Paradoksy związane ideą Jezusa/ Boga Człowieka

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Hubertus
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2013, 22:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hubertus » 05 kwie 2013, 23:07

nesto pisze:To, o czym teraz dyskutujecie, tj. materializacja, niepełna śmierć itp. jest objawem druzgocącego a co najważniejsze DESTRUKCYJNEGO wpływu filozofii na prostą wiarę w Boga.

Z tego co się orientuje to neoplatonizm.
biooslawek pisze:1 Tesaloniczan 4:15 Albowiem to mówimy wam na podstawie słowa Jehowy, że my, żyjący, którzy pozostaniemy przy życiu aż do obecności Pana, w żaden sposób nie wyprzedzimy tych, którzy zapadli w sen śmierci; 16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim

Jezus będzie wołał głosem archanielskim nie będąc archaniołem? Jak rozumiesz te wersety?

No comment.

Lash pisze:Oczywiście nie ma żadnej ZAGADKI
Pan Jezus zyje w niebie
wątpisz w to

Ja wątpie, to jest raczej dychotomiczna idea nieśmiertelnej duszy zaczerpnięta z platonizmu, jestem mortalistą.

Weźmy na ten przykład taki fragment:
Przekazałem wam na początku to, co przejąłem: że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem
Kwestia słowa zmartwychwstał, jaką formę należy przyjąć, tę czynną że zmartwychwstał, czy też bierną że został wkrzeszony. Piotr na początku dziejów twierdzi że został wskrzeszony. Obecnie większość egzegetów przyjmuje jednak aspket ze został wskrzeszony, a nie zmartwychwstał sam.

Podchodze sceptycznie do doktryny Trójcy. Polecam poczytać Serveta i jego bledy o Trójcy Świętej. Albo znaleźć krótkie opracowanie (50 str.) pt. "Wpływ metodologicznych podstawserwetiańskiej egzegezy biblijnej na doktrynę religijną Braci Polskich w XVI wieku" autorstwa Adama Nangasta.


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 05 kwie 2013, 23:37

1 Tesaloniczan 4:15  Albowiem to mówimy wam na
podstawie słowa Jehowy, że my, żyjący, którzy
pozostaniemy przy życiu aż do obecności Pana,
w żaden sposób nie wyprzedzimy tych, którzy
zapadli w sen śmierci; 16 ponieważ sam Pan
zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem
archanielskim

i z trąbą Bożą(jak mówi dalsza część tego wiersza).
Czy to oznacza, że Jezus będzie trąbił?
Zobaczmy
Mat 24,
31 I pośle on swoich aniołów z potężnym głosem trąby i zbiorą jego wybranych od czterech wiatrów, od jednego krańca niebios do ich drugiego krańca.

Skoro pośle on aniołów z głosem trąby, to nie on będzie trąbił. W Objawieniu trąbią aniołowie, nie Jezus.
Skoro "z trąbą Bożą" oznacza, że to nie on będzie trąbił, to "z głosem archanielskim" też nie oznacza, że on będzie wołał głosem archanioła.
Prawidłowe znaczenie tego tekstu:
Jezus przyjdzie i towarzyszyć temu przyjściu będzie
- głos archanioła
- trąba Boża.

Harmonizuje to też z innymi przekładami
- na głos archanioła(BT,BW)
- przy głosie archanioła(TBS)
- w głosie archanioła(interlinia Vocatio)
Można to też oddać
- w jedności z głosem archanioła i trąby Bożej.
(jak często oddano słowo gr. en w NŚ).

Tak więc tekst z 1 Tes 4 nie mówi, że Jezus będzie wołał i trąbił, ale posłani przez niego aniołowie, z którymi przyjdzie.
W tym Michał.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 07 kwie 2013, 18:30

agent terenowy pisze:
1 Tesaloniczan 4:15  Albowiem to mówimy wam na
podstawie słowa Jehowy, że my, żyjący, którzy
pozostaniemy przy życiu aż do obecności Pana,
w żaden sposób nie wyprzedzimy tych, którzy
zapadli w sen śmierci; 16 ponieważ sam Pan
zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem
archanielskim

i z trąbą Bożą(jak mówi dalsza część tego wiersza).
Czy to oznacza, że Jezus będzie trąbił?
Zobaczmy
Mat 24,
31 I pośle on swoich aniołów z potężnym głosem trąby i zbiorą jego wybranych od czterech wiatrów, od jednego krańca niebios do ich drugiego krańca.

Skoro pośle on aniołów z głosem trąby, to nie on będzie trąbił. W Objawieniu trąbią aniołowie, nie Jezus(...).


Oczywiście na głos trąby Bożej Jezus może wyruszyć i wyruszy, ale skoro, jak twierdzisz, on nie jest Archaniołem Michałem, to na rozkaz jakiego anioła mógłby wyruszyć sam Jezus?

Tylko Jehowa może wydać taki rozkaz Jezusowi, a on może wykonać Jego rozkaz z nakazującym nakazem archanioła (naczelnego anioła), który nakaże innym aniołom dzialanie:

Jehowa Bóg rozkazuje Jezusowi (wyruszy na głos trąby Bożej).

Psalm 110: 2 Laskę twej siły Jehowa pośle z Syjonu, mówiąc:
„Wyrusz na podbój między swoich nieprzyjaciół”.

Archanioł będzie rozkazywał aniołom:

Mateusza 13:41 Syn Człowieczy pośle swych aniołów i zbiorą z jego królestwa wszystko, co powoduje zgorszenie


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 07 kwie 2013, 19:38

biooslawek pisze:Oczywiście na głos trąby Bożej Jezus może wyruszyć i wyruszy, ale skoro, jak twierdzisz, on nie jest Archaniołem Michałem, to na rozkaz jakiego anioła mógłby wyruszyć sam Jezus?


Biooslawku, ja to zupełnie nie rozumiem idei istnienia Jezusa jako archanioła Michała.

1. Był sobie archanioł Michał.
2. Archanioł Michał został Jezusem.
3. Zmartywchwstał JEzus.
4. W apokalipsie ponownie pojawia sie archanioł Michał, który weźmie udział w konfrontacji ze złem.
5. W odniesieniu do p. 4 , co sie tu dzieje. Mamy Jezusa po zmartwychwstaniu, a tu ponownie pojawia się archanioł Michał????? Tego nie rozumiem. Rozdwojenie osobowości?

Kolejna kwestia. Ważna dla mnie, a nie dałeś mi odpowiedzi lub ją przegapiłem. Mam nadzieję, że odpowiesz. Chodzi o opis kuszenia Jezusa przez złego na pustyni. JEzus w końcu odpędza złego i mówi - ,, nie będziesz wystawiał na próbę Pana Boga swego'' Biooslawku, jak to rozumiesz, kogo diabeł wystawił na próbę i kogo Pan Jezus nazwał Bogiem???

Wiem, że Ty tu rozdajesz karty i to nie koncert życzeń, ale chętnie poznam Twoją opinię.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 07 kwie 2013, 19:51

Biooslawku, gdzie Jezus w biblii nazwany jest archaniołem Michałem?

Dlaczego poniższy tekst nie mówi o stworzeniu>

,,Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? ''

Co oznacza poniższe?

,, O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich''


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 07 kwie 2013, 20:20

biooslawek pisze:
agent terenowy pisze:
1 Tesaloniczan 4:15  Albowiem to mówimy wam na
podstawie słowa Jehowy, że my, żyjący, którzy
pozostaniemy przy życiu aż do obecności Pana,
w żaden sposób nie wyprzedzimy tych, którzy
zapadli w sen śmierci; 16 ponieważ sam Pan
zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem
archanielskim

i z trąbą Bożą(jak mówi dalsza część tego wiersza).
Czy to oznacza, że Jezus będzie trąbił?
Zobaczmy
Mat 24,
31 I pośle on swoich aniołów z potężnym głosem trąby i zbiorą jego wybranych od czterech wiatrów, od jednego krańca niebios do ich drugiego krańca.

Skoro pośle on aniołów z głosem trąby, to nie on będzie trąbił. W Objawieniu trąbią aniołowie, nie Jezus(...).


Oczywiście na głos trąby Bożej Jezus może wyruszyć i wyruszy, ale skoro, jak twierdzisz, on nie jest Archaniołem Michałem, to na rozkaz jakiego anioła mógłby wyruszyć sam Jezus?

Tylko Jehowa może wydać taki rozkaz Jezusowi, a on może wykonać Jego rozkaz z nakazującym nakazem archanioła (naczelnego anioła), który nakaże innym aniołom dzialanie:

Jehowa Bóg rozkazuje Jezusowi (wyruszy na głos trąby Bożej).

Psalm 110: 2 Laskę twej siły Jehowa pośle z Syjonu, mówiąc:
„Wyrusz na podbój między swoich nieprzyjaciół”.

Archanioł będzie rozkazywał aniołom:

Mateusza 13:41 Syn Człowieczy pośle swych aniołów i zbiorą z jego królestwa wszystko, co powoduje zgorszenie


Na rozkaz, wcale nie znaczy, że anioł będzie rozkazywał Jezusowi.
trąby.
A nawet jeśli, to czy nie czytałeś w Obj 14, że: 14 I ujrzałem, a oto biały obłok, a na obłoku zasiadał ktoś podobny do syna człowieczego, mający na swej głowie złotą koronę, a w swej ręce ostry sierp.(oczywiście Jezus)
15 A z sanktuarium świątyni wyłonił się inny anioł, wołając donośnym głosem do zasiadającego na obłoku: „Zapuść swój sierp i żnij, ponieważ nadeszła godzina żęcia, bo żniwo ziemi całkowicie dojrzało”.
16 I zasiadający na obłoku rzucił swój sierp na ziemię, i ziemia została zżęta.

Tak więc skoro anioł zapodał w Objawieniu,żeby zaczął żąć, to co w tym dziwnego, że anioł zapodaje Panu, żeby.przyszedł po swoich świętych?
I to nie przeczy też temu, że Jezus pośle aniołów z głosem trąby.
I nie wynika z tego oczywiście, że Jezus jest Michałem.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 08 kwie 2013, 09:42

Z kuszeniem Jezusa jest związany tekst "nie będziesz kusił Pana, Boga swego".
To zdanie wypowiada Jezus, gdy Szatan każe mu aby rzucił się z murów świątyni, bo przecież Bóg ochroni Jezusa, swojego pomazańca...
Wtedy Jezus mówi, że nie ma zamiaru kusić Boga, bo jest napisane "nie będziesz kusił Pana, Boga swego", co oznacza ni mniej ni więcej, że nie należy sprawdzać, czy Bóg ochroni, ale wierzyć Bogu bezgranicznie..

A odpowiedni cytat z Bibli, do którego odnosił swoje słowa Jezus:
(12) Na to odpowiedział Achaz: Nie będę prosił i nie będę kusił Pana. (13) Wtedy Izajasz rzekł: Słuchajcie, domu Dawidowy! Czy mało wam tego, że nużycie ludzi, to jeszcze mojego Boga nużycie? (14) Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel.
Ks. Iz. 1.12-14 BW

Jezus nie chciał wystawiać na próbę swojego Boga. Tak samo postąpił Achaz, który również nie chciał żadnego znaku od Boga, aby go nie kusić.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 08 kwie 2013, 15:42

nesto pisze:Wtedy Jezus mówi, że nie ma zamiaru kusić Boga, bo jest napisane "nie będziesz kusił Pana, Boga swego", co oznacza ni mniej ni więcej, że nie należy sprawdzać, czy Bóg ochroni, ale wierzyć Bogu bezgranicznie..



No , jest to jakaś tam interpretacja. Można tak to widzieć. Nie zmienia to faktu, że są cytaty jednoznacznie wskazujące na boską naturę Jezusa.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 08 kwie 2013, 15:45

nesto pisze:Wtedy Jezus mówi, że nie ma zamiaru kusić Boga, bo jest napisane "nie będziesz kusił Pana, Boga swego", co oznacza ni mniej ni więcej, że nie należy sprawdzać, czy Bóg ochroni, ale wierzyć Bogu bezgranicznie..


Chociaż z drugiej strony samo kuszenie jest raczej wystawianiem na próbę Pana Jezusa.
Bo czy dabeł kusząc Jezusa , wystawia na próbę Boga Ojca, czy Jezusa? Moim zdaniem Jezusa, bo przecież Jego kusi.


biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 09 kwie 2013, 07:38

Archanioł Michał i wielki ucisk

DARK pisze:
biooslawek pisze:Oczywiście na głos trąby Bożej Jezus może wyruszyć i wyruszy, ale skoro, jak twierdzisz, on nie jest Archaniołem Michałem, to na rozkaz jakiego anioła mógłby wyruszyć sam Jezus?


Biooslawku, ja to zupełnie nie rozumiem idei istnienia Jezusa jako archanioła Michała.

1. Był sobie archanioł Michał.
2. Archanioł Michał został Jezusem.
3. Zmartywchwstał JEzus.
4. W apokalipsie ponownie pojawia sie archanioł Michał, który weźmie udział w konfrontacji ze złem.
5. W odniesieniu do p. 4 , co sie tu dzieje. Mamy Jezusa po zmartwychwstaniu, a tu ponownie pojawia się archanioł Michał????? Tego nie rozumiem. Rozdwojenie osobowości?


Sprawa jest prosta. Jezus dostał imię Jezus dopiero, jak przyszedł na ziemię. Wcześniej był pierwszym Synem Bożym stworzonym przez Boga bezpośrednio. Najważniejszym aniołem (naczelnym aniołem-archaniołem). Michał znaczy 'któż jest jak Bóg'. Jezus jako Słowo reprezentował Boga Jehowę w niebie. Samo imię Jezus znaczy 'Jehowa jest wybawieniem'.

To Jezus, jak mówi Ewangelia Mateusza 24, przybędzie ponownie i wówczas będzie miał miejsce wielki ucisk i zmartwychwstanie. To Jezus, który przybędzie z nakazującym wołaniem i głosem archanielskim:

Daniela: 12 „A w owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego ludu. I nadejdzie czas takiej udręki [TAKIEGO UCISKU], jakiej nie sprowadzono, odkąd się pojawił którykolwiek naród, aż do owego czasu. A lud twój w owym czasie ujdzie cało — każdy, kto się znajdzie zapisany w księdze. 2 Z tych zaś, którzy śpią w prochu ziemi, wielu się zbudzi: jedni do życia po czas niezmierzony, a drudzy na pohańbienie i odrazę po czas niezmierzony.

Porównaj:

Mateusza 24:20 Módlcie się, żeby wasza ucieczka nie nastąpiła w porze zimowej ani w dzień sabatu; 21 bo potem będzie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i już nigdy więcej nie będzie. 22 Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych owe dni zostaną skrócone.

Objawienia 7:13 I odezwał się jeden ze starszych, i rzekł do mnie: „Kim są ci ubrani w białe długie szaty i skąd przyszli?” 14 Zaraz więc powiedziałem mu: „Panie mój, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „Są to ci, którzy wychodzą z wielkiego ucisku i wyprali swoje długie szaty, i wybielili je we krwi Baranka.



Kolejna kwestia. Ważna dla mnie, a nie dałeś mi odpowiedzi lub ją przegapiłem. Mam nadzieję, że odpowiesz. Chodzi o opis kuszenia Jezusa przez złego na pustyni. JEzus w końcu odpędza złego i mówi - ,, nie będziesz wystawiał na próbę Pana Boga swego''


Wersety nie związane z kwestią, którą ja poruszyłem. To temat z zupełnie innej beczki.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 kwie 2013, 16:25

biooslawek pisze:
Lash pisze:
biooslawek pisze:Jezus powiedział "Ojcze przyjmij ducha mego" i wydał ostatnie tchnienie. Czy ten duch, którego Jezus polecił Ojcu wrócił do Ojca w chwili śmierci Jezusa, jako jego dusza nieśmiertelna? Nie, ponieważ Jezus zmartwychwstał dopiero po trzech dniach, a do nieba wstąpił dopiero do czterdziestu licząc od dnia zmartwychwstania.
E tam takie takie ;)

Pan Jezus kiedy wstąpił.

(17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj (DOTYKAJ) Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. (Ew. Jana 20:17, Biblia Tysiąclecia)

dotykaj
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... G680&t=KJV

Tego samego dnia.
(7) A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem. (8) Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom. (9) A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: Witajcie. One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. (10) A Jezus rzekł do nich: Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą. (11) Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. (12) Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy (13) i rzekli: Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali.(Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)

Po ośmiu dniach
(26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27) Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym .



Jak widać Pan Jezus nie broni się przed dotknięciem TEGO SAMEGO DNIA co zmartwychwstał ale wcześniej

Jak wieć widać strażnica podaje faslzywe sofizmaty na bazie widzimisie :/


Jaka jest istota twojej argumentacji? Czego ty chcesz dowieść, bo ja widzę powyżej tylko jakiś bełkot bez ładu i składu.

Widocznie za duzo Pisma Św podałem :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 09 kwie 2013, 17:39

biooslawek pisze:ja widzę powyżej tylko jakiś bełkot bez ładu i składu.

no przynajmniej jesteś szczery i obnażasz prawdę o sobie... 95% tego postu Lash'a to cytaty z Biblii, a dla ciebie to tylko bełkot bez ładu i składu :-?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 kwie 2013, 19:11

biooslawek pisze:Sprawa jest prosta. Jezus dostał imię Jezus dopiero, jak przyszedł na ziemię. Wcześniej był pierwszym Synem Bożym stworzonym przez Boga bezpośrednio. Najważniejszym aniołem (naczelnym aniołem-archaniołem). Michał znaczy 'któż jest jak Bóg'. Jezus jako Słowo reprezentował Boga Jehowę w niebie. Samo imię Jezus znaczy 'Jehowa jest wybawieniem'.
Gdzie to napusano w Biblii?
biooslawek pisze:To Jezus, jak mówi Ewangelia Mateusza 24, przybędzie ponownie i wówczas będzie miał miejsce wielki ucisk i zmartwychwstanie. To Jezus, który przybędzie z nakazującym wołaniem i głosem archanielskim:

Daniela: 12 „A w owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego ludu. I nadejdzie czas takiej udręki [TAKIEGO UCISKU], jakiej nie sprowadzono, odkąd się pojawił którykolwiek naród, aż do owego czasu. A lud twój w owym czasie ujdzie cało — każdy, kto się znajdzie zapisany w księdze. 2 Z tych zaś, którzy śpią w prochu ziemi, wielu się zbudzi: jedni do życia po czas niezmierzony, a drudzy na pohańbienie i odrazę po czas niezmierzony.

Porównaj:

Mateusza 24:20 Módlcie się, żeby wasza ucieczka nie nastąpiła w porze zimowej ani w dzień sabatu; 21 bo potem będzie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i już nigdy więcej nie będzie. 22 Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych owe dni zostaną skrócone.

Objawienia 7:13 I odezwał się jeden ze starszych, i rzekł do mnie: „Kim są ci ubrani w białe długie szaty i skąd przyszli?” 14 Zaraz więc powiedziałem mu: „Panie mój, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „Są to ci, którzy wychodzą z wielkiego ucisku i wyprali swoje długie szaty, i wybielili je we krwi Baranka.
Te wersety nie mówią o Panu Jezusie jako Michale, nie mówią że Pan Jezus był stworzony, nie mówią że to Pan Jezus będzie wołał głosem archanioła. Twoje tezy są nieprawdziwe. Pan Jezus nie jest stworzeniem ale stwórcą. (np. Hebr 1).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 10 kwie 2013, 07:45

KAAN pisze:
biooslawek pisze:Sprawa jest prosta. Jezus dostał imię Jezus dopiero, jak przyszedł na ziemię. Wcześniej był pierwszym Synem Bożym stworzonym przez Boga bezpośrednio. Najważniejszym aniołem (naczelnym aniołem-archaniołem). Michał znaczy 'któż jest jak Bóg'. Jezus jako Słowo reprezentował Boga Jehowę w niebie. Samo imię Jezus znaczy 'Jehowa jest wybawieniem'.
Gdzie to napusano w Biblii?


Widać musisz się jeszcze dużo uczyć. Poczytaj coś na temat znaczenia ikm ion zawartych w Biblii. Np. w wikipedii.

Twoje tezy są nieprawdziwe. Pan Jezus nie jest stworzeniem ale stwórcą. (np. Hebr 1).


Objawienia 1:14 „A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego

Przy okazji Pan Jezus brał udział w stwarzaniu, ponieważ za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 kwie 2013, 07:57

DARK pisze:
nesto pisze:Wtedy Jezus mówi, że nie ma zamiaru kusić Boga, bo jest napisane "nie będziesz kusił Pana, Boga swego", co oznacza ni mniej ni więcej, że nie należy sprawdzać, czy Bóg ochroni, ale wierzyć Bogu bezgranicznie..


Chociaż z drugiej strony samo kuszenie jest raczej wystawianiem na próbę Pana Jezusa.
Bo czy dabeł kusząc Jezusa , wystawia na próbę Boga Ojca, czy Jezusa? Moim zdaniem Jezusa, bo przecież Jego kusi.


Oczywiście, że kusił Jezusa.
Kusił, go mianowicie tak, aby tenże Jezus zaczął sprawdzać swojego Boga, czy na pewno Bóg go uratuje, jak skoczy w przepaść. Takie sprawdzanie Boga nazywane jest w Biblii "kuszeniem Boga swego".
Inaczej pisząc: Jezus był kuszony przez Szatana, aby "sprawdził" Boga swego, czy na pewno go uratuje.
Dlatego zacytował Pismo "Nie będziesz kusił [sprawdzał] Pana, Boga swego".


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości