jak zapobiec budowaniu meczetów

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

jak zapobiec budowaniu meczetów

Postautor: Hardi » 06 gru 2013, 17:21

Obrazek


King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 06 gru 2013, 17:33

A dlaczego muzułmanie mają być wrogami?

W moim mieście stoi meczet i wolałbym mieć drugi taki niż np. zbór protestanckich fundamentalistów w którym muzułmanów nazywa się wrogami, itp.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 06 gru 2013, 18:26

Hardi, co byś zrobił, gdyby w Twojej okolicy zakazano budowy albo działalności zboru zielonoświątkowego?


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 gru 2013, 19:06

Piotrek. pisze:Hardi, co byś zrobił, gdyby w Twojej okolicy zakazano budowy albo działalności zboru zielonoświątkowego?

Czy ty pytasz poważnie?? Czy uważasz się za chrześcijanina?
Chrześcijanin opowiada się za chrześcijańskimi wartościami, a nie islamskimi.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 06 gru 2013, 19:14

Piotrek., ja też chcę wiedzieć co miałeś na myśli pisząc swój post ;)


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 06 gru 2013, 20:00

azariasz pisze:Piotrek., ja też chcę wiedzieć co miałeś na myśli pisząc swój post ;)


Co mielibyśmy osiagnąć przez delegalizację islamu i innych wierzeń? Bo na pewno nie masową konwersję na chrześcijaństwo. Kto nie wierzy, niech spojrzy na historię chrześcijaństwa do IV wieku, kiedy to mimo podziemnej działalności nie zostało ono stłamszone przez legalne wówczas pogaństwo.

Miałem na myśli to, że uniemożliwienie praktykowania niegroźnej i zarazem odmiennej religii (bo niebezpieczne odłamy nie wchodzą w grę) źle świadczy o tych, którzy się do tego posuwają. Osobiście nie chciałbym, żeby ktokolwiek "nawracał" mnie w ten sposób.

Jak Wy byście się poczuli, gdybyśmy żyli w państwie niepodlegającym żadnym międzynarodowym normom i do władzy doszliby katoliccy fanatycy, którzy zdelegalizowaliby inne chrześcijańskie denominacje? Z pewnością nam wszystkim nie byłoby wtedy miło. Cała sytuacja obyłaby się bez większego echa, bowiem "innowiercy" to zaledwie ok. 1% przy >90% katolików. Czyli najkrócej mówiąc - zderzenie malucha z tirem.

Małgorzata pisze: Chrześcijanin opowiada się za chrześcijańskimi wartościami, a nie islamskimi.


Nie widzę związku między tolerowaniem innych wyznań, a opowiadaniem się za ich wartościami. Jeżeli nie są one agresywne, to nikt nie jest poszkodowany i wszyscy pokojowo koegzystują. Wolałbym mieć koło siebie meczet spokojnych i nienarzucających się nikomu muzułmanów, niż salę królestwa ŚJ.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2013, 20:11 przez Piotrek., łącznie zmieniany 1 raz.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 06 gru 2013, 20:03

azariasz pisze:Piotrek., ja też chcę wiedzieć co miałeś na myśli pisząc swój post ;)

Piotrek słusznie napisał.
Bo jak oczekiwac aby jego wyznanie /religia były tolerowane ,jednocześnie sam nie tolerując obcej


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 06 gru 2013, 20:59

Tolerancja wobec innych wyznan powinna byc wspolnym mianownikiem wszystkich religii pod warunkiem, ze nie sa destrukcyjne jak radykalny satanizm. Tolerancja ta powinna byc ponad wszelkimi nakazami swietych pism poczawszy od Biblii przez Koran, Wedy az po publikacje domowych sekt.
Jest to kontrowersyjne stwierdzenie z punktu widzenia kazdej religii dla ktorych slowa ich boga sa ultymatywne,a niestety sa one przepelnione antagonizmami do innych religii.

Jednak ta zasada to jedyna norma, ktora pozwoli ludziom wspolistniec na tej ziemi wypelnionej juz teraz olbrzymim cierpieniem.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 gru 2013, 21:02

Tolerancja wobec innych wyznan powinna byc wspolnym mianownikiem wszystkich religii

Religii tak, ale chrześcijaństwa na pewno nie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 gru 2013, 21:03

vanity pisze:Tolerancja ta powinna byc ponad wszelkimi nakazami swietych pism

To dobrze że Izraelici nie kierowali się taką zasadą.
Problem polega na tym, że:
po pierwsze chrześcijanie mają rację;
po drugie tolerancja jest jakimś utopijnym wymysłem zachodniego świata, gdzie ci chcą wobec wszystkich stosować tolerancję, ale cała reszta świata ma to gdzieś wobec zachodu;


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 06 gru 2013, 21:12

Piotrek. pisze:Miałem na myśli to, że uniemożliwienie praktykowania niegroźnej i zarazem odmiennej religii (bo niebezpieczne odłamy nie wchodzą w grę) źle świadczy o tych, którzy się do tego posuwają. Osobiście nie chciałbym, żeby ktokolwiek "nawracał" mnie w ten sposób.


http://www.youtube.com/watch?v=eGB-0-Jf7CE

niegroźna powiadasz :roll:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 06 gru 2013, 21:13

Cosmo pisze:po pierwsze chrześcijanie mają rację;
po drugie tolerancja jest jakimś utopijnym wymysłem zachodniego świata, gdzie ci chcą wobec wszystkich stosować tolerancję, ale cała reszta świata ma to gdzieś wobec zachodu;


Proponujesz więc krucjaty w wersji 2.0, aby nawrócić wszelkich niechrześcijan :D ? Chrystus nigdy nie powiedział, by dyskryminować czy też nawracać siłą innowierców.

Tolerancja nie jest "utopijnym wymysłem zachodniego świata", bo miała ona miejsce nawet ponad pół tysiąca lat temu w naszym kraju. Można by się pokusić o stwierdzenie, że jest na nowo odgrzebywanym "reliktem przeszłości". ;)

Effata pisze:niegroźna powiadasz


A czy przeczytałeś zdanie w nawiasie obok?

Czy wg Ciebie muzułmanami mogą być także przeciwnicy uboju rytualnego albo akceptujący homoseksualizm? Tacy także są pośród nich. (słusznie) Oburzałeś się, gdy w jakimś wątku wypominano polowanie na czarownice afrykańskich pseudozielonoświątkowców, a teraz robisz dokładnie to samo wobec wyznawców islamu.

Szkoda, że media o tym nie poinformowały: http://gosc.pl/doc/1793861.Muzulmanie-p ... tawy-w-CSW

Ciekawe dlaczego nikt nie żąda wysiedlenia Tatarów z Polski albo chociaż zburzenia ich meczetów. To w końcu muzułmanie, więc jednocześnie muszą być z nich pedofile, terroryści i nieroby na socjalu. :D


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 06 gru 2013, 21:25

Piotrek. pisze:A czy przeczytałeś zdanie w nawiasie obok?


Obejrzałeś video? Wiem co było napisane w nawiasie i dlatego dałem linka w, którym mowa o normalnych muzułmanach, nie żadnych fundamentalistach czy ekstremistach.

Piotrek. pisze:Czy wg Ciebie muzułmanami mogą być także przeciwnicy uboju rytualnego albo akceptujący homoseksualizm? Tacy także są pośród nich. (słusznie) Oburzałeś się, gdy w jakimś wątku wypominano polowanie na czarownice afrykańskich pseudozielonoświątkowców, a teraz robisz dokładnie to samo wobec wyznawców islamu.


Chrześcijanin, który pali czarownice, jest nim tylko z nazwy, muzułmanin, który jest gejem jest muzułmaninem tylko z nazwy ;-) bo nie wypełnia tego, co mówi Koran.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 gru 2013, 21:26

Piotrek. pisze:Proponujesz więc krucjaty w wersji 2.0, aby nawrócić wszelkich niechrześcijan ? Chrystus nigdy nie powiedział, by dyskryminować czy też nawracać siłą innowierców.


Jak nie powiedział, to czemu zakładasz, że mamy nie dyskryminować?
Właściwiew to Izraelu każdy obcy przybysz miał zapewnioną tolerancję i traktowanie jak swój, pod takim warunkiem, że musiał podporządkować się Izraelskim nakazom prawa. My żadnego muzułamnina nie wyganiamy ani nie prześladujemy. Jeśli chce przyjechac do Europy to zapraszam. Niech jednak podporządkowuje się oczekiwaniom ze strony tubylców kraju, do którego się udaje. Jeśli nie ma na to ochoty, to do widzenia spowrotem.
A poza tym nie będę z tobą dyskutował, bo gorszą mnie twoje posty.


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 06 gru 2013, 21:28

Havecon pisze:
azariasz pisze:Piotrek., ja też chcę wiedzieć co miałeś na myśli pisząc swój post ;)

Piotrek słusznie napisał.
Bo jak oczekiwac aby jego wyznanie /religia były tolerowane ,jednocześnie sam nie tolerując obcej


a kto powiedział, że jestem tolerancyjny ? :)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości