Światynia opisana w księdze Ezahiela

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 cze 2013, 13:11

Czy tekst Ezechiela mówi o prawdziwych drzewach? To znaczy ci którzy dosłownie odczytują ten tekst będą oczekiwali że takie drzewa których liście służą do leczenia narodów będą rosły. Jeżeli tak to oczywiście musiała by powstać i świątynia. Możne jednak inaczej odczytać to proroctwo które mówi o czasie pokoju w erze Mesjańskiej. :D

Jer 17:7 - Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan!
17:8 - Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje i nie przestaje wydawać owocu.


Ezech 47:5 - A gdy znowu odmierzył tysiąc łokci, był to już potok, którego nie mogłem przejść, gdyż wody wezbrały, a były tak głębokie, że trzeba by było w nich pływać, potok, którego nie można było przejść.
47:6 - Wtedy rzekł do mnie: Czy widziałeś to, synu człowieczy? Potem kazał mi iść z powrotem brzegiem potoku.
47:7 - A gdy wracałem, widziałem na brzegu potoku bardzo dużo drzew, z jednej i drugiej strony.
47:8 - I rzekł do mnie: Te wody płyną w kierunku okręgu wschodniego i spływają w dół na step i wpadają do Morza, do wody zgniłej, która wtedy staje się zdrowa.
47:9 - I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok.
47:10 - Rybacy będą stać nad nim, od Engedi aż do En-Eglaim, tam będzie suszarnia sieci; jego ryby będą tego samego gatunku, co ryby Morza Wielkiego i bardzo liczne.
47:11 - Lecz jego bagna i bajora nie będą zdrowe, będą przeznaczone do zdobywania soli.
47:12 - Na obu brzegach potoku będą rosły różne drzewa owocowe; liść ich nie więdnie i owoc się nie wyczerpie; co miesiąc będą rodzić świeże owoce, gdyż woda dla nich płynie ze świątyni. Owoc ich jest na pokarm, a liście ich na lekarstwo.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 22 cze 2013, 16:22

Chcę wierzyć pisze:Czy tekst Ezechiela mówi o prawdziwych drzewach?


O drzewach owocowych.

47:9 - I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok.
47:10 - Rybacy będą stać nad nim, od Engedi aż do En-Eglaim, tam będzie suszarnia sieci; jego ryby będą tego samego gatunku, co ryby Morza Wielkiego i bardzo liczne.
47:11 - Lecz jego bagna i bajora nie będą zdrowe, będą przeznaczone do zdobywania soli.
47:12 - Na obu brzegach potoku będą rosły różne drzewa owocowe; liść ich nie więdnie i owoc się nie wyczerpie; co miesiąc będą rodzić świeże owoce, gdyż woda dla nich płynie ze świątyni.

Jest głęboki potok, są rybacy łowiący ryby od miejscowości Engedi aż do En-Eglaim, w wodzie pływają ryby tego samego gatunku jak ryby żyjące w Morzu Śródziemnym. Na brzegach rzeki rosną drzewa owocowe. W miejscu, gdzie leżało EnGedi, znajduje się obecnie kibuc Ein Gedi . Położenie miejscowości En-Eglaim jest zaznaczone na mapie.

Rzeczywiste dane geograficzne dowiodły, że tekst należy rozumieć dosłownie. Plan architektoniczny świątyni jest dosłowny i nie można go ubrać w symbolikę.

Obrazek

Chcę wierzyć pisze:Możne jednak inaczej odczytać to proroctwo

Każde inne odczytanie proroctwa niż dosłowne prowadzi do śmieszności. Proroctwa nie służą do zabawy w Nostradamusa. Nie chcesz postępować w myśl zasady, że każdy tekst, który nie pasuje do poglądów "Chcę wierzyć", jest symboliczny?


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 cze 2013, 17:58

okidoki pisze:
Chcę wierzyć napisał/a:
Możne jednak inaczej odczytać to proroctwo


Każde inne odczytanie proroctwa niż dosłowne prowadzi do śmieszności. Proroctwa nie służą do zabawy w Nostradamusa. Nie chcesz postępować w myśl zasady, że każdy tekst, który nie pasuje do poglądów "Chcę wierzyć", jest symboliczny?


Prawie nad każdą rzeką rybacy łowią ryby :mrgreen: tak więc powyższy argument mnie nie przekuje w przeciwieństwie do Słowa Bożego, które podałem powyżej. Ale wy lubicie alegoryzować Słowo. :-|


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 22 cze 2013, 19:50

Nad rzeką stoją ludzie, rybacy, więc nie ma potrzeby doszukiwać się ludzi w owocowych drzewach. Rzeka rozciąga się od Engedi aż do En-Eglaim. Gdyby rzeka była symboliczna to łowisko nie miałoby dokładnego geograficznego położenia w ziemi izraelskiej. Jeden fragment Jer 17,7 w którym ludzie zostali zaledwie porównani z drzewami nie znaczy, że wszystkie drzewa w księgach prorockich są ludźmi :roll: Jeśli drzewa owocowe są ludźmi to kim są rybacy i ryby?

Obrażasz się na to co mówi Słowo Boże i chcesz je alegoryzować na zasadzie przypadkowych podobieństw i bez zapoznania się z kontekstem. Zamieniasz drzewa w ludzi, plan wymiarów świątyni w metaforę Kościoła, a z rybakami, rybami, miastami w Izraelu, nie wiesz co zrobić, więc unikasz tekstu i nie jesteś w stanie wyjaśnić nic.

Nikt Cię nie musi przekonywać, już jesteś dobrze przekonany bracie. Zdajesz sobie sprawę co czytasz, tylko nie umiesz się z tym pogodzić i zaczynasz kombinować co by tu zrobić by dopasować Biblię do odgórnie przyjętych założeń. Nie jest tak?


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 22 cze 2013, 22:59

Chcę wierzyć pisze:Czy tekst Ezechiela mówi o prawdziwych drzewach? To znaczy ci którzy dosłownie odczytują ten tekst będą oczekiwali że takie drzewa których liście służą do leczenia narodów będą rosły. Jeżeli tak to oczywiście musiała by powstać i świątynia. Możne jednak inaczej odczytać to proroctwo które mówi o czasie pokoju w erze Mesjańskiej. :D

Jer 17:7 - Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan!
17:8 - Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje i nie przestaje wydawać owocu.

Aby tekst interpretować, trzeba go najpierw PRZECZYTAĆ. W tym tekście jest wyraźnie napisane, że ten mąż jest JAK DRZEWO, a nie że JEST DRZEWEM. Tutaj jest po prostu zastosowane porównanie i sam tekst o tym mówi.

W Ezechielu NIE czytamy o ludziach JAK DRZEWACH, tylko czytamy O DRZEWACH.

Takie "zabawy w skojarzenia" mogą prowadzić do dowolnych skojarzeń i dowolnych interpretacji. Ani okidoki ani ja nie alegoryzujemy tekstów, które są zrozumiałe literalnie, a tekst Ezechiela jest zrozumiały literalnie. Wystarczy go po prostu przeczytać.

Chcę wierzyć pisze:Prawie nad każdą rzeką rybacy łowią ryby tak więc powyższy argument mnie nie przekuje w przeciwieństwie do Słowa Bożego, które podałem powyżej. Ale wy lubicie alegoryzować Słowo.

Ezechiel pisze o potoku w konkretnym miejscu i mówi, skąd wypływa woda tego potoku. To jest naprawdę prosty tekst. Trzeba tylko uwierzyć w to, że Słowo Boże mówi to, co mówi. A Ty "chcesz wierzyć" Słowu, czy nie chcesz wierzyć Słowu? Bo nie wygląda na to, żebyś chciał. Najwyraźniej uwierzyłeś komuś lub czemuś, co jest na tyle dla Ciebie ważne, że święte Słowo Boże traktujesz jak zabawkę, zamiast przed nim drżeć.

"Lecz Ja patrzę na tego, który jest pokorny i (...) który z drżeniem odnosi się do mojego słowa" [Iz. 66:2]

Dobrze Ci radzę, przestań się Słowem bawić jak Lash, bo to niebezpieczne i znamionuje brak bojaźni Bożej.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 cze 2013, 12:17

okidoki pisze:
Lash pisze:
Nowe Jeruzalem natomiast jest miastem, które widział Jan. Jest obiektem z widzenia. Tak jak Zwierzę z widzenia Daniela, które akurat jest symbolem Cesarstwa Rzymskiego. Symbol nie jest tożsamy z rzeczą, którą symbolizuje. Na tym polega używanie symboli. Zwierzę nie może być symbolem Cesarstwa i jednocześnie samym cesarstwem, bo to jest nielogiczny absurd.

A i podaj mi gdzie apostołowie albo te teksty ( z wikipedii ) mówią żę istnieje twoje ograniczenie. Stosujesz typowy anachronizm - WCZYTUJESZ 21 wieczne DEFINICJE w 1 wiek

Zasady poprawnego myślenia są uniwersalne,


ale Zasady Stosowania metafor i symboliki to nie ZASADY POPRAWNEGO MYSLENIA. Po drugie nie jest tak że kazda kultura mysli identycznie :roll: więc podajesz falszywą zasade nie na temat aby zakamuflować nieprawdziwą tezę że: wczytywanie 21 wiecznych zasad w 1 wiek jest poprawne :/


okidoki pisze: dlatego zwierzę nigdy nie będzie imperium, a święte miasto nigdy nie będzie Kościołem.


Święte miasto JEST kosicołem - oblubienicą Chrystusa i lepiej sie z tym pogódź bowiem lepiej przyjąc prawdę niż ją odrzucać.
Już ci mówiłem że:
- Nowe Jeruzalem ZSTEPUJE
- zwycięzca bedzie filarem w świątyni Boga
- Świątynia TO także obraz kościoła :)


okidoki pisze: To nie jest tak, że twoje twierdzenie są niemądre tylko w XXI wieku, one byłyby równie niemądre dla żyjącego w I wieku Apostoła Pawła.

Gdyby byly niemądre. :)
Twoje są FAŁSZYWE ...i tyle :)

Apostołowie maluja jednoznaczny obraz - Piotr widzi świtynię zbudowaną z kamieni żywych które jednoczesnie sa kapłanami ....
Paweł widzi dom bozy który sam się buduje i skałda się z domowników

Okidoki twierdzi że oni błądzą bowiem jego 21 wieczne zasady które są wytworem ostatnich kilkudziesięcioleci .. maja wartość w 1 wieku ... nawt za cene tego co mówią spostołowie :roll:

okidoki pisze:
Lash pisze:
okidoki pisze: Nowe Jeruzalem jest prawdziwym miastem do którego wchodzą przez bramy zbawieni ludzie i chodzą po miejskich ulicach, a więc nie może być symbolem zgromadzenia zbawionych ludzi, jeżeli zgromadzenie mieszka w tym mieście. Nie można mieszkać we własnym symbolu. To nonsens.

duyskuowaliśmy nie o tym czy to metafora czy symbol ale o tym czy Mozna uzywac obrazu budowli i mieszknaców tej budowli w jednym obrazie i nie ma w tym sprzeczności
Podejdź więc uczciwie do tematu i nie przypisuj innym nie ich twierdzeń :)

Uczciwie podchodzę do tematu,


... nie żartuj :D

okidoki pisze: dlatego cierpliwie jak dziecku wyjaśniam na czym polega różnica między metaforą a symbolem.


I co z tego :)
Nie zmienia to FAKTU że potr i Jan i Paweł mieli twoje wyjasnienie za nieistniejące w ich czasam i nie stosowali sie do twoich sztucznych zasad.
:)

okidoki pisze:Zakładasz, że chodzi o obraz, ale Miasto Świete nie jest żadnym obrazem, tylko prawdziwym miastem w którym żyją ludzie i które widział Jan i po którym rozglądał się szukając świątyni, ale jej nie znalazł, bo jej w mieście nie ma.


Zakładasz że chodzi o PRAWDZIWE miasto - z super oświetleniem ;) i że ono juz w czasach Jana ZTEPOWAŁO na ziemie a zwyciężca stanie sie FILAREM w Świątyni :roll:

(12) Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię. (13) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.

Wyobraź sobie ze jesteś firalem i masz wyrte imię na czole :roll: - tyle wasza dosłowność i symbolika :)

Paweł nie tylko używa takich obrazów.
porównaj obrazy - ciała i członków czyli kościoła który sam siebie buduje ( członki nie budują ciała )
(16) z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości. Ef 4:

Masz więc cztery obrazy przeciwko twojej teorii :)

Ty twierdzisz że ciało nie może siebie samo budować bowiem to wbrew obrazowi który sobie ustalasz
Paweł widzi inaczej

Dla Pawła nie ma problemu aby dom siebie sam budował i domownicy byli domem
Ty widzisz to inaczej ...

Twój problem

Czekam na przykład domu który sam sie buduje .... :roll:
nie podasz go bowiem nie możesz unzac nauki apostoła :/

okidoki pisze: Korzystając z twojej interpretacji Ef 2, nie mieszkamy w domu Bożym dosłownie, ale metaforycznie.


Mieszkamy na tej Samej Zasadzie jak tu:
(16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. (17) Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan,I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was (18) I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący;
(2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Warszawska)

Nie musze togo okreslać
- metafotrycznie
- symbolicznie
- alegorycznie
- przenośnie

Wiem co Paweł chce powiedzieć a sztuczne podziały z 21 wieku zostawiam sztucznie wierzącym :/

okidoki pisze: No i odwrotnie, w mieście świętym ludzie mieszkają dosłownie, a nie metaforycznie. Czy teraz różnica jest dla Ciebie nareszcie zrozumiała?


Co z tego skoro jest ona nieprawdziwa :O
Nie mam problemu ze zrozumieniem Katolickiej Ex Kathedra ...i co z tego :roll:

okidoki pisze: Zbawieni ludzie w mieście o nazwie Nowa Jerozolima naprawdę w nim mieszkają, a przez jego bramy wjeżdzają królowie ze swymi bogactwami. Nie można dosłownie mieszkać we własnym symbolu - to jest po prostu zwykły nonsens :)


Dlatego apostołowie mówią - NONSENSY WG TWOJEJ TEORII.
Bowiem - domu siebie same nie budują

19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, (21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, (22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu.
(List do Efezjan 2:1-22, Biblia Warszawska)

Naprawdę musisz uhcylać słowo Boga dla własnych SZTUCZNYCH ZASAD.

Jak widać malujesz fłaszywy obraz na bazie swoich założeń.
oto malujesz błędny obraz DOSŁOWNEGO miasta.

Jan maluje inny obraz
Maluje obraz Nowego Jeruzalem czyli oblubienicy Panskiej - to jest Boże miasto / Jego budowala miejsca mieszkania Boga i ludzi razem - ostateczne miesjce gdzie mamy stałą "unię" człowiek Bóg.
to Nowe Jezualem jest odziane jak oblubinica bowiem nią jest. W Niej sa NARODY i Królowie Nie aby tam mieszkać ( w jakiejś megbudowli ) ale oni wchodzą DO MIASTA ( tak jak wierzący wchodzi do Światyni stając się Świątynią i wchodzi do ciała STAJAC się ciałem, kapłan wchodzi do swiatyni stając sie światynią ) i tam żyją z Bogiem.

To właśnie piękny obraz miłosci w Kościele :)


okidoki pisze: Nie masz wyjścia Lashu, musisz się dalej upierać przy tym absurdzie, a to mówi wszystko o twojej amatorskiej teologii pisanej na kolanie.


A tam - jedyne co ci zostaje to złosliwosć Serca :/
Wole zostać przy apostolskich "absurdach" niz przy twojej fałszywej wykładni.

Twoja złośliwośc wiel mówi o pochodzeniu twojej nauki :)

okidoki pisze:
Lash pisze:Itd itp - nie wiem czy mauszę całość Tekstu podac :)


Czy zatrzymałeś się , bo uświadomiłeś sobie, że musisz wymyślać znaczenie dosłownych tekstów, byle nie przeczytać tego co jest napisane w Biblii?


Zatrzymałem sie i podałem przyczyne - umiesz czytać? Czy tylko WCZYTYWAĆ to co nie napisano :)

okidoki pisze: Z tej samej przyczyny nie odpowiadasz na moje proste pytania?


Na które?
To ty nie odpowiedziałes na to ile budowli samych sie buduje .... :roll:

okidoki pisze: Wymyślanie znaczeń jednak ci nie idzie Lash i zapomniałeś o dokładności :


Bowiem nie wymyślam :) to twoja domena - zmyślanie :)

okidoki pisze:
Lash pisze:(1) Potem zaprowadził mnie do zewnętrznej bramy przybytku, która skierowana jest na wschód; była jednakże zamknięta. (2) I rzekł do mnie Pan: Ta brama ma być zamknięta. Nie powinno się jej otwierać i nikt nie powinien przez nią wchodzić, albowiem Pan, Bóg Izraela, wszedł przez nią. Dlatego winna ona być zamknięta. Jedynie władca może w niej zasiadać do uczty przed obliczem Pana. Wchodzić jednak winien przez przedsionek przy bramie i tą samą drogą znowu wychodzić.

Chrystus Wszedł do Swojej światyni KOSCIOŁA i nie moze nikt inny być JEGO WŁADCĄ - dlatego drzwi musza być ZAMNKIETE

Czy Chrystus może wchodzić do Kościoła jedynie przez przedsionek przy bramie? :puppyeyes:


A co to ma do rzeczy :)
A tu nie może wejśc do swojego kościoła OKNEM :)

(20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną. Ap 3,20

To że ignorujesz OBRAZ ale próbujesz wczytac cos co nie ma to jakiś twój sport :) ?

okidoki pisze: I co to znaczy, że Chrystus powinien tą samą drogą z Kościoła wychodzić? :O
(20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.

czy Jezus nie może wejśc oknem :roll:

Okidoki - towrzysz obsurdalny świat -wg okidokiego :)

okidoki pisze: Co symbolizuje zamykanie bramy na dni 6 i otwieranie bramy w szabat i podczas nowiu Księżyca, wiesz?


Nie muszę :)
Tak jak w NT nie każdy element oznacza WSZYSTKO :)

okidoki pisze:Czy potrafisz zmyślić znaczenie?


Nie
bowiem nie zmyslam :)
To twoja domena :)

okidoki pisze:Amilenializm jest skazany na bawienie się w Ellen White, sam dla siebie jest źródłem objawienia.


E tam - to właśnie Dyspensacjonalizm bawi sie w błocie własnych domysłów :/

okidoki pisze: Tak poza tym Chrystus jest Panem, a nie izraelskim władcą.


Wiem dla ciebie Pan nie jest władcą :/
Kolejne absurdy twoje :)

Oczywiście nie był Izraeleitą ani władcą :lol-above: :kiss:
Daruj sobie :)


okidoki pisze: Teksty mówią same za siebie.

Dokładnie
uakzują że wierzysz w Pana ale nie władcę :roll:


okidoki pisze:To jest plan świątyni i przepisy w niej obowiazujące, w czasach odrodzonego królestwa Izraela.


Czyli obecnie Jest odrodzony izarel :)
nie ma nic o 1000 Latach :)


okidoki pisze:Amilenializm prawosławny nie jest lepszy i twierdzi, że prorockie opisy są opisem przyszłego świata, tak jak go sobie wyobrażano kilka wieków przed naszą erą, dlatego jest tam grzech, dlatego kapłani się żenią. Niezbyt poważne stawianie siebie ponad objawieniem Proroków.


Nie jestem prawosłany
Ale jestm poważny i nie widze Jezusa pana ale nie Izraelskiego władcę :)
Przeczytaj

. (34) Albowiem nie Dawid wstąpił do nieba, powiada bowiem sam: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, (35) aż położę nieprzyjaciół twych podnóżkiem stóp twoich. (36) Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście. Dzieje 2

(18) Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)


serio Okidoki nawróć sie Do Jezusa WŁADCY i PANA :)

okidoki pisze:
Lash pisze:
Tekst jest zrozumiały dosłownie i nic w nim nie wskazuje na metaforę, poza teologiczną potrzebą Lasha. I tu dochodzimy do prawdziwej przyczyny problemów:

Pierwsza zasada rozumienia Biblii według Lasha. Każdy fragment, który nie pasuje do poglądów Lasha, jest symboliczny.

Ależ to prosta zasada! :) Niestety bezwartościowa.

Kończysz jak zwykle - niemerytorycznie :/

Nie merytorycznie? Bardzo merytoryczne podsumowanie.


Jak wykle ad personam i wymyslone rzeczy :)
okidoki pisze:
W tekście nie ma nic co prowadzi do przekonania, że jest to metafora Kościoła. Całkiem nic. Czy potrafisz znaleźć uzasadnienie alegorycznej interpretacji w samym tekście?


Tylko osoba która nie ma duchowych oczu nie widzi tych rzeczy

(2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.


Kto jest obubienica ustorona na ślub - miasto :roll:
(7) Weselmy się i radujmy, i dajmy Mu chwałę, bo nadeszły Gody Baranka, a Jego Małżonka się przystroiła, (8) i dano jej oblec bisior lśniący i czysty - bisior bowiem oznacza czyny sprawiedliwe świętych. Rev 19


(3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

(16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (17) Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący.
(2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Tysiąclecia)


(4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe. (6) I rzekł mi: Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia. (7) Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem. (8) A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga. (9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz pełnych siedmiu plag ostatecznych, i tak się do mnie odezwał: Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka. (10) I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, (11) mające chwałę Boga.


jak widać nie czytasz APOSTOŁA Jana
Jednozancznie jest podane co mu ukazał Anioł - i kto jest oblubienicą :)

Ale skoro nie porafisz czytać ze zrozumienim to po co ja do ciebie mówię?

okidoki pisze: Projekt świątyni w Księdze Ezechiela nie pasuje do Twoich poglądów, więc "szast prast" i osiem rozdziałów zamieniamy na metaforyczną baśń.


A gdzie napisałem ze TO METAFORYCZNA BAŚŃ
Mi przypisujesz swoje fantazje i Bogu też :/

okidoki pisze: Uprawiasz interpretacyjny anarchizm, Lash. Zrobisz wszystko w celu pozostania przy niebiblijnej eschatologii i soteriologii Augustyna.


He he - co wy z ta tradycją to wasz jedyny Argument :)
zresztą Błędny ... bowiem nie znam nauki Augustyna ;)
Wiem zaś co mówi Pismo :)
A ono jednoznacznie ukazuje Że Chrstyus Jest Panem i Władcą Obecnie i My jesteśmy PRAWDZIWYM Izraelem - bowiem jesteśmy wczespieni do niego :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 cze 2013, 13:04

Lelek pisze:
Lash pisze:Ściera :D
(25) Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich

nieprzyjaciół pod stopy swoje. 1 kor 15

(18) A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. (19)

Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20)

ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do

skończenia świata.
(Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Warszawska)

Odpowiedziałeś sam sobie: Pan Jezus nie starł jeszcze wrogów. To się stanie w przyszłości.


Bowiem teraz jest CZAS cierania ich a nie w jakiejś przyszłosci :) uprawianie mordów ....

Lelek pisze:
Lash pisze:Powtórzę Pytania na które nie udzieliłeś odpowidzi

czy Jezus jest Panem
czy Jezys JEST mesjaszem
Czy Jezus ma wszelaką władze ( ἐξουσία ) na niebnie i ziemi
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 1849&t=KJV

Są to wazne pytania :)

Jest Panem, jest Mesjaszem i ma wszelką władzę. Ale na razie przebywa w niebie,


i co jest NA WAKACJACH? i nie panuje i nie korzysta władzy ale mówi idzcie i czyncie uczniami a ja sobie siedze na wakacjach ;)

Wybacz ale na to wychodzi :)

Pan Jezus mA władze i JEST TU Z NAMI
nie wiesz :)

(18) Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

(Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)




Lelek pisze:
a wszystkie narody nie są Mu poddane i nie ma powszechnego pokoju na świecie, który jest zapowiedziany dopiero w Erze Mesjańskiej. Mylisz dwie rzeczy - panowanie Mesjasza w Jego Królestwie teraz - a to Królestwo nie jest jeszcze fizyczne, i Jego panowanie w przyszłości w fizycznym królestwie Izraela, w fizycznej świątyni, na fizycznym tronie Dawida przez 1000 lat. Niestety, znam Cię i widzę, że celowo mieszasz różne kwestie tak, żeby Ci pasowały do teologii.



Nie prawda :)
Pokój jest w Jego Królestwie :)

(13) Ale teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa. (14) On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części [ludzkości] uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur - wrogość. W swym ciele (15) pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka, wprowadzając pokój, (16) i [w ten sposób] jednych, jak i drugich znów pojednać z Bogiem w jednym Ciele przez krzyż, w sobie zadawszy śmierć wrogości. Ef 2

Nadal nie rozumiesz :)

porównaj Rzyn 10 / Kol 3:11-12
itd
Paweł stale maluje obraz w Chrystusie nie ma wojny między narodami! Nie ma IZRAELITY ANI GREKA
ty wprowadzasz taki podział wg ciała :/

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Nie. Zrobi to podczas wylania gniewu Boga i Baranka [Obj. 6:17 i dalej]


On to ROBI.
Obecnie podbija narody :)

Nie, Lash. I dobrze o tym wiesz. W psalmie jest napisane o podbijaniu w ramach walki i wylania gniewu, a nie o "podbijaniu" w ramach ewangelizacji. Niestety, znowu mieszasz. Ale to jest normalne. Tylko szkoda mi ludzi, którym mieszasz w głowach.


Serio :)
Wybacz ale Bóg nie jest krwawym despotą - on nie rządzi w ciele.
Wierzysz, że Bóg chce mordowac ludzi i TAK RZADZIĆ ?

czym to się rózni od faszyzmu? który bazował na cielesnym strachu?

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Czy Jezus sądził już narody? Nie. Zrobi to po swym Powtórnym Przyjściu

[Mat. 25:31-46]


I robi i zrobi :) To jest rzeczywistość dzisiejsza :)
Czy Jezus Jest Kapłanem na wzór melchisedeka :) czy się stanie?
Czy siedzi po prawicy Ojca?
Czy poddaje ludzi pod swoje panowanie Królujac?

Znowu kręcisz, jak zwykle. Jezus jeszcze nie sądzi narodów. Na razie zbawia. Sądzić będzie wtedy, kiedy powróci w ciele. Jest kapłanem na wzór Melchizedeka, ale na razie siedzi po prawicy Ojca. Będzie sądził, kiedy przyjdzie na ziemię i zasiądzie na tronie swojej chwały - wtedy staną przed nim narody po lewicy i prawicy [Mat. 25:31-46].


Lelku Pismo obala twoje twierdzenia
Czy w kościele są narody?

(32) Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem. (1 list do Koryntian 11:32, Biblia Tysiąclecia)

(17) Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego. Jeżeli zaś najpierw od nas, to jaki będzie koniec tych, którzy nie są posłuszni Ewangelii Bożej? (1 List Piotra 4:17, Biblia Tysiąclecia)

Nadal nie rozumiesz na czym polega sąd

(18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. (19) A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.

Lelek pisze:
Robisz wszystko, żeby uciec od tekstu. W ten sposób możesz zrobić dowolny przekręt w związku z dowolnym tekstem. Dlatego właśnie dyskusja z Tobą nie ma sensu,


Tanie zarzuty :/
Tekst z Psalmu 2

Przeczytaj jeszcze Raz psalm 2 i powiedz nam wszystkim jaki jest twój BÓG
(1) Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły? (2) Królowie ziemi powstają i władcy spiskują wraz z nimi przeciw Panu i przeciw Jego Pamazańcowi: (3) Stargajmy Ich więzy i odrzućmy od siebie Ich pęta! (4) Śmieje się Ten, który mieszka w niebie, Pan się z nich naigrawa, (5) a wtedy mówi do nich w swoim gniewie i w swej zapalczywości ich trwoży: (6) Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej. (7) Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem. (8) Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi. (9) Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić i jak naczynie garncarza ich pokruszysz. (10) A teraz, królowie, zrozumcie, nauczcie się, sędziowie ziemi! (11) Służcie Panu z bojaźnią (12) i Jego nogi ze drżeniem całujcie, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha. Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki. (Ks. Psalmów 2:1-12, Biblia Tysiąclecia)

Czy to Pomazaniec który Jest ? Czy takiego Pmazańca znasz? Czy Jezus Dziś zrodzony i Król na Syjonie to jakiś morderca który Rozwala głowy ludziom albo rozbija ich niczym naczynia??


Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: "Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze

mojej. Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem. Proś mnie, a

dam ci narody w dziedzictwo I krańce świata w posiadanie. Rozgromisz je berłem żelaznym, Roztłuczesz

jak naczynie gliniane" [Ps. 2:6-9]


Czy Jezus Jest Sym aZrodzonym :) ?
ZACYTOWAC?
Czy narody są dziecdzictwem Chrystsua?
To się dzieje obecnie - jesteśmy narodami - dziedzictwem i współdziedzicami Jezusa :)

Czy Jezus rządzi na Syjonie?


Tak
(6) To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. (7) Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła - (8) i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni. (9) Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, (10) wy, którzyście byli nie - ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali. (1 List Piotra 2:6, Biblia Tysiąclecia)

Jezus jest UPADKIEM i ZGORSZENIEM dla tych którzy nie wierzą :) a dla wirzacych jest przyczną do ogłaszania Jego POTEGI i KRÓLESTWA :)

Lelek pisze: Czy rozgromił narody berłem żelaznym? Roztłukł je jak naczynie gliniane?


ROBI TO WŁASNIE TERAZ.
Kruszy je i mieli tak aby uwierzyły w niego :)
Myslisz że Bóg chce jakiejś krwawej wendety?

Lelek pisze: Jeśli Ty jesteś tymi narodami, to znaczy, że sam jesteś roztłuczony. Twoje pytania są nie na temat i dobrze o tym wiesz. Wynikają wyłącznie z uporu i braku argumentów.


Jestem - moje serce Chrystus Skruszył a twoje jest SKRUSZONE czy twarde i harde?

Lelek pisze:
Lash pisze:(2) a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił

dziedzicem wszystkich rzeczy
, przez Niego też stworzył wszechświat.
(List do Hebrajczyków 1:2, Biblia Tysiąclecia)

Jak najbardziej Chrystus JUŻ jest Dzieciem :) wierzysz w To :)

Jest dziedzicem. Ale sam napisałeś powyżej, że jeszcze nie objął dziedzictwa, bo wrogowie nie są jeszcze wszyscy pod Jego stopami. Kolejny Twój wykręt.


OBEJMUJE DZIEDZICTWO TERAZ :)

Więc nie może to być czas Dokonany!
Dlatego że jesteśmy w tym procesie to tak jest :)

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze:Czy Jezus rozgromił narody berłem żelaznym? Roztłukł jak naczynie

gliniane? Nie, bo jeszcze nie przyszedł sądzić. Na razie przyszedł zbawić.


Tłucze obecnie naczynia - i tworzy z nich nowe stworzenia :)

Ja się pytam, czy ROZTŁUKŁ. A nie, czy "obecnie tłucze". Na pierwsze pytanie oczywiście nie odpowiedziałeś, bo nie wystarczyło Ci wyobraźni, żeby przekręcić Pismo. :lmao:


Jw.
Roztłucze ostanie na koniec czasów :)
TO JEST PROCES a nie moment :)
RZĄDZENIE to nie chwila :)


Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Czy Jezus otrzymał narody w dziedzictwie i krańce świata w posiadanie?

Jakoś nie widać, żeby cały świat był w posiadaniu Jezusa.


A jednak Hebrajczyków mówi inaczej :)
Wiem że nie widzisz Jezusa Króla i władcę pomimo ze takim ON JEST :/

Nie. To Ty widzisz coś, czego nie ma. Czyli zaprzeczasz rzeczywistości tylko po to, żeby uparcie trwać przy błędnej teorii sprzecznej z Pismem.


Jw.
Nie masz nic sensownego to powiedzenia to czepiasz się osób :)

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Cały świat na razie tkwi w złem [I Jana 5:19] z wyjątkiem wierzących, którzy są w zdecydowanej mniejszości. Jeśli ktoś twierdzi, że teraz mamy erę mesjańską, a Mesjasz teraz rządzi całym światem, niech powie niewierzącemu sąsiadowi, że Jezus nim właśnie rządzi.
I to jest głoszenie EWANGELI - że Jezus JEST PANEM - że jest królem / Mesjaszem i Panuje i wszystko ma byc mu poddane. stąd moje pytanie czy wierzysz że Jezus JEST Panem - bo z tego co mówisz nie bradzo to wynika. To że cześć świata jest w rebelii nie zmienia FAKTU że Jezus Króluje i panuje i podda cały świat pod swoje panowanie :)

Znowu to samo - Albo cały świat jest poddany Jezusowi, albo część świata jest w rebelii.


Masz jakies dipolarne myslenie :)
OBECNIE jestesmy procesie poddawania Świata Jezusowi :) Z poczatku nikt nie był poddany Jemu - potem 12 potem inni etc ....
Serio trudno zrozumiec Proces :)

Lelek pisze: W Erze Mesjańskiej cały świat będzie Mu poddany. Rebelia będzie dopiero po tym, jak dopełni się 1000 lat. Masz to napisane w Obj. 20:7-10.


Po 1000 Lat będzie uwolnienie Sztana i Całkiem inna Rebelia :)


Lelek pisze: A Ty uparcie usiłujesz tak nagiąć Pismo, że nawet wolisz sprzeczność z rzeczywistością, byle tylko uparcie trwać w swoim błędzie. To zaczyna być już nie tylko śmieszne, ale po prostu żenujące.


Jw. Żenujace jest raczej to ze wczytujesz swoje błedy w Pismo i w twierdzenia innych :/

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Wszelka moc na niebie i na ziemi jest dana, ale objęcie władzy nad światem nastąpi po Powtórnym Przyjściu Jezusa i wtedy będzie On rządził osobiście z Jeruzalemu.


Słowem Jezus to figura któr ic nie robi :roll: - Ma władzę i jej nie uzywa :O
Poweidz co to znaczy że MASZ WŁADZE ale obejmiesz ją pózniej :roll:
Czy tu mając władzę nad zmysłami - obejmujesz je po czasie :O
Albo majac władze i auttorytet w domu - obejmujes tan autorytet po 60 tce :roll:

Nie udawaj głupka. Nie masz argumentów i udajesz, że nie rozumiesz tekstu Pisma. Jezus nie rządzi w tej chwili z Jerozolimy, a cały świat nie jest Mu poddany. Taka jest rzeczywistość. Wbrew Twoim bajaniom.



cóż Widac dla ciebie Jezus nie rzadzi i nie wałda - nie dziwię sie że masz takie zamiesznie :)

Zdałem ci pytanie nie odpowiedziałeś - powtórzę :)

Powiedz co to znaczy że MASZ WŁADZE - ale obejmiesz ją pózniej :roll: ?
Czy ty mając władzę nad zmysłami - obejmujesz je po czasie :O ?
Albo majac władze i autorytet w domu - obejmujesz ten autorytet po 60 tce :roll: ?

Jezus MA władzę albo jej nie ma :)
zdecyduj się czy wierzysz Jezuswoi który mówi że MA WŁADZĘ i nie po to aby jej nie uzywac :)


Lelek pisze:
Lash pisze:Jezus ma władzę a nie OBEJMIE JA W PRZYSZŁOŚCI -

mieć to już objąć :)

Oczywiście, Lash.


Oh nawte ty musisz Przyznać że Jezus ma władzę :)
Ciesze się :)

Lelek pisze:
Tylko się rozejrzyj dookoła i przestań opowiadać głupstwa, bo naprawdę chyba udajesz, że nie widzisz prostych faktów.


Podaj Te fakty przezemnie podawane :)
Bowiem jestem pewny że sobie coas ubzdurałeś że rzekłem i zwalczasz swój pomysł :)

Lelek pisze: Cały świat tkwi w złem.


ty też :) ?
opowiedz nam o tym ?

Lelek pisze: Kiedy Jezus obejmie władzę na świecie, świat nie będzie tkwił w złem.


Gdzie to napisano?
Jak widać Jezus OBJĄŁ władzę właśnie gdy świat tkwił w złem :) Mat 28
Ocjął ja czy nie :)

Lelek pisze: Czy to do Ciebie dociera? Czy jesteś tak uparty, że nadal będziesz stosował gimnastykę po to, żeby "wyjść na swoje"?


Nie, nie jestem tobą :)
Natomiast wiem że Jezus objął władzę i wprowadza swoje Królestwo :) powoli i systematycznie :)

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Szatan będzie wtedy związany na 1000 lat. Ktoś słusznie zauważył, że jeśli teraz mamy erę mesjańską, to szatan jest trzymany na stanowczo zbyt długim łańcuchu. :lmao:
Obecnie jest związany - bowiem Jezus na tej zasadzie wytrzucał demony nie wiesz :) (25) A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się. (26) A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego? (27) A jeśli Ja przez Belzebuba wyganiam demony, synowie wasi przez kogo wyganiają? Dlatego oni będą sędziami waszymi. (28) A jeśli Ja wyganiamdemony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże. (29) Albo jak może kto wejść do domu mocarza i jego sprzęty zagrabić, jeśli pierwej nie zwiąże mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi? (30) Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie, a kto ze mną nie zbiera, rozprasza. Jesteś z Jezusem który związał mocarza i ograbia Dom Złego czy jestes przeciwko Jemu który Zbiera?

A gdzie tutaj jest napisane o związaniu szatana i wrzuceniu go do czeluści?


Tu nie ma :) o czeluści natomiast JEST o ZWIĄZANIU
to chyba potrafisz przeczytac :)

Lelek pisze: Dlaczego szatan ma na ziemi tyle do powiedzenia, skoro jest rzekomo związany?


Ale ty nic nie rozumiesz :)
A Jezus gdy wyrzucał tego DEMONA nie wyrzucał potem innych!
pomyśl więcej zanim coś powiesz :)
Skoro Jezus wyrzucał Demona po demonie to znaczy, że one mają wpływ choć ich Władca jest związany ...


Lelek pisze: Dlaczego znowu naginasz Pismo, które mówi o czymś innym - czyli o wypędzaniu demonów?


Mowi o Związaniu MOCARZA nie widzisz co napisano :)
Powiedz kiedy mozna ograbiac Królestwo Szatana? czy nie tylko wtedy gdy związe sie mocarza ?

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: W erze mesjańskiej, gdy Pan będzie królem całej ziemi [Zach. 14:9] po swoim Powtórnym Przyjściu ze wszystkimi świętymi [Zach. 14:5] narody będą miały obowiązek stawienia się w Jerozolimie na Święto Szałasów [Zach. 14:16]. Dla tych narodów, które nie będą posłuszne temu nakazowi, nie będzie deszczu [Zach. 14:17-18].

A Jezus nie JEST PANEM całej ziemi?

A czy cała ziemia obchodzi Święto Szałasów? Czy Jezus przyszedł już ze wszystkimi świętymi?


Odpowiedz na pytanie :)
Tak cała zimie jest w procesie święta szałasów - Kazd może miec wodę Ducha Św kto pragnie :)
i wszyscy świeci Przychodzą jako nowe Jeruzsalem Zstepujące własnie od BOga Rev 3:12 :)

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Jeśli teraz mamy erę mesjańską, to proszę o wskazanie narodów, dla których nie ma deszczu z powodu podanego powyżej. A jeśli wskazać nie można, to lepiej porzucić bajania i zabrać się do czytania Pisma.

Oj Lelku
Nie rozumiesz prostych spraw :) i podstaw :) (1) Dlatego pominąwszy początki nauki o Chrystusie, zwróćmy się ku rzeczom wyższym, nie powracając ponownie do podstaw nauki o odwróceniu się od martwych uczynków i o wierze w Boga, (2) nauki o obmywaniach, o wkładaniu rąk, o zmartwychwstaniu i o sądzie wiecznym. (3) To właśnie uczynimy, jeśli Bóg pozwoli. (4) Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych - którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz cudownych mocy wieku przyszłego - (6) gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko. (7) Albowiem ziemia, która piła deszcz często na nią spadający i rodzi rośliny użyteczne dla tych, którzy ją uprawiają, otrzymuje błogosławieństwo od Boga; (8) lecz ta, która wydaje ciernie i osty, jest bezwartościowa i bliska przekleństwa, a kresem jej spalenie.
Deszcz to Boże błogosławieństwo.
Ci Którzy są w Chrystusie maja być owocną ziemią i otrzymują za to błogosłowieństwo - a ci którzy nie są
w Jedności z Bożym Jeruzalem Kośicołem wg Ducha - są bez deszczy - usychają nie wydając owoców

Ja pytałem o Święto Szałasów, które w Erze Mesjańskiej będzie obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców Ziemi.


I jest obowiązkowe - nie może nikt być w Jego Królestwie bez tego Deszczu :)

Lelek pisze: Wskaż narody, dla których nie ma deszczu Z POWODU TEGO, ŻE NIE STAWIŁY SIĘ NA ŚWIĘTO SZAŁASÓW. Dopóki tego nie zrobisz, nie mamy o czym rozmawiać.


Wskazałem - tylko że ty widzisz rzeczy FIZYCZNIE i CIELESNIE a nie duchowo :)

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Oczywiście, dom nie może powstać bez fundamentu. A ponieważ fundamentem jest Mesjasz, dom Boży w sensie Kościoła nie mógł powstać przed Jego śmiercią, zmartwychwstaniem i wniebowstąpieniem. Dlatego Nowe Przymierze nie mogło zostać zawarte z Kościołem, kiedy Kościół jeszcze nie istniał - tekst mówi to, co mówi: Że Nowe Przymierze zostało zawarte z domem Izraela i domem Judy, czyli z tym samym narodem, którego ojcowie zerwali Stare Przymierze. W efekcie tego Przymierza powstał Kościół. Wystarczy tylko przeczytać i pogodzić się z tym, co jest napisane, zamiast z oślim uporem łączyć ze sobą na łapu-capu teksty wyrwane z kontekstu. W dodatku tylko po to, żeby po raz kolejny nagiąć Pismo do własnych wyobrażeń.

Jak zwykle banialuki :)
Nowe Przymierze jezt zawarte z LUDEM CHRYSTUSA - tymi którym odpuszczono grzechy (28) bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. (Ew. Mateusza 26:28, Biblia Tysiąclecia)

Za kogo wylewa się Krew za APOTOŁÓW - którzy byli wszscy w kosciele (20) Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana. (Ew. Łukasza 22:20, Biblia Tysiąclecia)
W tym przymierzu jest i Izreal i Poganie - (27) I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy. (ist do Rzymian 11:27, Biblia Tysiąclecia)
Apotoł świetnie wiedział że nowe przymierze jest przymierzem z ciałem Chrystusa = Kościołem we Krwi
Jego 25) Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we
Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę! (1 list do Koryntian 11:25, Biblia
Tysiąclecia)

Kościoł jest Sługa tego przymierza (6) On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia. (2 list do Koryntian 3:6, Biblia Tysiąclecia)
Izrael ma spełnienie obietniecy 1go przymierza w nowm przymierzu (15) I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy. (List do Hebrajczyków 9:15, Biblia Tysiąclecia)

ZERO ODPOWIEDZI NA MOJE ARGUMENTY. KOMPLETNE ZERO. PISZESZ NIE NA TEMAT. Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem, pomyśl spokojnie i napisz na temat. Albo skończ swoje bajania.


Cóż Czy kościół ma przymierze z Chrystusem?
TAK / NIE ?
[/b]


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 25 cze 2013, 13:33

Lash pisze:Wiem zaś co mówi Pismo
A ono jednoznacznie ukazuje Że Chrstyus Jest Panem i Władcą Obecnie i My jesteśmy PRAWDZIWYM Izraelem - bowiem jesteśmy wczespieni do niego

Lash, Ty nie tylko NIE WIESZ, co mówi Pismo, ale bezczelnie zaprzeczasz temu, co ono mówi. I w dodatku po raz kolejny wolisz popełnić intelektualne samobójstwo, niż przyznać, że się mylisz.

Jezus mówił o swoim panowaniu na ziemi od momentu, gdy przyjdzie powtórnie:

"A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo przygotowane dla was od założenia świata" [Mat. 25:31-34]


Jezus jeszcze nie przyszedł w swojej chwale, nie zasiadł na tronie chwały na ziemi, a królestwo nie zostało jeszcze odziedziczone przez tych, którzy je odziedziczą. To się stanie w przyszłości. Opowieści, że to wszystko się już stało, wynikają albo z Twojej niewiedzy, albo ze zwykłej pokrętności.

Jeśli jesteś wszczepiony w Izraela, to nie możesz być "prawdziwym Izraelem". Bo nie jesteś Izraelem. Należysz do Kościoła, który nie jest Izraelem. Wbij to sobie wreszcie do głowy. Izraelem są rodowici Żydzi, a prawdziwym Izraelem w sensie synów obietnicy złożonej Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi są zbawieni Żydzi według ciała. I oni wraz ze zbawionymi poganami tworzą Kościół.

Jeśli Ty jesteś "prawdziwym Izraelem", to kim są Izraelici, o których zbawienie modli się Paweł w Rzym. 10:1? Nieprawdziwym Izraelem? Jeśli są nieprawdziwym Izraelem, to dlaczego byli i są prześladowani za to, że są Izraelem?

Do Izraelitów czyli Żydów według ciała należą przymierza, synostwo i obietnice, a także Mesjasz, który jest Bogiem błogosławionym na wieki:

"Albowiem ja sam gotów byłem modlić się o to, by być odłączony od Chrystusa za braci moich, krewnych moich według ciała, Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice, do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen" [Rzym. 9:3-5]

Nie wszyscy Izraelici są odrodzeni, dlatego nie wszyscy dziedziczą obietnice dane patriarchom:

"Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo" [Rzym. 9:6-8]

Jeśli ktoś z powyższego fragmentu wnioskuje, że Izraelem są poganie, to po prostu nie umie czytać albo jest tak zaślepiony teologią zastępstwa (Kościół prawdziwym Izraelem), że nic nie widzi.

Sam sobie zaprzeczasz po raz kolejny, Lash. Utrzymujesz, że z natury należysz do drzewa, do którego z natury nie należysz - jesteś dziką gałązką wszczepioną z Izraela, który jako fizyczny naród posiada przymierza, obietnice i Mesjasza. Twoja buta jest nie na miejscu i przed nią ostrzega Paweł.

Twoich poprzednich odpowiedzi nawet nie ma sensu komentować. Ty się musisz upamiętać, bo robisz z Pismem to, co sam chcesz, traktując je instrumentalne w stosunku do własnych poglądów. Oto kilka przykładów:

Lash pisze:Tak cała zimie jest w procesie święta szałasów - Kazd może miec wodę Ducha Św kto pragnie i wszyscy świeci Przychodzą jako nowe Jeruzsalem Zstepujące własnie od BOga

Wybacz, ale to są po prostu wierutne bzdury. Jeśli Ty sam definiujesz sobie pojęcia jak święto szałasów albo Jeruzalem, to rozmowa z Tobą jest bezprzedmiotowa. Po prostu słowa znaczą dla Ciebie to, co Ty sam chcesz. Mam nadzieję, że coraz więcej osób widzi Twoje wykręty i coraz mniej osób daje się na nie nabierać.

Twoje zmyślania to nie jest wcale "duchowe" widzenie czegokolwiek. To jest odmowa przeczytania tego, co jest napisane. Jeśli coś takiego, co prezentujesz, jest duchowe, to może być najwyżej w tym sensie, że jest demoniczne. Bo zaprzeczanie temu, co napisał Bóg przez Ducha na pewno nie jest z Ducha.

Ponieważ unikasz odpowiedzi na moje argumenty, zmyślasz jakieś wierutne bzdury w odpowiedzi na moje pytania i definiujesz znaczenie słów po swojemu, nazywając do "duchowym odczytaniem", to wzywam Cię do upamiętania i zostawiam, bo Twoja pokrętność jest już chyba dla wszystkich jawna.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 cze 2013, 13:34

Lelek pisze: Believer, mam nadzieję, że widzisz to, co ja: Czyli "grę w skojarzenia" uprawianą przez Lasha. Bo to, co on robi, nie zasługuje na poważne potraktowanie absolutnie. Kilka przykładów:


Lepiej mieć ex kthedra ogłoszenie Lelka :)
porównanie 65-66 rozdziału Izajasza i 20 Apokalipsy ukazuje że teksty te nie mają żadnego związku :) - tym bardziej że Izajasz nawet ukazuje tu nowa jerozolimę a nowym niebie i ziemi :)

Ale pokazywanie podobieństw miedzy 20 apokalipsy a Nowym testamntem to "gra w skojarzenia".
Oj ten Lelek :) :roll:


Lelek pisze:
Lash pisze:Widać więc, że mamy zdecytowanie powstanie z martwych wśród nas wierzących Chrystusowi. Nie tylko to - zwróć uwagę, że to powstanie z martwych nie obejmuje nikogo innego :) i nie ma nad nimi władzy DRUGA ŚMIERĆ. Słowem Chrześcijanie w Chrystusie już sa wiecznie żywi ale inni nie powstali!

"widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat" [Obj. 20:4-5]

Ciekawe, bo nie wszyscy chrześcijanie są męczennikami dla Jezusa i słowa Bożego. W dodatku, w Obj. 20:4 jest napisane, że tylko ścięci zmartwychwstali. Idąc tym tokiem myślenia, druga śmierć nie ma władzy tylko nad ściętymi męczennikami. Czyli nad Lashem ma władzę - chyba, że Lash zostanie ścięty. Bajanie o tym, że w tym tekście chodzi o "nasze wieczne życie w Chrystusie" można włożyć tam, gdzie jego miejsce - czyli między bajki.


Wyjasniłem to ale Lelek pominął :)

A może jest tak, że miecz to Słowo Boga które ścina ludzi nie cieleśnie ale Duchowo - pokonując ich i zdobywajac dla Swojego Królestwa.
Właśnie Ten Chrystus Zstępuje ze swoją Oblubienicą czyli Zstepujacym Nowym Jeruzalem - Ap 3:12 - i zdobywa świat dla siebie wprowadzjąc Rządy Chrystusa.


Słowo Boga jest mieczem obosiecznym - Hebr 4 i Obj 19
Ono pokonuje nas - ścina nas - zabija naszą cielesnośc Rzym 6:1-9 i stawia do nowego życia w Chrystusie.

uakzałem to wcześniej nie ma sensu powtarzać że nie idziesz za moja logika ale za SWOJĄ :)


Lelek pisze:
Lash pisze:3. Oni sa jego Kapłanami i króluja z nim 1000 Lat !

Tu prosto widać, że tak rozumował Piotr
(9) Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, (10) wy, którzyście byli nie - ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali. 1 Piot 2

Widać że Piotr traktuje nas jako kapłanów i królujących obecnie w Chrtstusie.

Oczywiście Piotr nie mówi nic o rządzeniu z Jezusem laską żelazną [Obj. 2:26] nad poganami, ale Lashowi to nie przeszkadza.


Tak samo jak nie mówi WCALE o lasce zelaznej :D - pewniekiem uważa że ona nie istnieje ;)
Apostoł nie ma obowiązku mówić WSZYSTKIEGO O WSZYSTKIM :)
Tak nie przeszkadza mi to :)

Tak jak nie przeszkadza mi to że w ewangeliach jest tylko trzy razy słowo Ekklesia i wiem że ewangelia jest do kośicoła :)




Lelek pisze:

Określenie "królewskie kapłaństwo" oznacza, że jesteśmy kapłanami Króla, a nie że królujemy - ale to też Lashowi nie przeszkadza.


Oh Lelku

(17) Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa. Rzym 5

(8) Tak więc już jesteście nasyceni, już opływacie w bogactwa. Zaczęliście królować bez nas! Otóż tak! Nawet trzeba, żebyście królowali, byśmy mogli współkrólować z wami. 1 kor 4

Królujesz w zyciu?


Lelek pisze:

Więc buja sobie dalej w obłokach własnej wyobraźni i nadal "gra w skojarzenia" - bardzo luźne zresztą.


Wole to niż bujać bez powiązań tekstualnych ale na zasadzi Ex kathedra :/
Osoba która widzi powiązanie Tekstualane powinna to rozważyć

Oczywiście nie zawsze takie jest - wiele razy musimy uznać poprostu, że nie ma związku i to jest OK.
Natomiast wiele razy jest takowe powiązanie tekstualnei o odrzuczanie tych powiązań dla teorii ogłaszanej ex kathedra jest baaaardzo ryzykowne ....

Lelek pisze:
Lash pisze:Odnosnie Królestwa trwającego 1000 Lat - jest to JEDYNE w PISMIE miejsce gdzie wystepuje Królestwo o długości 1000 Lat. nie ma tego w innych miejscach - więc jak ktos mówi że ma takowe to znaczy że PRZYPISUJE je do tego czasu choć literalnie tego nie zapisano!

Nie, no skąd! Literalnie nie zapisano! :lmao: Napisano "TYSIĄC lat" - to jest według Lasha za mało literalnie, żeby to przeczytać i zrozumieć. Poniżej podaję cytaty, gdzie jeszcze trzy razy jest LITERALNIE napisane o "owych tysiącu latach". Nie ma czego przypisywać, bo jest napisane. Ale co tam, że jest napisane w Biblii. Lash uważa inaczej.


Podkresliłem na czerwono to co napisałem, :)
Jak widać Ja twierdze że Rzodział Apokalisy 20:1-8 jest miejscem gdzie JEDYNIE NAPISANO O 1000 Latach

Lelek próbuje stworzyć fałszywe wrażanie że sa jeszcze trzy inne miejsca :roll:

Lelku podaj Inne TEKSTY nie z Objawienia 20 :) gdzie jest mowa o "literalnym 1000 letnim królestwie"


Lelek pisze:
Lash pisze:Ciekawe jest to, że to stwierdzenie 1000 lat podano określenie NIEPOLICZALNE! Słowem istnieje wyraźna sugestia - to nie jest policzalne 1000 lat ale niepoliczalne :D - traktowanie więc 1000 Lat dosłownie niesie ryzyko ze się tak naprawdę doczytuje tu co chce :/

Niesamowite! A Pismo mówi w trzech miejscach, że 1000 lat musi się dopełnić:

"(...) aż się dopełni owych tysiąc lat" [Obj. 20:3]
"(...) aż się dopełniło tysiąc lat" [Obj. 20:5]
"(...) A gdy się dopełni tysiąc lat" [Obj. 20:7]


O jest JEDNO MIEJSCE Obj 20:1-8
Odpowiedziałem zgodnie z pytaniem Believera :)

przeczytałem watek od początku do końca i mam pytanie do Lasha: jak rozumiesz wobec tego Obj. 20 te wersety na temat millenium, co one obrazują, symbolizują?, jeśli jest to era Kościoła to czego dotyczy werset 4 kto zmartwychwstał i kiedy i panuje z Chrystusem, a kto nie zmartwychwstał. Prosze o odpowiedź konkretną w tym wątku albo dotyczącym millenium, pozdrawiam



Jak widać Leleku brak ci juz jakichkowliek merytorycznych argumentów :/ więc nawet nie próbujesz czytac oponenta ale szukasz pretekstu do ośmieszenia ludzi całkowcie odrywając ich wypowiedzi od kontekstu :)

Lelek pisze:

Nie trzeba się doczytywać tego, co się chce. Będzie 1000 lat i ma się ta liczba (dosłowna) dopełnić.



Dopełnic w spósob niepoliczalny :)

Lelek pisze: Z tekstu wynika, że jest jak najbardziej policzalna. To Lash wymyśla amilenialne "cuda wianki", żeby nie przeczytać tego, co jest napisane i zrozumiałe.



jw.
zobacz jakie słowo jest uzyte aby dopełnic 1000 lat
:)

Lelek pisze:Oczywiście szatan będzie mógł zwodzić narody dopiero wtedy, gdy po 1000 latach wyjdzie z czeluści. Przez 1000 lat nie będzie mógł tego robić. Zatem twierdzenie, że teraz jest związany i nie zwodzi narodów, przeczy nie tylko tekstowi, ale rzeczywistości.


Jak widać Pismo swoje a Lelek Swoje - patrzy oczami ciała i mówi Sztan nie jest związany - zapominając że oczami ciała nie widzimy Chrystusa :/

Oczy Dane Od Ducha widzą zwyciestwo w Chrystusie :)

Lelek pisze:
Lash pisze:O dziwo takie zrozumienie mieli reformatorzy :O :D

Wcale nie "o dziwo". Reformatorzy byli gorliwymi uczniami Augustyna, który wymyślił amilenializm. I mieli taki sam jak Augustyn stosunek do proroctw - bujanie w oparach własnej fantazji, ponieważ tekst zbyt dokładnie mówi o Izraelu i jego roli w czasach ostatecznych - a przecież Izraela chcieli się pozbyć. Dlatego proroctwa ST odczytywali symbolicznie - czytaj: dowolnie. Byle jakoś wcisnąć Kościół tam, gdzie tekst o nim nie mówi.


Lelku zastanów sie czy nie powinieneś zadeklarowac sie jako nie praotetsant
- teologia zbawienie Protestantów jest zła
- teologia eschatologii to wymysł :)

Protestanci do 19 wieku - to fantaści ....

Pomysl i daj mi odpowiedź :)

Lelek pisze: Taka zabawa prowadzi do klęski, co widać na dłuższą metę w kościołach historycznych, pochodzących od Reformatorów i trzymających się ściśle ich doktryn.


O tak widzimy to w kośiołach przyjmujących deyspensacjonalizm - islam je wypiera a kościół jest tylko krytykowany i planowana jest tylko ucieczka z ziemi :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 cze 2013, 13:34

Lelek pisze: Believer, mam nadzieję, że widzisz to, co ja: Czyli "grę w skojarzenia" uprawianą przez Lasha. Bo to, co on robi, nie zasługuje na poważne potraktowanie absolutnie. Kilka przykładów:


Lepiej mieć ex kthedra ogłoszenie Lelka :)
porównanie 65-66 rozdziału Izajasza i 20 Apokalipsy ukazuje że teksty te nie mają żadnego związku :) - tym bardziej że Izajasz nawet ukazuje tu nowa jerozolimę a nowym niebie i ziemi :)

Ale pokazywanie podobieństw miedzy 20 apokalipsy a Nowym testamntem to "gra w skojarzenia".
Oj ten Lelek :) :roll:


Lelek pisze:
Lash pisze:Widać więc, że mamy zdecytowanie powstanie z martwych wśród nas wierzących Chrystusowi. Nie tylko to - zwróć uwagę, że to powstanie z martwych nie obejmuje nikogo innego :) i nie ma nad nimi władzy DRUGA ŚMIERĆ. Słowem Chrześcijanie w Chrystusie już sa wiecznie żywi ale inni nie powstali!

"widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat" [Obj. 20:4-5]

Ciekawe, bo nie wszyscy chrześcijanie są męczennikami dla Jezusa i słowa Bożego. W dodatku, w Obj. 20:4 jest napisane, że tylko ścięci zmartwychwstali. Idąc tym tokiem myślenia, druga śmierć nie ma władzy tylko nad ściętymi męczennikami. Czyli nad Lashem ma władzę - chyba, że Lash zostanie ścięty. Bajanie o tym, że w tym tekście chodzi o "nasze wieczne życie w Chrystusie" można włożyć tam, gdzie jego miejsce - czyli między bajki.


Wyjasniłem to ale Lelek pominął :)

A może jest tak, że miecz to Słowo Boga które ścina ludzi nie cieleśnie ale Duchowo - pokonując ich i zdobywajac dla Swojego Królestwa.
Właśnie Ten Chrystus Zstępuje ze swoją Oblubienicą czyli Zstepujacym Nowym Jeruzalem - Ap 3:12 - i zdobywa świat dla siebie wprowadzjąc Rządy Chrystusa.


Słowo Boga jest mieczem obosiecznym - Hebr 4 i Obj 19
Ono pokonuje nas - ścina nas - zabija naszą cielesnośc Rzym 6:1-9 i stawia do nowego życia w Chrystusie.

uakzałem to wcześniej nie ma sensu powtarzać że nie idziesz za moja logika ale za SWOJĄ :)


Lelek pisze:
Lash pisze:3. Oni sa jego Kapłanami i króluja z nim 1000 Lat !

Tu prosto widać, że tak rozumował Piotr
(9) Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świetym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, (10) wy, którzyście byli nie - ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali. 1 Piot 2

Widać że Piotr traktuje nas jako kapłanów i królujących obecnie w Chrtstusie.

Oczywiście Piotr nie mówi nic o rządzeniu z Jezusem laską żelazną [Obj. 2:26] nad poganami, ale Lashowi to nie przeszkadza.


Tak samo jak nie mówi WCALE o lasce zelaznej :D - pewniekiem uważa że ona nie istnieje ;)
Apostoł nie ma obowiązku mówić WSZYSTKIEGO O WSZYSTKIM :)
Tak nie przeszkadza mi to :)

Tak jak nie przeszkadza mi to że w ewangeliach jest tylko trzy razy słowo Ekklesia i wiem że ewangelia jest do kośicoła :)




Lelek pisze:

Określenie "królewskie kapłaństwo" oznacza, że jesteśmy kapłanami Króla, a nie że królujemy - ale to też Lashowi nie przeszkadza.


Oh Lelku

(17) Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa. Rzym 5

(8) Tak więc już jesteście nasyceni, już opływacie w bogactwa. Zaczęliście królować bez nas! Otóż tak! Nawet trzeba, żebyście królowali, byśmy mogli współkrólować z wami. 1 kor 4

Królujesz w zyciu?


Lelek pisze:

Więc buja sobie dalej w obłokach własnej wyobraźni i nadal "gra w skojarzenia" - bardzo luźne zresztą.


Wole to niż bujać bez powiązań tekstualnych ale na zasadzi Ex kathedra :/
Osoba która widzi powiązanie Tekstualane powinna to rozważyć

Oczywiście nie zawsze takie jest - wiele razy musimy uznać poprostu, że nie ma związku i to jest OK.
Natomiast wiele razy jest takowe powiązanie tekstualnei o odrzuczanie tych powiązań dla teorii ogłaszanej ex kathedra jest baaaardzo ryzykowne ....

Lelek pisze:
Lash pisze:Odnosnie Królestwa trwającego 1000 Lat - jest to JEDYNE w PISMIE miejsce gdzie wystepuje Królestwo o długości 1000 Lat. nie ma tego w innych miejscach - więc jak ktos mówi że ma takowe to znaczy że PRZYPISUJE je do tego czasu choć literalnie tego nie zapisano!

Nie, no skąd! Literalnie nie zapisano! :lmao: Napisano "TYSIĄC lat" - to jest według Lasha za mało literalnie, żeby to przeczytać i zrozumieć. Poniżej podaję cytaty, gdzie jeszcze trzy razy jest LITERALNIE napisane o "owych tysiącu latach". Nie ma czego przypisywać, bo jest napisane. Ale co tam, że jest napisane w Biblii. Lash uważa inaczej.


Podkresliłem na czerwono to co napisałem, :)
Jak widać Ja twierdze że Rzodział Apokalisy 20:1-8 jest miejscem gdzie JEDYNIE NAPISANO O 1000 Latach

Lelek próbuje stworzyć fałszywe wrażanie że sa jeszcze trzy inne miejsca :roll:

Lelku podaj Inne TEKSTY nie z Objawienia 20 :) gdzie jest mowa o "literalnym 1000 letnim królestwie"


Lelek pisze:
Lash pisze:Ciekawe jest to, że to stwierdzenie 1000 lat podano określenie NIEPOLICZALNE! Słowem istnieje wyraźna sugestia - to nie jest policzalne 1000 lat ale niepoliczalne :D - traktowanie więc 1000 Lat dosłownie niesie ryzyko ze się tak naprawdę doczytuje tu co chce :/

Niesamowite! A Pismo mówi w trzech miejscach, że 1000 lat musi się dopełnić:

"(...) aż się dopełni owych tysiąc lat" [Obj. 20:3]
"(...) aż się dopełniło tysiąc lat" [Obj. 20:5]
"(...) A gdy się dopełni tysiąc lat" [Obj. 20:7]


O jest JEDNO MIEJSCE Obj 20:1-8
Odpowiedziałem zgodnie z pytaniem Believera :)

przeczytałem watek od początku do końca i mam pytanie do Lasha: jak rozumiesz wobec tego Obj. 20 te wersety na temat millenium, co one obrazują, symbolizują?, jeśli jest to era Kościoła to czego dotyczy werset 4 kto zmartwychwstał i kiedy i panuje z Chrystusem, a kto nie zmartwychwstał. Prosze o odpowiedź konkretną w tym wątku albo dotyczącym millenium, pozdrawiam



Jak widać Leleku brak ci juz jakichkowliek merytorycznych argumentów :/ więc nawet nie próbujesz czytac oponenta ale szukasz pretekstu do ośmieszenia ludzi całkowcie odrywając ich wypowiedzi od kontekstu :)

Lelek pisze:

Nie trzeba się doczytywać tego, co się chce. Będzie 1000 lat i ma się ta liczba (dosłowna) dopełnić.



Dopełnic w spósob niepoliczalny :)

Lelek pisze: Z tekstu wynika, że jest jak najbardziej policzalna. To Lash wymyśla amilenialne "cuda wianki", żeby nie przeczytać tego, co jest napisane i zrozumiałe.



jw.
zobacz jakie słowo jest uzyte aby dopełnic 1000 lat
:)

Lelek pisze:Oczywiście szatan będzie mógł zwodzić narody dopiero wtedy, gdy po 1000 latach wyjdzie z czeluści. Przez 1000 lat nie będzie mógł tego robić. Zatem twierdzenie, że teraz jest związany i nie zwodzi narodów, przeczy nie tylko tekstowi, ale rzeczywistości.


Jak widać Pismo swoje a Lelek Swoje - patrzy oczami ciała i mówi Sztan nie jest związany - zapominając że oczami ciała nie widzimy Chrystusa :/

Oczy Dane Od Ducha widzą zwyciestwo w Chrystusie :)

Lelek pisze:
Lash pisze:O dziwo takie zrozumienie mieli reformatorzy :O :D

Wcale nie "o dziwo". Reformatorzy byli gorliwymi uczniami Augustyna, który wymyślił amilenializm. I mieli taki sam jak Augustyn stosunek do proroctw - bujanie w oparach własnej fantazji, ponieważ tekst zbyt dokładnie mówi o Izraelu i jego roli w czasach ostatecznych - a przecież Izraela chcieli się pozbyć. Dlatego proroctwa ST odczytywali symbolicznie - czytaj: dowolnie. Byle jakoś wcisnąć Kościół tam, gdzie tekst o nim nie mówi.


Lelku zastanów sie czy nie powinieneś zadeklarowac sie jako nie praotetsant
- teologia zbawienie Protestantów jest zła
- teologia eschatologii to wymysł :)

Protestanci do 19 wieku - to fantaści ....

Pomysl i daj mi odpowiedź :)

Lelek pisze: Taka zabawa prowadzi do klęski, co widać na dłuższą metę w kościołach historycznych, pochodzących od Reformatorów i trzymających się ściśle ich doktryn.


O tak widzimy to w kośiołach przyjmujących deyspensacjonalizm - islam je wypiera a kościół jest tylko krytykowany i planowana jest tylko ucieczka z ziemi :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 cze 2013, 14:04

Lelek pisze:
Lash pisze:Wiem zaś co mówi Pismo
A ono jednoznacznie ukazuje Że Chrstyus Jest Panem i Władcą Obecnie i My jesteśmy PRAWDZIWYM Izraelem - bowiem jesteśmy wczespieni do niego

Lash, Ty nie tylko NIE WIESZ, co mówi Pismo, ale bezczelnie zaprzeczasz temu, co ono mówi. I w dodatku po raz kolejny wolisz popełnić intelektualne samobójstwo, niż przyznać, że się mylisz.


Ach - te twoje popiskiwania :)


Lelek pisze:
Jezus mówił o swoim panowaniu na ziemi od momentu, gdy przyjdzie powtórnie:

"A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo przygotowane dla was od założenia świata" [Mat. 25:31-34]



A gdzie tu mowa że WTEDY OBEJMIE PANOWANIE?
Nie oszukj siebie i innych TEKST NIC TAKIEGO NIE MÓWI
Pismo mówi :)
(36) Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem. Dzije 2

(18) Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)


itd
Jezus ma Władzę i jest PANEM
Jaki Duch kieruje toba że cięsko ci uznać ze Jezus JEST PANEM?

(1) Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych. (2) Wiecie, że gdyście byli poganami, ciągnęło was nieodparcie ku niemym bożkom. (3) Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus. 1 kor 2


uwierz :)


Lelek pisze: Jezus jeszcze nie przyszedł w swojej chwale, nie zasiadł na tronie chwały na ziemi, a królestwo nie zostało jeszcze odziedziczone przez tych, którzy je odziedziczą. To się stanie w przyszłości.


:)
A co to ma do mojej wypowiedzi ?
nie widać żadnego związku :)
Nie napisałem nic o przyjściu w ostatecznej chwale ale napisałem

Wiem zaś co mówi Pismo
A ono jednoznacznie ukazuje Że Chrstyus Jest Panem i Władcą Obecnie i My jesteśmy PRAWDZIWYM Izraelem - bowiem jesteśmy wczespieni do niego


Nie rozumiesz ...
Ja wiem ze twoja metoda to unikanie "skojarzeń" Tzn że gdy ktos mówi cos na jakiś temat to ty nie widzisz potrzeby aby mówic na ten sam temat :roll:
Dlatego skoro pismo mówi o przejścui ze smierci do życia - to nie widzsz powiazania z powstaniem z martrwych

Tu sa widzsz powiązania do rzeczy których nie napisałem :)

Lelek pisze:
Opowieści, że to wszystko się już stało, wynikają albo z Twojej niewiedzy, albo ze zwykłej pokrętności.


Lelku - tu ziemia :)
tu relaność i rzeczywistość:)
Zacytuj mnie gdzie napisałem że WSZYSTKO SIĘ STAŁO :) ?

Zmyślaj :) dalej ... ludzie to widzą :/


Lelek pisze:
Jeśli jesteś wszczepiony w Izraela, to nie możesz być "prawdziwym Izraelem". Bo nie jesteś Izraelem.


Ach Lelku gdybyś słuchał Apostoła wiedziałbyś :)

(5) Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen. (6) Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, (7) i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo, (8) to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo. Rzym 8

Gal 4
(22) Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. (23) Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy. (24) Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: (25) Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. (26) Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką. (27) Wszak napisane jest: Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś, wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia, bo więcej dzieci ma samotna niż ta, która żyje z mężem. (28) Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. (29) Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. (30) Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej. (31) Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej. (List do Galatów 4:1-31, Biblia Tysiąclecia)

Waros abys zaczął cos kojarzyć :)
bo narazie nie wiel kojarzysz z Pism :/




Lelek pisze:
Należysz do Kościoła, który nie jest Izraelem. Wbij to sobie wreszcie do głowy. Izraelem są rodowici Żydzi, a prawdziwym Izraelem w sensie synów obietnicy złożonej Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi są zbawieni Żydzi według ciała. I oni wraz ze zbawionymi poganami tworzą Kościół.


Wszyscy są TYM potomstwem ABRAHAMA - wiec IZRAELITAMI :)
(13) Albowiem nie od [wypełnienia] Prawa została uzależniona obietnica dana Abrahamowi i jego potomstwu, że będzie dziedzicem świata, ale od usprawiedliwienia z wiary. (14) Jeżeli bowiem dziedzicami stają się ci, którzy się opierają na Prawie, to wiara straciła znaczenie, a obietnica pozostała bez skutku. (15) Prawo bowiem pociąga za sobą karzący gniew. Gdzie zaś nie ma Prawa, tam nie ma i przestępstwa. (16) I stąd to [dziedzictwo] zależy od wiary, by było z łaski i aby w ten sposób obietnica pozostała nienaruszona dla całego potomstwa, nie tylko dla potomstwa opierającego się na Prawie, ale i dla tego, które ma wiarę Abrahama. On to jest ojcem nas wszystkich - (17) jak jest napisane: Uczyniłem cię ojcem wielu narodów - przed obliczem Boga. Rzym 4

Oraz
(7) i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo, (8) to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo. Rzym 8

Kto jest Potomstwem? Izraelm obietnicy? dziecmi bozymi?
czy ty jesteś uznany za potomstwo abrahama :)?


Lelek pisze:
Jeśli Ty jesteś "prawdziwym Izraelem", to kim są Izraelici, o których zbawienie modli się Paweł w Rzym. 10:1? Nieprawdziwym Izraelem? Jeśli są nieprawdziwym Izraelem, to dlaczego byli i są prześladowani za to, że są Izraelem?



są Izrealem WG CIAŁA
Jak Pawęł rzekł
(6) Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, (7) i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo, (8) to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo.

Pochodzą od Izraela ale nie są nim
Co to znaczy?
Fizycznie sa Izraelem ale nie sa nim duchowo :)

Lelek pisze:
Do Izraelitów czyli Żydów według ciała należą przymierza, synostwo i obietnice, a także Mesjasz, który jest Bogiem błogosławionym na wieki:

"Albowiem ja sam gotów byłem modlić się o to, by być odłączony od Chrystusa za braci moich, krewnych moich według ciała, Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice, do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen" [Rzym. 9:3-5]


i co z tego?
Nie kazdy z nich jest synem obietnicy i PRAWDZIWYM IZRAELEM :)
obietnice należą do nich ale nie każdy z nich DOŚWIDCZY SPEŁNIENIA OBIETNICY :)

Lelek pisze: Nie wszyscy Izraelici są odrodzeni, dlatego nie wszyscy dziedziczą obietnice dane patriarchom: "Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo" [Rzym. 9:6-8]

Jeśli ktoś z powyższego fragmentu wnioskuje, że Izraelem są poganie, to po prostu nie umie czytać albo jest tak zaślepiony teologią zastępstwa (Kościół prawdziwym Izraelem), że nic nie widzi.


Z tego i Rzym 4 i Gal 4 :)
Poganie są dziecmi obietnicy - IZRAELEM OBIETNICY :)


Lelek pisze: Sam sobie zaprzeczasz po raz kolejny, Lash. Utrzymujesz, że z natury należysz do drzewa, do którego z natury nie należysz - jesteś dziką gałązką wszczepioną z Izraela, który jako fizyczny naród posiada przymierza, obietnice i Mesjasza. Twoja buta jest nie na miejscu i przed nią ostrzega Paweł.


Nie kłam :)
uważam że Bóg wszczepił nas do Izraela duchowego i nie ma RÓZNICY
(12) Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. :)

NIE MA RÓZNICY :) to nie ma - kto wprowadza takowe czyni podział w kościele :/

Lelek pisze: Twoich poprzednich odpowiedzi nawet nie ma sensu komentować. Ty się musisz upamiętać, bo robisz z Pismem to, co sam chcesz, traktując je instrumentalne w stosunku do własnych poglądów. Oto kilka przykładów:


E tam :)
Leleku wrzuc na luz ... jak widac brak ci argumkentów to lecisz po osobach nie ja pierszy i nie ostatni :) odczuwam to :)

Lelek pisze:


Lash pisze:Tak cała zimie jest w procesie święta szałasów - Kazd może miec wodę Ducha Św kto pragnie i wszyscy świeci Przychodzą jako nowe Jeruzsalem Zstepujące własnie od BOga

Wybacz, ale to są po prostu wierutne bzdury.


Serio :)
Duch Świety nie jest wylany?
Nie jest tak że nie kazdy jest napełniony ale deszcz pada?

Lelek pisze: Jeśli Ty sam definiujesz sobie pojęcia jak święto szałasów albo Jeruzalem, to rozmowa z Tobą jest bezprzedmiotowa.


O tak ;) A ty masz definicje skąd? słyszysz jakies głosy? ?
biblia nie operuje definicjami :)

Lelek pisze: Po prostu słowa znaczą dla Ciebie to, co Ty sam chcesz.


hehe :)
Święto namiotów to świeto o DUCHU ŚW Jan 7 :)
nie rozumiesz :)
że właśnie o to chodzi :)

To ty próbujesz mieszkac w namiotach ;)

Lelek pisze: Mam nadzieję, że coraz więcej osób widzi Twoje wykręty i coraz mniej osób daje się na nie nabierać.


Cóż Lelku - towją nadzieją jest niszczenie ....
moja nadzieją jest to że Bóg da tobie i okidokiemu otrzeźwienie ... rozumiesz?
:/

Lelek pisze:
Twoje zmyślania to nie jest wcale "duchowe" widzenie czegokolwiek. To jest odmowa przeczytania tego, co jest napisane. Jeśli coś takiego, co prezentujesz, jest duchowe, to może być najwyżej w tym sensie, że jest demoniczne. Bo zaprzeczanie temu, co napisał Bóg przez Ducha na pewno nie jest z Ducha.


A gdzie zaprzeczyłem :) ?
podaję zrozumienie :)
to własnie ty przeczysz i jakoś dziwnie nie możesz uznać ze Jezus JEST PANEM :) ale głosisz że się stanie .... :O

Lelek pisze: Ponieważ unikasz odpowiedzi na moje argumenty, zmyślasz jakieś wierutne bzdury w odpowiedzi na moje pytania i definiujesz znaczenie słów po swojemu, nazywając do "duchowym odczytaniem", to wzywam Cię do upamiętania i zostawiam, bo Twoja pokrętność jest już chyba dla wszystkich jawna.


Ech jak widac odpowiadam ci na wszystrkie pytania
ty na proste nie potrafisz

Czy Jezus JEST PANEM czy dopiero nim będzie?
A skoro Jest Panem i władzę ma i posyła swoje sługi i jest z nimi do końca świata to - jak czyni swoje panowanie :) ?

Odpowisz czy zagadasz fantazją o tym jaki jest Lash ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 cze 2013, 15:38

Lash pisze:Apostołowie maluja jednoznaczny obraz - Piotr widzi świtynię zbudowaną z kamieni żywych które jednoczesnie sa kapłanami ....
Paweł widzi dom bozy który sam się buduje i skałda się z domowników


Jednak chyba to Lash ma rację ,jakoś mi ten podział na pogan i żydów w przyszłści nie pasuje do tego co mówi Paweł jak sam sie określił ..." co do zakonu faryzeusz" czyli wie co mówi. Przeczytaj to całe

Ef 2:1-22 bw "(1) I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze, (2) w których niegdyś chodziliście według modły tego świata, naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach opornych. (3) Wśród nich i my wszyscy żyliśmy niegdyś w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów, i byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni; (4) ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, (5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - (6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, (7) aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie. (8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. (10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili. (11) Przeto pamiętajcie o tym, że wy, niegdyś poganie w ciele, nazywani nieobrzezanymi przez tych, których nazywają obrzezanymi na skutek obrzezki, dokonanej ręką na ciele, (12) byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie. (13) Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową. (14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni, (15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka (16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń; (17) i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko. (18) Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. (19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, (21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, (22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu."


Ef 3:3-6 bw "(3) że przez objawienie została mi odsłonięta tajemnica, jak to powyżej krótko opisałem. (4) Czytając to, możecie zrozumieć moje pojmowanie tajemnicy Chrystusowej, (5) która nie była znana synom ludzkim w dawnych pokoleniach, a teraz została przez Ducha objawiona jego świętym apostołom i prorokom, (6) mianowicie, że poganie są współdziedzicami i członkami jednego ciała i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez ewangelię,"

Ja widac nie ma juz podziału na Żydów i pogan , i tego podziału nie trzba znów wprowadzać bo jestesmy jednym ciałem Chrystusa i jedna Światynią. Tak ,że jednak Lashu ma rację.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 25 cze 2013, 16:30

Lashu wymyśla własne definicje wyrazów, które znaczą dla niego dokładnie to, co on uważa. Dlatego rozmowa z takimi ludźmi jest niemożliwa.

magda pisze:Ja widac nie ma juz podziału na Żydów i pogan , i tego podziału nie trzba znów wprowadzać bo jestesmy jednym ciałem Chrystusa i jedna Światynią. Tak ,że jednak Lashu ma rację.

Pisałem już powyżej, że w Chrystusie i w sensie duchowego dziedzictwa nie ma podziału na Żydów i pogan. "Jeden nowy człowiek", o którym pisze Paweł, to jest duchowe zjednoczenie Żydów i pogan w Kościele, którzy są zrodzeni na nowo. Ale to nie znaczy, że Żydzi przestali być Żydami, a poganie - poganami. Dlatego Paweł pisze w wielu miejscach o tym, żeby Żydzi i poganie umieli ze sobą żyć w miłości w Ciele Chrystusa. Obietnice ziemi kananejskiej dla Abrahama dotyczą tylko jego fizycznych potomków. Nie ma sensu powtarzać tego po raz kolejny.

Poganie są współobywatelami Żydów, a nie Żydami. Byli dalecy od społeczności izraelskiej, a teraz nie są. Są członkami jednego Ciała i współdziedzicami obietnic przeznaczonych dla wszystkich narodów (usprawiedliwienie z wiary i Duch Święty) - o tym też pisałem.

Ale jeśli wolicie nie czytać Pisma, tylko wpisywać w tekst to, co Wam się podoba, to przecież nikt nie może Wam zabronić.


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 25 cze 2013, 17:17

Magdo, nikt nie zaprzecza, że w Kościele nie ma podziału na pogan i Żydów. Jezus ma tylko jedną owczarnię. :)

Jednak to czego Lash nie jest w stanie przyjąć z pokorą, to jest Słowo Boże mówiące, że nadejdzie kiedyś wspomniany przez Biblię "MOMENT" kiedy wszyscy wrogowie Chrystusa legną jako podnóżek u stóp Jego. "Zetrze królów w dzień swego gniewu. Będzie sądził narody, pobije wielu" (Ps. 110:4-7). Pan rozgromi nieposłuszne narody, które wyruszą na wojnę przeciwko świętym Pańskim, przyjdzie na nich zagłada jak na Somorę i Gomorę. Lash nie rozumie Bożego sądu i bluźni przeciwko Niemu nazywając przyszłe rozgromienie narodów "uprawianiem mordów".

Proszę Cię, nie bierz złego przykładu z Lasha.

Gdy nadejdzie Drugie Przyjście Chrystusa w mocy zasiądzie On na swoim tronie chwały i będzie sądził wszystkie narody. Mesjasz będzie Królem na Syjonie i obejmie panowanie ze wszystkimi świętymi na 1000 lat, cała ziemia będzie błogosławiona, a w Jerozolimie będzie stała świątynia Boża opisana przez proroka Ezechiela.

"Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą. Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi. I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham. Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan."
(Księga Izajasza 65:20-25)

Zbawieni ludzie nie będą już grzeszyć, jak sama zauważyłaś, więc proroctwo Izajasza opisuje przyszły czas królestwa Mesjasza, który będzie panował nad wszystkimi narodami wraz z Kościołem przez tysiąc lat, będzie Bogiem z nami. Potem Bóg stworzy nową Ziemię i nowe Niebo, i zamieszka z nami, On będzie naszym Bogiem, a my będziemy Jego ludem.

Usiądź wygodnie i przeczytaj rozdziały 40-48 Księgi Ezechiela, a dowiesz się jak będzie wygladała i funkcjonowała świątynia w królestwie Mesjasza, w odbudowanym królestwie Izraela, na które oczekiwali Apostołowie (Dz 1:6). My też tam będziemy, ponieważ zostaliśmy wszczepieni w Drzewko Oliwne Izraela (Rz 11:20). Wszystkie opisy w rozdziałach 40-48 są proste, zrozumiałe dosłownie i nie ma w nich żadnych ukrytych znaczeń, które niektórzy próbują dopisać do Biblii.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 cze 2013, 17:52

Lelek pisze: Obietnice ziemi kananejskiej dla Abrahama dotyczą tylko jego fizycznych potomków. Nie ma sensu powtarzać tego po raz kolejny.


Ga 3:29 bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama[/b], dziedzicami według obietnicy."

okidoki pisze:Lash nie rozumie Bożego sądu i bluźni przeciwko Niemu nazywając przyszłe rozgromienie narodów "uprawianiem mordów".


Ja tylko się odniosłam do tego że nie ma podziałów w Jezusie i w tym ma rację.

okidoki pisze:Usiądź wygodnie i przeczytaj rozdziały 40-48 Księgi Ezechiela


Przeczytałam wielokrotnie ale dziwi mnie to ,że tam będą ofiary za grzech bo przecież Jezus już złożył jedna ofiarę na zawsze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości