"Relacja Bóg- człowiek"- prezentacja maturalna

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

"Relacja Bóg- człowiek"- prezentacja maturalna

Postautor: SzalonyJogurt » 30 sty 2013, 23:23

Cześć!
Na maturę ustną z języka polskiego wybrałem temat "Relacja Bóg - człowiek" no i powoli zabieram się do pracy. I tutaj zwracam się z prośbą do Was o różne tytuły książek, kazania, prace, przemyślenia i wszystkie inne rzeczy które ten temat poruszają. Chciałbym zdobyć jak najwięcej informacji po prostu, a wiadomo że jak ktoś coś podeśle to zawsze to pójdzie szybciej no i będę miał pewność, że będzie to w wydaniu chrześcijańskim w przeciwieństwie do bzdet jakie proponują nauczyciele i podręcznik.

Tak więc jeśli ktoś mógłby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny ;-) No i sowita zapłata go nie minie zgodnie z wersetem: "Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody" :mrgreen:


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 sty 2013, 10:05

SzalonyJogurt, potwierdzam, bezrobocie to fajna rzecz :ok:


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 31 sty 2013, 22:56

Na maturę ustną z języka polskiego wybrałem temat "Relacja Bóg - człowiek"


Czy to jest cały temat? Bo coś nie wydaje mi się :P ;)
nie powinien on zawierać jeszcze w sobie określenie do jakich dziedzin się będziesz odwoływał? Literatura, rzeźba, malarstwo, film, muzyka?
Dlatego wydaje mi się, że temat powinien brzmieć "Relacja Bóg - człowiek w ... (czymś tam)"

Daj znać też jak dokładnie ma wyglądać ta matura ustna, to może coś pomogę (bo w sumie istotne jest nawet to ile masz czasu na wypowiedz).


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 31 sty 2013, 23:19

Odwołując się do literatury oczywiście. Jednak wydało mi się to nieważne, bo mi nie chodziło o to, by mi wprost pomagać przy pracy, bo to jednak musi być samodzielne tylko, by podsyłać jakieś ciekawe zagadnienia, tytuły książek, kazania itp. w tym temacie.


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
kmen112
Posty: 45
Rejestracja: 16 gru 2012, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kmen112 » 31 sty 2013, 23:36

Polecam źródło czyli Psalmy. Sam akt stworzenia już jest relacją (możesz przemyśleć) pod teologiczno-filozoficznym względem. Możesz odwołać się do Freuda tak z drugiej strony (opium dla mas i ludzkie wymysły). Może coś kiedyś mi jeszcze wpadnie do głowy.


Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 01 lut 2013, 12:56

Dzięki :)


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 01 lut 2013, 14:06

Alkhilion pisze:SzalonyJogurt, potwierdzam, bezrobocie to fajna rzecz :ok:


Co ma do tego bezrobocie ? Każdy musi/musiał zmierzyć się z prezentacja na ustnej maturze z polaka.


Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 01 lut 2013, 15:19

Co ma do tego bezrobocie ? Każdy musi/musiał zmierzyć się z prezentacja na ustnej maturze z polaka.

Matura może nie ma za dużo wspólnego z bezrobociem ale profil humanistyczny w liceum już ma bardzo dużo niestety :-P


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 01 lut 2013, 18:59

SzalonyJogurt pisze:Matura może nie ma za dużo wspólnego z bezrobociem ale profil humanistyczny w liceum już ma bardzo dużo niestety :-P


Żaden profil nie skazuje na konkretne studia. Może co najwyżej uławtwić dostanie się na nie. Byłem w klasie z rozszerzoną matematyką , geografią i historią a z tej trójki , tylko ten pierwszy przydaje mi się na studiach, bo reszta nie ma z kierunkiem nic wspólnego :-P


Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 02 lut 2013, 00:42

Żaden profil nie skazuje na konkretne studia. Może co najwyżej uławtwić dostanie się na nie. Byłem w klasie z rozszerzoną matematyką , geografią i historią a z tej trójki , tylko ten pierwszy przydaje mi się na studiach, bo reszta nie ma z kierunkiem nic wspólnego

Bo pewnie poszedłeś na studia związane z kierunkami ścisłymi. Tam z reguły nie ma dziesiątek osób na jedno miejsce i 4% szans na znalezienie pracy w zawodzie ;-)


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: xKrzysiux » 02 lut 2013, 16:38

Może coś takiego:

Cztery formy relacji człowieka:
- Modlitwa chrześcijańska jako uwielbienie i adoracja
- Modlitwa chrześcijańska jako prośba
- Modlitwa chrześcijańska jako ekspiacja, przebłaganie
- Modlitwa chrześcijańska jako dziękczynienie

Z: http://www.karmel.pl/lektorium/publikac ... .php?id=41
http://www.karmel.pl/lektorium/index.php

;)


„Całą zmianę mojego życia zawdzięczam jedynie Bogu.” Ch. Spurgeon, "Apologia kalwinizmu"
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 02 lut 2013, 16:44

Hmm, ciekawe. Dzięki wielkie :-)


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości