

1.dlaczego opętania najczęściej zdarzają się w kościele katolickim?

Może dlatego, że katolików jest u nas najwięcej. Generalnie ja mam mocne wątpliwości, czy chrześcijanie w ogóle mogą być opętani. A z doświadczenia wiem, że właśnie w KK takich chrześcijan tylko z nazwy jest dość sporo. I im więcej wyznawców, tym więcej takich ludzi się znajdzie. Pewnie gdyby u nas protestantyzm był dominującym wyznaniem, to pytanie brzmiałoby inaczej. Swoją drogą też zastanawiają mnie katolickie egzorcyzmy, są hmmm... dziwne.
2.z jakiej przyczyny ksiądz może "odpuścić" grzechy? czyżby uważał się za chrystusa?
Z tego co się orientuję, to ksiądz robi to w imieniu Jezusa jako jakiegoś rodzaju pośrednik. Dla mnie jest to bez sensu. Z drugiej strony jest napisane żebyśmy jedni drugim wyznawali grzechy ale tutaj chyba chodzi o co innego, a pozatym najwyraźniej ktoś nie zrozumiał znaczenia słów "jedni drugim" ;-)
3.niektórzy katolicy mieli pełno objawień. jak to wyjaśnić? TO NA TYLE:)

Różne są objawienia ale nie wszystkie pochodzą od Boga. Także wyznawcy innych religii mają objawienia.

A skoro już poruszyliście temat opętania- Słyszał ktoś o przypadku opętania ateisty? Wiem, że szatanowi by się to nie opłacało pewnie ale ciekawa sprawa ogólnie.


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 21 sie 2012, 17:20

SzalonyJogurt pisze:Może dlatego, że katolików jest u nas najwięcej. Generalnie ja mam mocne wątpliwości, czy chrześcijanie w ogóle mogą być opętani. A z doświadczenia wiem, że właśnie w KK takich chrześcijan tylko z nazwy jest dość sporo. I im więcej wyznawców, tym więcej takich ludzi się znajdzie. Pewnie gdyby u nas protestantyzm był dominującym wyznaniem, to pytanie brzmiałoby inaczej. Swoją drogą też zastanawiają mnie katolickie egzorcyzmy, są hmmm... dziwne.


protestant też może być opętany,bo przed opętaniem nie chroni przynależność do denominacji,tylko pieczęc Ducha Św. zaświadczająca ,że się należy do Jezusa.

Diabeł boi się Jezusa,nie święconej wody,czy krzyżyka,nie boi się też żadnej "świetej " Madonny,dlatego ,że tylko na imię Jezusa zgina się wszelkie kolano na niebie i ziemi.
Jezus jest jedynym i absolutnym Panem nad wszelkim stworzeniem,więc wyrzucanie demonów modlitwą do Marii jest groteską.

SzalonyJogurt pisze:Słyszał ktoś o przypadku opętania ateisty?


ateista,jak każdy człowiek niewierzący, nie należacy do Jezusa,może być demonicznie dręczony...różnego typu psychozy odbierające zdrowe zmysły,mogą mieć podłoże demoniczne,albo przemoc,okrucieństwo,nałogi...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 21 sie 2012, 17:29

protestant też może być opętany,bo przed opętaniem nie chroni przynależność do denominacji,tylko pieczęc Ducha Św. zaświadczająca ,że się należy do Jezusa.

Dokładnie o tym piszę ;-)


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 21 sie 2012, 17:41

SzalonyJogurt pisze:
protestant też może być opętany,bo przed opętaniem nie chroni przynależność do denominacji,tylko pieczęc Ducha Św. zaświadczająca ,że się należy do Jezusa.

Dokładnie o tym piszę ;-)


no tak...ale tu rodzą się pewne dodatkowe pytania

zdaje się,że katolicy wierzą iż Duch Św. jest udzielany w chwili chrztu wodnego...
jesli taki mały człowieczek dostaje Ducha i staje się własnością Jezusa,to jak mogą wziąc go w posiadanie demony,wyganiane potem imieniem Jezusa...?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: esde » 23 sie 2012, 23:48

Jeśli chodzi o objawienia Maryjne poniekąd.
Czemu Mojżesz i Eliasz się objawili Jezusowi? I czemu mogli, przecież też byli ludźmi tylko.


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 24 sie 2012, 00:22

Dorota Ćwiertni pisze:Diabeł boi się Jezusa,nie święconej wody,czy krzyżyka,nie boi się też żadnej "świetej " Madonny,dlatego ,że tylko na imię Jezusa zgina się wszelkie kolano na niebie i ziemi.
Jezus jest jedynym i absolutnym Panem nad wszelkim stworzeniem,więc wyrzucanie demonów modlitwą do Marii jest groteską.

Nie dla diabła. To jest celowe zwodnicze jego działanie. W ten sposób uświadamia i potwierdza, wierzącym w moc modlitw Maryjnych ludziom, że takie modlitwy mają sens i działają. Zrobi on wszystko, byle tylko zwodzić ludzi. Nawet sam wyjdzie z opętanego podczas takiej Maryjnej modlitwy, byle tylko ludzie wierzyli że to dzięki Maryi opętany został uwolniony od demona. Co sie dzieje później z takimi ludźmi którzy byli tego świadkami, lub słyszeli takie świadectwa? A no nic innego jak to..., że idą co roku bezmyślnie do Częstochowy podziękować Maryi.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 24 sie 2012, 08:54

esde pisze:Czemu Mojżesz i Eliasz się objawili Jezusowi? I czemu mogli, przecież też byli ludźmi tylko.


Słowo Boże nie neguje takiego zjawiska duchowego jak " ukazanie się ".
Np.do Korneliusza przyszedł anioł, do Jana przyszedł anioł, do Pawła...

Biblia informuje też o objawieniach demonicznych,kiedy to " szatan przybiera postać anioła światłości" (2Kor.11;14).

Celem tych demonicznych objawień jest zwiastowanie fałszywej ewangelii,odmiennej od tej,którą zwiastowali apostołowie.W takich przesłaniach głosi sie fałszywego Jezusa i fałszywą naukę.

Wszystkie te fałszywe objawienia mają jeden cel,...zwieść serca ludzi,od szczerego poddania się Chrystusowi.
Podstawowym sposobem odróżnienia fałszywego objawienia od prawdziwego,jest jego zgodność lub niezgodność z prawdą Słowa Bożego.
Paweł pisał,że nawet gdyby anioł z nieba zwiastował ewangelię odmienną od tej,która była zwiastowana przez apostołów , to taki anioł jest przeklęty.

Mojżesz i Eliasz ukazali się Jezusowi i rozmawiali z nim o jego zgonie... co było zapowiedziane przez proroków i zgodne ze Słowem.Jezus z nimi rozmawiał i nie zarzucił im kłamstwa ,nadto sam Ojciec z nieba potwierdził misję Jezusa. Wszystko zgodne z Pismem.

Jaką naukę przynosi fałszywy anioł światłości,można sobie poczytać,w manifestach zamieszczanych na forum przez koooola. (Jeśli ktoś ma chęć babrać się w śmieciach).


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 sie 2012, 09:34

esde pisze:Jeśli chodzi o objawienia Maryjne poniekąd.
Czemu Mojżesz i Eliasz się objawili Jezusowi? I czemu mogli, przecież też byli ludźmi tylko.


Eliasz został zabrany a Mojżesz prawdopodobnie też o czym trąca Juda w swoje liście

Juda 1:9 - Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 24 sie 2012, 09:48

Chcę wierzyć pisze:
Eliasz został zabrany a Mojżesz prawdopodobnie też o czym trąca Juda w swoje liście

Juda 1:9 - Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.


jednak Pismo mówi:

"I umarł tam Mojżesz sługa Pana ,w ziemi moabskiej,zgodnie ze słowem Pana.
I pogrzebał go w dolinie,w ziemi moabskiej naprzeciw Bet-peor;a nikt nie zna po dziś dzień jego grobu".(
5Moj.34;5-6)

jak wynika ze Słowa,ciało Mojżesz zostało pogrzebane (zakopane ),choć nie wiadomo dokładnie gdzie...

Myslę,że duch Mojżesza poszedł do Boga, ale do skażonego grzechem ciała, rościł sobie jakieś prawa diabeł,chyba nie były to do końca bezpodstawne prawa,skoro anioł " się z nim "układał".
Jednak to tylko moje przemyślenia....


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: esde » 24 sie 2012, 15:04

Dorota Ćwiertni pisze:
esde pisze:Czemu Mojżesz i Eliasz się objawili Jezusowi? I czemu mogli, przecież też byli ludźmi tylko.


Słowo Boże nie neguje takiego zjawiska duchowego jak " ukazanie się ".
Np.do Korneliusza przyszedł anioł, do Jana przyszedł anioł, do Pawła...

Biblia informuje też o objawieniach demonicznych,kiedy to " szatan przybiera postać anioła światłości" (2Kor.11;14).

Celem tych demonicznych objawień jest zwiastowanie fałszywej ewangelii,odmiennej od tej,którą zwiastowali apostołowie.W takich przesłaniach głosi sie fałszywego Jezusa i fałszywą naukę.

Wszystkie te fałszywe objawienia mają jeden cel,...zwieść serca ludzi,od szczerego poddania się Chrystusowi.
Podstawowym sposobem odróżnienia fałszywego objawienia od prawdziwego,jest jego zgodność lub niezgodność z prawdą Słowa Bożego.
Paweł pisał,że nawet gdyby anioł z nieba zwiastował ewangelię odmienną od tej,która była zwiastowana przez apostołów , to taki anioł jest przeklęty.

Mojżesz i Eliasz ukazali się Jezusowi i rozmawiali z nim o jego zgonie... co było zapowiedziane przez proroków i zgodne ze Słowem.Jezus z nimi rozmawiał i nie zarzucił im kłamstwa ,nadto sam Ojciec z nieba potwierdził misję Jezusa. Wszystko zgodne z Pismem.

Jaką naukę przynosi fałszywy anioł światłości,można sobie poczytać,w manifestach zamieszczanych na forum przez koooola. (Jeśli ktoś ma chęć babrać się w śmieciach).


Wielokrotnie czytałem na tym forum, że człowiek nie może się objawiać. Nie jest nawet aniołem, więc dalej nie kumam w jaki sposób się objawił. I czemu w takim razie czysto teoretycznie Maria nie mogła by się objawić później? Nie żebym nagle zaczął wierzyć w objawienia Maryjne tylko trochę mnie to zaintrygowało. Abstrahując od rzekomo prawdziwych objawień. To czemu skoro Eliasz i Mojżesz mogli się objawić to czemu Maria nie mogła by się objawić komuś i powiedzieć, żeby wyznawał Chrystusa itd. Nie żeby chwalił ją jako Królową ale po prostu, żeby wyznawał Chrystusa. Bez herezji. Mogłaby czy nie?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 sie 2012, 15:11

Wielokrotnie czytałem na tym forum, że człowiek nie może się objawiać. Nie jest nawet aniołem, więc dalej nie kumam w jaki sposób się objawił. I czemu w takim razie czysto teoretycznie Maria nie mogła by się objawić później? Nie żebym nagle zaczął wierzyć w objawienia Maryjne tylko trochę mnie to zaintrygowało. Abstrahując od rzekomo prawdziwych objawień. To czemu skoro Eliasz i Mojżesz mogli się objawić to czemu Maria nie mogła by się objawić komuś i powiedzieć, żeby wyznawał Chrystusa itd. Nie żeby chwalił ją jako Królową ale po prostu, żeby wyznawał Chrystusa. Bez herezji. Mogłaby czy nie?


Ale Eliasz i Mojżesz objawili się Jezusowi i to przed śmiercią Jego i przed zmartwychwstaniem. Jezus swoją ofiarą otworzył Bramy Raju, a stamtąd nie ma powrotu. Maria zatem nie mogłaby się objawiać nawet teoretycznie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości