Czy prawdziwi chrześcijanie mogą iść do wojska ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 19 mar 2013, 13:27

Fedorowicz pisze:A co by było, jakby WSZYSCY LUDZIE postąpili tak jak Ruterford ? Odpowiem za Ciebie. Byłoby wtedy ..KRÓLESTWO BOŻE !


Teraz to już tworzysz bajki i kolejny raz potwierdzasz niezrozumienie tematu.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 19 mar 2013, 14:25

I kto to mowi...
Piotrek pisze:Nie każdy rozkaz musi zostać wykonany. Gdyby przełożony powiedział "zabij cywila" , z pewnością zostałby ukarany za zbrodnie wojenną , którego ten rozkaz byłby modelowym przykładem. A podwładny , który nie podporządkował się , nie poniósłby żadnych konsekwencji.

to dopiero bajki, hehe...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 19 mar 2013, 15:07

Hubertus pisze:Pierwsi chrześcijanie nie służyli w wojsku, stąd ich dyskryminacja i wzmożony kult Marsa w legionach. Czy to dobrze, czy źle ciężko powiedzieć.


Mówisz o pierwszych dwunastu? Stu?

W biblii jest mowa o setniku stawianym za wzór pobożności. Korneliusz się nazywał. Co ciekawe ów setnik zawołał do siebie pobożnego żołnierza.

Inny przykład to setnik pragnący łaski uzdrowienia dla swojego sługi. Padły słowa, że w całym Izraelu nie ma takiej wiary jak u niego.

Nie wiem czy chrześcijanie nie służyli w wojsku, no i kiedy zaczęli służyć, bo wiadomo, że służyli


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 19 mar 2013, 15:11

Fedorowicz pisze:Co do polityki, Jezus dał przykład neutralności. A neutralność polityczna polega na braku uczestnictwa i opowiadania się po stronie jakiejś opcji politycznej w jej walce o władzę.


Zadanie Jezusa nie polegało na uprawianiu polityki.

Gyby wszyscy na świecie nagle przestali zajmować się polityką, powstała by dżungla. Polityka nawiązuje w swojej funkcji do każdej dziedziny ludzkiej egzystencji - medycyna, rolnictwo, przemysł, prawo , edukacja itd itp..

Nie do końca widzisz konsekwencje swoich myśli.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 19 mar 2013, 15:37

DARK pisze:Gyby wszyscy na świecie nagle przestali zajmować się polityką, powstała by dżungla.


A teraz to co ? Nie ma dzungli ? Wladza wodza, trebacz ktory oglasza nowiny zaaprobowane przez wodza, szaman na uslugach wladzy, zolnierze wodza, poddani ktorzy robia na wladze. Betonowa neonowa dzungla nie rozni sie wiele od tej lesnej.

Iluzja wolnosci slowa, iluzja bezpieczenstwa, iluzja porzadku. Teraz placimy haracz w postaci podatkow za protekcje mafii czytaj rzadu przed bandziorkami.
Bo panstwo nie jest lyse, nie nosi dresu, jezdzi mercedesem, a haracz nazywa podatkiem i sciaga go estetycznie za pomoca kasy fiskalnej, a nie noza.

Jezus dopuszczal obrone konieczna, ale prawdopodobnie tylko w skali mikro.

(36) Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz! (37) Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dochodzi kresu. (38) Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy.

Skala mikro nie jest tak efektywna jak makro, czyli zorganizowana wojskowosc, ale tutaj nie zachodzi niebezpieczenstwo bycia seryjnym zabojca na uslugach wladcy psychopaty z geniuszami od propagandy a'la Goebbels.

Julian Tuwim

Do prostego człowieka

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 19 mar 2013, 15:38

Fedorowicz pisze:Potępił, ale nie wprost. Nie potępił też wprost profesji nierządnicy, ale nakazał jej: "nie grzesz więcej"!


Tworzysz analogie jako fundament dla swojej teorii.

Fedorowicz pisze:czy zbrodniczych funkcji żołdaków rzymskich, którzy zamordowali Jezusa wstydziłbym się na forum chrześcijańskim.


Zauważ, że i dzisiaj zbrodniarzy wojennych traktuje się inaczej. Ludzie się ich wstydzą, podobnie jak Ty.

Fedorowicz pisze:Czy apostołowie służyli w wojsku?


A czy byli kosmonautami, kucharzami, inżynierami? Ilu było apostołów? Czy poszli za Jezusem na wojną? Po co stawiasz tak pytanie?
Fedorowicz pisze:


Fedorowicz pisze:Zbrodnia, cierpienia, okrucieństwo, tortury, chciwość i rabunek idzie zawsze w parze z wojną, a wojacy nie noszą karabinów "na wodę


Ja znam pewną formację para chrześcijańską, która mimo tego zapisu mówi o tym by nienawidzić odstępców w prawdziwie biblijnym znaczeniu.

Nie noszą karabinów na wodę. Z wojną nie zawsze idzie chciwość. Czasami heroizm, obrona granic, wolności, obywateli.

vanity pisze:Pytanie do zwolennikow sluzby wojskowej.
Czy gdyby mafia sycylijska organizowala pobor do wojska to poddalibyscie sie jej


Nie rozmawiamy o wojsku w kontekście mafii sycylijskiej.

Fedorowicz pisze:" Ja nie piszę tu o sobie, tylko na temat wątku: " Czy prawdziwi chrześcijanie mogą iść do wojska ?"


Więĸszość chrześcijan nie ma z tym problemu.

Fedorowicz pisze:A co by było, jakby WSZYSCY LUDZIE postąpili tak jak Ruterford ? Odpowiem za Ciebie. Byłoby wtedy ..KRÓLESTWO BOŻE ! :)

Nie rozumiem, co piszesz. Rutherford nie uzależniał tego czy będzie królestwo Boże od służby wojskowej. Jak powszechnie wiadomo królestwo boże wystartowało ostatecznie w roku 1914.
Rutherford nie wnikał w służbę wojskową , kiedy organizowano chałupę i limuzyny dla Abrahama i króla Dawida oraz kiedy ogłosił milionom ówcześnie żyjących , że przestaną umierać. Coś słodzisz za mocno. Rutherford nie czekał na Twój głos na forum.

vanity pisze:Albo sluzysz Bogu albo mamonie. Albo milości albo systemowi, nie ma nic pomiedzy.


Powiedziano też by oddawać Bogu , co Boskie, a cezarowi , co cesarskie.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 19 mar 2013, 15:43

vanity pisze:A teraz to co ? Nie ma dzungli ? Wladza wodza, trebacz ktory oglasza nowiny zaaprobowane przez wodza, szaman na uslugach wladzy, zolnierze wodza, poddani ktorzy robia na wladze. Betonowa neonowa dzungla nie rozni sie wiele od tej lesnej.

Iluzja wolnosci slowa, iluzja bezpieczenstwa, iluzja porzadku. Teraz placimy haracz w postaci podatkow za protekcje mafii czytaj rzadu przed bandziorkami.
Bo panstwo nie jest lyse, nie nosi dresu, jezdzi mercedesem, a haracz nazywa podatkiem i sciaga go estetycznie za pomoca kasy fiskalnej, a nie noza.

Jezus dopuszczal obrone konieczna, ale prawdopodobnie tylko w skali mikro.


JEst dżungla, ale innego rodzaju. To o czym mówisz to totalna anarchia, rozkład państwa. Każda grupa ludzka jednocząca się w imię określonych kryteriów , działań itp. opiera się na strukturze organizacyjnej.
To są podwaliny władzy. Masz ją w pracy, masz ja w szkole. Nawet ŚJ maja strukturę organizacyjną.
Błędy w funkcjonowaniu rządów, ludzki grzech nie stanowi argumentu dla rozkładu państwa.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 19 mar 2013, 15:44

DARK pisze:
vanity pisze:Albo sluzysz Bogu albo mamonie. Albo milości albo systemowi, nie ma nic pomiedzy.


Powiedziano też by oddawać Bogu , co Boskie, a cezarowi , co cesarskie.


Poczytaj Biblie samemu a nie sluchaj propagandowych interpretacji z dwuznacznych wersetow, gloszonych przez skolaborowane z wladzami duchowienstwo .


To Jezus naprawde myslal o podatkach, gdy nie bylo presji i pulapki o ktorej im mowil.

(24) Gdy przyszli do Kafarnaum, przystąpili do Piotra poborcy dwudrachmy z zapytaniem: Wasz Nauczyciel nie płaci dwudrachmy? (25) Odpowiedział: Owszem. Gdy wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: Szymonie, jak ci się zdaje: Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych? (26) Gdy powiedział: Od obcych, Jezus mu rzekł: A zatem synowie są wolni. (27) Żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę! Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!


Nie wyszedl do nich. Nie dal zarobionej monety tylko te znaleziona w rybie, dal nie tylko za siebie ale i okup za Piotra. Zlecil prace Piotrowi, by nie konfrontowac sie z nimi osobiscie.

To wyrazna konfrontacja "Bog a wladza".
I co ? Synowie sa wolni.


DARK pisze:JEst dżungla, ale innego rodzaju. To o czym mówisz to totalna anarchia, rozkład państwa. Każda grupa ludzka jednocząca się w imię określonych kryteriów , działań itp. opiera się na strukturze organizacyjnej.
To są podwaliny władzy. Masz ją w pracy, masz ja w szkole. Nawet ŚJ maja strukturę organizacyjną.
Błędy w funkcjonowaniu rządów, ludzki grzech nie stanowi argumentu dla rozkładu państwa.


Osobiscie wole dostac maczuga w glowe raz na zawsze, niz robic na mafie ktora tylko do emerytury (bezczelnie przesuwajac granice wieku) chce mnie utrzymywac przy zyciu, dopoki jestem zdolny do roboty.
W litrze paliwa jest zawarte 70% podatku, rozumiesz skale problemu ? Ta mafia ktora nami rzadzi to pasozyt, tasiemiec ktorego celem jest wyzysk i kontrola.

Poszedlbys do armii w 1939 w Niemczech by nie dopuscic do "anarchii" i utrzymac status quo, bo "ludzki grzech nie jest argumentem do bojkotu" ?

Ludzie bez zasad dochodza najdalej we wszelakich grach, takze tej zawodowej, dlatego wszelakie poddanstwo czy sluzba wobec tej gangreny jest hanba.
Sluzba sprawiedliwosci, a nie wladzy.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 19 mar 2013, 16:26

vanity pisze:Poczytaj Biblie samemu a nie sluchaj propagandowych interpretacji z dwuznacznych wersetow, gloszonych przez skolaborowane z wladzami duchowienstwo .


Wiem, że było to przy okazji podatków, wiem, że był podstęp w pogawędce.

Zauważ, że jednak oddzielił tu sprawy. Nie powiedział nie płaćcie podatków.

vanity pisze:Osobiscie wole dostac maczuga w glowe raz na zawsze, niz robic na mafie ktora tylko do emerytury (bezczelnie przesuwajac granice wieku) chce mnie utrzymywac przy zyciu, dopoki jestem zdolny do roboty.


Też mi się to nie podoba, jednak obalenie struktur państwowości ogólnie pojętej nie jest rozwiązaniem .

vanity pisze:W litrze paliwa jest zawarte 70% podatku, rozumiesz skale problemu ? Ta mafia ktora nami rzadzi to pasozyt, tasiemiec ktorego celem jest wyzysk i kontrola.


To nie jest wina państwa jako struktury władzy świeckiej. To przejaw grzechu, pazerności, układów , interesów.

Zobacz, co mówi biblia:

1 Mądry władca dobrze swój lud poprowadzi,
a rządy rozumnego będą dobrze uporządkowane. [Syr]

2 Gdy prawi przy władzy - cieszy się naród;
naród wzdycha - gdy rządzi występny. [Prz]

14 Król w rządach troskliwy o biednych
tron swój umocni na zawsze. [Prz]

8 Pożytkiem dla kraju byłby wobec tego wszystkiego
król dbały o uprawę ziemi. [Koh]

16 Biada ci, kraju, którego królem jest prostak
i gdzie książęta już z rana ucztują! [Koh]

7 Czyń siebie godnym kochania w zgromadzeniu,
a przed władcą skłaniaj głowę! [Syr]

Problem władzy jak widać z przykładów, których jest więcej, nie wynika z istoty jej istnienia. Sama biblia wskazuje na jej różną naturę, dobrą i złą.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 19 mar 2013, 16:31

Axanna pisze:I kto to mowi...
Piotrek pisze:Nie każdy rozkaz musi zostać wykonany. Gdyby przełożony powiedział "zabij cywila" , z pewnością zostałby ukarany za zbrodnie wojenną , którego ten rozkaz byłby modelowym przykładem. A podwładny , który nie podporządkował się , nie poniósłby żadnych konsekwencji.

to dopiero bajki, hehe...


Czy współczesne masakry na cywilach nie są skrupulatnie rozliczane w cywilizowanych państwach ?

"to dopiero bajki".. twierdzić inaczej.

Gdyby nie obrona krajów . gdzie ŚJ są tolerowani (tak , tak.. tych , gdzie odmowę służby wojskowej karano) , dzisiaj prawdopodobnie was by nie było , albo stanowilibyście jedną z najbardziej marginalnych i topniejących grup na świecie.

Dlaczego do profesjonalnej armii nie przyjmują każdego pierwszego lepszego z ulicy ? Tylko prowadzona jest szczegółowa selekcja ? A no dlatego , że praca żołnierza wiąże się z dużą odpowiedzialnością , więc nie każdy się do niej nadaje i nie na każde stanowisko.

W razie konieczności przyjęcia poborowych , zawodowcy muszą umieć odpowiednio nimi pokierować.

DARK pisze:A czy byli kosmonautami, kucharzami, inżynierami? Ilu było apostołów? Czy poszli za Jezusem na wojną? Po co stawiasz tak pytanie?


I o to chodzi :)

DARK pisze:Nie noszą karabinów na wodę. Z wojną nie zawsze idzie chciwość. Czasami heroizm, obrona granic, wolności, obywateli.


Ofiara , broniąc się , bez wątpienia nie jest chciwa , lecz walczy o przetrwanie.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 19 mar 2013, 17:04

Nie opowiadaj basni, Piotrku. Wspolczesnosc - gdybys nic o tym nie wiedzial - drastycznie moze sie zmienic, bo sa czasy pokojowe, a sa wojenne, ale skoro o tym nic nie wiesz, to pozostan w rozowych szkielkach, bo to nie moja rzecz Ci ich przecierac...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 19 mar 2013, 17:09

Axanna pisze:Nie opowiadaj basni, Piotrku. Wspolczesnosc - gdybys nic o tym nie wiedzial - drastycznie moze sie zmienic, bo sa czasy pokojowe, a sa wojenne, ale skoro o tym nic nie wiesz, to pozostan w rozowych szkielkach, bo to nie moja rzecz Ci ich przecierac...


Obecnie prowadzi się wojny , gdy pojawia się jakiś interes. Czy znasz jakiś przykład spoza III świata , gdzie ma miejsce wojna w imię jakiejś idei lub czyjejś zachcianki ?


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 19 mar 2013, 17:36

Fedorowicz pisze:
fauxpas pisze:Widzę i to ładnie pokazuje, że Jezus nie był pacyfistą, skoro potrafił się zdrowo wkurzyć ;-).


Był pacyfistą. Pacyfiści domagają się ustanowienia trwałego pokoju między narodami. :-)

Zabawna teza w obliczu:
Mt 10: (34) Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. (35) Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową. (36) Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.
:-)

Twoja dziewczyna/narzeczona/żona..


Kolego, najlepiej mieć swoją żonę, zamiast nadmiernie interesować się cudzymi. :lol:

Wybacz, mogę pisać o kolegach, może być? :-P

..skoro "w przeciwieństwie do Niego" potrafisz zadać człowiekowi ból w ramach obrony.


Nic o mnie nie wiesz. To nie jest temat :"Fedorowicz i jego religia." Ja nie piszę tu o sobie, tylko na temat wątku: " Czy prawdziwi chrześcijanie mogą iść do wojska ?". Nie wsadzaj noska w cudzą prywatność bez zaproszenia, plz. :)

Piszesz, że Jezus był (skrajnym?) pacyfistą, więc my też powinniśmy. Z drugiej strony piszesz, że w ramach samoobrony chrześcijan może komuś wykręcić rękę czy tam zastosować jakieś kung-fu. Więc albo piszesz sprzeczne rzeczy, albo po niejawnie przyznajesz, że nie jesteś chrześcijaninem.
To jak, Jezus zaakceptowałby kung-fu?


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 19 mar 2013, 18:02

Piotrek. pisze:
Axanna pisze:Nie opowiadaj basni, Piotrku. Wspolczesnosc - gdybys nic o tym nie wiedzial - drastycznie moze sie zmienic, bo sa czasy pokojowe, a sa wojenne, ale skoro o tym nic nie wiesz, to pozostan w rozowych szkielkach, bo to nie moja rzecz Ci ich przecierac...


Obecnie prowadzi się wojny , gdy pojawia się jakiś interes. Czy znasz jakiś przykład spoza III świata , gdzie ma miejsce wojna w imię jakiejś idei lub czyjejś zachcianki ?


Swietnie, ze przyznales ze obecnie wojny sa z powodu interesow. Sluzba wojskowa nie jest niczym innym jak przylaczeniem sie do gangu ktory walczy o ekspansje lub odzyskanie kontroli nad rewirem. Co nie znaczy, ze nie zrobia czegos moralnego, np w ramach ochrony zabija jakiegos bandyte napadajacego staruszki, czy wybuduja szpitale tak jak slynny baron narkotykowy Pablo Escobar z Kolumbii.
Gestapo na poczatku lat 40-tych w Niemczech rowniez lapalo bandytow,zlodziei, nie tylko torturowalo zwyklych ludzi.
Pokazowe procesy oskarzonych o zbrodnie wojenne to czesc propagandy pokazujacej "my dobrzy cywilizowani, mamy zasady " gdy tylko jeden na setki tysiecy przypadkow zbrodni sie wydal bo ktos nagral lub zaczal sypac.

Dla hitlerowcow polscy partyzanci to byli polnische banditen, za prlu ak-owcy byli nazywani bandytami, a solidarnosciowcy groznymi przestepcami naruszajacymi bezpieczenstwo kraju, a teraz kto nie popiera Nacists Atlantic Terrorist Organization to terrorysta.
Napad na suwerenny kraj nazywa sie "interwencja szerzaca demokracje".
Eufemizacja to czesc propagandy w ktorej ekspertem byl niejaki Goebbels. Kto wygral 2 wojne swiatowa ten odziedziczyl "know how" tego propagandzisty.


10 lat przelewania krwi za interesy usmanow. Oto do czego prowadzi slepe posluszenstwo.

http://konflikty.wp.pl/gid,15426061,kat ... aid=110423


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 20 mar 2013, 06:35

vanity pisze:
Piotrek. pisze:
Axanna pisze:Nie opowiadaj basni, Piotrku. Wspolczesnosc - gdybys nic o tym nie wiedzial - drastycznie moze sie zmienic, bo sa czasy pokojowe, a sa wojenne, ale skoro o tym nic nie wiesz, to pozostan w rozowych szkielkach, bo to nie moja rzecz Ci ich przecierac...


Obecnie prowadzi się wojny , gdy pojawia się jakiś interes. Czy znasz jakiś przykład spoza III świata , gdzie ma miejsce wojna w imię jakiejś idei lub czyjejś zachcianki ?


Swietnie, ze przyznales ze obecnie wojny sa z powodu interesow. Sluzba wojskowa nie jest niczym innym jak przylaczeniem sie do gangu ktory walczy o ekspansje lub odzyskanie kontroli nad rewirem. Co nie znaczy, ze nie zrobia czegos moralnego, np w ramach ochrony zabija jakiegos bandyte napadajacego staruszki, czy wybuduja szpitale tak jak slynny baron narkotykowy Pablo Escobar z Kolumbii.
Gestapo na poczatku lat 40-tych w Niemczech rowniez lapalo bandytow,zlodziei, nie tylko torturowalo zwyklych ludzi.
Pokazowe procesy oskarzonych o zbrodnie wojenne to czesc propagandy pokazujacej "my dobrzy cywilizowani, mamy zasady " gdy tylko jeden na setki tysiecy przypadkow zbrodni sie wydal bo ktos nagral lub zaczal sypac.

Dla hitlerowcow polscy partyzanci to byli polnische banditen, za prlu ak-owcy byli nazywani bandytami, a solidarnosciowcy groznymi przestepcami naruszajacymi bezpieczenstwo kraju, a teraz kto nie popiera Nacists Atlantic Terrorist Organization to terrorysta.
Napad na suwerenny kraj nazywa sie "interwencja szerzaca demokracje".
Eufemizacja to czesc propagandy w ktorej ekspertem byl niejaki Goebbels. Kto wygral 2 wojne swiatowa ten odziedziczyl "know how" tego propagandzisty.


10 lat przelewania krwi za interesy usmanow. Oto do czego prowadzi slepe posluszenstwo.

http://konflikty.wp.pl/gid,15426061,kat ... aid=110423


Celne uwagi. Ale militarystów (jak to kiedyś mawiano-zupaków) pozostających na żołdzie, czy wysokich wojskowych emeryturach kolega nie przekona, bo jak mawiali podziwiani w tym wątku za swe zbrodnie Rzymianie : "Pecunia non olet". Warto przypomnieć, że faszyzm powstał właśnie we Włoszech i nawiązywał nawet w swej nazwie i symbolice do starożytnych legionów rzymskich. Liktorskie "fasces" w starożytnym państwie rzymskim stanowiły wiązkę rózg (poza pomerium lub w czasie wojny z zatkniętym w nie toporem) noszoną przez liktorów przed najwyższymi urzędnikami; symbol ich władzy. Nie trzeba chyba nawet osobom nie mającym pojęcia o historii tłumaczyć, do czego służyły wtedy Rzymianom rózgi i topór. :D

Obrazek



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości