Światynia opisana w księdze Ezahiela

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Światynia opisana w księdze Ezahiela

Postautor: magda » 30 maja 2013, 11:51

Zastanawiam się jaka to swiątynia jest opisana w księdze Ezahiela. Czy dotyczy to świątyni ziemskiej ,czy świątyni w czasie millenium , czy wiecznej światyni przyszłości która zstąpi z nieba. Bo to ze będą w niej skaładane ofiary wskazuje na światynię ziemską a jednoczesnie opis potoku i drzew których liście uzdrawiaja wskazuje ze to moze być w czasie millenium.

Ez 43:21 bw "Potem weźmiesz cielca ofiary zagrzesznej i spalisz go na wyznaczonym miejscu świątyni poza świętym obrębem."

czyli ofiara za grzech. A jak to się ma do ofiary Jezusa, raz na zawsze. Czy ofiara Jezusa działa tylko w tym życiu?Czy w przyszłym życiu też będziemy grzeszni?

Ez 47:8-12 bw "(8) I rzekł do mnie: Te wody płyną w kierunku okręgu wschodniego i spływają w dół na step i wpadają do Morza, do wody zgniłej, która wtedy staje się zdrowa. (9) I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok. (10) Rybacy będą stać nad nim, od Engedi aż do En-Eglaim, tam będzie suszarnia sieci; jego ryby będą tego samego gatunku, co ryby Morza Wielkiego i bardzo liczne. (11) Lecz jego bagna i bajora nie będą zdrowe, będą przeznaczone do zdobywania soli. (12) Na obu brzegach potoku będą rosły różne drzewa owocowe; liść ich nie więdnie i owoc się nie wyczerpie; co miesiąc będą rodzić świeże owoce, gdyż woda dla nich płynie ze świątyni. Owoc ich jest na pokarm, a liście ich na lekarstwo."

Jakiej to świątyni dotyczy?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 maja 2013, 09:06

Zastanawiam się jaka to swiątynia jest opisana w księdze Ezahiela. Czy dotyczy to świątyni ziemskiej ,czy świątyni w czasie millenium , czy wiecznej światyni przyszłości która zstąpi z nieba. Bo to ze będą w niej skaładane ofiary wskazuje na światynię ziemską a jednoczesnie opis potoku i drzew których liście uzdrawiaja wskazuje ze to moze być w czasie millenium.


Świątynia opisana w Ezechiela już jest ustanowiona "Jan 2:19 - Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję." ponieważ Świątynia mówiła o Królestwie Bożym. O tym który był, który jest i który ma przyjść.

DA 7:48 - Ale Najwyższy nie mieszka w budowlach rękami uczynionych, jak mówi prorok:
7:49 - Niebo jest tronem moim, A ziemia podnóżkiem stóp moich; Jaki dom zbudujecie mi, mówi Pan, Albo jakie jest miejsce odpocznienia mego?
7:50 - Czy nie ręka moja uczyniła to wszystko?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 maja 2013, 10:14

Chcę wierzyć pisze:Świątynia opisana w Ezechiela już jest ustanowiona "Jan 2:19 -


No to jakie tam ofiary za grzechy się składa i to ze zwierzat. To nie pasuje. Bo Jezus złożył samego siebie raz za wszystkich a wtej światyni są ofiary za grzech. Wygląda na to ze to juz ta świątynia była ,ale to też się nie zgadza z innymi rzeczami. może ofiara Jezusa działa tylko teraz do jego przyjścia a na wiecznosć nie i będą składane inne ofiary, ale z tego by wynikało ,że w wiecznosci będziemy też grzeszni co też nie pasuje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Światynia opisana w księdze Ezahiela

Postautor: KAAN » 31 maja 2013, 11:10

magda pisze:Zastanawiam się jaka to swiątynia jest opisana w księdze Ezahiela. Czy dotyczy to świątyni ziemskiej ,czy świątyni w czasie millenium , czy wiecznej światyni przyszłości która zstąpi z nieba. Bo to ze będą w niej skaładane ofiary wskazuje na światynię ziemską a jednoczesnie opis potoku i drzew których liście uzdrawiaja wskazuje ze to moze być w czasie millenium.

Ez 43:21 bw "Potem weźmiesz cielca ofiary zagrzesznej i spalisz go na wyznaczonym miejscu świątyni poza świętym obrębem."

czyli ofiara za grzech. A jak to się ma do ofiary Jezusa, raz na zawsze. Czy ofiara Jezusa działa tylko w tym życiu?Czy w przyszłym życiu też będziemy grzeszni?

Ez 47:8-12 bw "(8) I rzekł do mnie: Te wody płyną w kierunku okręgu wschodniego i spływają w dół na step i wpadają do Morza, do wody zgniłej, która wtedy staje się zdrowa. (9) I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok. (10) Rybacy będą stać nad nim, od Engedi aż do En-Eglaim, tam będzie suszarnia sieci; jego ryby będą tego samego gatunku, co ryby Morza Wielkiego i bardzo liczne. (11) Lecz jego bagna i bajora nie będą zdrowe, będą przeznaczone do zdobywania soli. (12) Na obu brzegach potoku będą rosły różne drzewa owocowe; liść ich nie więdnie i owoc się nie wyczerpie; co miesiąc będą rodzić świeże owoce, gdyż woda dla nich płynie ze świątyni. Owoc ich jest na pokarm, a liście ich na lekarstwo."

Jakiej to świątyni dotyczy?
Dotyczy to światyni w milenium, ofiary w świątyni są przypomnieniem ofiary Pana Jezusa. W milenium będzie możliwy grzech, ale będzie on rzadkością :

Księga Izajasza 65:20 Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.

To ma sens w kontekście ostatniej rebelii wypuszczonego pod koniec milenium szatana:

6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
8 I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
9 I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.
10 A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 maja 2013, 11:43

magda pisze:
Chcę wierzyć pisze:Świątynia opisana w Ezechiela już jest ustanowiona "Jan 2:19 -


No to jakie tam ofiary za grzechy się składa i to ze zwierzat. To nie pasuje. Bo Jezus złożył samego siebie raz za wszystkich a wtej światyni są ofiary za grzech. Wygląda na to ze to juz ta świątynia była ,ale to też się nie zgadza z innymi rzeczami. może ofiara Jezusa działa tylko teraz do jego przyjścia a na wiecznosć nie i będą składane inne ofiary, ale z tego by wynikało ,że w wiecznosci będziemy też grzeszni co też nie pasuje.


Dlatego też napisałem Ci że to jest o tym który był, który jest i który ma przyjść. Czyli o tym co było o tym co jest i o tym co ma nastąpić. O tym co było, czyli o ofiarach. ;-)
Czyli to co piszesz to się zgadza Chrystus ofiarował życie swoje i chociaż nie składa się ofiar każdy kto wierzy ma źródło dla oczyszczania z grzechu. Ez 47:8-12


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 cze 2013, 12:55

Ja to jednak myśle ,że w ogóle ta świątynia to nie może być po Jezusie bo po Jezusie nie może być żadnych ofiar ze zwierząt


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 cze 2013, 10:31

magda pisze:Ja to jednak myśle ,że w ogóle ta świątynia to nie może być po Jezusie bo po Jezusie nie może być żadnych ofiar ze zwierząt
Dlaczego nie może?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 cze 2013, 10:59

Bo ofiara Jezusa była tylko jedna, jednorazowa i na zawsze. Działa stale więc ofiary ze zwierzat już nie mają sensu bo i po co skoro Jezus nas całkiem oczyścił z grzechów i też ta ofiara dotyczy całego swiata .Każdy może skorzystać p co wiec składać w ofierze zwierzęta. Poza tym w przyszłym świecie nie będzie już śmierci wiec nie będzie sie zabijać zwierząt ani one same nie będa sie wzajemnie zabijały. W ogóle takie pojęcie jak śmierć zniknie przecierz. Nawet te miesorzerne nie będą zabijać tylko jeść rośliny. Na pewno ta Świątynia to w tych czasach przed Jezusem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 cze 2013, 11:57

magda pisze:Bo ofiara Jezusa była tylko jedna, jednorazowa i na zawsze. Działa stale więc ofiary ze zwierzat już nie mają sensu bo i po co skoro Jezus nas całkiem oczyścił z grzechów i też ta ofiara dotyczy całego swiata .Każdy może skorzystać p co wiec składać w ofierze zwierzęta. Poza tym w przyszłym świecie nie będzie już śmierci wiec nie będzie sie zabijać zwierząt ani one same nie będa sie wzajemnie zabijały. W ogóle takie pojęcie jak śmierć zniknie przecierz. Nawet te miesorzerne nie będą zabijać tylko jeść rośliny. Na pewno ta Świątynia to w tych czasach przed Jezusem.
Wtedy też ofiary ze zwierząt nie odpuszczały grzechów i nie miały sensu same w sobie, samo przelewanie krwi zwierzęcia nic nie spowodowało.

List do Hebrajczyków 10:4 Jest bowiem rzeczą niemożliwą, aby krew wołów i kozłów mogła gładzić grzechy.

Składanie ofiar starotestamentowych było wskazaniem na ofiarę Pana Jezusa, przygotowaniem świata na przyjście Zbawiciela, one nie mogły zgładzić grzechów, tylko przelew krwi Sprawiedliwego ma taką moc. Ofiary przyszłe mają takie samo znaczenie - wspomnienie na ofiarę Pana Jezusa. Tak jak baranek zabity w dniu wyjścia z Egiptu miał ten sam przekaz. Niestety w milenium będzie możliwy grzech i nawet na koniec milenium zostanie wypuszczony szatan na krótki czas wywołując ostatnią rebelię przeciwko Bogu i wielu zwiedzie. Śmierć i grzech zniknie po sądzie ostatecznym, po stworzeniu nowej ziemi i nowego nieba.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 cze 2013, 17:51

Ja też myślę ze w millenium możliwy jest grzech bo Izajasz pisał o millenium

Iz 65:20 bw "Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą."


Tylko dlaczego znów mamy wracać do tych ofiar ze zwierzat zeby pamiętać o ofiarze Jezusa jeśli teraz wystarczy pamiątka spożywanie chleba i wina to mnie zastanawia bo w takim razie i teraz powinniśmy składać ofiary ze zwierząt.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 04 cze 2013, 00:14

magda pisze:Tylko dlaczego znów mamy wracać do tych ofiar ze zwierzat zeby pamiętać o ofiarze Jezusa jeśli teraz wystarczy pamiątka spożywanie chleba i wina to mnie zastanawia bo w takim razie i teraz powinniśmy składać ofiary ze zwierząt.

W Milenium będzie stała Świątynia Boża w Jerozolimie, a Pan stanie na Syjonie we własnej Osobie (Zach 14:4). Dlatego będzie funkcjonował system rytualnego oczyszczenia dla każdego uczestnika Bożego Przybytku. Oczyszczenie rytualne było potrzebne za czasów ST w świątyni, ponieważ Bóg zamieszkał w świątyni (1 Krl 6:13). Ofiary były potrzebne ze względu na cielesność człowieka – dlatego nawet „Matka Boża” musiała złożyć ofiarę za swój grzech wchodząc do świątyni po urodzeniu Jezusa. W tej chwili świątyni nie ma, Bóg nie mieszka na ziemi w taki sposób jak wtedy i nie ma potrzeby rytualnego oczyszczenia. W Milenium taka potrzeba będzie (dla osób żyjących w ciałach skażonych) ponieważ osobiście będzie w świątyni Jezus. Ponieważ On w niej będzie, nie będzie tam Arki Przymierza (Jer. 30:7).

Usprawiedliwienie zawsze było i nadal jest tylko przez wiarę. Uświęcenie jest tylko przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze. Ofiary z Tysiącletniego Królestwa nie stanowią alternatywnej drogi zbawienia. Przypominają o przebłagalnej śmierci Mesjasza, służą okazaniu szacunku dla obecności Boga, który jest święty, ukazują ludziom błogosławieństwo pojednania i życia w Bożym królestwie.

Każdy kto wierzy w zmartwychwstałego Jezusa, jest dzieckiem Abrahama. Przymierze usprawiedliwienia z wiary nigdy nie wygasło, a obietnica otrzymania ziemi obiecanej złożona Abrahamowi musi się wypełnić. Nie odziedziczył jej za życia, więc odziedziczy ją po zmartwychwstaniu – potwierdza to sam Jezus (Mat. 8:11). Ziemia, o której mowa, jest dokładnie opisana przez Ezechiela wraz z granicami konkretnych plemion Izraela. Dawid również zostanie wzbudzony jako książę Izraela (Ez. 34:24; 37:25-28).

Każdy kto uwierzy w sercu, że Bóg wskrzesił Chrystusa, Syna Bożego, i wyzna, że Jezus jest Panem, będzie zbawiony i będzie miał udział w obietnicach.

„A wszyscy ci, choć dla swej wiary zdobyli chlubne świadectwo, nie otrzymali tego, co głosiła obietnica.”

A co głosiła obietnica? Że Abraham odziedziczy ziemię, że będzie Era Mesjańska na ziemi, a my otrzymaliśmy obietnicę, że razem z Nim i świętymi ST będziemy rządzić w 1000-letnim Królestwie Chrystusa. Następnie wszyscy zamieszkamy na nowej ziemi pod nowym niebem razem z Bogiem. Dotyczyła tronu Dawidowego, zgromadzenia Izraela z rozproszenia i otrzymania ziemi obiecanej – to wszystko jest w Biblii, tylko amillenialiści odrzucają jej treść i robią z tekstem Biblii to, co chcą. Trzeba kompletnie wypaczyć tekst Pisma, żeby utrzymać ich stanowisko.

Kapłaństwo Chrystusa a proroctwa dot. Świątyni.
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#259160 .

New Evidences the Gospels were Based on Eyewitness Accounts.
https://www.youtube.com/watch?v=r5Ylt1pBMm8

Izrael, Bliski Wschód i proroctwa Biblii.
https://www.youtube.com/watch?v=ydwxy9yqhzM
https://www.youtube.com/watch?v=05wVqxAALRk
https://www.youtube.com/watch?v=9WvQIcSCgiI


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 cze 2013, 09:47

magda pisze:Ja też myślę ze w millenium możliwy jest grzech bo Izajasz pisał o millenium

Iz 65:20 bw "Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą."

Tylko dlaczego znów mamy wracać do tych ofiar ze zwierzat zeby pamiętać o ofiarze Jezusa jeśli teraz wystarczy pamiątka spożywanie chleba i wina to mnie zastanawia bo w takim razie i teraz powinniśmy składać ofiary ze zwierząt.
Nie my mamy wracać, to sprawa Izraela, my mamy coś lepszego, ale ci, którzy są pod obietnicą ziemską - Izrael według wyboru Bożego, oni dostaną od Boga wszystko według obietnicy, to zamknie się w obrębie Izraela i będzie odziaływać na narody żyjące w milenium. Kościół będzie skompletowany przed przyj ściem Pańskim i wszelkie obietnice w stosunku do Kościoła zostaną zrealizowane, ale nie są one tożsame z obietnicami dla Izraela, to dwie rózne historie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2013, 11:41

Izajasz nie mówi nic o millenium :D
Nie ma tam takiej sugestii :) ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 cze 2013, 12:01

Lash pisze:Izajasz nie mówi nic o millenium
Nie ma tam takiej sugestii


A o jakim czasie mówił że lew będzie jadł trawę itp.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2013, 12:27

magda pisze:
Lash pisze:Izajasz nie mówi nic o millenium
Nie ma tam takiej sugestii


A o jakim czasie mówił że lew będzie jadł trawę itp.

No właśnie o JAKIM.
nie ma tu słowa że to jest Millenium :)

Może to byc obraz DO WIELU RZECZY.

Millenialiści mówią
- Dosłownie CHOĆ TEKST NIE MÓWI O MILLENIUM to się to tam wciska

Tekst mówi o NOWYM JERUZALEM i nowej ziemi i nowym niebie! I TO DOSŁOWNIE
65:17


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości