Pochwycenie wymyślone przez heretyków

Jak się to wszystko skończy ....
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pochwycenie wymyślone przez heretyków

Postautor: Puritan » 11 kwie 2013, 15:19

Zbadał ktoś początki doktryny o Pochwyceniu Kościoła przed Wielkim Uciskiem? Ja tak. I dlatego napisałem ten oto artykuł: Pochwycenie wymyślone przez heretyków http://purytanin.wordpress.com/2013/04/ ... heretykow/


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 kwie 2013, 15:47

No. Mocne słowa (za mocne) ale trzeba by dodać że to tylko część historii w którą niektórzy chcieliby ubrać chrześcijan i co ciekawe tymi historiami wcale nie są często zainteresowani ewangeliczni czy charyzmatycy ale osoby trochę z innych nurtów. Do tej listy dorzucam

- siedmioletni okres ucisku z Księgi Daniela przeniesiony na czasy ostateczne
- antychryst w Św. w Jerozolimie
- chip ze znamieniem 666

No cóż tylko pozazdrościć pomysłów już nie chcę nawet myśleć co by było gdyby
w Objawieniu zamiast liczby 666 była liczba 111. :roll:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie wymyślone przez heretyków

Postautor: Małgorzata » 11 kwie 2013, 17:34

Puritan pisze:Zbadał ktoś początki doktryny o Pochwyceniu Kościoła przed Wielkim Uciskiem? Ja tak. I dlatego napisałem ten oto artykuł: Pochwycenie wymyślone przez heretyków http://purytanin.wordpress.com/2013/04/ ... heretykow/

:eek:
Nie jesteś za nieutracalnością zbawienia??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 kwie 2013, 18:35

Puritan pisze:Zbadał ktoś początki doktryny o Pochwyceniu Kościoła przed Wielkim Uciskiem? Ja tak.


Wyslalem na Kindle. Jestem dzis chory, to sobie poczytam.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 kwie 2013, 19:02

Chcę wierzyć pisze:- siedmioletni okres ucisku z Księgi Daniela przeniesiony na czasy ostateczne

Co ciekawe, wspomniany w moim artykule jezuita Francisco de Ribera (1537-1591) napisał dokładnie to samo, co teraz głoszą zwolennicy Pochwycenia.

Według Ribery okresy 1260 dni i 42 miesięcy i 3,5 roku z proroctw nie były okresem 1260 lat, leczy dosłownym okresem 3,5 roku, i dlatego księga Objawienia nie miała żadnego zastosowania do Średniowiecza lub papiestwa, ale odnosiły się do przyszłości, do okresu bezpośrednio przed powrotem Chrystusa, stąd nazwa futuryzm.
http://www.aloha.net/~mikesch/antichrist.htm

Natomiast np. Jonathan Edwards profetyczne 1260 dni interpretował jako 1260 lat i odnosił je do okresu panowania papiestwa: http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=8840
Chcę wierzyć pisze:- antychryst w Św. w Jerozolimie

To nauczanie też było głoszone przez Riberę.
- chip ze znamieniem 666

Nie widzę innej możliwości, aby coś umieszczane w dłoni lub w czole mogło umożliwiać sprzedawanie lub kupowanie dóbr. To dobry argument, aby przekonać sceptyków, że Biblia jest prawdziwa: wszystko wskazuje na to, że apostoł Jan widział chipy, które będą umożliwiały transakcje finansowe (co już dzieje się na mniejszą skalę). W King James Bible czytamy: "mark in their right hand, or in their foreheads" (znamię w ich prawym ręku lub w czole) Ap. 13,16. Właśnie tak funkcjonują chipy: są wszczepiane w ciało.
Małgorzata pisze:Nie jesteś za nieutracalnością zbawienia??

Nigdzie nie sugerowałem, że zbawienie można utracić. Wierzę, że nie można, ale nie zmienia to faktu, że wiara w zupełnie niespodziewany powrót Chrystusa może sprawić, że ludzie uwierzą, że Antychryst jest Chrystusem.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 kwie 2013, 19:23

Puritan pisze:
Cytat:
- chip ze znamieniem 666


Nie widzę innej możliwości, aby coś umieszczane w dłoni lub w czole mogło umożliwiać sprzedawanie lub kupowanie dóbr. To dobry argument, aby przekonać sceptyków, że Biblia jest prawdziwa: wszystko wskazuje na to, że apostoł Jan widział chipy, które będą umożliwiały transakcje finansowe (co już dzieje się na mniejszą skalę). W King James Bible czytamy: "mark in their right hand, or in their foreheads" (znamię w ich prawym ręku lub w czole) Ap. 13,16. Właśnie tak funkcjonują chipy: są wszczepiane w ciało.


A gdzie w tym jest mądrość?

Obj 13:18 - Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

666

6 Król w Objawieniu to Cesarstwo Rzymskie (jest to bowiem liczba człowieka)

6 Fałszywy prorok otrzymuje władzę od zwierzęcia (zwierzę z ziemi)

6 Po upadku Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego odbudowuje władzę religijną tworząc coś co przypomina Cesarstwo (obraz zwierzęcia)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 kwie 2013, 21:17

Od kogo mocarstwa Babilonu otrzymały swoją moc?

Obj 13:2 - A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.

Obj 12:12 - Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.

Cesarstwo Rzymskie jest wymienione w Ks. Daniela jak i w Objawieniu. Natomiast zwierzę z ziemi otrzymuje władzę od Cesarstwa Rzymskiego. a więc od Smoka.

Obj 13:11 - I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
13:12 - A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.

Dla wyjaśnienia jeszcze. Mieszkańcy ziemi to ziemia którą uprawia Bóg (chrześcijaństwo). W Objawieniu występują wody które symbolizują tłumy, narody i języki dlatego pierwsze zwierzę wychodzi z morza. Morze jest symbolem chaosu gdzie nie ma Bożego prawa. Drugie natomiast zwierzę wychodzi z ziemi (chrześcijaństwa) ale przyjmuje władzę i tron od pierwszego zwierzęcia.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie wymyślone przez heretyków

Postautor: Małgorzata » 11 kwie 2013, 21:28

Puritan pisze:Zbadał ktoś początki doktryny o Pochwyceniu Kościoła przed Wielkim Uciskiem? Ja tak. I dlatego napisałem ten oto artykuł: Pochwycenie wymyślone przez heretyków http://purytanin.wordpress.com/2013/04/ ... heretykow/

Cytat z artykułu:
" Doktryna Pochwycenia została wymyślona przez Rzym i była rozpowszechniona przez liberalnych bądź heretyckich nauczycieli takich jak Darby czy Scofield."
Jeżeli nawet, jak piszesz, ta doktryna wymyślona została przez Rzym i, według ciebie, jest heretycka, to czy doktryna o Trójcy, sformułowana również przez Rzym, też jest heretycka?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie wymyślone przez heretyków

Postautor: Małgorzata » 11 kwie 2013, 21:32

Puritan pisze:Zbadał ktoś początki doktryny o Pochwyceniu Kościoła przed Wielkim Uciskiem? Ja tak. I dlatego napisałem ten oto artykuł: Pochwycenie wymyślone przez heretyków http://purytanin.wordpress.com/2013/04/ ... heretykow/

Cytat z artykułu:
" Musimy kroczyć drogą naszego Pana, który nie ominął swojego krzyża, lecz wypił gniew Boży do ostatniej kropli."
Chwała mu za to :D dziś my nie musimy wypijać tego gniewu, bo Chrystus uczynił to za nas.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie wymyślone przez heretyków

Postautor: Małgorzata » 11 kwie 2013, 21:34

Puritan pisze:Zbadał ktoś początki doktryny o Pochwyceniu Kościoła przed Wielkim Uciskiem? Ja tak. I dlatego napisałem ten oto artykuł: Pochwycenie wymyślone przez heretyków http://purytanin.wordpress.com/2013/04/ ... heretykow/

Cytat z artykułu:
"Nominalni chrześcijanie, którzy oczekują, że Chrystus może przyjść w każdej chwili, są narażeni na przyjęcie Antychrysta."
Zbawione dziecko Boże ma przyjąć antychrysta??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 kwie 2013, 21:40

Jeżeli to co pisałem o ziemi i morzu do was przemawia to powinien też być zrozumiały ten tekst.

Obj 3:10 - Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.


Wielu twierdzi że proroctwa się nie wypełniły bo nie było jeszcze władcy któremu by oddawała cześć cała ziemia. Ale ziemia nie oznacza globu ale jest to znaczenie symboliczne oznaczające "chrześcijaństwo" a nie narody pogańskie i wierzenia które symbolizuje morze i rzeki.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 kwie 2013, 21:45

Puritan, powtarzasz wyświechtane nieprawdziwe argumenty, artykuł niczego nie wnosi, opiera się o fałszywe założenia i piszesz fałszywe wnioski. Temat ten było wielokrotnie na forum dyskutowany, popełniasz podstawowy błąd, nie opierasz się o Biblię, ale o wymyślone teorie i wyrwane z kontekstu wersety. Robisz dokładnie to samo co Dave Hunt z kalwinizmem, brzydka retoryka.
Nie rozróżniasz ucisku wierzących, od wielkiego ucisku dla świata i niewierzących, to dwa różne tematy. Nie rozróżniasz czasu ucisku dla wierzących i czasu sądu nad światem, to dwa różne czasy. Nie rozróżniasz przyjścia po Kościół, od przyjscia na sąd z Kościołem i wiele innych rzeczy.

Żeby to zrozumieć trzeba być pouczonym przez Ducha, widocznie nie wszyscy mogą to zrozumieć.

Jednak Słowo Boże mówi do nas:

I List do Tesaloniczan 5:9 Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa,
10 Który umarł za nas, abyśmy, czy czuwamy, czy śpimy, razem z nim żyli.

W kontekście ostatnich przemyśleń na temat woli ludzkiej i przyzwolenie na spełnienie woli człowieka w wielu sprawach, czy ci, którzy nie wierzą w porwanie Kościoła i wierzą w uczestnictwo w sądzie i gniewie Bożym wielkiego ucisku, czy nie otrzymają tego co chcą?
Nie chciałbym być w skórze tych ludzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 kwie 2013, 22:43

Małgorzata pisze:Cytat z artykułu:
" Doktryna Pochwycenia została wymyślona przez Rzym i była rozpowszechniona przez liberalnych bądź heretyckich nauczycieli takich jak Darby czy Scofield."
Jeżeli nawet, jak piszesz, ta doktryna wymyślona została przez Rzym i, według ciebie, jest heretycka, to czy doktryna o Trójcy, sformułowana również przez Rzym, też jest heretycka?

Terminu "Trójca" jako pierwszy użył Teofil z Antiochii (180 r.), czyli przed powstaniem Kościoła katolickiego.
Cytat z artykułu:
" Musimy kroczyć drogą naszego Pana, który nie ominął swojego krzyża, lecz wypił gniew Boży do ostatniej kropli."
Chwała mu za to :D dziś my nie musimy wypijać tego gniewu, bo Chrystus uczynił to za nas.

Tak, my nie doświadczymy gniewu Bożego (o czym wspomniałem w artykule), ale w zdaniu tym chodziło mi o to, że mamy, na wzór Chrystusa, brać swój krzyż i nie obawiać się prześladowań i ucisków. 11 z 12 apostołów zostało zamordowanych za ich wiarę, a jedyny, który ocalał, resztę życia spędził na zesłaniu. Chrześcijanie w pierwszych wiekach byli przybijani do krzyża, byli nasączani smołą i robili za pochodnie, byli rzucani dzikim zwierzętom na pożarcie, a współcześni siedzą wygodnie w ciepłych domkach, nie robią nawet procenta z tego, co oni i jeszcze chcą wstąpić do nieba, kiedy tylko pojawi się zagrożenie. W mojej Biblii nie tak wygląda chrześcijaństwo, moja Biblia jest nieco bardziej "krwawa".

2 Kor. 11
(23) więcej pracowałem, częściej byłem w więzieniach, nad miarę byłem chłostany, często znajdowałem się w niebezpieczeństwie śmierci. (24) Od Żydów otrzymałem pięć razy po czterdzieści uderzeń bez jednego, (25) trzy razy byłem chłostany, raz ukamienowany, trzy razy rozbił się ze mną okręt, dzień i noc spędziłem w głębinie morskiej. 26) Byłem często w podróżach, w niebezpieczeństwach na rzekach, w niebezpieczeństwach od zbójców, w niebezpieczeństwach od rodaków, w niebezpieczeństwach od pogan, w niebezpieczeństwach w mieście, w niebezpieczeństwach na pustyni, w niebezpieczeństwach na morzu, w niebezpieczeństwach między fałszywymi braćmi. (27) W trudzie i znoju, często w niedosypianiu, w głodzie i pragnieniu, często w postach, w zimie i nagości.

Paweł był więziony, chłostany ostrym rzymskim biczem, raz ukamienowany, był w częstym niebezpieczeństwie utraty życia - to było stuprocentowe chrześcijańskie życie. Prawdziwi chrześcijanie nie unikną prześladowań, Jezus to obiecał.
Cytat z artykułu:
"Nominalni chrześcijanie, którzy oczekują, że Chrystus może przyjść w każdej chwili, są narażeni na przyjęcie Antychrysta."
Zbawione dziecko Boże ma przyjąć antychrysta??

nominalny 1. istniejący tylko z nazwy
Zbawieni chrześcijanie w końcu się zorientują, że Antychryst jest Antychrystem, ale będzie o wiele lepiej, jeśli przygotują się na ucisk zawczasu, niż mieliby później doznać rozczarowania, że nie zostali pochwyceni. Teraz jest czas na przygotowanie duchowe - jeśli teraz jesteśmy wierni Chrystusowi, będziemy Mu wierni również w czasie, gdy wiara będzie nas słono kosztowała.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 kwie 2013, 22:47

KAAN pisze:Nie rozróżniasz ucisku wierzących, od wielkiego ucisku dla świata i niewierzących, to dwa różne tematy.

Nie wygląda mi to na ucisk niewierzących?

Apokalipsa 13
(15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
KAAN pisze: Nie rozróżniasz czasu ucisku dla wierzących i czasu sądu nad światem, to dwa różne czasy.

Widzę, że nie czytałeś artykułu uważnie, bo wyszczególniłem pozycję "przed uciskiem" oraz "po ucisku, lecz przed plagami". Napisałem, że Bóg ochroni swój lud przed plagami.
KAAN pisze:Nie rozróżniasz przyjścia po Kościół, od przyjscia na sąd z Kościołem i wiele innych rzeczy.

Bo nie ma dwóch przyjść Jezusa. Jeśli są, proszę to wykazać. Biblia mówi zawsze o "przyjściu", a nie o "przyjściach".
KAAN pisze:Żeby to zrozumieć trzeba być pouczonym przez Ducha, widocznie nie wszyscy mogą to zrozumieć.

Fakty jednak są na twoją niekorzyść. Luter, Kalwin, Wesley, Edwards, Spurgeon - byli niepouczeni, a nagle przyszli jezuici i "prorok" Darby, którzy oświecili niepouczonych?
Jednak Słowo Boże mówi do nas:

I List do Tesaloniczan 5:9 Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew,

Tak, a w artykule podałem cytat:
„I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach” (Apokalipsa 9,4), który to cytat wyraźnie pokazuje, że plagi gniewu Bożego spadną tylko na niewierzących.
KAAN pisze:W kontekście ostatnich przemyśleń na temat woli ludzkiej i przyzwolenie na spełnienie woli człowieka w wielu sprawach, czy ci, którzy nie wierzą w porwanie Kościoła i wierzą w uczestnictwo w sądzie i gniewie Bożym wielkiego ucisku, czy nie otrzymają tego co chcą?

Jak wyżej. Wielki Ucisk składa się z prześladowań chrześcijan i plag na bezbożnych. Chrześcijanie będą zachowani od plag, które spadną na bezbożnych w tym czasie. Więc twoje przemyślenia nie dotyczą chrześcijan, którzy odrzucają darbystyczną teorię Pochwycenia.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie wymyślone przez heretyków

Postautor: Hardi » 12 kwie 2013, 03:18

Puritan pisze:Zbadał ktoś początki doktryny o Pochwyceniu Kościoła przed Wielkim Uciskiem? Ja tak. I dlatego napisałem ten oto artykuł: Pochwycenie wymyślone przez heretyków http://purytanin.wordpress.com/2013/04/ ... heretykow/

cieszę się, że przejrzałeś na oczy odnośnie tajemnego pochwycenia i oby jak najwięcej ewangelicznych chrześcijan odrzuciła tą niebiblijną i niebezpieczną naukę :) ja uważam ją za niebezpieczną bo jest nauką drugiej szansy, osobiście słyszałem w zborach jak mówili do niektórych "jak się nie nawrócicie teraz to jak zobaczycie, że Jezus zabrał kościół wtedy się nawrócicie, ale będziecie musieli zapłacić za to życiem", a fakt jest taki, że jak Jezus przyjdzie to będzie już za późno...



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości