Światynia opisana w księdze Ezahiela

Jak się to wszystko skończy ....
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 27 cze 2013, 15:32

Niestety, Lash nie rozumie ani tego, co jest napisane w Piśmie, ani tego, co ja napisałem. I nic nie pomoże stosowanie coraz większych czcionek ani powtarzanie w kółko tego samego. To nie doda prawdziwości tekstom Lasha.

Żydzi w Kościele nie musieli, tylko chcieli się obrzezywać - jeśli chcieli odziedziczyć obietnice Abrahamowe przeznaczone wyłącznie dla jego potomków według ciała. Przestrzegali Prawa rozumiejąc je zgodnie z interpretacją podaną przez Mesjasza. Dlatego Paweł powiedział, że wierzy WE WSZYSTKO, co jest napisane w zakonie i u proroków [Dz. Ap. 24:14]. A sam Jezus powiedział, że ANI JOTA z zakonu nie zostanie zmieniona, aż wypełni się wszystko, co jest napisane w zakonie i u proroków [Mat. 5:17-19]

Paweł przestrzegał Prawa, co jest napisane w Piśmie (fragmenty podawałem) i poświadczone przez współczesnych apostołom.

Lash pisze:Jesli nie obrzezywali sie i nie przestrzegali prawa i nie żenili sie z poganami to wtedy byli by Odseparowani
A jesli - obrzezywli dzieci, nie nakazywli strzec Prawa i wypełniac je wiernie i żenili sie z poganami wtedy nie ma podziału w kościele i zanikli w nim

Żeniąc się z poganami nadal byli fizycznymi potomkami Abrahama, a Prawo wypełniali tak jak Paweł i inni apostołowie - czyli według Ducha, co pokazał Paweł w Dziejach Apostolskich.

Lash pisze:
Lelek pisze:Dlatego Paweł na przykład składał po swoim odrodzeniu śluby nazyreatu, który jest opisany w Torze:

"A Paweł przebywał tam jeszcze dłuższy czas, po czym pożegnawszy się z braćmi, odpłynął do Syrii, a wraz z nim Pryscylla i Akwila; w Kenchreach dał ostrzyc głowę, bo uczynił ślub" [Dz. Ap. 18:18]

Czy aby cos Zyskac?
Co?

Nic. Chciał to zrobić po prostu, ponieważ w Prawie Mojżeszowym istniał ślub nazyreatu. Ale Lash tego nie rozumie i nie chce zrozumieć. Podobnie jak w przypadku, kiedy Paweł publicznie udowodnił, że przestrzega zakonu. Poprosili go o to starsi z Jerozolimy, z apostołem Jakubem na czele:

"wtedy wszyscy poznają, że to, co im o tobie powiedziano, nie odpowiada prawdzie, lecz że i ty sam przestrzegasz zakonu"

Co zrobił Paweł? Udowodnił publicznie, że plotki, jakie szerzy o nim Lash, są nieprawdziwe. Udowodnił, że i on sam przestrzega zakonu - od Pisma nie da się uciec.

Lash pisze:Dlaczego Paweł to zrobił?

Żeby udowodnić, że plotki szerzone o nim przez Lasha są kłamstwem, bo Paweł przestrzegał zakonu.

Lash pisze:czy oszukiwał - a jesli tak to kogo?

Nikogo. To Lash zarzuca Pawłowi oszustwo wobec braci z Jerozolimy i wobec samego Jakuba, który według Lasha również musiał zostać zrobiony w konia. :lmao:

Lash pisze:Lelku a jak mozna przezadzić w obrzezywaniu - serio ? muślisz ze żydzi nie wiedzieli co robić z kawałkiem skóry i Paweł im mówi uważajcie aby ciać równo?

Serio. Można zacząć obrzezywać pogan. I przed tym Paweł ostrzega w liście skierowanym do zboru w Filippi, gdzie byli głównie poganie. Idiotyczne dowcipy nie zmienią faktu, że Lash nie rozumie tekstu.

Lash pisze:Poprostu Biblia Warszawska ma tu błędne tłumaczenie
W grece nie ma słowa przesada ani obrzezania ale jest okaleczenie

Tłumaczenie jest dobre, bo chodzi o judaizujących, a nie o obrzezywanie odrodzonych Żydów. Trzeba tylko rozumieć kontekst, zamiast walczyć z Pismem.

Lash pisze:Oczywiscie że woda Ducha św wypływa z kośicoła żywego
Próg kościoła to wejscie do Światyni Pana

:lmao: Nie wiedziałem, że próg to jest wejście. Ale czego to nie wymyśli zdolny uczeń Augustyna. :lmao:

Poza tym, podobno już teraz mamy 1000 letnie Królestwo. Jeśli Kościół jest świątynią, to gdzie jest boczna prawa ściana Kościoła? [Ez. 47:1]

Lash pisze:Ołtarz to Składanie żywych ofiar w kościele jako słuzba

:lmao: Ofiary są składane NA OŁTARZU. Nie są ołtarzem. Kolejne naciąganie tekstu, który kompletnie nie pasuje do założonej teorii. Ale dla Lasha nie ma rzeczy niemożliwych. W końcu wszystko jest możliwe dla wierzącego.

No, ale mamy kolejny problem. Ezechiel pisze, że

"spod progu przybytku wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż przybytek był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza" [47:1]

Jeśli ołtarzem jest składanie ofiar w ramach służby, to gdzie jest południowy kierunek od składania ofiar w kościele w ramach służby?

Jak widać, kolejne wymysły Lasha prowadzą do coraz większego absurdu, bo wyobraźni nie wystarczy, że amilenialista w końcu nie zaczął opowiadać bredni próbując "duchowo" wyjaśnić to, co jest dosłownie całkowicie zrozumiałe, ale mu nie pasuje do teologii.

Lash pisze:Naprawde to jest proste

:lmao: Taaa, bardzo proste. Podsumuję "dokonania" Lasha w sprawie Ez. 47:1, wstawiając jego "duchowe" zrozumienie w tekst Ezechiela:

"Potem zaprowadził mnie z powrotem do bramy Kościoła; a oto spod składania ofiar w Kościele wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż Kościół był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany Kościoła, na południe od składania ofiar w Kościele w ramach służby"

Moje gratulecje, Lash! Wygrał Pan komputer multimedialny! :lmao:

Pozostałe próby walki Lasha z tekstem biblijnym pominę miłosiernym milczeniem. :)

Lash pisze:Leleku to że ty bierzesz obficie od Irenusza z Lyounu nie znaczy ze inni kierują się ojcami przeczącymi Pismu Św

Na nieszczęście Lasha, Ireneusz był uczniem bezpośredniego ucznia apostoła Jana (Polikarpa ze Smyrny) i nie ma tutaj żadnego znaczenia, co Lash myśli o teologii Ireneusza. Nie ma, ponieważ Ireneusz WIEDZIAŁ od naocznych świadków, że apostołowie przestrzegali Prawa Mojżeszowego według drogi, którą faryzeusze nazywają sektą. Taka jest po prostu prawda. I żaden Lash nie jest w stanie oczernić apostołów siejąc plotki, które sam Paweł publicznie zdeprecjonował, zamykając usta ludziom twierdzącym, że Paweł nie przestrzegał zakonu.

Więcej chyba nie trzeba. Mam nadzieję, że ludzie trzeźwo myślący widzą, że król tego forum jest po prostu nagi. :)

A takich należy karcić, żeby ozdrowieli w wierze, a nie słuchać i dawać sobie prać mózgi.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 cze 2013, 17:09

Lelek pisze: Niestety, Lash nie rozumie ani tego, co jest napisane w Piśmie, ani tego, co ja napisałem. I nic nie pomoże stosowanie coraz większych czcionek ani powtarzanie w kółko tego samego. To nie doda prawdziwości tekstom Lasha.


Typowa preambuła ad Personam :)
Brak argumentów nadrabiany umaczniniem się nazywaniu oponenta jakimiś inwektywami :/


Lelek pisze: Żydzi w Kościele nie musieli, tylko chcieli się obrzezywać - jeśli chcieli odziedziczyć obietnice Abrahamowe przeznaczone wyłącznie dla jego potomków według ciała.


I Pismo o tym miliczy - Paweł mówił zaś :)
(1) Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli. (2) Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. (3) I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. Gal 5

Tak Lelku niektórzy się poddawali .... Szkoda ich :/ Chodzili i dzielili zbory :/

Lelek pisze:
Przestrzegali Prawa rozumiejąc je zgodnie z interpretacją podaną przez Mesjasza.


Jak wyżej
Paweł o takich mówił

(3) Albowiem nie chcąc uznać, że usprawiedliwienie pochodzi od Boga, i uporczywie trzymając się własnej drogi usprawiedliwienia, nie poddali się usprawiedliwieniu pochodzącemu od Boga. (4) A przecież kresem Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy. (5) Albowiem o sprawiedliwości, jaką daje Prawo, pisze Mojżesz: Kto je wypełnił, osiągnie przez nie życie. (6) Sprawiedliwość zaś osiągana przez wiarę tak powiada: Nie mów w sercu swoim: Któż zdoła wstąpić do nieba? - oczywiście po to, by Chrystusa stamtąd sprowadzić na ziemię, albo: Któż zstąpi do Otchłani? - (7) oczywiście po to, by Chrystusa wyprowadzić spośród umarłych. (8) Ale cóż mówi: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy. (9) Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.

Wiem że to co mówisz ma dla ciebie SENS i nie przeczę że ma - zydzi którzy głosili błędy mieli dokładnie twoje argumenty :/ Paweł ich zwalczał :)


Lelek pisze:
Dlatego Paweł powiedział, że wierzy WE WSZYSTKO, co jest napisane w zakonie i u proroków [Dz. Ap. 24:14].


Jak widać nie odóżniasz słów - wierzyć a przestrzegać :)
ja wierzę we wszystko ale przestrzegam przykazań Chrstusa :)

Jezus tez mówił uczniom (25) Na to On rzekł do nich: O nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! (26) Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały? (27) I zaczynając od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Niego. Łuk 24

Dlatego zrównując Pawłowa fraże o wierze z wykonywaniem prowadzisz do przekłamania Pism :/ i prowadzasz pawła w kłamstwo
(20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. (21) Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. (22) Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. (23) Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział. 1 kor 9


Lelek pisze:
A sam Jezus powiedział, że ANI JOTA z zakonu nie zostanie zmieniona, aż wypełni się wszystko, co jest napisane w zakonie i u proroków [Mat. 5:17-19]


I nikt nie twierdzi ze przeminął :)

Lelek pisze:

Paweł przestrzegał Prawa, co jest napisane w Piśmie (fragmenty podawałem) i poświadczone przez współczesnych apostołom.


Paweł nie przestrzegał sam to mówił - powyżej.
Oraz
(10) Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. (11) A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Prawo nie opiera się na wierze, lecz /mówi/: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.


Do wykonania oczyszczenia namówili go bracia :)


Lelek pisze:
Lash pisze:Jesli nie obrzezywali sie i nie przestrzegali prawa i nie żenili sie z poganami to wtedy byli by Odseparowani
A jesli - obrzezywli dzieci, nie nakazywli strzec Prawa i wypełniac je wiernie i żenili sie z poganami wtedy nie ma podziału w kościele i zanikli w nim

Żeniąc się z poganami nadal byli fizycznymi potomkami Abrahama, a Prawo wypełniali tak jak Paweł i inni apostołowie - czyli według Ducha, co pokazał Paweł w Dziejach Apostolskich.


Nie, nie wypełniali wg Ducha Prawa :)

(6) On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia. (7) Lecz jeśli posługiwanie śmierci, utrwalone literami w kamieniu, dokonywało się w chwale, tak iż synowie Izraela nie mogli spoglądać na oblicze Mojżesza z powodu jasności jego oblicza, która miała przeminąć, (8) to o ileż bardziej pełne chwały będzie posługiwanie Ducha? (9) Jeżeli bowiem posługiwanie potępieniu jest chwałą, to o ileż bardziej będzie obfitować w chwałę posługiwanie sprawiedliwości! (10) Wobec przeogromnej chwały okazało się w ogóle bez chwały to, co miało chwałę tylko częściową. (11) Jeżeli zaś to, co przemijające, było w chwale, daleko więcej cieszy się chwałą to, co trwa. (12) Żywiąc przeto taką nadzieję, z jawną swobodą postępujemy, (13) a nie tak, jak Mojżesz, który zakrywał sobie twarz, ażeby synowie Izraela nie patrzyli na koniec tego, co było przemijające. (14) Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje /nad nimi/ ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie. (15) I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach. (16) A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada. (17) Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański - tam wolność. (18) My wszyscy z odsłoniętą twarzą wpatrujemy się w jasność Pańską jakby w zwierciadle; za sprawą Ducha Pańskiego, coraz bardziej jaśniejąc, upodabniamy się do Jego obrazu.

(2 list do Koryntian 3:1-18, Biblia Tysiąclecia)


Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze:Dlatego Paweł na przykład składał po swoim odrodzeniu śluby nazyreatu, który jest opisany w Torze:

"A Paweł przebywał tam jeszcze dłuższy czas, po czym pożegnawszy się z braćmi, odpłynął do Syrii, a wraz z nim Pryscylla i Akwila; w Kenchreach dał ostrzyc głowę, bo uczynił ślub" [Dz. Ap. 18:18]

Czy aby cos Zyskac?
Co?

Nic. Chciał to zrobić po prostu, ponieważ w Prawie Mojżeszowym istniał ślub nazyreatu. Ale Lash tego nie rozumie i nie chce zrozumieć. Podobnie jak w przypadku, kiedy Paweł publicznie udowodnił, że przestrzega zakonu. Poprosili go o to starsi z Jerozolimy, z apostołem Jakubem na czele:

"wtedy wszyscy poznają, że to, co im o tobie powiedziano, nie odpowiada prawdzie, lecz że i ty sam przestrzegasz zakonu"

Co zrobił Paweł? Udowodnił publicznie, że plotki, jakie szerzy o nim Lash, są nieprawdziwe. Udowodnił, że i on sam przestrzega zakonu - od Pisma nie da się uciec.


Nie - udowodnił to :)

(20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. (21) Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. (22) Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. (23) Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.

Popełniasz błąd typowy - Paweł ROBI COŚ ale nie podaje dlaczego w Dziejach
W koryntianach wyjśnia swój stosynek do Prawa ...
ale dla ciebie to nic... Wolisz SAM wyczytać cos co apostoł nie zrobił :)

Apostoł nie deklaruje że PRZESTRZEGA PRAWA albo jest pod nim wiele razy przeciwstwia się temu :)
jendak niektórzy wprowadzali prawo do kościoła :/


Lelek pisze:


Lash pisze:Dlaczego Paweł to zrobił?

Żeby udowodnić, że plotki szerzone o nim przez Lasha są kłamstwem, bo Paweł przestrzegał zakonu.


A tera juz nawet Paweł udowdani plotki Lasha :)
Tak oto lelek Czyta Pismo :/

Cóż widać kompletny brak powagi :/
Paweł nie przestrzegał ZAKONY gdzie to deklaruje :)
ani razu a deklaruje odrotna rzecz.

Jak widac nie wierzysz Pawłowi :/ Ale swojemu domyslowi :/


Lelek pisze:
Lash pisze:czy oszukiwał - a jesli tak to kogo?

Nikogo. To Lash zarzuca Pawłowi oszustwo wobec braci z Jerozolimy i wobec samego Jakuba, który według Lasha również musiał zostać zrobiony w konia. :lmao:


Nikomu nie zarzucam oszustwa ty stwle to robisz :)
Wierzę że dla Pawła nie ma to znacznia :) dlatego robi to co mu mówią - Dla zydów jest jak żyd choc nie jest pod Prawem TO ZADEKLAROWAŁ - czyżby kłamał :)

Na to wychodzi z twoich słów :)
nie można być żydem i jednoczesnie nie żydem :roll :

Lelek pisze:
Lash pisze:Lelku a jak mozna przezadzić w obrzezywaniu - serio ? muślisz ze żydzi nie wiedzieli co robić z kawałkiem skóry i Paweł im mówi uważajcie aby ciać równo?

Serio. Można zacząć obrzezywać pogan.


Wybacz ale to nie jest PRZESADA :)
pomijam że greka nie mówi nic o przesadzie :roll:

Lelek pisze: I przed tym Paweł ostrzega w liście skierowanym do zboru w Filippi, gdzie byli głównie poganie. Idiotyczne dowcipy nie zmienią faktu, że Lash nie rozumie tekstu .


Oczywiście że nie zminia dlatego nie rób idiotyznych dowcipów :)
i spoważnej :)
Gdzie tam napisano o przesadzie - w grecea nie w tłumaczeniu :roll:

Lelek pisze:
Lash pisze:Poprostu Biblia Warszawska ma tu błędne tłumaczenie
W grece nie ma słowa przesada ani obrzezania ale jest okaleczenie

Tłumaczenie jest dobre, bo chodzi o judaizujących, a nie o obrzezywanie odrodzonych Żydów. Trzeba tylko
rozumieć kontekst, zamiast walczyć z Pismem.


Nie kłam - tłuamczenie jest WYJATKOWE .
cytowałem ci grekę i inny przekład :) Dosłowny

Kontekst ukazuje jednoznacznie że nie KAZDY CZŁOWIEK którzy się obrzezuje jest poza Chrystusem i ty to głosisz ... :/
Zwiedznie że żydzi mili sie obrzezywac w Chrystusie :/


Lelek pisze:
Lash pisze:Oczywiscie że woda Ducha św wypływa z kośicoła żywego
Próg kościoła to wejscie do Światyni Pana

:lmao: Nie wiedziałem, że próg to jest wejście. Ale czego to nie wymyśli zdolny uczeń Augustyna. :lmao:


Próg jest na wejściu nie wiesz?
tak jest normalnie . gdzie ty masz próg :) Sam rzekłś że idiotyczne towje dowcipy nie zminia Lasha :/

Lelek pisze:
Poza tym, podobno już teraz mamy 1000 letnie Królestwo. Jeśli Kościół jest świątynią, to gdzie jest boczna prawa ściana Kościoła? [Ez. 47:1]


Nie wiesz? Kosciół nie jest nieograniczony ale granica jest każdy kto wierzy :D

Lelek pisze:
Lash pisze:Ołtarz to Składanie żywych ofiar w kościele jako słuzba

:lmao: Ofiary są składane NA OŁTARZU. Nie są ołtarzem. Kolejne naciąganie tekstu, który kompletnie nie pasuje do założonej teorii. Ale dla Lasha nie ma rzeczy niemożliwych. W końcu wszystko jest możliwe dla wierzącego.


Oczywiście :) z świetym którzy będa swiecznikami w swiatyni Boga głowice przyrosną do dachu ... :/
ale nierozśadznie mówisz :/

Lelek pisze: No, ale mamy kolejny problem. Ezechiel pisze, że

"spod progu przybytku wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż przybytek był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza" [47:1]

Jeśli ołtarzem jest składanie ofiar w ramach służby, to gdzie jest południowy kierunek od składania ofiar w kościele w ramach służby?


Czyli w kierunku półudniowym :)

Lelek pisze: Jak widać, kolejne wymysły Lasha prowadzą do coraz większego absurdu, bo wyobraźni nie wystarczy, że amilenialista w końcu nie zaczął opowiadać bredni próbując "duchowo" wyjaśnić to, co jest dosłownie całkowicie zrozumiałe, ale mu nie pasuje do teologii.


Dosłownie nie jest zoruzmiałe - dósłownie nie masz nic o światyni w 1000 Królestwie - musisz to tam wczytać :)

Lelek pisze:
Lash pisze:Naprawde to jest proste

:lmao: Taaa, bardzo proste. Podsumuję "dokonania" Lasha w sprawie Ez. 47:1, wstawiając jego "duchowe" zrozumienie w tekst Ezechiela:


Ty podumowujesz stale ... obnażając że brak ci chrześcijańskiej postawy :/

Lelek pisze: "Potem zaprowadził mnie z powrotem do bramy Kościoła; a oto spod składania ofiar w Kościele wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż Kościół był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany Kościoła, na południe od składania ofiar w Kościele w ramach służby"

Moje gratulecje, Lash! Wygrał Pan komputer multimedialny! :lmao:


Jw.
Idiotyczna i błażeńska mowa ... o ty mówił Paweł ... ale jak ktoś go ignoruje to nie złuacha ale upraiw błazeństwo :/

Lelek pisze: Pozostałe próby walki Lasha z tekstem biblijnym pominę miłosiernym milczeniem. :)


Lash nie jest smokiem - nie walczy z pismem ani potomstwem Jezusa :) to doemna smoków :/

Lelek pisze:
Lash pisze:Leleku to że ty bierzesz obficie od Irenusza z Lyounu nie znaczy ze inni kierują się ojcami przeczącymi Pismu Św

Na nieszczęście Lasha, Ireneusz był uczniem bezpośredniego ucznia apostoła Jana (Polikarpa ze Smyrny) i nie ma tutaj żadnego znaczenia, co Lash myśli o teologii Ireneusza.


Oczywiście - A ksad wiesz ze to nie ten co wyszeł da nas ale nie był znas :roll:

Lelek pisze: Nie ma, ponieważ Ireneusz WIEDZIAŁ od naocznych świadków, że apostołowie przestrzegali Prawa Mojżeszowego według drogi, którą faryzeusze nazywają sektą.


Irenausz przeczy apsotołom więc co z tego :) że tak podał :)

Lelek pisze: Taka jest po prostu prawda. I żaden Lash nie jest w stanie oczernić apostołów siejąc plotki, które sam Paweł publicznie zdeprecjonował, zamykając usta ludziom twierdzącym, że Paweł nie przestrzegał zakonu.


Paweł napisał co podałem a nie napisał że Przestrzega Prawa *- GDZIE TO NAPISAŁ . podasz :)
Słwoa Pawła że przstrzega prawa :)

Lelek pisze: Więcej chyba nie trzeba. Mam nadzieję, że ludzie trzeźwo myślący widzą, że król tego forum jest po prostu nagi. :)


Jaki król - to twoa postwa ... królowanie nad innymi :/
żenujące :/

Lelek pisze: A takich należy karcić, żeby ozdrowieli w wierze, a nie słuchać i dawać sobie prać mózgi.


Karc siebie
jak narazie udowdniłeś ze nie tylko niepotrafisz zrozumiec pisma ale zachowujesz sie błażńsko i agresywnie :/

(20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - [b]choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem


to że Irenusz ciebie zwiódł i głosisz obrzezanie w Kościele wbrew Pawłu

(2) Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. (3) I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa.


świadczy że masz chorobę którą przywlekli do Galacji pewni żydzi :)

Głoś obrzezanie i nauki zwodnicze ... taka twoje rola :/

tak o to tradycją Lelek próbuje uchylac naukę apostoła wyżej traktują słowa Irenusza niz apostoła / błanujas i szydząc. Niech ci Pan Wybaczy :)


[/b]


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 cze 2013, 18:22

Lelek pisze:Nie, Magdo. Są "potomkowie Abrahama" - co sama przyznajesz poprzez cudzysłów - i potomkowie Abrahama. Ci pierwsi są jego dziećmi w wierze (odrodzonymi poganami), a ci drudzy jego dziećmi w ciele i w wierze (odrodzonymi Żydami).


Więc dzielisz na ludzi w duchu i w ciele tak jak by ciało było ważne a nie jest. i nie ma już Zydów i pogan jak dawniej

Ga 3:28 bt "Nie ma już Żyda ani poganina...

Lelek pisze: co sama przyznajesz poprzez cudzysłów


Nic nie przyznaję przez cudzysłów tylko to ze to cytat a nie moje słowa, chrześcijanie nie są jakimiś dziećmi z cudzysłowem tylko prawdziwymi jeśli Bog tak mówi i przyjął nas za swoje dzieci to nie dziel dzieci na lepszych i gorszych bo jest jedna owczarnia i jeden pastez i jest jedno ciało Chrystusa i kto do tego ciała należy jest przwowitym dzieckiem.

Lelek pisze: Autor nie pisze o tym, że ofiary ze zwierząt nigdy już nie będą składane......


Tu się mogę zgodzić ,że mogąbyć ofiary np dziękczynne

Ale mi o to chodzi ,ten fragment

Ez 46:20 bw "I rzekł do mnie: Oto miejsce, gdzie kapłani gotują ofiarę za przewinienie i ofiarę zagrzeszną

Bo to wygląda jak by ta ofiara Jezusa wtedy już nie działała.

Hbr 8:13 bw "Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku."

Heb 9:9-10 bw "(9) ma to znaczenie obrazowe, odnoszące się do teraźniejszego czasu, kiedy to składane bywają dary i ofiary, które nie mogą doprowadzić do wewnętrznej doskonałości tego, kto pełni służbę Bożą; (10) są to tylko przepisy zewnętrzne, dotyczące pokarmów i napojów, i różnych obmywań, nałożone do czasu zaprowadzenia nowego porządku."

Nie ma juz pierwszego przymierza jest tylko jedno i zadne ofiary nie działają i nie oczyszczają więc jeśli ktos to robi i stosuje sie do przepisów zakonu to nic to nie znaczy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 27 cze 2013, 22:54

magda pisze:nie dziel dzieci na lepszych i gorszych bo jest jedna owczarnia i jeden pasterz i jest jedno ciało Chrystusa

Lelek nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, tylko wyjaśnia ci, że nie wszystkie obietnice dla narodu wybranego dotyczą wszystkich ludzi.

Pan Jezus będzie panował z Jerozolimy, a nie z Warszawy. Świątynia Pańska stanie w Jerozolimie, a nie w Londynie. Bóg nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, ale w swoich planach wybrał Izraelitów na naród wybrany - nie zazdrość tego Żydom.

Obiecana ziemia izraelska zostanie odziedziczona przez Żydów. Apostołom powierzono sądzenie 12 plemion Izraela, a nie wszystkich narodów. Wierzący z pogan, ze zboru w Tiatyrze w Azji Mniejszej, otrzymali obietnicę władzy nad narodami pogańskimi. Królowie z narodów będą w Milenium przyjeżdzać do Jerozolimy, więc nie będą tam mieszkać na stałe i będą rządzić własnymi narodami (Zach 14:16). Każdy otrzyma swój dział. :)

Dopóki nie przeminie stara Ziemia, pozostanie na niej ziemski porządek. Bóg nie dzieli zbawionych, ale stworzył nas w określonym porządku. Stworzył kobiety i mężczyzn, Żydów i Greków. Ten porządek nie przeminie aż do stworzenia Nowej Ziemi i Nowego Nieba. Czy teraz jest to dla Ciebie zrozumiałe?


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 27 cze 2013, 23:55

Lash pisze:Ależ tymże to jest - w waszej wizji Bóg zobi sobie krwawą łażnię .... czyż nie?
jako że dla was dzieci nie mają grzechu i sa niewinne to ich śmierć w wyniku gniewu jest de facto mordem - czy zmieniłeś zdanie na temat dzieci ich grzeszności?

Dlatego nie bluźnię ale ukazuję wam konsekwencje waszego poglądu. tylko tyle jesli błędnie to opisz co źle podałem :)

Jeżeli chcesz, mogę opisać co źle podałeś i w czym bluźnisz Bogu.

1. Nie rozumiesz, że teraz jest czas łaski i dzień zbawienia (2Kor 6:2) a nie dzień gniewu i tłuczenia naczyń przeznaczonych na gniew (Ps. 2:6-9).

2. Nie znasz Pism i nie wiesz, że Bóg gdyby chciał mógłby objąć sądem dzieci z winy rodziców (1Sm 15:3) i Bóg ma moc przywrócić tym dzieciom życie.

3. Nie znasz Pism i nie wiesz, że "gromienie narodów berłem żelaznym" jest o wojskach buntowników zebranych w miejscu zwanym Armagedon w wojnie przeciwko Bogu i Izraelowi (Obj 16:14-16;19:19-21;Zach 12:2-6)

Dzieci na wojnę nie wyruszają, więc "gromienie narodów" nie jest gromieniem dzieci jak to sobie Lash wyobraża.

4. Nie rozumiesz Pism i nie wiesz, że Bóg dzieciom błogosławi, do takich jak one należy Królestwo Niebieskie (Mk 10:14 ).

Nie chcesz zrozumieć rzeczy najprostszych. Tłumaczenie ci rzeczy trudniejszych jest jak uczenie słonia gry na fortepianie.

Jedna siostra powiedziała, że omija szerokim łukiem twoje wypowiedzi, żeby nie zaprzątać sobie głowy chaosem. Wprowadzasz niezdrową atmosferę manipulowania Słowem dla obrony swoich przekonań. Dyskutowanie z Tobą przynosi więcej szkody niż pożytku, dopóki nie zmienisz nastawienia, bezowocne jest przedłużanie dyskusji, która nikogo zbudować nie może.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 cze 2013, 10:19

okidoki pisze:
magda pisze:nie dziel dzieci na lepszych i gorszych bo jest jedna owczarnia i jeden pasterz i jest jedno ciało Chrystusa

Lelek nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, tylko wyjaśnia ci, że nie wszystkie obietnice dla narodu wybranego dotyczą wszystkich ludzi.


Nie ma takowych :)
Pismo mówi
(29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. (List do Galatów 3:29, Biblia Tysiąclecia)

Apostoł wie że z kościołach pojawili sie ludzie którzy głosili odmienną naukę. Dzielii żydów od pogan i wprowadzali podziały :/ Celem ich było krytykowanie i rozwalanie Kościoła.
Czy mieli swoje argumenty - i owszem mieli :) dlatego niektórzy dawali wciągac sie w ich nauki :/

Paweł jednak ukazuje że skoro jesteśmy w Chrystusie to DZIEDZICZYMY jako Potomstwo abrahamowe obietniecę. Czy tylko usprawiedliwienia z Wiary :O
Oczywiście, że nie jesteśmy jego PRAWOWIERNYMI dziecmi i dziedzicami Wszystkiego albbowiem Chrystus odziedziczył cały świat i w nim mamy CAŁE Dziedzictwo :)


okidoki pisze: Pan Jezus będzie panował z Jerozolimy, a nie z Warszawy.


I włada :)

(5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. (6) Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona. :)

okidoki pisze: Świątynia Pańska stanie w Jerozolimie, a nie w Londynie.


I 20 rozdział Objawienia nie mówi nic o światyni :roll: :D

okidoki pisze: Bóg nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, ale w swoich planach wybrał Izraelitów na naród wybrany - nie zazdrość tego Żydom.


A kto zazdrości :O
To jest poprostu wzkzywanie na złą waszą naukę a nie zazdrość :)
Bóg wybrał Izraela ale nie każdy z Izraela jest Izrealem - Boże wybranie Izraela obecnie jest realizowane w Kościele :)

okidoki pisze: Obiecana ziemia izraelska zostanie odziedziczona przez Żydów.


A ja wiem że pokorni posiąda ziemię :)

okidoki pisze:Apostołom powierzono sądzenie 12 plemion Izraela, a nie wszystkich narodów.


A tu się Zgodzę - powierzono im i to wykonali :)

okidoki pisze: Wierzący z pogan, ze zboru w Tiatyrze w Azji Mniejszej, otrzymali obietnicę władzy nad narodami pogańskimi.


A inni nie mają rządzić :roll:

okidoki pisze: Królowie z narodów będą w Milenium przyjeżdzać do Jerozolimy, więc nie będą tam mieszkać na stałe i będą rządzić własnymi narodami (Zach 14:16). Każdy otrzyma swój dział. :)


A Gdzie Masz w Zachariasziu słowo millenium :) albo w Apokalipsie 20 opis tych królów zjeżdżających do Jerozoliwmy :)
Nie masz ... ale wmawiasz sobie ze litweralnie czytasz :O :lol:

okidoki pisze: Dopóki nie przeminie stara Ziemia, pozostanie na niej ziemski porządek. Bóg nie dzieli zbawionych, ale stworzył nas w określonym porządku.


Oj Okidoki - to że nazwiesz tą sama rzecz inaczej nie zmiania faktu że dzielicie zbawionych - nie tak jak mówił Paweł i apostołowie :)

okidoki pisze: Stworzył kobiety i mężczyzn, Żydów i Greków. Ten porządek nie przeminie aż do stworzenia Nowej Ziemi i Nowego Nieba. Czy teraz jest to dla Ciebie zrozumiałe?


Bóg stworzył mężczyzn i kobiety i nie ma problemu - ale w Chrtysusie sa oni JEDNYM i nie ma róznicy
KAZDY DZIEDZICZY TO SAMO :)

(28) Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. (29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.

Czy to znaczy, że nie ma ról - oczywiście że są ale nie ma różnicy w byciu potomstwem i dziedziczeniu :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 cze 2013, 10:41

Lash pisze:
Lelek nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, tylko wyjaśnia ci, że nie wszystkie obietnice dla narodu wybranego dotyczą wszystkich ludzi.

Nie ma takowych :)
Pismo mówi
(29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. (List do Galatów 3:29, Biblia Tysiąclecia)
Cytat nieadekwatny do tematu, a ludzie, których dotyczy obietnica są w Bożym planie jak pisał Paweł:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Lash Pan Bóg nie rzuca słów na wiatr.
okidoki pisze: Pan Jezus będzie panował z Jerozolimy, a nie z Warszawy.

I włada :)
Nieprawda, pokaż gdzie jest tron Dawida, gdzie jest królestwo Izraela oparte o koronę Mesjasza? To jawny fałsz co piszesz.
okidoki pisze: Świątynia Pańska stanie w Jerozolimie, a nie w Londynie.

I 20 rozdział Objawienia nie mówi nic o światyni :roll: :D
Pierwszy rozdział listu do Rzymian też nie mówi o świątyni i co z tego?

okidoki pisze: Obiecana ziemia izraelska zostanie odziedziczona przez Żydów.

A ja wiem że pokorni posiąda ziemię :)
Pokorni z Izraela.

okidoki pisze:Apostołom powierzono sądzenie 12 plemion Izraela, a nie wszystkich narodów.

A tu się Zgodzę - powierzono im i to wykonali :)
Kiedy był sąd?

okidoki pisze: Królowie z narodów będą w Milenium przyjeżdzać do Jerozolimy, więc nie będą tam mieszkać na stałe i będą rządzić własnymi narodami (Zach 14:16). Każdy otrzyma swój dział. :)

A Gdzie Masz w Zachariasziu słowo millenium :) albo w Apokalipsie 20 opis tych królów zjeżdżających do Jerozoliwmy :)
Nie masz ... ale wmawiasz sobie ze litweralnie czytasz :O :lol:
Gdybyś pokroił Biblię na kawałki i oderwałbyś od siebie (co cały czas robisz) to udowodnisz każdą tezę, najbardziej absurdalną. Czy uważasz że każda wzmianka o milenium musi mieć w każdym fragmencie Biblii komplet danych? Robisz Lashu pośmiewisko z egzegezy Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 cze 2013, 11:04

okidoki pisze:
Lash pisze:Ależ tymże to jest - w waszej wizji Bóg zobi sobie krwawą łażnię .... czyż nie?
jako że dla was dzieci nie mają grzechu i sa niewinne to ich śmierć w wyniku gniewu jest de facto mordem - czy zmieniłeś zdanie na temat dzieci ich grzeszności?

Dlatego nie bluźnię ale ukazuję wam konsekwencje waszego poglądu. tylko tyle jesli błędnie to opisz co źle podałem :)

Jeżeli chcesz, mogę opisać co źle podałeś i w czym bluźnisz Bogu.

1. Nie rozumiesz, że teraz jest czas łaski i dzień zbawienia (2Kor 6:2) a nie dzień gniewu i tłuczenia naczyń przeznaczonych na gniew (Ps. 2:6-9).


Ale wiem że obecznie jest czas ŁASKI I ZBAWIENIA oraz tego że JEZUS JEST DZIEDZICEM ((2) a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat. ) i obecnie Włada nad narodami (5) Przez Niego otrzymaliśmy łaskę i urząd apostolski, aby ku chwale Jego imienia pozyskiwać wszystkich pogan dla posłuszeństwa wierze. (List do Rzymian 1:5, Biblia Tysiąclecia)

Dlatego rozumiem, że dziedzictwo Chrystusa to nie terror i zastraszanie i nie "holocaust pogan" ale to pokonywanie królestwa złego i prznowsznie ludzi Z Królestwa Złego do Królestwa Boga :) PRZEMOCĄ / WYRYWAJĄC NAS ze zła..
(13) który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego, ..
Je Jestem w tym królestwie i zapraszam :)

okidoki pisze:
2. Nie znasz Pism i nie wiesz, że Bóg gdyby chciał mógłby objąć sądem dzieci z winy rodziców (1Sm 15:3) i Bóg ma moc przywrócić tym dzieciom życie.


Nie wiem dlaczego to tu mówisz ...
Natomiast Wiem że Bóg mówi: (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. 2 mojż 20 oraz (2) Dlaczego to używacie między sobą przysłowia o ziemi izraelskiej: Ojcowie jedli kwaśne grona, a zęby synów ścierpły? (3) Jakom żyw - mówi Wszechmocny Pan - że już nie będziecie wypowiadali w Izraelu tego przysłowia. Ezech 18

Jak widać - nie znasz mnie :) i kłamiesz że nie znam Pism :)

okidoki pisze: 3. Nie znasz Pism i nie wiesz, że "gromienie narodów berłem żelaznym" jest o wojskach buntowników zebranych w miejscu zwanym Armagedon w wojnie przeciwko Bogu i Izraelowi (Obj 16:14-16;19:19-21;Zach 12:2-6)

Dzieci na wojnę nie wyruszają, więc "gromienie narodów" nie jest gromieniem dzieci jak to sobie Lash wyobraża.


Jak widać - nie znasz mnie :) i kłamiesz że nie znam Pism :)
Zajrzyjmy do Pisma które mówi
(8) Proś mnie, a dam ci narody w dziedzictwo I krańce świata w posiadanie. (9) Rozgromisz je berłem żelaznym, Roztłuczesz jak naczynie gliniane.

Jak widać Jezus ma dziedzictwo - Hebr 1 List to żydów którzy nie rozumieli Pism i do tych którzy potem ich naśladowali ukazuje to.
Ja rozumiem, że dla niektórych atrakcyjnym moze się wydawać dziedzictwo które polega na "waleniu rózgą zelazną po głowach i zabijaniu ich" ale Jezus jest inny. Jezus obejmuje swoje dziedzictwo pośród narodów przez Kościół :)
(18) A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. (19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Warszawska) Taki jest ten Król - nie jest rozwalajacym głowy Panem - Warto poznać Jezusa :)


okidoki pisze: 4. Nie rozumiesz Pism i nie wiesz, że Bóg dzieciom błogosławi, do takich jak one należy Królestwo Niebieskie (Mk 10:14 ).


Jak widać - nie znasz mnie :) i kłamiesz że nie znam Pism :)

Opowiem ci krótkie swiadectwo :)
Dokładnie tydzień temu byłem na konferencji z moja całą rodziną i zaprosiłem wielu polaków / z polski i anglii / na tej konferencji moi osmioletni synowie którzy znają ewangelie doswidczyli błogosłwieństwa :)

Rafał jeden z nich, podszedł do mojej żony ( Ja akurat służyłem jako tłumacz ) i powiedział mamo módl sie o mnie aby Duch Święty we mnie działał :) - nauczanie było o Duchu Św :)
Żona i jeden brat pomodlili sie o niego a on natychmiast podszedł do kobiety znajomej i zaczął sie o nia modlić aż sie popłakała :)

Zobaczył to Michał ( którego jak wiesz pewnie ) Bóg uzdrowił ale jest często nadal Hiper-aktywny - Często trudno się było o niego modlić bowiem skakał, uciekał etc. Tego wieczou jednak modliliśmy się o niego całe 10 minut :) ( już wróciłem z tłumaczenia) i wiem że Bóg coś zrobił. Michał miał pokój jak nigdy wcześniej - Jego relacja do nas i rodzeństwa i nauczycieli poprawiła się :) - sam zaczął mówić że kocha innych :) choć wczesniej sprawiało mu to problem .

Po tym wszystkim wieczorem zmęczony wróciłem do domku w którym mieszkaliśmy wziąłem biblię - gedeonitke która tam była .... i otworzyła sie na stronie :) Mój wzrok Padł na ten tekst :)

(13) I przynosili do niego dzieci, aby się ich dotknął, ale uczniowie gromili ich. (14) Gdy Jezus to spostrzegł, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże. (15) Zaprawdę powiadam wam, ktokolwiek by nie przyjął Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego. (16) I brał je w ramiona, i błogosławił, kładąc na nie ręce.

To był dobry wieczór :) - zmęczony ale radosny poszedłem spać :)


Nie znasz mnie i nie mówisz prawdy o mnie ... :/
Bóg niech ci wybaczy ... i ja ci wybaczam :) bo i mnie wiele wybaczono

okidoki pisze: Nie chcesz zrozumieć rzeczy najprostszych. Tłumaczenie ci rzeczy trudniejszych jest jak uczenie słonia gry na fortepianie.


:D
Cóż - Bóg jest Bogiem cudów i włada z niebios :)

okidoki pisze: Jedna siostra powiedziała, że omija szerokim łukiem twoje wypowiedzi, żeby nie zaprzątać sobie głowy chaosem.


Cóż - ja tez otrzymuję podobne listy o waszych wypowiedziach i co z tego ?

okidoki pisze: Wprowadzasz niezdrową atmosferę manipulowania Słowem dla obrony swoich przekonań.


Jak widać - nie znasz mnie / nie znasz słowa ale mówisz nieprawdę :)
jak widac ty i Lelek manipulujecie Słowem


Lelek wprost neguje Pismo :/ cytaz z Jego wypowiedzi

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... a9e#330219

Lelek pisze: Jeśli się nie rozumie określenia "pod Prawem", to nie należy go używać.

W rozmowie z Piotrem w Antiochii Paweł po prostu wykazuje mu niekonsekwentne zachowanie w tym momencie, a nie potwierdza, że Piotr nie żył po żydowsku. I dlatego napomina go za obłudę. Piotr wiedział, że Bóg oczyścił pogan, więc spokojnie mógł z nimi jadać.


Ach ten Lelek :)
(10) mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać. (11) A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. (12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. (14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz , a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku?

Podkreśliłem na czerwono to czemu wprost przeczysz :/ :/



Jak widać Lelek neguje słowa Apostoła Pawła ... :/ .... nie pierwszy i nie ostatni raz :/

okidoki pisze: Dyskutowanie z Tobą przynosi więcej szkody niż pożytku, dopóki nie zmienisz nastawienia, bezowocne jest przedłużanie dyskusji, która nikogo zbudować nie może.


Tak jest szkodą dla treorii Lelka które sa oderwane od Pisma i są szkodliwe i są anty Koscielne - tak samo zresztą jaj jego działania na stronie z ulicą w nazwie ... - sa wymierzone w kościół ... by obrzydzić Oblubienicę Pańską :/ a głosić zwodnicze nauki prożydowskie zwalczane przez Apostoła Pawła :/


Jak widać ani ty a nie Lelek nie macie sensownych Argumentów a jedyne co możecie czynic to powtarzac - nie znasz pism i jesteś zły ... mierzycie swoja miarą ... i taką wam odmierzy Pan Jezus ..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 cze 2013, 11:47

KAAN pisze:
Lash pisze:
Lelek nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, tylko wyjaśnia ci, że nie wszystkie obietnice dla narodu wybranego dotyczą wszystkich ludzi.

Nie ma takowych :)
Pismo mówi
(29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. (List do Galatów 3:29, Biblia Tysiąclecia)
Cytat nieadekwatny do tematu, a ludzie, których dotyczy obietnica są w Bożym planie jak pisał Paweł:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Lash Pan Bóg nie rzuca słów na wiatr.


Oczywiście, że nie rzuca :)
Bóg nie mówi tu nic o Jerozilimie / 1000 Królestwie / itd ale mówi o ZBAWIENIU W CHRYSTUSIE :)

Tekst który podajesz nie kończy się w tym miejscu ale kończy sie trochę dalej ....
(30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, (31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili. (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować.

Paweł ukazuje że TERAZ jest czas miłosierdzia nad Izraelem.
Dlatego własnie wierzę że obecnie jest czas miłowierdzia nad nimi i resztka osiągnie ... wszyscy wybrani :)


KAAN pisze:
okidoki pisze: Pan Jezus będzie panował z Jerozolimy, a nie z Warszawy.

I włada :)
Nieprawda, pokaż gdzie jest tron Dawida, gdzie jest królestwo Izraela oparte o koronę Mesjasza? To jawny fałsz co piszesz.



Kaan :/
Jezus obecnie włada :)

(18) Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)

Jezus jest Panem - obecnie i nie wiem dlaczego Lelkowi nie może przejśc to przez usta ...
Pytałem go kilka razy i nie mozne wyznać że Jezus jest Panem :)

Ja wierzę, że On JEST PANEM - TERAZ :)

Na koniec czasów ODDA WŁADZĘ OJCU a nie wźmie ją :)
(23) A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia, (24) potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (1 list do Koryntian 15:23-24, Biblia Warszawska)

Wierzę ża Pan Jezus włada :)

(20) Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich, (21) ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym. (22) I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła, (23) który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami. (List do Efezjan 1:1-23, Biblia Tysiąclecia)

Tak wierzę Pismu które mówi, że Ojciec poddał Wszystko pod stopy Jezusa i Jezus obecnie włada i poddaje sobie ten świat ...


Nie traktuję tego jako przenośni albo wymysłu ale traktuje poważnie Słowo Boga


KAAN pisze:
okidoki pisze: Świątynia Pańska stanie w Jerozolimie, a nie w Londynie.

I 20 rozdział Objawienia nie mówi nic o światyni :roll: :D
Pierwszy rozdział listu do Rzymian też nie mówi o świątyni i co z tego?


Bardzo duzo ... bardzo. Skoro wczytuje się tam świątynie to musi byc powód. A nie ma żadnego znaku w Apokalipsie 20 że bedzie jakaś świątynia - nie ma ŻADNEGO ziwąsku

Natomiast związek z przejściem ze smierci do zywota / czy związaniem diabła który pada z ust samego Jesusa został przez Lelka praktycznie obeśmiany jako gra w skojarzenia ... :/
Dla mnie to bardzo smutne że ktos próbuje osmieszać Pismo i powiazania w piśmie ale buduje na załozeniu którego nie widac w żaden sposób :/

KAAN pisze:
okidoki pisze: Obiecana ziemia izraelska zostanie odziedziczona przez Żydów.

A ja wiem że pokorni posiąda ziemię :)
Pokorni z Izraela.


Pan Jezus tego nie mówi.
Oczywiście tylko trzy razy mamy w ewangeliach słowo Kościoł i to tylko w jednej ewangelii :roll:
Pan Jezus mówi ... do Swojego ludu ten kto jest z Jego owiec wie :)


KAAN pisze:
okidoki pisze:Apostołom powierzono sądzenie 12 plemion Izraela, a nie wszystkich narodów.

A tu się Zgodzę - powierzono im i to wykonali :)
Kiedy był sąd?


Jak widać powżej z Efezjan Jezus Siedzi na tronie chwały :)
(20) Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich, (21) ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym. (22) I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła, (23) który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami. (List do Efezjan 1:1-23, Biblia Tysiąclecia)

Apostołowie i my z nimi jesteśmy z Chrystusem na tronach w niebie
(5) i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni. (6) Razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, Ef 2

To nie jest metafora ... ale duchowa rzeczywistość - żyjemy w Jezusie i nim jesteśmy zbwawieni i w nim siedzimy na okregach niebieskich

Jezus zasiadł na tronie Dawida
(30) Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie, (Dzieje Apost. 2:30, Biblia Tysiąclecia)

Gdy apostołowie żyli wtedy sądzili ....
1 Kor ukazuje ze duchowy sądzi wszystkich i Paweł w 5 rodziale osądza człowieka grzesznego i ukazuje że mają sadzić w zborach ...

Apostołowie nie są władcami na sposób cielesny zmysłowy ale ....
(4) Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. (Ew. Mateusza 18:4, Biblia Tysiąclecia)

(11) Największy z was niech będzie waszym sługą. (Ew. Mateusza 23:11, Biblia Tysiąclecia)

Tuz przed smiercią Jezusa uczniowie kłócili się o to panowanie :/

(24) Powstał również spór między nimi o to, który z nich zdaje się być największy. (25) Lecz On rzekł do nich: Królowie narodów panują nad nimi, a ich władcy przyjmują nazwę dobroczyńców. (26) Wy zaś nie tak [macie postępować]. Lecz największy między wami niech będzie jak najmłodszy, a przełożony jak sługa! (27) Któż bowiem jest większy? Czy ten, kto siedzi za stołem, czy ten, kto służy? Czyż nie ten, kto siedzi za stołem? Otóż Ja jestem pośród was jak ten, kto służy. Łuk 22

o wzór dla mnie .... i apostołów nie panowenie i sędziowanie na modłę tego świata ale inaczej :)

KAAN pisze:
okidoki pisze: Królowie z narodów będą w Milenium przyjeżdzać do Jerozolimy, więc nie będą tam mieszkać na stałe i będą rządzić własnymi narodami (Zach 14:16). Każdy otrzyma swój dział. :)

A Gdzie Masz w Zachariasziu słowo millenium :) albo w Apokalipsie 20 opis tych królów zjeżdżających do Jerozoliwmy :)
Nie masz ... ale wmawiasz sobie ze litweralnie czytasz :O :lol:
Gdybyś pokroił Biblię na kawałki i oderwałbyś od siebie (co cały czas robisz) to udowodnisz każdą tezę, najbardziej absurdalną. Czy uważasz że każda wzmianka o milenium musi mieć w każdym fragmencie Biblii komplet danych? Robisz Lashu pośmiewisko z egzegezy Biblii.



Nie Kaan - Nie każda musi mieć.
z tym ze nie ma ŻADNYCH związków i tu jest problem


Nie szatkuję biblię na kawałki wręcz na odwrót - ukazuję nawiązywanie do Ewngelii i nauki apostołow ale .... to zostało wyszydzone :/ jako "gierka w skojarzenia" :/ - jest to ropaczliwa próba ignorowania Słowa przez Lelka ....

Kaan znamy się od lat z dyskusji i wiem że nie zawsze nie wszystko jest jednoznaczne ale też gdy jest coś podane to nie możemy tego ignorować.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 28 cze 2013, 13:43

magda pisze:
Lelek pisze:Nie, Magdo. Są "potomkowie Abrahama" - co sama przyznajesz poprzez cudzysłów - i potomkowie Abrahama. Ci pierwsi są jego dziećmi w wierze (odrodzonymi poganami), a ci drudzy jego dziećmi w ciele i w wierze (odrodzonymi Żydami).

Więc dzielisz na ludzi w duchu i w ciele tak jak by ciało było ważne a nie jest. i nie ma już Zydów i pogan jak dawniej

Ga 3:28 bt "Nie ma już Żyda ani poganina...

Magdo, czemu Ty nie czytasz tekstów, które cytujesz? Po raz kolejny chcę Ci wytłumaczyć coś, co tekst mówi wprost:

"Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie" [Gal. 3:27-28]

W CHRYSTUSIE to znaczy w sensie duchowym, bo przecież nie jesteś fizycznie w Chrystusie jak w worku, prawda? Dlatego w sensie duchowym nie ma różnic między Żydem a Grekiem, mężczyzną a kobietą i za czasów Pawła między niewolnikiem a wolnym.

Ale nie zmienia to faktu, że w ciele Żydzi pozostali Żydami i wbrew temu, co pisze Lash, Paweł nie kazał im obrzezania ukrywać i udawać pogan albo przerabiać się na pogan [I Kor. 7:18]; mężczyźni pozostali mężczyznami, za czasów Pawła niewolnicy pozostali niewolnikami, a wolni pozostali wolnymi.

Jeśli nie ma już Żydów i pogan, to nie ma również mężczyzn i kobiet. Paweł celowo nie skończył tego wersetu na Żydach i poganach - tak jak Ty to zrobiłaś, cytując KAWAŁEK wersetu, bo tylko ten kawałek Ci pasuje. Tak się nie robi. Boga trzeba się bać.

Żydzi nie są lepsi od pogan, tak jak mężczyźni nie są lepsi od kobiet. Ale są INNI. A oprócz tego mają różne powołania w niektórych sprawach. Poganie nie są narodem wybranym, a mężczyźni nie rodzą dzieci. Czy teraz już rozumiesz?

Ja wiem, że ludziom wychowanym na anty-żydowskiej teologii według której Kościół zastąpił Izrael, trudno pogodzić się z tym, co mówi Pismo. Ale Pismo mówi to, co mówi i nie należy ani od tego uciekać, ani Pisma przekręcać, jak to robi Lash, bo on ciężko grzeszy.

Żydzi jako naród mają u Boga szczególne powołanie, które w planie Bożym jeszcze się do końca nie wypełniło. Aby dowieść tezy przeciwnej, Lash musiał zacząć wymyślać jakieś niestworzone rzeczy o progu, świątyni i ołtarzu z Ez. 47:1 naginając Pismo tak, żeby mu pasowało do Kościoła. Śmiech na sali. Jego amilenialna teologia prowadzi do absurdu, co okazało się w całej krasie. Przypominam Ez. 47:1 w jego interpretacji - w której podstawiłem podane przez niego samego znaczenia to samego tekstu:

"Potem zaprowadził mnie z powrotem do bramy Kościoła; a oto spod składania ofiar w Kościele wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż Kościół był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany Kościoła, na południe od składania ofiar w Kościele w ramach służby" [Ez. 47:1 w interpretacji Lasha]

magda pisze:chrześcijanie nie są jakimiś dziećmi z cudzysłowem tylko prawdziwymi jeśli Bog tak mówi i przyjął nas za swoje dzieci to nie dziel dzieci na lepszych i gorszych bo jest jedna owczarnia i jeden pastez i jest jedno ciało Chrystusa i kto do tego ciała należy jest przwowitym dzieckiem.

Istnieje fizyczne potomstwo Abrahama (gr. sperma) i jego potomstwo przez wiarę (gr. tekna). Nikt nie jest lepszy ani gorszy - po prostu poganie nie są i nigdy nie będą Żydami. I nie muszą być, żeby odziedziczyć obietnice, które mają z nimi wspólne. One zresztą dotyczą wieczności i są najważniejsze. Obietnice wyłącznie dla Żydów według ciała dotyczą 1000-letniego Królestwa i ziemi kananejskiej w granicach wyznaczonych w Księdze Ezechiela 48:1-29. Ta ziemia została obiecana Abrahamowi i jego biologicznemu potomstwu [I Mojż. 13:14-17; 17:1-14].

Paweł pisze do Galacjan, którzy byli poganami, o dziedziczeniu przez nich obietnicy usprawiedliwienia z wiary i Ducha Świętego:

"A Pismo, które przewidziało, że Bóg z wiary usprawiedliwia pogan, uprzednio zapowiedziało Abrahamowi: W tobie będą błogosławione wszystkie narody. Tak więc ci, którzy są ludźmi wiary, dostępują błogosławieństwa z wierzącym Abrahamem" [Gal. 3:8-9]

Paweł nie zajmuje się w tym liście wszystkimi obietnicami złożonymi Abrahamowi, ponieważ obietnica ziemi nie dotyczy pogan. Dotyczy wyłącznie Żydów i jeszcze nie została wypełniona. Zostanie wypełniona w 1000-letnim Królestwie, bo wtedy zmartwychwstały Abraham i jego biologiczni potomkowie, którzy są obrzezani na ciele i na sercu, będą mogli ją objąć w posiadanie.

magda pisze:
Lelek pisze: Autor nie pisze o tym, że ofiary ze zwierząt nigdy już nie będą składane......

Tu się mogę zgodzić ,że mogąbyć ofiary np dziękczynne

Ale mi o to chodzi ,ten fragment

Ez 46:20 bw "I rzekł do mnie: Oto miejsce, gdzie kapłani gotują ofiarę za przewinienie i ofiarę zagrzeszną

Bo to wygląda jak by ta ofiara Jezusa wtedy już nie działała.

Tłumaczyłem Ci już powyżej, że ofiara Jezusa gładzi grzechy i dotyczy zbawienia. Obecnie, kiedy Jezus jest osobiście w niebie, a świątyni nie ma i Pan w niej nie mieszka, żadne ofiary przywracające cielesną (rytualną) czystość nie są potrzebne. Ale gdy Pan będzie osobiście w świątyni w 1000-letnim Królestwie, takie ofiary będa potrzebne dla ludzi w skażonych ciałach.

magda pisze:Hbr 8:13 bw "Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku."

Magdo, CO JEST PRZEDAWNIONE? CO MÓWI TEKST?

"Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, A zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe. Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdym ujął ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, Przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan. Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły I na sercach ich wypiszę je, I będę im Bogiem, A oni będą mi ludem. I nikt nie będzie uczył swego ziomka Ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, Bo wszyscy mnie znać będą Od najmniejszego aż do największego z nich. Gdyż łaskawy będę na nieprawości ich, A grzechów ich nie wspomnę więcej. Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku" [Hebr. 8:8-13]

Co w tym tekście jest "nowe"? Co jest "przedawnione"? Widzisz już?

magda pisze:Heb 9:9-10 bw "(9) ma to znaczenie obrazowe, odnoszące się do teraźniejszego czasu, kiedy to składane bywają dary i ofiary, które nie mogą doprowadzić do wewnętrznej doskonałości tego, kto pełni służbę Bożą; (10) są to tylko przepisy zewnętrzne, dotyczące pokarmów i napojów, i różnych obmywań, nałożone do czasu zaprowadzenia nowego porządku."

Nie ma juz pierwszego przymierza jest tylko jedno i zadne ofiary nie działają i nie oczyszczają więc jeśli ktos to robi i stosuje sie do przepisów zakonu to nic to nie znaczy.

Przepisy zewnętrzne dotyczące porządku lewickiego zostały nałożone do czasu zaprowadzenia nowego porządku - czyli porządku Melchizedeka. Dotyczy to czasu teraźniejszego - czyli stojącej świątyni ziemskiej. W świątyni ziemskiej za czasów pisania Listu do Hebrajczyków był system, który co do zasady miał rytualnie oczyszczać. Czyli przywracać cielesną czystość.

Od czasu, gdy świątynią duchową na ziemi jest Kościół, Arcykapłan jest w świątyni Bożej w niebie, a Boga w świątyni na ziemi nie ma, przepisy zewnętrzne są niepotrzebne. Ale autor Listu do Hebrajczyków nie mówi o tym, co będzie w przyszłości, tylko odnosi się do czasu teraźniejszego - czasu, gdy stała świątynia.

W przyszłości znów będzie na ziemi świątynia, a w niej zamieszka sam Pan - to jest opisywane w wielu miejscach Biblii, z którymi amilenialiści nie mogą się pogodzić, więc je przekręcają, dochodząc do absurdalnych teorii. Kościół, który jest duchową świątynią, będzie wtedy rządził na ziemi w ciałach uwielbionych. Ale na ziemi będą również mieszkać ludzie nie będący Kościołem i oni będą w ciałach skażonych - dlatego dla nich będzie potrzeba rytualnego oczyszczenia tak jak za czasów, gdy stała świątynia, o której pisze autor Listu do Hebrajczyków.

W tej świątyni będą służyli synowie Sadoka - a nie wszyscy Lewici. Porządek znowu ulegnie zmianie. Będą składane ofiary, ale one nie będą mogły gładzić grzechów tak sam, jak ofiary w poprzedniej ziemskiej świątyni. Będą służyły temu samemu, co w tamtej - rytualnemu oczyszczeniu ze względu na skażenie ciała. Nie ma to nic wspólnego z umniejszaniem ofiary Jezusa, bo tylko ona zawsze w całej historii była, jest i będzie podstawą zgładzenia grzechów i usprawiedliwienia przez wiarę.

Postaraj się to wszystko spokojnie przeczytać i nie wpisywać w tekst własnych przekonań, cytując fragmenty wersetów oderwane od reszty wersetu, albo wersety wyrwane z kontekstu.


Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 28 cze 2013, 14:44

Lash pisze:Gdybyś pokroił Biblię na kawałki i oderwałbyś od siebie (co cały czas robisz) to udowodnisz każdą tezę, najbardziej absurdalną. Czy uważasz że każda wzmianka o milenium musi mieć w każdym fragmencie Biblii komplet danych? Robisz Lashu pośmiewisko z egzegezy Biblii.

Bardzo dobre podsumowanie "egzegezy" Lasha. Przepis na każdą jego "potrawę" wygląda następująco:

Bierzemy dowolny fragment Biblii, tniemy go na kawałki, potem bierzemy 10 kolejnych fragmentów - wyrwanych z kontekstu oczywiście - i również tniemy na kawałki. A potem z pociętych kawałków sklejamy dowolną teorię mówiąc, że "tak mówi Słowo Boże". Smacznego! :lmao:

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich" [Rzym. 11:26-27]

Cały Izrael będzie zbawiony, gdy Wybawiciel przyjdzie z Syjonu. Czyli w stosunku do Listu do Rzymian stanie się to w przyszłości. Ale Lashowi to nie przeszkadza, bo pociął, wymieszał i twierdzi, że to się dzieje teraz:

Lash pisze:Paweł ukazuje że TERAZ jest czas miłosierdzia nad Izraelem.
Dlatego własnie wierzę że obecnie jest czas miłowierdzia nad nimi i resztka osiągnie ... wszyscy wybrani

Oczywiście Lash pomylił zbawienie pojedynczych Żydów w ramach głoszenia Ewangelii ZANIM jeszcze poganie w pełni weszli z czasem zbawienia narodu żydowskiego PO TYM, jak poganie w pełni wejdą. Dlaczego to zrobił? Ponieważ MUSI nagiąć Pismo tak, żeby Kościół był Izraelem.

Czy poganie weszli już w pełni? Nie.
Czy Wybawiciel przyszedł już z Syjonu PO TYM, jak Paweł napisał List do Rzymian? Nie.
Czy Kościół jest gdzieś w Biblii nazywany Jakubem? Nie.

Dlatego zbawienie Izraela nastąpi w przyszłości, a Paweł nawiązuje do proroka Izajasza:

"Dlatego też tylko tak będzie zmazana wina Jakuba i wtedy będzie pełny skutek jego rozgrzeszenia, gdy doprowadzi do rozbicia wszystkich kamieni ołtarza, jak się rozbija kamienie wapienne; gdy nie podniosą się już pomniki Astarty ani ołtarze kadzidlane. Gdyż miasto warowne opustoszało, jest mieszkaniem bezludnym, opuszczonym jak pustynia; tam będzie się paść cielę i tam będzie leżeć i ogryzać jego gałązki. Gdy jego gałązki uschną, będą się łamać; przyjdą kobiety i spalą je. Gdyż to jest lud nierozumny; dlatego jego Stwórca nie zlituje się nad nim, a Ten, który go stworzył, nie okaże mu łaski. I stanie się w owym dniu, że Pan będzie młócił kłosy od Eufratu aż do Rzeki Egipskiej; a wy, synowie izraelscy, będziecie zbierani jeden za drugim. I stanie się w owym dniu, że zatrąbi wielka trąba i przyjdą zaginieni w ziemi asyryjskiej i rozproszeni w ziemi egipskiej, i będą oddawali pokłon Panu na świętej górze w Jeruzalemie" [Iz. 27:9-13]

A kiedy to się stanie? Do tego samego fragmentu nawiązuje Pan Jezus:

"I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą. I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi" [Mat. 24:30-31]

Pan Jezus nawiązuje jeszcze do innego fragmentu Pism:

"Gdy tedy przyjdzie na cię to wszystko, błogosławieństwo i przekleństwo, które ci przedłożyłem, i weźmiesz je sobie do serca pośród wszystkich narodów, dokąd wypędzi cię Pan, Bóg twój, i nawrócisz się do Pana, Boga twego, i będziesz słuchał jego głosu zgodnie z tym wszystkim, co ja ci dziś nakazuję, ty i twoi synowie, z całego serca twego i z całej duszy twojej, to wtedy przywróci Pan, Bóg twój, twoich jeńców i zmiłuje się nad tobą, i zgromadzi cię z powrotem ze wszystkich ludów, gdzie cię rozproszył Pan, Bóg twój. Choćby twoi wygnańcy byli na krańcu nieba, to i stamtąd zgromadzi cię Pan, Bóg twój, i stamtąd cię zabierze, i sprowadzi cię Pan, Bóg twój, do ziemi, którą posiadali twoi ojcowie, i posiądziesz ją i ty, i uczyni cię szczęśliwszym i liczniejszym od twoich ojców, i obrzeże Pan, Bóg twój, twoje serce i serce twego potomstwa, abyś miłował Pana, Boga twego, z całego serca twego i z całej duszy twojej, abyś żył" [V Mojż. 30:1-6]

Czy wszyscy już wiedzą, kiedy zostanie zbawiony cały Izrael i co potem będzie robił?

Lash pisze:ezus jest Panem - obecnie i nie wiem dlaczego Lelkowi nie może przejśc to przez usta ...
Pytałem go kilka razy i nie mozne wyznać że Jezus jest Panem

Obrzydliwe kłamstwo, za które Lash powinien dostać co najmniej "karniaka", ponieważ próbuje sugerować coś, co stawia adwersarza poza Kościołem. Oto moja odpowiedź udzielona 22 czerwca o godz. 8.52

Lelek pisze:Jest Panem, jest Mesjaszem i ma wszelką władzę. Ale na razie przebywa w niebie, a wszystkie narody nie są Mu poddane i nie ma powszechnego pokoju na świecie, który jest zapowiedziany dopiero w Erze Mesjańskiej. Mylisz dwie rzeczy - panowanie Mesjasza w Jego Królestwie teraz - a to Królestwo nie jest jeszcze fizyczne, i Jego panowanie w przyszłości w fizycznym królestwie Izraela, w fizycznej świątyni, na fizycznym tronie Dawida przez 1000 lat. Niestety, znam Cię i widzę, że celowo mieszasz różne kwestie tak, żeby Ci pasowały do teologii.

Mam nadzieję, że teraz wszyscy widzą, do czego posuwa się Lash, kiedy nie ma argumentów. To są gadzie chwyty. Inaczej nie da się tego nazwać.

Lash musiał wymyślić, że narody "są Mu poddane" tak naprawdę znaczy zupełnie coś innego, czyli że narody "są Mu poddawane". Ale jeśli będziemy sobie dowolnie rozumieć dowolne słowa, to nie ma sensu w ogóle czytać Biblii. A Lash bezczelnie to robi.

I jeszcze ma na tyle tupetu, żeby napisać:

Lash pisze:Nie szatkuję biblię na kawałki wręcz na odwrót - ukazuję nawiązywanie do Ewngelii i nauki apostołow ale .... to zostało wyszydzone jako "gierka w skojarzenia" - jest to ropaczliwa próba ignorowania Słowa przez Lelka


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 cze 2013, 15:02

Lash pisze:Kaan znamy się od lat z dyskusji i wiem że nie zawsze nie wszystko jest jednoznaczne ale też gdy jest coś podane to nie możemy tego ignorować.
Tak, znamy się od lat i z przerażeniem patrzę na ewolucję twoich poglądów i sposobu argumentowania, odpływasz w kompletną fantazję religijną i argumentację całkowicie nie trzymającą się Słowa, nie mogę zrozumieć tak jawnego zaprzeczania prawdziwej doktrynie Biblii, rzeczywiście mnie to przeraża, nie w stosunku do mnie, bo mnie to nie zaszkodzi, ale obawiam się o ciebie.
Popatrz na swoje posty; pierwsza ospowiedź kompletnie nielogiczna, ja cytowałem o Izraelu i nieprzemijaniu obietnic Bożych a twój komentarz jest z chmurek, jak Filip z konopii piszesz o zbawieniu w Chrystusie!!! Zastanów się co piszesz, jeszcze raz ci to wklejam i zastanów się nad swoją odpowiedzią:
KAAN pisze:
Lash pisze:
Cytat:
Lelek nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, tylko wyjaśnia ci, że nie wszystkie obietnice dla narodu wybranego dotyczą wszystkich ludzi.

Nie ma takowych :)
Pismo mówi
(29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. (List do Galatów 3:29, Biblia Tysiąclecia)

Cytat nieadekwatny do tematu, a ludzie, których dotyczy obietnica są w Bożym planie jak pisał Paweł:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Lash Pan Bóg nie rzuca słów na wiatr.


Oczywiście, że nie rzuca :)
Bóg nie mówi tu nic o Jerozilimie / 1000 Królestwie / itd ale mówi o ZBAWIENIU W CHRYSTUSIE :)


Przeczytaj co napisałem i cytowałem i przeanalizuj sens swojej odpowiedzi. Pomogę ci trochę i napiszę że tematem mojego postu była obietnica dla narodu wybranego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 cze 2013, 15:10

Lelek pisze:
magda pisze:
Lelek pisze:Nie, Magdo. Są "potomkowie Abrahama" - co sama przyznajesz poprzez cudzysłów - i potomkowie Abrahama. Ci pierwsi są jego dziećmi w wierze (odrodzonymi poganami), a ci drudzy jego dziećmi w ciele i w wierze (odrodzonymi Żydami).

Więc dzielisz na ludzi w duchu i w ciele tak jak by ciało było ważne a nie jest. i nie ma już Zydów i pogan jak dawniej

Ga 3:28 bt "Nie ma już Żyda ani poganina...

Magdo, czemu Ty nie czytasz tekstów, które cytujesz?


Jak zwykle ATAK ad personam i pytanie z tezą.
Inne pytania w tym stylu to:
- dlaczego jesteś głupi
- kiedy przestaniesz bić żonę ...

itd nie jest to uczciwa dyskusja ale insynuowanie i próba gry psychologicznej ...

Lelek pisze: Po raz kolejny chcę Ci wytłumaczyć coś, co tekst mówi wprost:
"Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie" [Gal. 3:27-28]

W CHRYSTUSIE to znaczy w sensie duchowym, bo przecież nie jesteś fizycznie w Chrystusie jak w worku, prawda? Dlatego w sensie duchowym nie ma różnic między Żydem a Grekiem, mężczyzną a kobietą i za czasów Pawła między niewolnikiem a wolnym.


jak wcześniej Zaytowałem Lelek nie chce doczytać co daelj napisano
(27) Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. (28) Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. (29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. (List do Galatów 3:1-29, Biblia Tysiąclecia)

Lelek omija następny werset "stratrgicznie" ;)
Oznacza to że werset ten kontruje pogląd Lelka na temat tego że:
- Kościół jest w jakiś inny sposób potomstwem abrahama
- Kościół nie ma dziedzictwa pełnego w abrahamie
- Izrael wg ciała jest dziedzicem abrahama ...

Jezus rzekł do Izraela wg ciała potomstwa wg ciała które ni było potomstwem obietnicy! Rzym 9
(37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. (38) Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca. (39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Jana 8

Jezus ukazuje tu dość wyraźnie wręcz łopatolicznie że onie nie są potomstwem abrahama ala mają za ojca diabła ... Dzieckiem abrahama nie jest się dłuzej wg ciała ... tego żydzi nie mogli uznać tak samo jak ci którzy ulegają zydowskim naukom :/


Lelek pisze:
Ale nie zmienia to faktu, że w ciele Żydzi pozostali Żydami i wbrew temu, co pisze Lash,


I nie ma dla nich innej nadzieji jak tyko zbawienie w Chrystysie razem z całym kosciołem, :) Ciało na nic sie nie przyda ... ci wg ciała gdy nie wierzą sa potomstwem sztana ... ala czy to znaczy że Bóg ich odrzucił i zatwardził ostatecznie.
NIE - gdy teraz się nawrócą dostaną tak samo jak inni miłosierdzie :)
(31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.

Kto pokłada ufność w ciele .... :/

Lelek pisze:Paweł nie kazał im obrzezania ukrywać i udawać pogan albo przerabiać się na pogan [I Kor. 7:18]; mężczyźni pozostali mężczyznami, za czasów Pawła niewolnicy pozostali niewolnikami, a wolni pozostali wolnymi.


Z żydzi śyli po pogańsku do tego stopnia że byli prześladowani i zastraszani

(12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. (14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz, a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku? (15) My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie grzesznikami z pogan, (16) wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, Gal 2

Jak widać wg teorii Lelka Piotr nie musiał sie bac obrzezanych ... ale dlaczego Paweł mówi że Piot sie Bał obrzezanych? Skoro oni byli w kościele i Piotr głosił że obrzezka jest dobra to po co się bał :O i dlaczego sie zachował błudnie? ba nawet barnaba sie dał w to wciągnąc ... a wszyzkę nie mieli sie czego bać ... bowiem obrzezka to "norma wg lelka"

Paweł jednak widzi obłudę głoszacych obrzezanie i mówi

Piotrze skoro ty żyd wg ciała zyjesz po pogańsku .... tu cała kontrukcja myślowa lelka lezy w gruzach .... bowiem ukazuje Piotra który nie żyje po zydowsku :)

Zwróć też uwagę że Lelek unika cytowania Pisma ... tak naprawdę Lelek nie ma nic na popracie swoich tez.....

Idzmy dalej
Paweł mówi: Dalej w tym samym liście odnośnie tych którzy dzielili kościoły

(1) Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli. (2) Oto ja, Paweł, powiadam wam: Jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże.

Chrystus nic nie pomże tym którzy sie obrzezują... do kogo to adresuje ? Do pogan?
Oczywiście że do każdego człowieka

(3) A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. (4) Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.

Ci kótrzy dali się obrzezać czy to żydzi czy poganie gdy robią to da "korzysci" wypadaja z łaski Chrystusa!

(5) Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary, (6) bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, która jest czynna w miłości.

Paweł wie że w Chrystusie nie ma znacznenia obrzezanie... gdzie zaś ma ? POZA CHRYSTSUEM. dlatego Lelek głosząc znaczenie obrzezania głosi to co poza Chrystusem i jest w tym konsekwentny. Jendoznacznie dla niego ciała zydów i chrześcijan sa poza Chrystusem i Wg tego co jest po za Chrystusem dzieli dzieci boze :/

(7) Biegliście dobrze; któż wam przeszkodził być posłusznymi prawdzie? (8) Namawianie takie nie pochodzi od tego, który was powołuje. (9) Trochę kwasu całe ciasto zakwasza. (10) Jestem co do was przekonany w Panu, że nie inaczej myśleć będziecie; a ten, kto was niepokoi, kimkolwiek by był, poniesie karę. (11) A ja, bracia, jeśli jeszcze obrzezanie głoszę, za co jeszcze jestem prześladowany? Przecież wtedy ustaje zgorszenie krzyża. (12) Bodajby siebie uczynili rzezańcami ci, którzy was podburzają.


Paweł tu wyrażnie stwierdza że nie głosi obrzezania. Gdyby bowiem głosił obrzezanie ustało by zgorszenie krzyża dla żydów którzy przesladowali Pawła. Dlatego argument Lelka jest całkowcie nie popary Pismem - Paweł gdyby głosił obrzezanie nie nusiałby się ich bać! ale on wyraznie mówi - TO NIE MA ZNACZENIA!


Lelek może krzyczec za Lash nie rozumie tego czy owego i zapewaniam ciebie że nie wszystko wiem. Ale to co mówi Lelek odwodzi od Ewangelii z Pisma.

Paweł jeszcze rzecze.
(20) I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać; dla tych, którzy są pod zakonem, jakobym był pod zakonem, chociaż sam pod zakonem nie jestem, aby tych, którzy są pod zakonem, pozyskać. 1 Kor 9

Paweł wyraźnie tu stwierdza bez przenośni, że Dla żydów - stał sie NICZYM ŻYD.
Dla zydów - stałem się niby żydem.... Wg Lelkowej Teorii nie może to być!
jakże to Paweł był przecież stale żydem i zył po zydowsku i stale przestrzegał Prawa ... więc nie mógł sie stać dla żydów niczym żyd. To byłoby kłamaniem... tym bardziej że potem powtarza ze własnie dla tych pod zakonem czyli żydów stał sie jakby POD ZAKONEM

9:20 καὶ ἐγενόμην τοῖς Ἰουδαίοις ὡς Ἰουδαῖος ἵνα Ἰουδαίους κερδήσω τοῖς ὑπὸ νόμον ὡς ὑπὸ νόμον ἵνα τοὺς ὑπὸ νόμον κερδήσω

Dlatego tu jest wyjasnienie zachowania PAWŁA w JEROZOLIMIE

Paweł przychodzi i widzi napalone głowy niektórych chrzescijan przy Jakubie którzy nie rozumieli jeszcze ewangelii i mysleli, że są pępkiem świata.
Nie rozumieli, że nie muszą przestrzegać zakonu!
(20) A oni, gdy to usłyszeli, chwalili Boga i powiedzieli mu: Widzisz, bracie, ile to jest tysięcy Żydów, którzy uwierzyli, a wszyscy gorliwie trzymają się zakonu; Dzieje 21

Nie tylko to ale próbowali podzeilić Chrześcijan w Antiochi - zór którzy jako pierwszy zrozumiał jedność ludu Boga
(26) A kiedy [go] znalazł, przyprowadził do Antiochii i przez cały rok pracowali razem w Kościele, nauczając wielką rzeszę ludzi. W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami. (27) W tym czasie właśnie przybyli z Jerozolimy do Antiochii prorocy. (28) Jeden z nich, imieniem Agabos, przepowiedział z natchnienia Ducha, że na całej ziemi nastanie wielki głód. Nastał on za Klaudiusza. (29) Uczniowie postanowili więc, że każdy według możności pośpieszy z pomocą braciom, mieszkającym w Judei. (30) Tak też zrobili, wysyłając [jałmużnę] starszym przez Barnabę i Szawła. (Dzieje Apost. 11:1-30, Biblia Tysiąclecia)



(11) A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. (12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. Gal 2

Ci od Jakuba nie siali dobrej nauki :/
Dzielili Zbory - mimo to Bóg zachował jedność własnie przez takich jak Paweł którzy rozumieli że obrzezanie i nieobrzezanie nie ma znaczenia i że dla żydów ma byc jak zyd a dla pogan jak poganin.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 cze 2013, 15:24

KAAN pisze:
Lash pisze:Kaan znamy się od lat z dyskusji i wiem że nie zawsze nie wszystko jest jednoznaczne ale też gdy jest coś podane to nie możemy tego ignorować.
Tak, znamy się od lat i z przerażeniem patrzę na ewolucję twoich poglądów i sposobu argumentowania, odpływasz w kompletną fantazję religijną i argumentację całkowicie nie trzymającą się Słowa, nie mogę zrozumieć tak jawnego zaprzeczania prawdziwej doktrynie Biblii, rzeczywiście mnie to przeraża, nie w stosunku do mnie, bo mnie to nie zaszkodzi, ale obawiam się o ciebie.


Kaan Obaj wiemy że zachowuje sie Agresywnie gdy chodzi o dyspencajonalism i wmawianie ludziom że 1 Kor mówi o Słowie .
Nie musisz się odgryzać :/

Powiem że ignorowałem uwagi wieilu braci którzy całe lata mówili o tym w jaki sposób ty argumentujesz ale widze faktem jest że jeśli chodzi o prawdę to nie argumentujesz uczciwie.

W tesj sprawie Eschatologii wasz prostoplasta Daryby wymyślił ta naukę i niw dziwię sie że nie jestes obiektywny ale wykorzysttujesz okazje aby dokopac :/


KAAN pisze:
Popatrz na swoje posty; pierwsza ospowiedź kompletnie nielogiczna, ja cytowałem o Izraelu i nieprzemijaniu obietnic Bożych a twój komentarz jest z chmurek, jak Filip z konopii piszesz o zbawieniu w Chrystusie!!! Zastanów się co piszesz, jeszcze raz ci to wklejam i zastanów się nad swoją odpowiedzią:
KAAN pisze:
Lash pisze:
Cytat:
Lelek nie dzieli zbawionych na lepszych i gorszych, tylko wyjaśnia ci, że nie wszystkie obietnice dla narodu wybranego dotyczą wszystkich ludzi.

Nie ma takowych :)
Pismo mówi
(29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. (List do Galatów 3:29, Biblia Tysiąclecia)

Cytat nieadekwatny do tematu, a ludzie, których dotyczy obietnica są w Bożym planie jak pisał Paweł:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Lash Pan Bóg nie rzuca słów na wiatr.


Oczywiście, że nie rzuca :)
Bóg nie mówi tu nic o Jerozilimie / 1000 Królestwie / itd ale mówi o ZBAWIENIU W CHRYSTUSIE :)


Przeczytaj co napisałem i cytowałem i przeanalizuj sens swojej odpowiedzi. Pomogę ci trochę i napiszę że tematem mojego postu była obietnica dla narodu wybranego.


NIe oszukuj Kaan
Zacytrowałeś tylko częśc mojwj wypowiedzi Bowiem próbujesz zatuszowac FAKT Że zactyowałem DWA DALESZ ZDANIA RZYMIAN!


Właśnie ty wcztujesz tu - SPECJALNE OBIETNICE NARODU ŻYDÓW - podczas gdy tekst nie mówi o zadnych Takowych - wymieniłe te które głosicie
Jerozolima /1000 królestwo / itp

Mówi cały czas o zbwieniu w Chrystusie

Własnie WCZYTYWANIE tu obietnic innych niz podano jest fałszowaniem nauki Pisma
Cytuje dalej co wykasowałes bowiem przyczy twoje nauce

Cytat:

Oczywiście, że nie rzuca
Bóg nie mówi tu nic o Jerozilimie / 1000 Królestwie / itd ale mówi o ZBAWIENIU W CHRYSTUSIE




Tekst który podajesz nie kończy się w tym miejscu ale kończy sie trochę dalej ....
(30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, (31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili. (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować.

Paweł ukazuje że TERAZ jest czas miłosierdzia nad Izraelem.
Dlatego własnie wierzę że obecnie jest czas miłowierdzia nad nimi i resztka osiągnie ... wszyscy wybrani


Jak widać dla nauki dyspensacjonalizmu nawet nieuczciwie postapiłes :/

Żegnam :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 28 cze 2013, 15:32

Przepraszam, byłbym Lasha skrzywdził. Napisałem:

Lelek pisze:W CHRYSTUSIE to znaczy w sensie duchowym, bo przecież nie jesteś fizycznie w Chrystusie jak w worku, prawda? Dlatego w sensie duchowym nie ma różnic między Żydem a Grekiem, mężczyzną a kobietą i za czasów Pawła między niewolnikiem a wolnym.

Ale nie zmienia to faktu, że w ciele Żydzi pozostali Żydami i wbrew temu, co pisze Lash, Paweł nie kazał im obrzezania ukrywać i udawać pogan albo przerabiać się na pogan [I Kor. 7:18]; mężczyźni pozostali mężczyznami, za czasów Pawła niewolnicy pozostali niewolnikami, a wolni pozostali wolnymi.

Lash nie napisał, że Paweł kazał Żydom ukrywać obrzezanie ani udawać pogan. Napisał, że Żydzi po nawróceniu przestali obrzezywać swoje dzieci i "wymieszali się" z poganami. Wziął to z powietrza, ponieważ nigdzie w Biblii nie ma zaleceń skierowanych DO ŻYDÓW, żeby przestali obrzezywać dzieci po nawróceniu.

Lash po swojemu cytuje teksty do pogan i o poganach tak, jakby mówiły o Żydach i były skierowane do Żydów. A robi to w celu udowodnienia niebiblijnych teorii. To się nazywa manipulacja Słowem Bożym.

Paweł we wszystkich listach pisze, żeby Żydzi i poganie w Kościele żyli ze sobą w harmonii i miłości, nie narzucając jedni drugim niczego. Dlatego mówi, żeby Żydzi nie chlubili się swoim pochodzeniem [Flp. 3:1-6], a poganie żeby nie chełpili się, że zostali wszczepieni w drzewo oliwne zamiast niewierzących Żydów [Rzym. 11:17-23].

Teologiczne "odżydzanie" Kościoła, które nastąpiło na fali antyjudaizmu i antysemityzmu, było sprzeczne z nauczaniem Ewangelii i nauczaniem apostołów. Zostało przejęte przez Reformatorów z katolickiej tradycji i było jednym z pośrednich powodów holocaustu za czasów Hitlera, nie mówiąc o krucjatach i licznych pogromach.

Niestety, współczesny Kościół jest zarażony taką postawą, choć w ostatnich latach się to zmienia - głównie dlatego, że fakty na Bliskim Wschodzie zamknęły usta teoriom Reformatorów, że Izrael nigdy nie wróci do swojej ziemi. Biblia to zapowiadała, ale amilenialiści postanowili Biblię przekręcić, a naród żydowski z planu zbawienia wyrzucić.



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości