filozofia gender

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 06 gru 2013, 16:01

Cosmo pisze:
magda pisze:
Cosmo pisze:am oczom nie wierzę jak czytam niektóre posty tu.


no to napisz o co chodzi

Mówię np. o wypowiedzi fauxpas.

Będzie mi prościej wyjaśnić swoje słowa lub przyznać się do błędu, jeśli napiszesz, co konkretnie napisałem, że aż oczom nie wierzysz ;-).


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 06 gru 2013, 18:14

magda pisze:ezeli bronisz takiego czegoś i tej filozofii Gender


Nie bronię. Temat jednak odszedł w pewnym stopniu od gender. :]

magda pisze:A widziałeś co sie dzieje w pedalskich klubach?


Nie widziałem, bo jako heteroseksualista nie mam powodów, by zwiedzać takie miejsca i patrzeć na coś, co mnie obrzydza. Wiele klubów to miejsca, w których nie brakuje osób "szukających okazji" i to niezależnie od orientacji.

magda pisze:do klubu Lustra


Największa ćpalnia Warszawy, więc nic dziwnego, że ludziom potem odbija.

magda pisze: Jeszcze nie wiesz jak to takiemu popuscić to co wyprawia, męska wszetecznica z włosami do pasa śpiaca na klatce schodowej koło zsypu to jak myslisz ,miłe dla sąsiadów


Może przydałby się psychiatra takiej osobie? Jakieś zaburzenia osobowości/tożsamości czy coś w tym stylu? Im wcześniej zacznie się resocjalizować taką osobę, tym większe szanse na powodzenie.

Cosmo pisze:Piotrek znowu przegina w druga stronę, i nie widzi problemu praktycznie w niczym.


Widzę, ale postuluje raczej "delikatne" rozwiązania. Straszenie i uniżanie innym nie przynosi pożądanych efektów, a jedynie przedstawia grzech jako tę "lepszą" alternatywę. Skutek odwrotny od zamierzonego.

Rz 12:21 : "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 06 gru 2013, 19:24

Dedykuje temu tematowi kawalek Grammatik - Smieci

http://www.youtube.com/watch?v=OgppRdrNisw

Zakręty w życiu znam ostre
Nie raz wyciągnięto dłoń, chociaż o pomoc nie proszę
Swój bagaż noszę sam, ale wiem, że nie jestem sam
Kiedy bębny grają i w życiu sprawy się walą tak
Znam tych, co upadli z wielkim hukiem
Za mało siły i zbyt wiele złudzeń
Życie potrafi się rozsypać w pięć minut
W pięć minut, w które tracisz cały sens w życiu
Ciężko się wraca, gdy los wywali za nawias
I jesteś nikim, jedynie śmieciem dla świata
Sto tysięcy ludzi uśnie na ulicy
Utopione w morzu rezygnacji życiorysy
Niewielu ma odwagę schylić się i być człowiekiem
Słuchać, nie brzydzić się człowiekiem
Śmieci śmierdzący szlam dla was
Ja wolę dworzec niż salon
Z tym śmieciem chcę rozmawiać

Na ulicy ich mijasz, codziennie widzisz ich twarze
Tysiące istnień utopionych w miasta gwarze
Gdy biegniesz za szczęściem oni swój bagaż niosą
Idą przez życie w ostrogach, ale boso
Ulica staje się domem
A wszystkie plany zaczynają iść ślepym torem
Nadzieja umiera, rozpacz pojawia się w oczach
Upada człowiek a nie żul, menel czy kloszard
Ty milczysz, wiem, to już stało się nawykiem
Nie podajesz ręki, obojętność masz za taktykę
Ty najchętniej dotknąłbyś go tylko patykiem
Na odległość by nie zaraził ciebie żadnym syfem
Dla was śmieci, dla nas ludzie z historią
Oni wciąż będą obok ci walczący o godność
Poza nawias wypchnięci w ciągłej walce o przetrwanie
Żyją, choć wielu nie pozwala żyć im dalej (jasne)

Nie mów, że świat daje równe szanse
Nie mów żebym uczył się żyć z dystansem

Status finansowy, status społeczny
I iluzje żeby człowiek czuł się bezpieczny
Gra jak Monopol tylko pionki są żywe
Mają emocje a skutki gry są prawdziwe
Łatwo skreślać, ktoś przegrał i upadł
Na marginesie człowiek, którego nikt nie słucha
[tylko tekstyhh.pl]


Uliczne zombie może zrobić tylko krzywdę
Więc od razu za życia wystawmy mu klepsydrę
Po co taki ma żyć jak jest tylko robakiem
Tysiąc powodów się znajdzie żeby szybko go zabić
To margines a stamtąd już się nie wraca
Po co dawać szanse człowiekowi, to się nie opłaca
Lepiej siedzieć cicho i pielęgnować swój bałagan
Niż wyciągnąć z bagna jednego, który o to błaga



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 06 gru 2013, 23:24

Głóg pisze:Mówi się, że geje mają nerwice, depresje, zaburzenia osobowości, popełniają samobójstwa i mówi się, że to ma być skutek homoseksulizmu. Cóż się dziwić, że pojawiają się te nerwice czy samobójstwa, skoro na każdym kroku gej jest niszczony. Gdy okaże się, że delikwent jest gejem, to będzie niszczony.
Proszę nie mów, że tak nie nie jest, bo jest. I każdy by zwariował gdyby ciągle słyszał, że takich trzeba tępić itd.

W krajach, w których homoseksualizm jest akceptowany społecznie średnia liczba samobójstw wśród gejów i lesbijek nie zmniejsza się, ale wciąż jest wyższa od średniej liczby samobójstw wśród heteroseksualistów, dlatego czynnik prześladowań nie ma z tym nic wspólnego. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 08 gru 2013, 10:22

Głóg pisze:Napisałem, że te programy powstają po to, aby prostować zafałszowane myślenie o homo. Oburzyłaś się.
Wygląda to tak, jakby te programy miały przedstawiać nieprawdę, a prawdziwe miały być te powszechne stereotypy o gejach - że każdy gej nosi babskie ciuszki i ma zniewieściałe maniery, liczy się dla nich tylko seks, 20 partnerów w ciągu roku itd itd.


Mało obchodzi mnie, ilu facetów ma dany sodomita, czy nosi babskie ciuszki. Teraz Ty opierasz się na stereotypie, że tak widzi to druga strona.
Zasada jest prosta:
1. tolerancja to nie to samo ,co akceptacja
2. środowiska homo chcą powszechnej aprobaty dla swojego stylu życia i w ramach przez siebie rozumianej tolerancji pragną narzucać większości swoje poglądy , wykazując się jednoczesnie brakiem tolerancji dla większości
3 . środowiska wymienione wcześniej próbują wpływać na myślenie innych , ingerować w kształtowanie myślenia od najmłodszych lat, ograniczając przy tym wpływ rodziców na wychowanie dzieci


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 gru 2013, 14:13

DARK pisze:
Głóg pisze:Napisałem, że te programy powstają po to, aby prostować zafałszowane myślenie o homo. Oburzyłaś się.
Wygląda to tak, jakby te programy miały przedstawiać nieprawdę, a prawdziwe miały być te powszechne stereotypy o gejach - że każdy gej nosi babskie ciuszki i ma zniewieściałe maniery, liczy się dla nich tylko seks, 20 partnerów w ciągu roku itd itd.


Mało obchodzi mnie, ilu facetów ma dany sodomita, czy nosi babskie ciuszki. Teraz Ty opierasz się na stereotypie, że tak widzi to druga strona.
Zasada jest prosta:
1. tolerancja to nie to samo ,co akceptacja
2. środowiska homo chcą powszechnej aprobaty dla swojego stylu życia i w ramach przez siebie rozumianej tolerancji pragną narzucać większości swoje poglądy , wykazując się jednoczesnie brakiem tolerancji dla większości
3 . środowiska wymienione wcześniej próbują wpływać na myślenie innych , ingerować w kształtowanie myślenia od najmłodszych lat, ograniczając przy tym wpływ rodziców na wychowanie dzieci

Zgadzam się z tobą, DARK :D
Dodam tylko, że poglądów homoseksualistów Bóg nie akceptuje, o czym kilka razy dał temu wyraz w Biblii. A dla chrześcijanina to jest najważniejsze.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Debora
Posty: 32
Rejestracja: 17 lis 2011, 21:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: wielkopolska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Nie dla bezbożności - sprzeciwiam się

Postautor: Debora » 08 gru 2013, 15:35

10 grudnia odbędzie się głosowanie w Brukseli
aby też Polska przyjęła bezbożną ideologię gender !!!

Sprzeciwiam się zalewowi bezbożności z UE do naszego kraju!

Mam zamiar pościć i modlić się ! Przyłącz się do mnie!


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 gru 2013, 15:55

Debora pisze:10 grudnia odbędzie się głosowanie w Brukseli
aby też Polska przyjęła bezbożną ideologię gender !!!

Antychryst nadchodzi!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 08 gru 2013, 18:07

Debora pisze:10 grudnia odbędzie się głosowanie w Brukseli
aby też Polska przyjęła bezbożną ideologię gender !!!


Od kiedy UE uchwala prawo za poszczególne państwa :eek: ? Czy nie dziwi Was to, że cały czas w UE koegzystują takie państwa, jak np. bardzo konserwatywna Malta, gdzie do referendum w 2011 roku nielegalne były nawet rozwody i zarazem bardzo liberalna Holandia? Módlmy się przede wszystkim o rozum dla naszych rządzących, by nie doprowadzili kraju do dna.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 gru 2013, 22:34

Taka mnie dziś naszła refleksja:
Przeczytałam artykuł o tym, ze KK ostrzega przed filozofią gender. Podpisuję się pod tym dwoma rękoma. Czytam wpisy internautów i włos się jeży na głowie. Nie zadają sobie trudu zbadania głównych myśli tej filozofii, tylko wyzwiska pod adresem KK. Dlaczego tak się dzieje? Otóż niestety KK na własne życzenie wyrobił sobie po aferach pedofilskich opinię złą. Nie jest już wiarygodny. A ludzie w większości niestety nie myślą sami, nie zgłębiają problemu gender, tylko skoro ostrzega KK, to znaczy, że nie należy ich słuchać. I to jest właśnie "ciemnogród". Panie, oświeć te ciemne masy ludzi.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 21 gru 2013, 22:46 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 21 gru 2013, 22:44

Piotrek. pisze:Od kiedy UE uchwala prawo za poszczególne państwa


Akurat słuchałem wypowiedzi kilku posłów na ten temat i nie jest tak jak myślisz. UE albo raczej Światowa Organizacja Zdrowia (nie wiem czy dobrze zapamiętałem) wyznacza nowe standarty pasujęce do nowoczesnego społeczeństwa. UE je przyjęła a kraje członkowskie muszą się podporządkować.
Tak samo było z polityką energertyczną, ochroną środowiska i tak samo jest z gender.
Wkrótce się okazę, że jeśli Polska nie przyjmie tego programu Ue będzie robiła problemy i stawiała ultimatum. Oczywiście Polska może być nie ugięta, ale tutaj się okaże czy wybierze zasady moralne czy interesy.


.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 21 gru 2013, 23:07

doktorsky pisze:Akurat słuchałem wypowiedzi kilku posłów na ten temat i nie jest tak jak myślisz. UE albo raczej Światowa Organizacja Zdrowia (nie wiem czy dobrze zapamiętałem) wyznacza nowe standarty pasujęce do nowoczesnego społeczeństwa. UE je przyjęła a kraje członkowskie muszą się podporządkować.
Tak samo było z polityką energertyczną, ochroną środowiska i tak samo jest z gender.
Wkrótce się okazę, że jeśli Polska nie przyjmie tego programu Ue będzie robiła problemy i stawiała ultimatum. Oczywiście Polska może być nie ugięta, ale tutaj się okaże czy wybierze zasady moralne czy interesy.


Sęk w tym, że trując nasze środowisko, pośrednio trujemy także środowiska innych państw. Nie wiem czy byłoby nam do śmiechu i nie protestowalibyśmy, gdyby np. Czesi wylewali wszystkie najgorsze odpady do Odry, które płynęłyby potem przez całą zachodnią część Polski.

Natomiast odbiegając standardami obyczajowymi od Zachodu możemy co najwyżej postawić się części swoich obywateli, którzy zdecydują się kombinować albo wyemigrować.

Nikt nie zmusi Polski do legalizacji związków/małżeństw homo, aborcji, eutanazji i tym podobnych, bo nie ma takiego prawa. To, co się dzieje w Polsce jest prywatną sprawą Polaków i Zachodnioeuropejczykom zwisa sytuacja pod tym względem na peryferiach kontynentu.

Natomiast nasi pseudopolitycy, starając się przypodobać każdemu niejednokrotnie "tłumaczą" różne decyzje "wymogami unijnymi", o których nikomu się nie śniło. :D

Dlatego właśnie uważam, że najlepiej modlić o zdrowy rozsądek dla naszych rządzących, bo nikt inny nie może zgotować nam gorszej sytuacji w kraju.

Obawiającym się zagrożeń płynących z UE, niech za przykład posłużą Irlandia i Malta. W obu tych państwach zmiany obyczajowe wynikły z demokratycznego wyboru obywateli - referendum, a nie nakazu unijnego. Gdyby nie on, to do dzisiaj nawet rozwody byłyby tam nielegalne.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 21 gru 2013, 23:17

doktorsky pisze:wyznacza nowe standarty pasujęce do nowoczesnego społeczeństwa

jak ja słyszę hasło "nowoczesne państwo" czy "nowoczesne społeczeństwo" to nóż mi się w kieszeni otwiera, np. dwóch osobników tej samej płci współżyjących ze sobą to nie nowoczesność, ale uwstecznianie się o jakieś 5 tysięcy lat do czasów Sodomy i Gomory, a jaki był finał ich "nowoczesności" to każdy doskonale wie 8-)

Głóg pisze:powszechne stereotypy o gejach - że każdy gej nosi babskie ciuszki i ma zniewieściałe maniery

patrząc na zachowanie Biedronia itp. ciężko myśleć inaczej, przebrać Biedronia w damskie ciuszki i będzie bardziej babski niż Grodzka ;)

DARK pisze:Zasada jest prosta:
1. tolerancja to nie to samo ,co akceptacja
2. środowiska homo chcą powszechnej aprobaty dla swojego stylu życia i w ramach przez siebie rozumianej tolerancji pragną narzucać większości swoje poglądy , wykazując się jednoczesnie brakiem tolerancji dla większości
3 . środowiska wymienione wcześniej próbują wpływać na myślenie innych , ingerować w kształtowanie myślenia od najmłodszych lat, ograniczając przy tym wpływ rodziców na wychowanie dzieci

100% racji


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 21 gru 2013, 23:26

Jeżeli jeszcze robią tak dorosłe osoby, to mnie to nie interesuje w pewnym senscie, ale gorsze jest jeszcze to, że to w małych dzieciach próbuje się zniekształcić prawidłowy wizerunek rodziny. W wieku 10 lat dzieci będą się uczyły jak się masturbować... to jest nieszczęście. Za 10 lat nikogo nie będzie dziwił seks z 12latkami.


.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 22 gru 2013, 00:36

doktorsky pisze:Jeżeli jeszcze robią tak dorosłe osoby, to mnie to nie interesuje w pewnym senscie, ale gorsze jest jeszcze to, że to w małych dzieciach próbuje się zniekształcić prawidłowy wizerunek rodziny. W wieku 10 lat dzieci będą się uczyły jak się masturbować... to jest nieszczęście. Za 10 lat nikogo nie będzie dziwił seks z 12latkami.


Tym samym temat zszedł z gender na lekcje wychowania seksualnego.

Skoro wspomnienie o czułych miejscach na ciele człowieka jest nauką masturbacji, to stwierdzenie, iż nożem - oprócz krojenia chleba - można także zabić drugiego człowieka, musi być nauką morderstwa. :] (zresztą informacje tego typu oraz szczątkowe o antykoncepcji zawarte są od lat w podręcznikach biologii dla gimnazjum i liceum, a z tego powodu jakoś nikt nie podniósł larum) Czy ktokolwiek potrafi sobie wyobrazić naukę masturbacji? Bo ja nie. :] Szkoła to nie kino erotyczne i jeśli ktoś na coś takiego wpadnie, to mam nadzieję, że poniesie surowe konsekwencje.

Nie da się też powiedzieć, że cokolwiek jest zniekształcane, gdyż Konstytucja RP definiuje małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.

KK powinien wreszcie zamilknąć i przestać kompromitować się tezami w stylu "gender wiąże się z zatrudnianiem kobiet i przetrzymywaniem dzieci w żłobkach", bo jedynie osiąga cel przeciwny zamierzonemu i wpycha ludzi w to, przed czym chciał ustrzec. Gdyby tego było jeszcze mało, takie farmazony padają z ust księdza z tytułem... profesorskim. :rotfl:

Episkopat zwraca uwagę, że ideologia gender „od miesięcy, bez wiedzy społeczeństwa jest wprowadzana w naszej edukacji, służbie zdrowia, działalność placówek kulturalno-oświatowych i organizacji pozarządowych”.

Jestem przeogromnie ciekawy czym Episkopat poprze tę nowinkę. No chyba, że podziela stanowisko ks. prof. Bortkiewicza i dla niego zatrudnianie kobiet to już gender. :D W takim razie chyba jedynym niegenderowym państwem świata jest... Arabia Saudyjska. :D Nie wątpię, że częsci katolickich fanatyków marzy się Polska wg jej standardów. :]


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości