Przestrzeganie Zakonu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 15 kwie 2013, 15:20

Małgorzata pisze: Zakon to służba śmierci.


Nie Pani Małgorzato. Myli się Pani. W Kościołach Protestanckich (Ewangelickim, Baptystycznym, Zielonoświątkowym, etc.) nie znajdują się obrazy ani rzeźby przed którymi "można byłoby" uklęknąć, bowiem praktykowanie takiej postawy zabronione jest w Zakonie. Cóż z tego, że przywoła Pani wersety z NT o zakazie bałwochwalstwa (a niekoniecznie fragmenty z 2 Mojżeszowej i Dekalogu) skoro na pytanie przeciętnego człowieka, czy takie praktyki są dozwolone powinna Pani odpowiedzieć negatywnie.
Sęk w tym, że możemy na kartce papieru dać nagłówek "Jezus końcem Zakonu" lub "Jezus zniósł Zakon" i wypisać myślnikami rzekomo co nas "nie obowiązuje" ale pytanie do Pani w tym miejscu brzmi, czy wpisała by Pani tam treść chociażby II Przykazania, które co ciekawe mówi się, jest dane Żydom, a nie Chrześcijanom.
Gdyby Pani mogła tak uczynić, z pewnością mogłaby Pani oddawać cześć wizerunkom nie będąc pod Zakonem. Przecież nie jest Pani zobowiązana przestrzegać prastarych przepisów, które naucza się, że już dezaktywowano prawda?
Tymczasem milczenie grup Protestanckich jest spore, gdy zadaje im się pytanie, czym jest spowodowane w ich życiu uciekanie choćby od takich praktyk.
Powie mi Pani, że spowodowane jest to tym, że Bogu się to nie podoba.
Albo, że nie wolno tak czynić.
Zgoda, sęk jednak w tym, że wyczytała to Pani w Zakonie.
I dziwnym trafem, stosuje się do niego.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 15 kwie 2013, 18:08

jaka szkoda, ze tak wartosciowe wypowiedzi ( thethinker ) wyladowaly w Koszu :-/
Nie mozna bylo umiescic w Polemikach z innymi religiami? Demonstracja braku odrobiny szacunku do innych dobrym swiadectwem co prawda nie jest, ale za to wyrazistym...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 kwie 2013, 09:10

Axanna pisze:jaka szkoda, ze tak wartosciowe wypowiedzi ( thethinker ) wyladowaly w Koszu :-/
Nie mozna bylo umiescic w Polemikach z innymi religiami? Demonstracja braku odrobiny szacunku do innych dobrym swiadectwem co prawda nie jest, ale za to wyrazistym...
No tak wyrażny brak szacunku do regulaminu...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 kwie 2013, 10:22

thethinker pisze:
Tymczasem milczenie grup Protestanckich jest spore, gdy zadaje im się pytanie, czym jest spowodowane w ich życiu uciekanie choćby od takich praktyk.
Powie mi Pani, że spowodowane jest to tym, że Bogu się to nie podoba.
Albo, że nie wolno tak czynić.
Zgoda, sęk jednak w tym, że wyczytała to Pani w Zakonie.
I dziwnym trafem, stosuje się do niego.


Eeee tam... protestanci znaja po prostu swojego Boga i wiedza, co mu sie nie podoba i nie z zakonu pochodzi ta wiedza, ale z nowej natury.


(9) Wytwórcy bałwanów są w ogóle niczym, a ich ulubione wytwory są bez wartości, ich czciciele są ślepi, a oczywista ich niewiedza naraża ich na hańbę. (10) Któż wytwarza bóstwo i odlewa bałwana, który na nic się nie zda? (11) Oto wszyscy jego towarzysze narażają się na wstyd, a rzemieślnicy - wszak to tylko ludzie; niech się zbiorą wszyscy i staną, a przelękną się i wszyscy się zawstydzą. (12) Kowal wytwarza je pracując przy żarze węgla, nadaje mu kształt uderzeniami młota i robi go za pomocą swojego ramienia; gdy jest głodny, traci siłę, gdy nie pije wody, omdlewa. (13) Snycerz rozciąga sznur, kreśli zarysy czerwonym ołówkiem, wycina go dłutem, wymierza go cyrklem i wykonuje go na podobieństwo człowieka, jako piękną postać ludzką, która ma być ustawiona w domu, (14) narąbie sobie cedrów lub bierze cyprys albo dąb i czeka, aż wyrośnie najsilniejsze pośród drzew leśnych, sadzi jodłę, która rośnie dzięki deszczom. (15) Te służą człowiekowi na opał, bierze je, aby się ogrzać, roznieca także ogień, aby napiec chleba. Nadto robi sobie boga i oddaje mu pokłon, czyni z niego bałwana i pada przed nim na kolana. (16) Połowę jego spala w ogniu, przy drugiej jego połowie spożywa mięso, piecze pieczeń i je do syta, nadto ogrzewa się przy tym i mówi: Ej, rozgrzałem się, poczułem ciepło! (17) A z reszty czyni sobie boga, swojego bałwana, przed którym klęka i któremu oddaje pokłon, i do którego się modli, mówiąc: Ratuj mnie, gdyż jesteś moim bogiem! (18) Nie mają poznania ani rozumu, bo zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją. (19) A nikt tego nie rozważa i nikt nie ma tyle poznania i rozumu, aby rzec: Jedną jego połowę spaliłem w ogniu i na jego węglach napiekłem chleba, upiekłem też mięso i najadłem się, a z reszty zrobię ohydę i będę klękał przed drewnianym klocem? (20) Kto się zadaje z popiołem, tego zwodzi omamione serce, tak że nie uratuje swojej duszy ani też nie powie: Czy to nie złuda, czego się trzymam?

(Ks. Izajasza 44:9-20, Biblia Warszawska)



Dlatego!


thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 16 kwie 2013, 14:34

jj pisze: Eeee tam... protestanci znaja po prostu swojego Boga i wiedza, co mu sie nie podoba i nie z zakonu pochodzi ta wiedza, ale z nowej natury.


A gdzie takie słowo w Biblii jak "Nowa Natura"?
Jezus powiedział między innymi takie słowa:

A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.

Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.

Oto przyjdę wkrótce, a zapłata Moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynków.

To co kolega jj nie chce i nie nazywa Zakonem (grecki nomos) jest nim nadal. To co Bóg mówi że mu się nie podoba a co oczekuje wyraża w swoim Prawie. Czy to się tłumaczy w Biblii po Polsku na Zakon, Prawo, Przykazania, "Nowa Natura", to już ma mniejsze znaczenie.
Pozdrowienia.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 kwie 2013, 14:49

thethinker pisze:
jj pisze: Eeee tam... protestanci znaja po prostu swojego Boga i wiedza, co mu sie nie podoba i nie z zakonu pochodzi ta wiedza, ale z nowej natury.


A gdzie takie słowo w Biblii jak "Nowa Natura"?
Jezus powiedział między innymi takie słowa:

A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.

Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.

Oto przyjdę wkrótce, a zapłata Moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynków.

To co kolega jj nie chce i nie nazywa Zakonem (grecki nomos) jest nim nadal. To co Bóg mówi że mu się nie podoba a co oczekuje wyraża w swoim Prawie. Czy to się tłumaczy w Biblii po Polsku na Zakon, Prawo, Przykazania, "Nowa Natura", to już ma mniejsze znaczenie.
Pozdrowienia.

ef 2:3 - stara natura
2 piotr 1:4 udział w boskiej naturze


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 16 kwie 2013, 15:04

JEZUS pisze: Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.

JEZUS pisze: A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.


jj pisze: Poznanie grzechu prowadzi do Chrystusa i wtedy rola zakonu zanika.

Małgorzata pisze: Zakon to służba śmierci.


Kto naucza prawdy? Jezus czy tych dwoje uczestników forum?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 kwie 2013, 15:13

thethinker pisze:
jj pisze: Eeee tam... protestanci znaja po prostu swojego Boga i wiedza, co mu sie nie podoba i nie z zakonu pochodzi ta wiedza, ale z nowej natury.


A gdzie takie słowo w Biblii jak "Nowa Natura"?


Tutaj:

(17) Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.
(2 list do Koryntian 5:17, Biblia Warszawska)


Jezus powiedział między innymi takie słowa:

A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.


Zakon mowi, ze musisz wybic oko za oko i zab za zab.
Zakon mowi, ze musisz wyprowadzic ladacznice poza miasto i tam ja zabic. Czynisz to, czy traktujesz zakon wybiorczo, jak ci pasuje?


Jesli, bedac pod zakonem, nie czynisz tego - jestes przestepca CALEGO zakonu. Dlaczego wiec tego nie czynisz?:

(10) Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.
(List do Galatów 3:10, Biblia Warszawska)


A czytales jak Pan Jezus postapil z ladacznica? Albo nie czytales, jak mielil zboze w sabat wraz z uczniami?
Jak wiec mogl wypelnic CALY zakon?

Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.


Tak jest. Pan Jezus nie przyszedl rozwiazac zakon, bo zakon jest ciagle aktualny dla ludzi bedacych pod zakonem, to znaczy dla takich, ktorzy nie sa sprawiedliwi w Chrystusie, ale sa zboczencami i zabojcami:

(7) chcą być nauczycielami zakonu, a nie rozumieją należycie ani tego, co mówią, ani tego, co twierdzą. (8) Wiemy zaś, że zakon jest dobry, jeżeli ktoś robi z niego właściwy użytek, (9) wiedząc o tym, że zakon nie jest ustanowiony dla sprawiedliwego, lecz dla nieprawych i nieposłusznych, dla bezbożnych i grzeszników, dla bezecnych i nieczystych, dla ojcobójców i matkobójców, dla mężobójców, (10) rozpustników, mężołożników, dla handlarzy ludźmi, dla kłamców, krzywoprzysięzców i dla wszystkiego, co się sprzeciwia zdrowej nauce,
(1 List do Tymoteusza 1:7-10, Biblia Warszawska)



Oto przyjdę wkrótce, a zapłata Moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynków.


Kazdemu, kto poklada nadzieje w uczynkach, zostanie oddane wedlug uczynkow.
Natomiast wierzacy, ktory poklada nadzieje w Chrystusie, nie bedzie sadzony:

(18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
(Ew. Jana 3:15-21, Biblia Warszawska)


Nie wiedziales o tym?

To co kolega jj nie chce i nie nazywa Zakonem (grecki nomos) jest nim nadal. To co Bóg mówi że mu się nie podoba a co oczekuje wyraża w swoim Prawie. Czy to się tłumaczy w Biblii po Polsku na Zakon, Prawo, Przykazania, "Nowa Natura", to już ma mniejsze znaczenie.
Pozdrowienia.


Rozumiem, ze to taki retoryczny dodatek, majacy na celu zdysktedytowanie oponenta w oczach sluchaczy. Podobnie postepuje prokurator na koniec swojego wywodu. Zlota mowa, puste slowa. :)

Ale przedmiotem wymiany zdan mialo byc zalozenie, ze zakaz czynienia balwanow nie wystepuje w Biblii poza Zakonem. Jak widac wystepuje, nie podoba sie Bogu i jest przez Boga napietnowany.
Rozumiem, ze nie udalo ci sie obronic tego stanowiska.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 kwie 2013, 15:17

thethinker pisze:
Kto naucza prawdy? Jezus czy tych dwoje uczestników forum?


Z cala pewnoscia nie ty, co zostalo powyzej wykazane.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 kwie 2013, 15:29

thethinker pisze:
JEZUS pisze: Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.

JEZUS pisze: A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.


jj pisze: Poznanie grzechu prowadzi do Chrystusa i wtedy rola zakonu zanika.

Małgorzata pisze: Zakon to służba śmierci.


Kto naucza prawdy? Jezus czy tych dwoje uczestników forum?


Jezus WYPEŁNIŁ = wykonał Zakon - kto chce w miejsce Jezusa to zrobić czyni się niejako antychrystem :/

Skoro chcesz aby cię ludzie kamienowali to tak RÓB. to odnośnie tego ....
JEZUS pisze: A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.


Serio Prawo cie kieruje? czy tylko udajesz?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 16 kwie 2013, 15:33

Zapamietajcie sobie do końca życia.
To co Bóg nakazuje czynić posiada rygor wykonalności.
Za sprzeciwienie się Bożemu nakazowi grozi śmierć.
Zakaz klaniania się bałwanon zawarte jest w Zakonie.
Nie poza nim.
W NT kiedy pisze że bałwochwalcy nie odziedzicza Królestwa Bożego mowa jest o Zakonie.
Po pierwsze w czasach Jezusa NT jeszcze nie spisano, a Jezus mówiąc jakiekolwiek słowa o nieznoszeniu Zakonu, i przytaczaniu nauk odwolywał się do spisanych zwojów ST.
Po drugie gdy już zaczeto spisywać NT i przytaczano m.in. kwestię bałwochwalców, cudzołóżników odwoływano sie do Prawa które istniało a nie spisywano nowe.
W ST napisano że po Sądzie Ostatecznym na Nowej Ziemi pozostanie Święcenie Szabbatu i Nowiu dla ludu Bożego który przeżyje.
Jeszcze się Jezus nie urodził, bo za ok 750 lat tak się stanie, a już nauczano, że Zakon jest stały.
W 4 Mojżeszowej też napisano że na polecenie Boga ma zginąć śmiercią ten który pracował w Szabbat. I faktycznie zginał. tak kazał zrobić JAHWE.
Każde z 10 Przykazań obowiązuje i dziś i po Sądzie na Nowej Ziemi też. Inaczej Izajasz by kłamał.

Kolego LASH. Wypełnił nie oznaczał unieważnił. Nie chodziłeś do szkoły? Nie uczyli Cię języka Polskiego? Sugerujesz że Jezus zaprzeczył sam sobie? Powiedział nie sądźcie, że przyszedłem unieważnić Zakon, nie przyszedłem go unieważnić ale unieważnić?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 kwie 2013, 15:45

thethinker pisze: Zapamietajcie sobie do końca życia.
To co Bóg nakazuje czynić posiada rygor wykonalności.


Pełna zgoda


thethinker pisze:
Za sprzeciwienie się Bożemu nakazowi grozi śmierć.
Zakaz klaniania się bałwanon zawarte jest w Zakonie.


Pełna zgoda

thethinker pisze: Nie poza nim.


Fałsz.

thethinker pisze: W NT kiedy pisze że bałwochwalcy nie odziedzicza Królestwa Bożego mowa jest o Zakonie.


Gdzie.

thethinker pisze: Po pierwsze w czasach Jezusa NT jeszcze nie spisano, a Jezus mówiąc jakiekolwiek słowa o nieznoszeniu Zakonu, i przytaczaniu nauk odwolywał się do spisanych zwojów ST.


Niczego to nie zmienia :)

thethinker pisze: Po drugie gdy już zaczeto spisywać NT i przytaczano m.in. kwestię bałwochwalców, cudzołóżników odwoływano sie do Prawa które istniało a nie spisywano nowe.


Odwoływano się ńie DO PRAWA. ale do miłości i do Ducha Św w kontrze do ciała.

thethinker pisze: W ST napisano że po Sądzie Ostatecznym na Nowej Ziemi pozostanie Święcenie Szabbatu i Nowiu dla ludu Bożego który przeżyje.


Gdzie.

thethinker pisze: Jeszcze się Jezus nie urodził, bo za ok 750 lat tak się stanie, a już nauczano, że Zakon jest stały.


I jest.

thethinker pisze: W 4 Mojżeszowej też napisano że na polecenie Boga ma zginąć śmiercią ten który pracował w Szabbat. I faktycznie zginał. tak kazał zrobić JAHWE.


Zgoda.

thethinker pisze: Każde z 10 Przykazań obowiązuje i dziś i po Sądzie na Nowej Ziemi też. Inaczej Izajasz by kłamał.


A gdzie to napisał :)

thethinker pisze: Kolego LASH. Wypełnił nie oznaczał unieważnił.


Wypwełnił znaczy ze ty je wypełniajac wchodzisz w role Chrystusa :/

thethinker pisze: Nie chodziłeś do szkoły? Nie uczyli Cię języka Polskiego?


Pytania retoryczne :)

thethinker pisze:
Sugerujesz że Jezus zaprzeczył sam sobie?


Nie nie sugeruję
Sugeruję że Jezus mówi że może sie wydawać że znosi Prawo bowiem je wypełnia :)
Jezus nie zniosł Prawa bowiem obowiazuje ono kazdego poza CHrystusem :)

thethinker pisze: Powiedział nie sądźcie, że przyszedłem unieważnić Zakon, nie przyszedłem go unieważnić ale unieważnić?


Nie przyszedłem go znieść ale WYPEŁNIĆ - WYKONAĆ
Wniosek jaki ?
Dlaczego chcesz wykonywać to co On wykonał?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 16 kwie 2013, 16:08

Kolego LASH.
Może jeszcze inaczej Ci to wyjaśnię.
Czytaj to:

9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.

Zostaw werset 11 na ewentualnie późniejszą polemikę.

LASH. Co Ty czytasz w tym miejscu? Weź sie tak dobrze nad tym teraz zastanów. Co Ty czytasz? Zostaw ST w całości. I nie odpisuj mi żadnym innym wersetem z NT. Jesteśmy obaj, Ty i Ja, tylko w 1 Kor 6:9-11. LASH co to jest? Ten tekst? Potrafisz mi odpowiedzieć na to pytanie?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 kwie 2013, 16:15

thethinker pisze:Zapamietajcie sobie do końca życia.
To co Bóg nakazuje czynić posiada rygor wykonalności.


(2) Jeśli znajdzie się wpośród was, w jednym z twoich osiedli, które ci daje Pan, Bóg twój, mężczyzna lub kobieta, którzy uczynią coś złego w oczach Pana, Boga twego, przekraczając jego przymierze, (3) i pójdą, i będą służyć innym bogom, i będą im oddawać pokłon, więc słońcu albo księżycowi, albo całemu zastępowi niebieskiemu, co zakazałem, (4) i doniosą ci o tym, to ty wysłuchasz to i należycie zbadasz, a jeśli okaże się to prawdą, rzeczą dowiedzioną, że popełniona została ta obrzydliwość w Izraelu, (5) wyprowadzisz tego męża czy tę kobietę, którzy popełnili tę rzecz niegodziwą, do twoich bram, i będziesz kamienował tego męża czy tę kobietę, aż umrą.
(Ks. Powt. Prawa 17:2-5, Biblia Warszawska)


Czyzbys to wykonywal w "rygorze wykonalnosci"?
Zapamietaj sobie do konca zycia, ze wierzacy jest martwy dla zakonu.

Za sprzeciwienie się Bożemu nakazowi grozi śmierć.
Zakaz klaniania się bałwanon zawarte jest w Zakonie.
Nie poza nim.


Cytowalem wyzej fragment z Izajasza 44. Tam jest wyrazne Boze przeklenstwo balwochwalcy. A balwochwalstwo, to takze umilowanie mamony jak wiesy.



W NT kiedy pisze że bałwochwalcy nie odziedzicza Królestwa Bożego mowa jest o Zakonie.


Nie rozumiesz tego, ze kazdy, kto polega na zakonie, jest przestepca zakonu, takze balwochwalcą, a wierzacy nie bedzie sadzony, bo jest sprawiedliwy.

Po pierwsze w czasach Jezusa NT jeszcze nie spisano, a Jezus mówiąc jakiekolwiek słowa o nieznoszeniu Zakonu, i przytaczaniu nauk odwolywał się do spisanych zwojów ST.


I jeszcze cos takiego powiedzial Jezus:

(15) I powiedział im: Wy jesteście tymi, którzy chcą uchodzić w oczach ludzi za sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca wasze. Gdyż to, co u ludzi jest wyniosłe, obrzydliwością jest przed Bogiem. (16) Do czasów Jana był zakon i prorocy, od tego czasu jest zwiastowane Królestwo Boże i każdy się do niego gwałtem wdziera.
(Ew. Łukasza 16:13-19, Biblia Warszawska)


Po drugie gdy już zaczeto spisywać NT i przytaczano m.in. kwestię bałwochwalców, cudzołóżników odwoływano sie do Prawa które istniało a nie spisywano nowe.
W ST napisano że po Sądzie Ostatecznym na Nowej Ziemi pozostanie Święcenie Szabbatu i Nowiu dla ludu Bożego który przeżyje.


Agitujesz na rzecz swojej sekty, ale nia zauwazyles, ze na Nowej Ziemi nie bedzie slonca, a wiec nie bedziesz wiedzial, kiedy zaczyna sie sabat, a wiec musi chodzic o inny odpoczynek dla ludu bozego. :)

Jeszcze się Jezus nie urodził, bo za ok 750 lat tak się stanie, a już nauczano, że Zakon jest stały.
W 4 Mojżeszowej też napisano że na polecenie Boga ma zginąć śmiercią ten który pracował w Szabbat. I faktycznie zginał. tak kazał zrobić JAHWE.
Każde z 10 Przykazań obowiązuje i dziś i po Sądzie na Nowej Ziemi też. Inaczej Izajasz by kłamał.


Dla ludzi, ktorzy sa pod zakonem, zakon obowiazuje wiecznie. Przeciez cytowalem wyzej.

Kolego LASH. Wypełnił nie oznaczał unieważnił.


"Nie przyszedlem rozwiazac..." nie znaczu tez, ze nie rozwiazal. Oznacza, ze nie po to przyszedl.

Nie chodziłeś do szkoły? Nie uczyli Cię języka Polskiego?


Z tego, co wiem, Lash chodzil do szkoly, a pozniej studiowal. Jest inzynierem. Nastepnie rozpoczal studia ekonomiczne i zakonczyl je z wyroznieniem, po czym otrzymal stypendium naukowe. Obecnie studiuje w Anglii.
Jesli chodzi o teologie, to ukonczyl Biblijne Seminarium Teologiczne.

Sugerujesz że Jezus zaprzeczył sam sobie? Powiedział nie sądźcie, że przyszedłem unieważnić Zakon, nie przyszedłem go unieważnić ale unieważnić?


Przeciez wyraznie jest napisane:

(15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka
(List do Efezjan 2:15, Biblia Warszawska)


Co to znaczy?


thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 16 kwie 2013, 16:19

jj pisze:Przeciez wyraznie jest napisane:

(15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka
(List do Efezjan 2:15, Biblia Warszawska)


Co to znaczy?


Nie ma takiego wersetu w oryginale greckim. Studiowałem teologie i wiemco mówię. To za duża półka dla Ciebie.

Mnie interesuje teraz tylko rozmowa z uzytkownikiem LASH.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości