sytuacja na Ukrainie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

sytuacja na Ukrainie

Postautor: Havecon » 01 gru 2013, 20:43

Co Wy o tym sądzicie?
Jaką drogą powinien pójść Kijów?


I owoc żywota Twojego je ZUS
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sytuacja na Ukrainie

Postautor: Małgorzata » 01 gru 2013, 20:45

Havecon pisze:Co Wy o tym sądzicie?
Jaką drogą powinien pójść Kijów?

Prawdziwa droga jest jedna - Jezus :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sytuacja na Ukrainie

Postautor: Havecon » 01 gru 2013, 20:48

Małgorzata pisze:
Havecon pisze:Co Wy o tym sądzicie?
Jaką drogą powinien pójść Kijów?

Prawdziwa droga jest jedna - Jezus :D

Ojej! To nie jest dział religijny,wątek jest polityczny
Pytam wiec co sądzicie o sytuacji na Ukrainie? Jaką drogą powinna pójść? Z Brukselą,z Moskwą czy może samodzielnie?


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 01 gru 2013, 20:48

Nie wiem.
Mówią że chcą demokracji, i chcą do Unii Europejskiej, ale to chyba nie ta droga.


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 01 gru 2013, 20:52

ja to nie jestem ani za ani przeciwko akcesji Ukrainy do Uni. Tylko niech sami Ukraińcy określą się w referendum.Tylko po co tam polscy politycy jeżdżą?


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 01 gru 2013, 21:14

Havecon pisze:Tylko po co tam polscy politycy jeżdżą?

Może po to, żeby pokazać carowi, że w tych okolicach tli się jeszcze jakaś suwerenność? I że nie zostanie oddana bez walki? I że to interes ponadnarodowy?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 01 gru 2013, 21:20

Jakoś Anglicy, Francuzi, czesi, Holendrzy tam się nie fatygują,tylko polacy wszedzie muszą się pokazywać. Po co nam to?


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 01 gru 2013, 21:46

Jakoś Anglicy, Francuzi, czesi, Holendrzy tam się nie fatygują,tylko polacy wszedzie muszą się pokazywać. Po co nam to?

Być może dlatego, że Polska stanowi obecnie przedmurze UE, a może dlatego, że Rosja ma ciągoty ku dominacji w naszym regionie, a nie np. na Morzu Północnym. Może to też dlatego, że już dwa razy Polska była kolonizowana przez naszych rosyjskich przyjaciół i wtedy nasi zachodni przyjaciele pokazali nam figę z makiem. Możliwe też, że w przeciwieństwie do Zachodu dobrze znamy się na trudności, jaką sprawia wywieranie presji przez sąsiednie mocarstwo na suwerenne decyzje naszego państwa. Polacy pokazują się tam, gdzie trzeba, tam gdzie mają interes i do tego nie tylko swój. Nie ma się co burzyć, chyba że chcesz, żeby już wszystkie pokolenia po nas musiały z ucałowaniem carskiej ręki płacić za gaz tyle i ile sobie matuszka Rassija zaśpiewa (a to i tak wierzchołek góry lodowej).


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sytuacja na Ukrainie

Postautor: Piotrek. » 01 gru 2013, 21:48

Havecon pisze:Pytam wiec co sądzicie o sytuacji na Ukrainie?


Lekkomyślność Ukraińców wychodzi na jaw. Chcą zmienić za wiele w zbyt krótkim czasie. Szkoda, że nie pomyśleli najpierw o uniezależnieniu gospodarki od Rosji.

Havecon pisze:Jaką drogą powinna pójść? Z Brukselą,z Moskwą czy może samodzielnie?


Żadna opcja nie jest idealna, ale wiązanie się z Brukselą obecnie stawia Ukrainę w najgorszej sytuacji. W końcu UE nie zapewni jej tańszego gazu, rynków zbytu na swoje produkty oraz nie sypnie pomocą finansową. Wydaje mi się, że planowane stowarzyszenie zawiesi ten kraj na arenie międzynarodowej podobnie jak Turcję. Spełnienie wymogów członkostwa przez Ukrainę to istne s-f. Ogromnie wątpię, by oponowały za tym państwa zachodnie, które drżą na samą myśl nadchodzącego włączenia Bułgarii i Rumunii do Schengen oraz otwarcia dla nich rynków pracy. :]

Havecon pisze:,tylko polacy wszedzie muszą się pokazywać


Ciekawe jak zareagowaliby euro-ukrainofile na przyjazd tysięcy Ukraińców do Polski i ich chęć do pracy za kilka zł na godzinę wraz z zakwaterowaniem w hotelu pracowniczym. :rotfl:

Kamil M. pisze:I że to interes ponadnarodowy?


Tzn. jaki?

Kamil M. pisze:Nie ma się co burzyć, chyba że chcesz, żeby już wszystkie pokolenia po nas musiały z ucałowaniem carskiej ręki płacić za gaz tyle i ile sobie matuszka Rassija zaśpiewa (a to i tak wierzchołek góry lodowej).


Spośród państw naszej strefy niezłe kontakty z Rosją utrzymuje Słowacja, co procentuje jej dość niskimi stawkami za gaz. :) No, ale jak się chce robić za regionalne mocarstwo na papierowych nogach, to skutki są takie, jak każdy widzi. :]
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 21:52 przez Piotrek., łącznie zmieniany 1 raz.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 01 gru 2013, 21:50

Poza tym czy Ukraińcy chcą aby pozamykano im stocznie,huty,kopalnie? Chcą byc parobkami Europy?
Bo do tego sprowadzi się ich obecnośc w Uni
A zauważyłem że dziwnym trafem Kaczorek i Tusek w tej kwestii trzymaja sztame
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 21:52 przez Havecon, łącznie zmieniany 1 raz.


I owoc żywota Twojego je ZUS
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 gru 2013, 21:51

Bo Polacy już tak mają :mrgreen: Również nie wiem, po co pojechali tam polscy politycy i w Warszawie też są jakieś manifestacje w ramach solidarności z protestującymi w Kijowie :lol: Tak mówili w radiu.

Chodzi o wejście Ukrainy do Unii czy o współpracę gospodarczą? Bo ja sobie ich w Unii nie wyobrażam, nie z tą rzeczywistością jaka tam jest.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 01 gru 2013, 21:53

Kamil M. pisze:
Jakoś Anglicy, Francuzi, czesi, Holendrzy tam się nie fatygują,tylko polacy wszedzie muszą się pokazywać. Po co nam to?

Być może dlatego, że Polska stanowi obecnie przedmurze UE, a może dlatego, że Rosja ma ciągoty ku dominacji w naszym regionie, a nie np. na Morzu Północnym. Może to też dlatego, że już dwa razy Polska była kolonizowana przez naszych rosyjskich przyjaciół i wtedy nasi zachodni przyjaciele pokazali nam figę z makiem. Możliwe też, że w przeciwieństwie do Zachodu dobrze znamy się na trudności, jaką sprawia wywieranie presji przez sąsiednie mocarstwo na suwerenne decyzje naszego państwa. Polacy pokazują się tam, gdzie trzeba, tam gdzie mają interes i do tego nie tylko swój. Nie ma się co burzyć, chyba że chcesz, żeby już wszystkie pokolenia po nas musiały z ucałowaniem carskiej ręki płacić za gaz tyle i ile sobie matuszka Rassija zaśpiewa (a to i tak wierzchołek góry lodowej).

A być może z powodu polskiego kompleksu.


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 01 gru 2013, 21:53

Effata pisze:Bo ja sobie ich w Unii nie wyobrażam, nie z tą rzeczywistością jaka tam jest.

Ja też nie,podobnie jak Turcji


I owoc żywota Twojego je ZUS
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 01 gru 2013, 21:55

Havecon pisze:Poza tym czy Ukraińcy chcą aby pozamykano im stocznie,huty,kopalnie? Chcą byc parobkami Europy?


Niekoniecznie, wszystko zależy od obranej polityki. Słowenia, również kraj postkomunistyczny, potrafiła zachować wiele państwowych przedsiębiorstw, a nawet nie sprywatyzowała sektora bankowego.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 01 gru 2013, 21:59

Czy Ukraińcy nie zauważyli jakie szkody spowodowali ludzie pomarańczowej rewolucji u władzy ("piekna" Julia i ten pryszczaty gamoń)? Skompromitowali się na maxa!


I owoc żywota Twojego je ZUS

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości