Dlaczego Jezus jest Bogiem JHWH - argumenty za

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 kwie 2013, 23:11

Nie odnosi się do Trójcy?
Nie żartuj sobie.. Podstawą błędu trynitarnych jest uznanie Jezusa za Jedynego Prawdziwego Boga.
Jeśli ten Jedyny Prawdziwy Bóg (Jezus) zwraca się do innego Jedynego Prawdziwego Boga (Ojca) tzn. że sam jednak tym Jedynym Prawdziwym Bogiem nie jest, a teoria Trójcy jest wymysłem.
Sumując
Nie wiem co lub kogo wyznajesz, ale jeśli uważasz Jezusa za Archanioła lub stosujesz teorie kwantowe aby poznać Boga to wyrazy współczucia.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
andrzej2
Posty: 294
Rejestracja: 02 maja 2012, 08:20
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: andrzej2 » 10 kwie 2013, 18:10

nesto pisze:Nie odnosi się do Trójcy?
Nie żartuj sobie.. Podstawą błędu trynitarnych jest uznanie Jezusa za Jedynego Prawdziwego Boga.
Jeśli ten Jedyny Prawdziwy Bóg (Jezus) zwraca się do innego Jedynego Prawdziwego Boga (Ojca) tzn. że sam jednak tym Jedynym Prawdziwym Bogiem nie jest, a teoria Trójcy jest wymysłem.
Sumując
Nie wiem co lub kogo wyznajesz, ale jeśli uważasz Jezusa za Archanioła lub stosujesz teorie kwantowe aby poznać Boga to wyrazy współczucia.


1) Nie stosuje metod kwantowych, aby poznać Boga. Ten przykład miał tylko ci pokazać, jak ograniczone jest twoje rozumowanie w sprawach ludzkich - dlatego nie możesz kwestionować niezrozumiałych dla siebie prawd biblijnych.

2) Ja wyznaję Jezusa tak jak opisuje go Biblia. Biblia nigdzie nie mówi, że jest on Archaniołem. Jn 1:1n mówi wyraźnie, że Jezus jest Bogiem i synem Boga. Bóg jest jeden.

3) To co napisałeś pokazuje, że nie rozumiesz ludzkiej doktryny o trójcy, więc trochę bez sensu, żebyś się o nią spierał. Trójca jest wymysłem, bo to ludzki sposób opisu Boga - jest błędna z samej definicji, bo Boga nie da się opisać.
Ale to nie znaczy, że jest więcej niż jeden Bóg. Niemniej, Ojciec jest Bogiem i Jezus jest Bogiem. Nie pisz, że to dla ciebie bez sensu. Nie rozumiesz jak banalnych kwestii jak ludzka nauka o fizyce kwantowej, a masz być wyznacznikiem w zrozumieniu Biblii?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 kwie 2013, 19:22

andrzej2 pisze:
nesto pisze:Nie odnosi się do Trójcy?
Nie żartuj sobie.. Podstawą błędu trynitarnych jest uznanie Jezusa za Jedynego Prawdziwego Boga.
Jeśli ten Jedyny Prawdziwy Bóg (Jezus) zwraca się do innego Jedynego Prawdziwego Boga (Ojca) tzn. że sam jednak tym Jedynym Prawdziwym Bogiem nie jest, a teoria Trójcy jest wymysłem.
Sumując
Nie wiem co lub kogo wyznajesz, ale jeśli uważasz Jezusa za Archanioła lub stosujesz teorie kwantowe aby poznać Boga to wyrazy współczucia.

[...]
2) Jn 1:1n mówi wyraźnie, że Jezus jest Bogiem i synem Boga. Bóg jest jeden.

3) [...]Trójca jest wymysłem, bo to ludzki sposób opisu Boga - jest błędna z samej definicji, bo Boga nie da się opisać.
Ale to nie znaczy, że jest więcej niż jeden Bóg. Niemniej, Ojciec jest Bogiem i Jezus jest Bogiem. Nie pisz, że to dla ciebie bez sensu. Nie rozumiesz jak banalnych kwestii jak ludzka nauka o fizyce kwantowej, a masz być wyznacznikiem w zrozumieniu Biblii?

a czy Biblia nie jest napisana ludzkim jezykiem dal ludzi przypadkiem, a nawet dla prostaczkow? Mnie ostatnio nie przekonuja frazesy o niemoznosci zrozumienia na rzecz pogmatwanych doktryn o Trzech w jednym, czy Dwuch w jednym... w ten sposob mozna sobie nafantaziowac czegokolwiek, mowiac ze Biblia tak mowi, ale zrozumiec nie mozna.... Poczytaj uwaznie i z modlitwa, Andrzeju, a Bog da ("chetnie i bez wypominania") to zrozumiesz.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 12 kwie 2013, 05:39

Biblia mówi wyraźnie - jest JEDEN PRAWDZIWY BÓG - Ojciec nasz niebieski, który jest także Bogiem i Ojcem Jezusa Pomazańca.

To, że Jezus jest nazywany Bogiem podobnie jak inni władcy, a ty tego nie rozumiesz, jest wręcz niepojęte.
Jeśli Biblia nazywa Bogami zwykłych władców Izraela. To uważasz, że człowiekowi Jezusowi się ten tytuł nie należy?
Mało tego, obrażasz Jezusa, bo twierdzisz, że jest niespełna rozumu albo kłamcą, bo sam Jezus twierdził, że JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM jest Ojciec nasz i jego, Bóg nasz i jego Bóg.
Ślepiec od urodzenie nie widzi nic choć dookoła dzień.
Twierdzi, że jest noc, bo nie widzi... Pomódl się o wzrok.

Popatrz jak apostoł pisał, że wielu jest Bogów na ziemi, ale jeden jest ten Prawdziwy Bóg.


(4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego Boga, prócz Boga jedynego. (5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani Bogowie - jest zresztą mnóstwo takich Bogów i panów - (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.
1Kor 8.4-6


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 kwie 2013, 09:35

nesto pisze:Biblia mówi wyraźnie - jest JEDEN PRAWDZIWY BÓG - Ojciec nasz niebieski, który jest także Bogiem i Ojcem Jezusa Pomazańca.

A teraz ty wskaż denominacje, które wyznają nauczanie o Trójcy, a jednocześnie mówią, że jest wielu Bogów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 kwie 2013, 09:59

Axanna pisze: a czy Biblia nie jest napisana ludzkim jezykiem dal ludzi przypadkiem, a nawet dla prostaczkow? Mnie ostatnio nie przekonuja frazesy o niemoznosci zrozumienia na rzecz pogmatwanych doktryn o Trzech w jednym, czy Dwuch w jednym... w ten sposob mozna sobie nafantaziowac czegokolwiek, mowiac ze Biblia tak mowi, ale zrozumiec nie mozna.... Poczytaj uwaznie i z modlitwa, Andrzeju, a Bog da ("chetnie i bez wypominania") to zrozumiesz.


Ok powiedz nam po co chrzczono sie za umarłych ...
Albo jak jednorodzony Bóg w którego masz wierzyć całym sercem jest innym bogiem od Ojca i nie ma politeizmu :roll:

i różne takie, takie ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 12 kwie 2013, 11:55

Rembov pisze:
nesto pisze:Biblia mówi wyraźnie - jest JEDEN PRAWDZIWY BÓG - Ojciec nasz niebieski, który jest także Bogiem i Ojcem Jezusa Pomazańca.

A teraz ty wskaż denominacje, które wyznają nauczanie o Trójcy, a jednocześnie mówią, że jest wielu Bogów.

Żenada - dla ciebie Jezus jest w pełni Jedynym Bogiem Prawdziwym, Duch Święty jest także Jedynym Prawdziwym Bogiem i Bóg Ojciec jest także Jedynym Prawdziwym Bogiem. Wszyscy razem także są Jedynym Prawdziwym Bogiem.
Ja tobie mam coś wskazywać?
Musisz wpierw się obudzić.. :-P


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 kwie 2013, 11:58

nesto pisze:
Rembov pisze:
nesto pisze:Biblia mówi wyraźnie - jest JEDEN PRAWDZIWY BÓG - Ojciec nasz niebieski, który jest także Bogiem i Ojcem Jezusa Pomazańca.

A teraz ty wskaż denominacje, które wyznają nauczanie o Trójcy, a jednocześnie mówią, że jest wielu Bogów.

Żenada - dla ciebie Jezus jest w pełni Jedynym Bogiem Prawdziwym, Duch Święty jest także Jedynym Prawdziwym Bogiem i Bóg Ojciec jest także Jedynym Prawdziwym Bogiem. Wszyscy razem także są Jedynym Prawdziwym Bogiem.Ja tobie mam coś wskazywać?
Musisz wpierw się obudzić.. :-P


Coś wiedzę jednak zrozumiałeś z Pisma :) - to na czerwono :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 kwie 2013, 12:04

nesto pisze:
Rembov pisze:
nesto pisze:Biblia mówi wyraźnie - jest JEDEN PRAWDZIWY BÓG - Ojciec nasz niebieski, który jest także Bogiem i Ojcem Jezusa Pomazańca.

A teraz ty wskaż denominacje, które wyznają nauczanie o Trójcy, a jednocześnie mówią, że jest wielu Bogów.

Żenada - dla ciebie Jezus jest w pełni Jedynym Bogiem Prawdziwym, Duch Święty jest także Jedynym Prawdziwym Bogiem i Bóg Ojciec jest także Jedynym Prawdziwym Bogiem. Wszyscy razem także są Jedynym Prawdziwym Bogiem.
Ja tobie mam coś wskazywać?

Normalnie. Wskaż tę chrześcijańską denominację trynitarną, która twierdzi, że jest WIĘCEJ niż jeden prawdziwy Bóg. Wtedy będziesz mógł stawiać zarzut, że oni wykroczyli poza to, co Pismo podaje na temat ilości prawdziwych Bogów.


Jednak na przykład wobec Kościoła katolickiego takiego zarzutu nie stawiaj, bo my wierzymy w JEDNEGO prawdziwego Boga.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
andrzej2
Posty: 294
Rejestracja: 02 maja 2012, 08:20
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: andrzej2 » 13 kwie 2013, 15:55

Axanna pisze:a czy Biblia nie jest napisana ludzkim jezykiem dal ludzi przypadkiem, a nawet dla prostaczkow? Mnie ostatnio nie przekonuja frazesy o niemoznosci zrozumienia na rzecz pogmatwanych doktryn o Trzech w jednym, czy Dwuch w jednym... w ten sposob mozna sobie nafantaziowac czegokolwiek, mowiac ze Biblia tak mowi, ale zrozumiec nie mozna.... Poczytaj uwaznie i z modlitwa, Andrzeju, a Bog da ("chetnie i bez wypominania") to zrozumiesz.


No właśnie Bóg dał mi zrozumienie. I to właśnie gdy próbowałem kogoś przekonać, że Jezus nie jest Bogiem. Całe życie nie uznawałem Jezusa za Boga, aż - z Biblią w ręku - przejrzałem na oczy. Teraz żałuje moich durnych, antytrynitarskich wypowiedzi.

(1Jn 5:20b) My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

Biblia jest napisana prostym językiem. Wyobraź sobie, że próbujesz wyjaśnić dziecku z podstawówki co to są liczby urojone. Mimo iż jest to prosta matematyka znana od setek lat, dziecko nie pojmie tego swoim umysłem - nie ważne jak prosto to powiesz.
Tak samo tutaj - nie próbuj tego zrozumieć - należy przyjąć to co mówi Biblia. Bóg jest jeden (Jak 2:19). Ojciec jest Bogiem (1Ko 8:6). Jezus jest Bogiem:

Ps 45:7-8 7 Tron twój, o Boże, trwa na wieki wieków; Berłem sprawiedliwym jest berło królestwa twego. 8 Miłujesz sprawiedliwość, a nienawidzisz bezprawia; Dlatego pomazał cię Bóg... twój Bóg Olejkiem wesela jak żadnego towarzysza twego. BW
Mt 3:3 Albowiem ten ci to jest, o którym Izajasz prorok mówił, wypowiadając te słowa: Głos wołającego na pustyni: Gotujcie drogę Pańską, prostujcie ścieżki jego. BW
Jn 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. BW
Jn 1:18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go. BW
Jn 1:23 Rzekł: Ja jestem głosem wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pana, jak powiedział Izajasz prorok. BW
Jn 8:24-28 24 Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach. 25 Wtedy pytali go: Kimże Ty jesteś? Jezus odpowiedział im: Po co Ja w ogóle mówię do was? 26 Wiele mógłbym o was mówić i sądzić, lecz Ten, który mnie posłał, jest wiarogodny, a Ja to, co usłyszałem od niego, mówię do świata. 27 Nie zrozumieli jednak tego, że im o Ojcu mówił. 28 Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył. BW
Gal 4:8-9 8 Lecz dawniej, gdy nie znaliście Boga, służyliście tym, którzy z natury bogami nie są; 9 teraz jednak, kiedy poznaliście Boga, a raczej, kiedy zostaliście przez Boga poznani, czemuż znowu zawracacie do słabych i nędznych żywiołów, którym ponownie, jak dawniej służyć chcecie? BW
Flp 2:5-11 5 Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, 6 który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, 7 lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, 8 uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. 9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, 10 aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią 11 i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca. BW
Kol 1:15-20 15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, 16 ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. 17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, 18 On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy, 19 ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości 20 i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego. BW
Kol 2:9 gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości BW
1Tm 2:3 Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, BW
1Tm 6:16 jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen. BW
Tyt 3:4-7 4 Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do ludzi Zbawiciela naszego, Boga, 5 zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, 6 którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, 7 abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego, którego nadzieja nam przyświeca. BW
Heb 1:8-9 8 lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. 9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. BW
Heb 3:1-4 1 Przeto, bracia święci, współuczestnicy powołania niebieskiego, zważcie na Jezusa, posłańca i arcykapłana naszego wyznania, 2 wiernego temu, który go ustanowił, jak i Mojżesz był wierny w całym domu Bożym. 3 Uznany On bowiem został za godnego o tyle większej chwały od Mojżesza, o ile większą cześć ma budowniczy od domu, który zbudował. 4 Albowiem każdy dom jest przez kogoś budowany, lecz tym, który wszystko zbudował, jest Bóg. BW
Heb 12:22-23 22 Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia 23 i zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość, BW
1Jn 5:20 Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. BW
Obj 1:17-18 17 Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, 18 i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła. BW


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 14 kwie 2013, 12:21

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=6393#6393
:)

i jako przyklad:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#315793

Polecam Ci, Andrzeju caly temat "Trojca wydzielone z modlitwa..." bo w wiekoszosci tam juz wszystko zostalo omowione i jest bez sensu klepac w kolko to samo. Lektura bardzo pozyteczna, bo bym nie zachecala, naprawde.

Polecam dalszy ciag dyskusji, ktora juz kiedys polecilam, ale tutaj dalej jest ciekawa wymiana pomiedzy osoba, slepo wierzaca w cos, co jej "Duch Swiety objawil" i w co ma zamiar wierzyc "chocby swiat caly krew zalewala", ale sie okazuje, ze to "cos" jest sprzeczne ze Slowem Bozym, jakie Duch Swiety natchnal, chociaz z tego powodu beton ani nawet drgnal- ot taka ciekawostka:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1 ... &start=180


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 14 kwie 2013, 22:06

Lash pisze:
Axanna pisze: a czy Biblia nie jest napisana ludzkim jezykiem dal ludzi przypadkiem, a nawet dla prostaczkow? Mnie ostatnio nie przekonuja frazesy o niemoznosci zrozumienia na rzecz pogmatwanych doktryn o Trzech w jednym, czy Dwuch w jednym... w ten sposob mozna sobie nafantaziowac czegokolwiek, mowiac ze Biblia tak mowi, ale zrozumiec nie mozna.... Poczytaj uwaznie i z modlitwa, Andrzeju, a Bog da ("chetnie i bez wypominania") to zrozumiesz.


Ok powiedz nam po co chrzczono sie za umarłych ...
Albo jak jednorodzony Bóg w którego masz wierzyć całym sercem jest innym bogiem od Ojca i nie ma politeizmu :roll:

i różne takie, takie ...

a doktryna jest wedlug Ciebie rozwiazaniem tych roznych takich, takich :roll:


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 kwie 2013, 13:54

Axanna pisze:
Lash pisze:
Axanna pisze: a czy Biblia nie jest napisana ludzkim jezykiem dal ludzi przypadkiem, a nawet dla prostaczkow? Mnie ostatnio nie przekonuja frazesy o niemoznosci zrozumienia na rzecz pogmatwanych doktryn o Trzech w jednym, czy Dwuch w jednym... w ten sposob mozna sobie nafantaziowac czegokolwiek, mowiac ze Biblia tak mowi, ale zrozumiec nie mozna.... Poczytaj uwaznie i z modlitwa, Andrzeju, a Bog da ("chetnie i bez wypominania") to zrozumiesz.


Ok powiedz nam po co chrzczono sie za umarłych ...
Albo jak jednorodzony Bóg w którego masz wierzyć całym sercem jest innym bogiem od Ojca i nie ma politeizmu :roll:

i różne takie, takie ...

a doktryna jest wedlug Ciebie rozwiazaniem tych roznych takich, takich :roll:

Nie pokazuje to że teologia nie jest PORSTACKA ale jest PROSTA.

jeśli mówi że Jezus jest jednorodzonym Bogiem i mamy wierzyć Jemu aby zostac zbawionym i że jest prawdziwym Bogiem to ... trzeba przyjąć to prosto ... a nie mówić że to .... fałszywy bóg :/ i apostołowie zwodzili nas tak piszac ... bo na to wychodzi :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 19 kwie 2013, 11:13

Lash,

jeśli mówi że Jezus jest jednorodzonym Bogiem


Mam takie pytanie do ciebie :
A) Jeżeli Jezus jest jednorodzonym Bogiem to czy jest tym samym Bogiem który go zrodził ?

B) Czy wierzysz że Bóg Ojciec również jest jednorodzonym Bogiem ?

C) Skoro Jezus jest nazwany jednorodzonym Bogiem a Bóg Ojciec jest tym który go zrodził to ilu jest Bogów ?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 kwie 2013, 12:17

Andrzej 69 pisze: Lash,

jeśli mówi że Jezus jest jednorodzonym Bogiem


Mam takie pytanie do ciebie :
A) Jeżeli Jezus jest jednorodzonym Bogiem to czy jest tym samym Bogiem który go zrodził ?


Jest TYM SAMYM BIOGIEM ale odmienna osobą :)

Podbnie
żona jest TYM samym małżeństwem z męzem ale odmienną osobą :)

Andrzej 69 pisze:
B) Czy wierzysz że Bóg Ojciec również jest jednorodzonym Bogiem ?


Bóg Ojciec jest odmienną osobą od jednorodzonego Boga ale jest Tym Samym Bogiem

mąż jest współmałżonkiem tak jak zona ale sa odmienni osobowo

Andrzej 69 pisze: C) Skoro Jezus jest nazwany jednorodzonym Bogiem a Bóg Ojciec jest tym który go zrodził to ilu jest Bogów ?


Jeden.

mąż jest współmałżonkiem
zona jest współmałzonkiem
jest JEDNO "WSPÓŁ"MAŁŻEŃSTWO


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości