John Paul Jackson

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 lis 2012, 11:18

Jagienka Boża pisze:JPJ Człowiek wiarygodny, posiadający owoce ducha, dojrzały, prawdomówny, pełen mądrości, miłości i Ducha Świętego. Znam go osobiście i to co prorokował do mojego życia już się sprawdziło w połowie i jest nadal w trakcie wypełniania się :)

Nie mam pojęcia co Ci prorokował, ani z jakiego Ducha ale wystarczająco dużo charyzmatycznych proroctw słyszałem aby wiedzieć, że większość z nich opiera się na zwykłej [podświadomej] statystyce z domieszką swego rodzaju 'samospełniających się' proroctw [1] oraz warunkowego mumbo-jumbo [2], jak również wiem, że niezwykle trudno to zauważyć jeśli jest się osobą, której "prorokowano" w szczególności jeśli owe proroctwo tak naprawdę posiadało w sobie jakiś element przez nas samych wymarzony lub wyczekiwany (jak np. posiadanie męża lub żony, co chyba jest najczęściej treścią proroctw kierowanych do osób w wieku 20-28 lat ;)).

[1] prawda jest taka, że wiele rzeczy które pragniemy osiągnąć możemy fizycznie osiągnąć, tylko nigdy nie odważamy się w ogóle pomyśleć co za kroki są potrzebne aby je osiągnąć przez np. strach przed porażką; odpowiednia motywacja, jaką dostarcza "proroctwo" jest często wystarczające abyśmy przełamali swój wewnętrzny opór.
[2] trzeba w końcu się jakoś zabezpieczyć jeśli proroctwo by się nie spełniło ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Jagienka Boża
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2012, 13:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jagienka Boża » 13 lis 2012, 12:01

Przede wszystkim, ja nie reklamuje tu JPJ. Napisałam, co napisałam, ponieważ nie mogę słuchać bredni ludzi, którzy obrażaja, krytykują i opluwają Bożego człowieka, na podstawie jednego wywiadu, nie znając go i nie mając wglądu w całość jego posługi .
To wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 13 lis 2012, 12:23

Jagienka Boża pisze:Przede wszystkim, ja nie reklamuje tu JPJ. Napisałam, co napisałam, ponieważ nie mogę słuchać bredni ludzi, którzy obrażaja, krytykują i opluwają Bożego człowieka, na podstawie jednego wywiadu, nie znając go i nie mając wglądu w całość jego posługi .
To wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie.

Próbujemy (hm, a na pewno ja próbuję) ustalić, kim jest ten pan. Jeśli znasz jakiekolwiek inne pozycje JPJ (lub o nim) dostępne po polsku, to podziel się nimi. Widzisz, trudno wyrobić sobie o kimś zdanie bez jakichś materiałów. Te dostępne do tej pory świadczą dla mnie negatywnie o JPJ.
Skoro znasz go, przedstaw nam jego osobę bliżej, zamiast kończyć rozmowę. Może przyczynisz się w dobrej sprawie. :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 lis 2012, 16:05

Jagienka Boża pisze:Przede wszystkim, ja nie reklamuje tu JPJ. Napisałam, co napisałam, ponieważ nie mogę słuchać bredni ludzi, którzy obrażaja, krytykują i opluwają Bożego człowieka, na podstawie jednego wywiadu, nie znając go i nie mając wglądu w całość jego posługi .

I zawsze możesz powiedzieć, że to Ty masz wgląd w całość jego posługi, a inni nie mają i w ten sposób ignorować wszelakie niebiblijne nauki tego nauczyciela. Ale to tak nie działa, gość naucza tak wielce wymyślonych rzeczy, których potwierdzenia w Piśmie Świętym nie ma (ani gdziekolwiek indziej, np. historii chrześcijaństwa[1]), że ciężko aż nie umieścić go w tej samej grupie co Bennyego Hinna czy Copelanda.

Możesz napisać jakie jego główne punkty nauczania wywarły na Tobie dobre wrażenie oraz dlaczego? Którymi z jego nauczań "żyjesz", tzn. które wdrożyłaś w swoim życiu?

[1] wiedząc oczywiście, że historia chrześcijaństwa nie jest nieomylnym źródłem prawdy.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: css » 13 lis 2012, 16:11

Całość "posługi" JPJ jest dokładnie taka sama jak treść wywiadu - nic mniej, nic więcej: sny, wizje, sny, wizje, sny, wizje............. Nie trzeba kogoś znać osobiście (na pewno jest przesympatyczny i taki cieplutki i kochający jak JP2), wystarczy go posłuchać.
Poproszę o świadectwo nawrócenia tego pana. Podpowiem czcicielom JPJ: to coś o starym życiu, o świadomości grzechu, o objawieniu czym jest ofiara Chrystusa na Krzyżu, o pokucie, upamiętaniu i tp. i td........ Bo przeżyć duchowych to on miał, oj miał (np. jak słynny Pio)...... tylko z nikogo nie robi to automatycznie Bożego męża.


Kocham Jezusa
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2012, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kocham Jezusa » 15 lis 2012, 00:24

css pisze:Całość "posługi" JPJ jest dokładnie taka sama jak treść wywiadu - nic mniej, nic więcej: sny, wizje, sny, wizje, sny, wizje............. Nie trzeba kogoś znać osobiście (na pewno jest przesympatyczny i taki cieplutki i kochający jak JP2), wystarczy go posłuchać.
Poproszę o świadectwo nawrócenia tego pana. Podpowiem czcicielom JPJ: to coś o starym życiu, o świadomości grzechu, o objawieniu czym jest ofiara Chrystusa na Krzyżu, o pokucie, upamiętaniu i tp. i td........ Bo przeżyć duchowych to on miał, oj miał (np. jak słynny Pio)...... tylko z nikogo nie robi to automatycznie Bożego męża.


Ja więcej wyciągnąłem z tego wywiadu.
JPJ mówił w nim:
- o relacji z Bogiem w posłuszeństwie
- o studiowaniu Biblii i poznawaniu Bożych dróg
- o tym, że grzech oddziela nas od Boga
- o tym, aby słuchać Boga i być Mu posłusznym
- o tym, że nadchodzą ciężkie czasy
- o interpretacji snów od Boga
- o zaufaniu Bogu
- o pragnieniu poznawania Boga bliżej
- o działaniu Ducha Świętego


Jest taki fragment w Biblii
"Lecz z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili. Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: Zły duch go opętał. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny." Mt 11,16-19


One God and one aim
this is the destiny that we supposed to claim
css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: css » 15 lis 2012, 10:20

"Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył" Hbr 1, 1-2

Żydzi nie rozpoznali Mesjasza, którego głosili im prorocy. Nie słuchali Jana, który wskazywał na Jezusa, nie rozpoznali Zbawiciela, gdy przyszedł.
A dzisiejsi "prorocy"..... Po kolei....

- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- jeden przypadek Józefa, z którego zrobiono normę
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii

Jak się nie czyta Bożego Słowa ze zrozumieniem, to wtedy z rozdziawioną japą słucha się "proroków" jak wyroczni.......... Jak się czyta Boże Słowo i rozumie je, to takie przekazy wierzącym nie są do niczego potrzebne.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 15 lis 2012, 17:20

Tak na rozluźnienie atmosfery

Jeden brat prorokował ale po kilku miesiącach okazało się, że to proroctwo się nie spełniło.
Po jakimś czasie znów usłyszał głos.
Znowu powiedział to przed zborem ale znowu to proroctwo się nie spełniło.
Załamany zaczął się modlić. Mówi. - Panie coś jest nie tak.
Wtedy znowu usłyszał wewnętrzny głos.
- Może ty nie masz być prorokiem, tylko pastorem.


:D


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 16 lis 2012, 07:58

fantomik pisze:Ten JPJ ewidentnie nie głosi Chrystusa ukrzyżowanego,

Nieprawda. Czy starałeś się zapoznać z tym co on głosi?
http://www.youtube.com/watch?v=Q3BvKvGiZCY
Tu ewidentnie widać, że on mówi o krzyżu Chrystusa.
Pozdrawiam.


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 19 lis 2012, 08:40

Imperator pisze:
Kocham Jezusa pisze:- Cały czas słyszałem: nieszczęścia 2012 roku, nieszczęścia 2012, nieszczęścia 2012.


Rok 2012 jest dla mnie niezwykle szczesliwy. Nie spelnilo sie.


a bo wiesz Imperator - są prorocy, którzy nie prorokują wyłącznie o TOBIE ;)

jest na tym świecie jeszcze kilka innych tamatów, dla niektórych nawet dośc ważnych...


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 lis 2012, 09:47

palus pisze:Nieprawda. Czy starałeś się zapoznać z tym co on głosi?
http://www.youtube.com/watch?v=Q3BvKvGiZCY
Tu ewidentnie widać, że on mówi o krzyżu Chrystusa.


Obejrzalem. Mowi o tym, ze ci co maja inna perspektywe teologiczna od niego mowia o krzyzu Jezusa. Sam JPJ mowi o tym, ze Bog mu "powiedzial" ze rzeczy jakie sie maja dziac.

św.tomek pisze:a bo wiesz Imperator - są prorocy, którzy nie prorokują wyłącznie o TOBIE


:eek: :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Kocham Jezusa
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2012, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kocham Jezusa » 19 lis 2012, 10:59

css pisze:
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- jeden przypadek Józefa, z którego zrobiono normę
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii
- o tym jest w Biblii


Czyli głosi zgodnie ze Słowem.

Jeśli chodzi o sny to nie tylko Józef interpretował sny ale jeszcze chociażby Daniel i wielu innych nieznanych proroków.
"Prorok, który ma sen, niech opowiada sen, ale ten, który ma moje słowo, niech wiernie zwiastuje moje słowo!" Jr 23,28
Bóg więc chce mówić przez sny. W ST jednak byli nieliczni prorocy, teraz zaś jest cały Kościół Chrystusowy, dla którego powinny być normą dary duchowe, które są jakby narzędziami czy zdolnościami służącymi do budowania Kościoła.

Jeśli chodzi o przekaz JPJ to w 'doskonałej burzy' - http://www.wieczernik.pl/doskonala-burz ... ul-jackson - mówi o nawróceniu, poście, oddzielonym czasie dla Pana i rozdzieraniu swego serca przed Bogiem, ponadto zachęca do wiary i chodzenia z Bogiem. Mówi też o Jego miłości, łasce i sprawiedliwości, a także o sądzie, o grzechu i przemianie serca.


One God and one aim

this is the destiny that we supposed to claim
css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: css » 19 lis 2012, 11:20

I wielu kaznodziei tak głosi, tylko z tego powodu nie nazywają się bez potrzeby prorokami.
A ja podważam prorockość JPJ, bo mam wątpliwości co do ducha z jakiego mówi, a poza tym głosi "prorocze oczywistości" - zawsze gdzieś jest jakieś nieszczęście, wieją silne wiatry, trzęsie się ziemia i tp. i td. Gdyby jakiś katolik mówił, że miał spotkanie ze światłem i odczuwał bliżej nie określoną Bożą miłość, to byłyby komentarze, że złe duchy do niego przemawiały.... Ale pojawia się ktoś, nie wiadomo kto, mówi o sobie "prorok", a wystarczy że nie jest katolikiem tylko z założenia protestantem, to znajda się niemądre owce, które za nim polezą jak za guru....... bo coś przewidział, bo mu się coś przyśniło.... - znaczy postawił prawidłową diagnozę rzeczywistości..... I nic tylko teraz go słuchać, kupować jego książki, kasety...... A pan JPJ zarabia na tym niezłym biznesie, wciskając swoje gnioty naiwnym owcom.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 lis 2012, 14:08

css pisze:...A pan JPJ zarabia na tym niezłym biznesie, wciskając swoje gnioty naiwnym owcom.


Pieknie powiedziane. Dodac mozna jeszcze, ze KRK ma wiecej cudow i niesamowitych wydarzen niz caly protestantyzm razem wziety.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: css » 19 lis 2012, 18:07

Z przykrością obserwuję, że protestantyzm nadrabia zaległości i goni katolików w dziedzinie dziwactw i niesamowitości niejasnego pochodzenia...... niestety....... A wystarczy trzymać się zdrowej nauki, zamiast ganiać za senno-proroczymi nowinkami.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości