Co Szatan chaciał osiągnąć kusząc Jezusa na pustyni?

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Co Szatan chaciał osiągnąć kusząc Jezusa na pustyni?

Postautor: Lord Vajler » 03 gru 2013, 09:42

(Mt 4,1-11)
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Przecież Szatan nic nie mógł osiągnąć kusząc Jezusa, gdyż Jezus jest Bogiem. Po co więc go kusił?


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 03 gru 2013, 12:52

Żeby wypełnił się Boży plan? Myślę, że szatan liczył na to że złamie Jezusa, wiedział, że ma ludzkie słabości i chciał to wykorzystać.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
macio_men
Posty: 144
Rejestracja: 23 lis 2013, 18:29
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: macio_men » 03 gru 2013, 18:45

Chrystus był i Bogiem, i człowiekiem. Szatan nie mógł skusić Jezusa jako Boga, ale jako człowieka- owszem.


Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstałŁk 24, 5-6
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 gru 2013, 18:52

To były próby przed jakimi Bóg stawia kazdego z nas. Względem Jezusa Bóg nie postąpił inaczej, ale go doświadczał we wszystkim. Dlatego jako ten, który wszystkiego doświadczył, oprócz grzechu, może pomagać tym, którzy przechodzą przez podobne rzeczy

Hebr, 4, 15
Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu.


.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 04 gru 2013, 09:59

Czy szatan wiedział, że to Bóg wcielił się w człowieka? Ja myślę, że sprawdzał z kim ma do czynienia.


mario161
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2013, 09:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mario161 » 04 gru 2013, 10:21

Szatan doskonale wiedzial z Kim ma do czynienia :)
Oczywiscie z Synem Bozym :roll:(wiesz ze Boga nie mozna kusic :) )
Co chcial osiagnac?Prosta sprawa...zlamac Jezusa(drugiego Adama) i ponownie zniweczyc Bozy plan dotyczacy ludzkosci..


http://www.youtube.com/watch?v=W1jIuwYGIrU

Obyście dzisiaj usłyszeli głos Jego: Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba, jak na pustyni w dniu Massa, gdzie Mnie kusili wasi ojcowie, doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła (Ps 95:7-9).
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 11:09

A ja to w ogóle się zastanawiam dlaczego szatansprzeciwił się takiej potędze jaką jest Bóg, przecież wiedział ze nie wygra. Był doskonały ,mądry i widział potęgę Boga ,nie to co ludzie wątpiacy czasem w istnienie Boga. Taka postać jak szatan ,który tyle wiedział i postąpił tak głupio ze się z motyka na słońce porwał ,no to mnie zastanawia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 04 gru 2013, 11:35

mario161 pisze:Szatan doskonale wiedzial z Kim ma do czynienia :)
Skąd tak wnioskujesz?


Oczywiscie z Synem Bozym :roll:(wiesz ze Boga nie mozna kusic :) )
Owszem wiedział, że ma się począć Syn Boży. Tylko skąd miał wiedzę, że ten Syn Boży to sam Bóg? Skąd znałby zamysł Boga?

Co chcial osiagnac?Prosta sprawa...zlamac Jezusa(drugiego Adama) i ponownie zniweczyc Bozy plan dotyczacy ludzkosci..
Porwał się z motyką na słońce? Z pełną świadomością konfrontował się z samym Bogiem? Naiwny, że wygra?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 12:28

mario161 pisze:Szatan doskonale wiedzial z Kim ma do czynienia


A ja myślę ,ze on go po prostu sprawdzał czy jest synem Bożym , ze chciał znaku jak faryzeusze, podejrzewał ze to sym Boży i mesjasz ale chciał pewności

Łk 4:3 bw "I rzekł do niego diabeł: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz kamieniowi temu, aby się stał chlebem."
Łk 4:9 bw "Potem zaprowadził go do Jerozolimy i postawił go na szczycie świątyni i rzekł do niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół;"

Porwał się z motyką na słońce? Z pełną świadomością konfrontował się z samym Bogiem? Naiwny, że wygra?
_________________


Własnie w tym problem ,że nie naiwny i nie głupi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 04 gru 2013, 13:56

Ciekawe dlaczego, ale te wersety skojarzyły mi się też z Ewangelią Sukcesu.

"Jesteś wierzącym, dzieckiem Bożym, masz autorytet, masz wiarę, to powiedz tak i wierz, a tak się stanie. Nie masz chorób, nic ci się nie stanie... itp" Sorry za offtop.


.
mario161
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2013, 09:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mario161 » 04 gru 2013, 14:17

@Kitka
Droga Ktiko wbrew pozorom szatan to nie taki wcale glupi koziol...Jak myslisz szatan by kusil jesli by nie mogl skusic :) to mi przypomina troche sytuacje w edenie..:)


http://www.youtube.com/watch?v=W1jIuwYGIrU



Obyście dzisiaj usłyszeli głos Jego: Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba, jak na pustyni w dniu Massa, gdzie Mnie kusili wasi ojcowie, doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła (Ps 95:7-9).
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 gru 2013, 14:31

A tu opis szatana

Ez 28:12-15 bw "(12) Synu człowieczy, zanuć pieśń żałobną na królem Tyru i powiedz mu: Tak mówi Wszechmocny Pan:Ty, który byłeś odbiciem doskonałości, pełnym mądrości i skończonego piękna, (13) Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony. (14) Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych. (15) Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość."

Pełnym mądrosci więc raczej nie głupi i naiwny i na przykładzie właśnie szatana widac jak mimo madrosci i innych zalet nieprawosć może zaślepiać i prowadzić do złego nawet tych mądrych, wykształconych i doskonałych.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
mario161
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2013, 09:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mario161 » 04 gru 2013, 14:46

Tak droga Magdo,szatan to szczwany "lis" i ryczacy lew tylko czekajacy kogo pozrec ;-)


http://www.youtube.com/watch?v=W1jIuwYGIrU



Obyście dzisiaj usłyszeli głos Jego: Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba, jak na pustyni w dniu Massa, gdzie Mnie kusili wasi ojcowie, doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła (Ps 95:7-9).
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 04 gru 2013, 15:25

magda pisze:
Porwał się z motyką na słońce? Z pełną świadomością konfrontował się z samym Bogiem? Naiwny, że wygra?
_________________


Własnie w tym problem ,że nie naiwny i nie głupi.
No właśnie nie głupi, ale też nie posiadający pełnej wiedzy.

Szatan wiedział tyle, co mówią proroctwa. I tyle, co się wydarzyło: czyli że było zwiastowanie, że anioł zapowiedział narodziny Syna Najwyższego, chrzest i słowa Boga wypowiedziane nad Jezusem.

Ale czy znał zamysł Boga? Czy wiedział, że Chrystus to nie tylko człowiek? Myślę, że on "badał teren"


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 04 gru 2013, 16:18

Tutaj jest przykład jak przez opętanego człowieka przymówiły duche nieczyste, które dobrze wiedziały, kim jest Jezus.

Łk. 8, 26
Gdy wyszedł na ląd, wybiegł Mu naprzeciw pewien człowiek, który był opętany przez złe duchy. Już od dłuższego czasu nie nosił ubrania i nie mieszkał w domu, lecz w grobach. 28 Gdy ujrzał Jezusa, z krzykiem upadł przed Nim i zawołał: Czego chcesz ode mnie, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Błagam Cię, nie dręcz mnie!


.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości