Pochwycenie przed Uciskiem - polemika biblijna

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 26 maja 2013, 18:49

Mój drogi jeżeli chodziło by o królestwo Izraela nie była by mowa o stworzeniu Królestwa tylko odbudowaniu Królestwa.

Mat 21:43 - Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce.

Nie chodzi więc jak próbujesz tu wmówić o Królestwo Izraela bo i Danielowi zostało to zapowiedziane iż Pan stworzy Królestwo które nie przejdzie już na inny naród. Wynika z tego że to nie jest już królestwo Izraela wg ciała ale inne królestwo ponieważ mówienie o przejściu na inny naród nie miało by sensu skoro nigdy nie przeszło. I nie było by mowy o stworzeniu Królestwa tylko o odbudowaniu. Jest to aż tak proste.

Dlatego też Jezus mówi że jego wybrani (kościół) nie zostanie pokonany co także jest ukazane w Daniela. To natomiast zostało zapowiedziane od początku

1 Mojż 49:10 - Nie oddali się berło od Judy ani buława od nóg jego, aż przyjdzie władca jego, i jemu będą posłuszne narody.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 maja 2013, 09:35

Chcę wierzyć pisze:Mój drogi jeżeli chodziło by o królestwo Izraela nie była by mowa o stworzeniu Królestwa tylko odbudowaniu Królestwa.
Mat 21:43 - Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce.
Nie chodzi więc jak próbujesz tu wmówić o Królestwo Izraela bo i Danielowi zostało to zapowiedziane iż Pan stworzy Królestwo które nie przejdzie już na inny naród. Wynika z tego że to nie jest już królestwo Izraela wg ciała ale inne królestwo ponieważ mówienie o przejściu na inny naród nie miało by sensu skoro nigdy nie przeszło. I nie było by mowy o stworzeniu Królestwa tylko o odbudowaniu. Jest to aż tak proste.
Nie ma w tekście o innym narodzie, ale o narodzie czyli zbiorowisku konkretnych ludzi. Mowa Pana Jezusa była do Faryzeuszy i uczonych w Piśmie to im ma być zabrane Królestwo, a dane nawróconej resztce. Jeszcze raz przypominam ci, że Kościół nie ma nadziei na ziemi ale w niebie, to Izrael ma nadzieję w Królestwie na ziemi.

Dlatego też Jezus mówi że jego wybrani (kościół) nie zostanie pokonany co także jest ukazane w Daniela. To natomiast zostało zapowiedziane od początku
To inny kontekst :)

1 Mojż 49:10 - Nie oddali się berło od Judy ani buława od nóg jego, aż przyjdzie władca jego, i jemu będą posłuszne narody.
To właśnie jest królestwo ziemskie oparte o ród królewski z pokolenia Judy - Izrael.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 29 maja 2013, 13:06

To właśnie jest królestwo ziemskie oparte o ród królewski z pokolenia Judy - Izrael.


Po to właśnie masz rodowody które wykazują że Jezus był z pokolenia Judy.

Proroctwa mówiły właśnie o tym Królestwie Mesjasza które jest obecnie i które trwa aż do ponownego przyjścia Chrystusa. "I będzie jeden pasterz i jedna owczarnia"


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 maja 2013, 14:06

Chcę wierzyć pisze:
To właśnie jest królestwo ziemskie oparte o ród królewski z pokolenia Judy - Izrael.
Po to właśnie masz rodowody które wykazują że Jezus był z pokolenia Judy.

Proroctwa mówiły właśnie o tym Królestwie Mesjasza które jest obecnie i które trwa aż do ponownego przyjścia Chrystusa. "I będzie jeden pasterz i jedna owczarnia"
Nie, to nie jest właściwe wyjasnienie. Królestwo Mesjasza będzie po wielkim ucisku, po przyjściu Pana Jezusa, a nie przed. Poza tym będzie jedno stado, a nie jedna owczarnia, tam jest błąd w tłumaczeniu i na dodatek dotyczy to innych czasów, rzeczywiście okresu łaski i Kościoła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 20 cze 2013, 17:39

makabi pisze:Pytalem o to okidokiego, ale uniknal odpowiedzi. Wiem, ze ciezko porzuca sie ulubiona doktryne.

Nie pisałeś, że tak bardzo zależy ci na odpowiedzi. Normalne odczytanie wymienionych tekstów jest spójne z całością Biblii.

makabi pisze:Czas i miejsce obudzenia, zmartwychwstania meczennikow - PO WIELKIM UCISKU. Zmartwychstanie numer 2 wedlug rachuby pretrybulacjonizmu (!) Zmartwychwstanie tylko meczennikow a nie ogolu wierzacych "ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie."

Problem jest, o ile obydwa teksty interpretujemy literalnie.

Kluczem do zrozumienia tego fragmentu jest werset od którego się zaczyna:

" I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu. " (Obj 20:4)

Prawo sądzenia zostało dane apostołom i świętym Pańskim. Święci będą w przyszłości sądzić świat (1Kor 6:2) i apostołowie zasiądą na dwunastu tronach, aby sądzić dwanaście pokoleń Izraela (Mt 19:28), gdy Jezus Chrystus zasiądzie na tronie chwały by sądzić wszystkie narody (Mt 25:31). Nie występuje w Biblii nauczanie, że sąd nad narodami już się odbywa lub, że apostołowie zasiadali na tronach podczas głoszenia Ewangelii. Każdego kto tak twierdzi możesz pominąć wymownym milczeniem.

Obj 20: 4-6 nie może zaprzeczać pochwyceniu Kościoła, jeżeli zaczyna się od obrazu zmartwychwstałego Kościoła, który zaczyna sądzić świat. Dopiero w następnym wersecie piątym ożyły dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, po wielkim ucisku. Inne dusze w tym czasie nie ożyły, co jest wyjaśnieniem, że ci którzy oddali pokłon Zwierzęciu, nie będą uczestnikami pierwszego zmartwychwstania. Apokalipsa nie przeciwstawia zmartwychwstania męczenników wcześniejszemu przmienieniu Oblubienicy przybranej w czysty bisior, która towarzyszyła zejściu Chrystusa na ziemię (Obj 19:14) ale odróżnia pierwsze zmartwychwstanie wierzących przeciwstawiając je drugiemu zmartwychwstaniu wszystkich ludzi po upłynięciu 1000 lat, kiedy także niewierzący zmartwychwstaną na Sąd Ostateczny (Obj 20:13).

Liczenie zmartwychwstań na taki sposób, który proponujesz, jest pomyłką podobnie jak liczenie odmiennych trąb, bez zastanowienia się czego w zasadzie dotyczą trąby. Pierwsze zmartwychwstanie jest pierwsze dlatego, że za tysiąc lat będzie drugie. Gdyby liczyć po Twojemu to Chrystus nie mógłby zmartwychwstać, bo zmartwychwstanie Pańskie było już prawie 2 000 lat temu. Męczennicy do dzisiaj nie ożyli, więc ich zmartwychwstanie nie może być absolutnie pierwszym. Zmartwychwstanie męczenników jest, co najwyżej, ostatnim etapem pierwszego zmartwychwstania.

makabi pisze:Pawel pisze o zmartwychwstaniu wierzacych , ze zyjacy nie wyprzedza umarlych i zmartwychwstanie odbedzie sie w dniu przyjscia Pana. Jest to pierwsze zmartwychwstanie. Wedlug doktryny pretrib. dokonuje sie to przed Wielkim Uciskiem i jest wypelnieniem Jana 14 , tekstu dotyczacego przygotowania "mieszkan w domu Ojca"

To jest o Przyjściu Jezusa po Kościół, porwaniu świętych do domu Ojca, a nie zejściu Syna Człowieczego na ziemię. Apokalipsa opisuje pochwycenie Kościoła w Obj 3;10:

" Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi."

Kościół teraz jest poddawany próbie. Świat zostanie poddany próbie, gdy nadejdzie Dzień Pański, opisany w Biblii jako dzień wylania gniewu Bożego na świat. Kościół ujdzie temu wszystkiemu, co nastanie, i stanie przed Synem Człowieczym.

" aby ów dzień was nie zaskoczył (35) niby sidło; przyjdzie bowiem znienacka na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. (36) Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 23 cze 2013, 22:45

To jest o Przyjściu Jezusa po Kościół, porwaniu świętych do domu Ojca, a nie zejściu Syna Człowieczego na ziemię. Apokalipsa opisuje pochwycenie Kościoła w Obj 3;10:

" Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi."


Jak dopiszesz. :-/


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 24 cze 2013, 08:53

Pośrednio jest. Proszę wyjaśnij jakiej próbie będą poddani mieszkańcy ziemi, której to próby uniknie Kościół by stanąć przed Synem Człowieczym.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2013, 13:03
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Fyapowah » 24 cze 2013, 14:58

"Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby (peirasmoú), jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi." (Obj 3:10 BW)

"ὅτι ἐτήρησας τὸν λόγον τῆς ὑπομονῆς μου, κἀγώ σε τηρήσω ἐκ τῆς ὥρας τοῦ πειρασμοῦ (peirasmoú) τῆς μελλούσης ἔρχεσθαι ἐπὶ τῆς οἰκουμένης ὅλης πειράσαι τοὺς κατοικοῦντας ἐπὶ τῆς γῆς." (Obj 3:10 NA28)

Użyte tutaj greckie słowo peirasmos w Septuagincie jest użyte na określenie plag egipskich.

"Albo czy spróbował jakiś bóg przyjść i wziąć sobie jakiś naród spośród innego narodu przez doświadczenia (peirasmo̱), znaki i cuda oraz przez wojnę, ręką możną i wyciągniętym ramieniem, przez wielkie i straszne czyny, jak to wszystko, co Pan, wasz Bóg, na oczach twoich uczynił dla was w Egipcie?" (Pwt 4:34 BW)

"ει επειρασεν ο θεος εισελθων λαβειν εαυτω εθνος εκ μεσου εθνους εν πειρασμω (peirasmo̱) και εν σημειοις και εν τερασιν και εν πολεμω και εν χειρι κραταια και εν βραχιονι υψηλω και εν οραμασιν μεγαλοις κατα παντα οσα εποιησεν κυριος ο θεος ημων εν αιγυπτω ενωπιον σου βλεποντος" (Pwt 4:34 LXX)

Bóg po wielkim ucisku wyleje na ziemię plagi, tak jak w Egipcie.

"I widziałem inny znak na niebie, wielki i dziwny: siedmiu aniołów z siedmiu ostatnimi plagami, gdyż na nich zakończył się gniew Boży." (Obj 15:1 BW)


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 24 cze 2013, 17:02

1. Plagi apokaliptyczne rozpoczynają się już od pierwszej trąby (Obj 8:7) niemal od początku Dnia Pańskiego gniewu (Obj 6:17).

Właśnie udowodniłeś porwanie Oblubienicy na obłoki przed wielkim uciskiem, gratuluję :-)

2. Godzina próby obejmuje wszystkie doświadczenia.
W Apokalipsie greckim określeniem plag jest plēgē (Obj 15:1, 21:9) a nie peirasmoú. Kościół ujdzie " wszystkiemu co nastanie " (Łk 21:36), a nie połowie tego wszystkiego lub wszystkiemu, oprócz wielkiego ucisku. A co nastanie Pan Jezus dokładnie zapowiedział: globalne wojny, głód, trzesięnia ziemi, wielki ucisk. Temu wszystkiemu ma ujść czuwający Kościół składający się z panien dbających o lampy napełnione oliwą.

3. Przestudiuj na początek: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 740#317740


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2013, 13:03
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Fyapowah » 24 cze 2013, 17:39

Przecież wylanie gniewu Bożego nastąpi po wielkim ucisku.

"A zaraz po ucisku tych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku, gwiazdy będą spadać z nieba i moce niebieskie zostaną poruszone." (Mat. 24, 29 UBG)

"I widziałem, gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew. I gwiazdy niebieskie spadły na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie; i niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich. I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich, i mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie, i przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?" (Obj. 6, 12-17 BW)

Tak samo jest o Dniu Pańskim napisane.

"Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały." (Dz. 2, 20 BW)

okidoki pisze:Kościół ujdzie " wszystkiemu co nastanie " (Łk 21:36)
Czyli czemu? Wszystkiemu, co kiedykolwiek nastanie? Milenium? Nowej ziemi pod nowym niebem? Dzisiejszej kolacji też unikniemy? Nie wydaje mi się, trzeba to przeczytać w najbliższym kontekście. Ujdziemy przed całym wylaniem gniewu, przed wszystkimi plagami, ale nie przed uciskiem.

"Pilnujcie się, aby wasze serca nie były obciążone obżarstwem, pijaństwem i troską o to życie, aby ten dzień was nie zaskoczył. Jak sidło bowiem przyjdzie na wszystkich, którzy mieszkają na powierzchni całej ziemi. Dlatego czuwajcie, modląc się w każdym czasie, abyście byli godni uniknąć tego wszystkiego, co ma nadejść, i stanąć przed Synem Człowieczym." (Łuk. 21:34-36 BW)

Jezus powiedział, że mamy uważać, aby nas nie zaskoczył dzień, który przyjdzie na wszystkich, więc musi chodzić tu o Dzień Pański. To przed gniewem Bożym wylanym w Dniu Pańskim ujdziemy, ale Dzień Pański nadejdzie dopiero po tym, jak słońce i księżyc pociemnieją, a to stanie się po ucisku.
okidoki pisze:A co nastanie Pan Jezus dokładnie zapowiedział: globalne wojny, głód, trzesięnia ziemi, wielki ucisk. Temu wszystkiemu ma ujść czuwający Kościół składający się z panien dbających o lampy napełnione oliwą.
O tym Jezus mówił wcześniej, nie jest to najbliższym kontekstem. Za to powiedział "A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze." (Łuk. 21, 28 BW), co sugeruje, że zobaczymy te wydarzenia.

okidoki pisze:W Apokalipsie greckim określeniem plag jest plēgē (Obj 15:1, 21:9) a nie peirasmoú.
Nie twierdziłem, że jest inaczej. Po prostu według mnie tak jak w ST to słowo odnosi się do plag egipskich, tak w Obj. 3, 10 odnosi się do plag opisanych w Księdze Objawienia, a plagi nastąpią po ucisku. Czyli tą próbą, która nadejdzie na świat są plagi, nie ucisk. Podczas ucisku świat pójdzie w podziwie za bestią, to święci będą prześladowani, to próba dla świętych, nie dla świata, próba dla świata nadejdzie po ucisku.


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 24 cze 2013, 19:24

Fyapowah pisze: Przecież wylanie gniewu Bożego nastąpi po wielkim ucisku.

tak w Obj. 3, 10 odnosi się do plag opisanych w Księdze Objawienia, a plagi nastąpią po ucisku.

Przed godziną sam sobie udowodniłeś, że wyratowanie Koscioła z "obszaru zamieszkałego" musi nastapić przed pierwszą trąbą i PRZED pierwszą plagą apokaliptyczną (8:7), która jest na początku Dnia gniewu Pańskiego, na długo PRZED wielkim uciskiem narodu izraelskiego (Obj 12:1-18).

Teraz chcesz odwrócić kolejność zdarzeń. :puppyeyes:

Tak samo jest o Dniu Pańskim napisane.

:no:

Dzien Pański rozpocznie się od księżyca czerwonego jak KREW (Dz. 2:20) i zaćmionego słońca.

Słońce zaćmi się ponownie w trakcie trwania Dnia Pańskiego:
- po czwartej trąbie (Ap 8:12)
- po piątej trąbie 1/3 światła słonecznego mniej (Ap 9:2)
- po piątej czaszy nastapią w królestwie Bestii ciemności (Ap. 16:10)

Pan Jezus po wielkim ucisku zapowiada, że księżyc NIE DA SWEGO BLASKU, nie że się zaczerwieni jak krew. Na razie mieszasz jedno zdarzenie z drugim, w zależności od tego co ci przyjdzie na myśl.

Sciągnij diagramy z chronologicznie uporządkowaną sekwencją wydarzeń w Apokalipsie, plik Diagramy dot. Kościoła http://www.kuzbawieniu.pl/artykuly/rozw ... ne-wyklady

Fyapowah pisze:
Kościół ujdzie " wszystkiemu co nastanie " (Łk 21:36), a nie połowie tego wszystkiego lub wszystkiemu, oprócz wielkiego ucisku. A co nastanie Pan Jezus dokładnie zapowiedział: globalne wojny, głód, trzesięnia ziemi, wielki ucisk. Temu wszystkiemu ma ujść czuwający Kościół składający się z panien dbających o lampy napełnione oliwą.

Ujdziemy przed całym wylaniem gniewu, przed wszystkimi plagami, ale nie przed uciskiem.

Jezus powiedział, że mamy uważać, aby nas nie zaskoczył dzień, który przyjdzie na wszystkich, więc musi chodzić tu o Dzień Pański. To przed gniewem Bożym wylanym w Dniu Pańskim ujdziemy

Nie sądzę, aby Pan Jezus zrobił wyjątek dla wielkiego ucisku, który zgodnie z biblijnymi proroctwami ma dotyczyć czasów nawracającego się narodu żydowskiego (Zach 12:8-9; Sof. 1:1-17; Jer. 30:1-9; Mich. 4:6-7).

Czas kiedy Oblubienica ujdzie przed dniem gniewu najlepiej zrozumiesz, gdy porównasz Ewangelię Łukasza z Ewangelią spisaną przez Mateusza.

" Podobnie też było za dni Lota: Jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali;
Powiadam wam: Tej nocy dwaj będą na jednym łożu, jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. (35) Dwie mleć będą na jednym miejscu, jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona. "
" jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego. Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie."
" Baczcie na siebie, aby serca wasze nie były ociężałe wskutek obżarstwa i opilstwa oraz troski o byt i aby ów dzień was nie zaskoczył (35) niby potrzask; przyjdzie bowiem znienacka na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. (36) Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym."

KIEDY LUDZIE ŻYJĄ BEZTROSKO, BUDUJĄ, JEDZĄ, PIJĄ, ŻENIĄ SIĘ I ZA MĄŻ WYCHODZĄ, CZY NIE WTEDY KIEDY JESZCZE NIC SIĘ NIE DZIEJE?

CZY SYN CZŁOWIECZY PRZYJDZIE PO OBLUBIENICĘ NIESPODZIEWANIE?

CZY W CZASACH GLOBALNYCH KATASTROF I WIELKIEGO UCISKU KTOKOLWIEK MÓGŁBY ZASNĄĆ Z POWODU OBŻARSTWA, OPILSTWA, NOWYCH PLANÓW ŻYCIOWYCH? :roll:

JEŚLI POTRZASK SPADNIE ZNIENACKA NA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ZIEMI TO CZY OBLUBIENICA NIE POWINNA BYĆ JUŻ WTEDY W DOMU OJCA?

Fyapowah pisze:O tym Jezus mówił wcześniej, nie jest to najbliższym kontekstem. Za to powiedział "A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze." (Łuk. 21, 28 BW), co sugeruje, że zobaczymy te wydarzenia.

Kontekst powiadasz. Kontekst w Mt 24:15-36 jest żydowski. W Łk 21:28 Pan Jezus przemawia do Żydów. Mesjasz został posłany najpierw do domu Izraela.

W Mt 24:36 masz greckie "peri de" i od tego miejsca rozpoczyna się nowy aspekt przyjścia Syna Człowieczego dotyczący pochwycenia Kościoła.

Milenium?

Jeżeli wierzysz w Milenium to musisz uwierzyć w Pochwycenie Oblubienicy przed wielkim uciskiem, ponieważ inaczej nie byłoby komu zamieszkiwać w 1000 letnim królestwie.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 cze 2013, 19:38

okidoki pisze:Pośrednio jest. Proszę wyjaśnij jakiej próbie będą poddani mieszkańcy ziemi, której to próby uniknie Kościół by stanąć przed Synem Człowieczym.


Nie wiem ale po liście do kościoła w Filadelfii jest list do kościoła w Laodycei więc jeżeli widzisz w słowach "zachowam Cię" zabranie kościoła albo odejście Ducha Świętego to chyba tak nie może być. Kto nie ma Ducha Chrystusowego ten nie jest jego więc nie możliwe jest istnienie kościoła bez Ducha.

Obj 3:20 - Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 24 cze 2013, 19:47

Objawienie Jana zaczyna sie słowami:

" Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem"

Listy były pisane do historycznych gmin chrześcijańskich w I wieku i są powszechne jak wszystkie pozostałe listy pasterskie w Nowym Testamencie. Łącznie z obietnicą zachowania od próby, której zostaną poddani wszyscy mieszkańcy ziemi.

Rozdział 4 rozpoczyna się od słów:

" Potem ujrzałem: Oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać. "


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 cze 2013, 21:12

okidoki pisze:Objawienie Jana zaczyna sie słowami:

" Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem"

Listy były pisane do historycznych gmin chrześcijańskich w I wieku i są powszechne jak wszystkie pozostałe listy pasterskie w Nowym Testamencie. Łącznie z obietnicą zachowania od próby, której zostaną poddani wszyscy mieszkańcy ziemi.

Rozdział 4 rozpoczyna się od słów:

" Potem ujrzałem: Oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać. "


No i ?
To dalej nie upoważnia się do odczytywania ze słów znaczeń których tam nie ma. Nie masz nic przeciwko alegoryzowaniu Słowa? No i kto używa do Słowa takich przenośni, których inni nawet nie używają.

Gdybyś odczytywał to bez takiej przenośni właśnie odczytał byś prawidłowo. Bo słowa te były właśnie o ty ma co ma się wydarzyć wkrótce (po odejściu apostołów).


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 24 cze 2013, 22:45

Nie rozumiemy się. W Obj 3:10 nie występuje przenośnia. Wszędzie doszukujesz się przenośni, bo czujesz się niezręcznie po wykazaniu, że zmyślasz znaczenie tekstów biblijnych, z czym nie możesz się w sumieniu pogodzić. Próbujesz coś ugrać, zamiast zrozumieć jakie jest moje zdanie.

Obj 3:10 jest tekstem dosłownym. Jest obietnicą zachowania od próby, która dotknie wszystkich mieszkańców ziemi. "Cały obszar zamieszkały" sugeruje, że Kościół nie będzie już mieszkał na ziemi. Wiemy z innych fragmentów Biblii, że Kościół zostanie wzięty do domu Ojca (J 14:2-4; Obj 19:8), Obj 3:10 idealnie zgrywa się z tymi ustępami Pisma. Obj 3:10 nie naucza o pochwyceniu bezpośrednio i to jest prawda, ale mamy poważne argumenty, że sposobem zachowania Kościoła od próby będzie wzięcie Oblubienicy do nieba.

Obietnica zachowania od próby jest zawsze aktualna, jak i obietnica porwania na obłoki. Obietnice były skierowane do pierwszego pokolenia odbiorców, ponieważ nikt nie wie kiedy Pan przyjdzie, tylko Ojciec. Przyjście Syna Czowieczego może nastąpić w dowolnej chwili, dlatego mamy czuwać. Nie mamy spokojnie szykować się do wielkiego ucisku, lecz oczekiwać na niespodziewany powrót Oblubieńca. Wypatrywać Jezusa z niebios, który "wyciągnie nas z gniewu przychodzącego".

" Uważajcie! Czuwajcie! Nie wiecie bowiem, kiedy nastanie ten czas. Jak człowiek podróżujący zostawił swój dom, dał władzę swoim sługom, każdemu jego zadanie, odźwiernemu zaś nakazał, aby czuwał, tak wy czuwajcie, gdyż nie wiecie, kiedy przyjdzie pan domu: czy wieczorem, czy o północy, czy gdy zapieje kogut, czy o poranku, aby gdy nagle przyjdzie, nie zastał was śpiącymi. To, co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!"


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości