Zbawienie wg kiepskich doktryn typu pseudo LordshipSalvation

Jak postrzegamy Boga....

Czy Lordship Salvation to:

Czas głosowania minął 27 mar 2009, 21:51

prawdziwy pogląd
4
80%
inna wersja zbawienia przez uczynki
1
20%
inne
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 14 sty 2009, 15:20

Burning Spear pisze:Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga. (Gal. 4:7)

To jest nauczanie - a praktyka bywa rozna, czego dowiedli chrzescijanie od pierwszych chwil swego funkcjonowania.
Kilka przykladow:
Mieli isc na caly swiat - tak powiedzial Chrystus
Schowali sie i siedzieli na jednym miejscu - dopiero przesladowaniami udalo sie ich zmusic do posluszenstwa
Mieli chrzcic w Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego
chrzcili w imie Jezusa - co jako nieposluszenstwo niewiary podobne do Mojzeszowego czy Abrahamowego skutkowalo narodzeniem sie np. Jesus-Onlizmu
Rzucali losy wyznaczajac Macieja na apostola w miejsce Judasza.
Modlili sie o wypuszczenie Piotra a gdy Pan go wypuscil dziewczyne ktora poinformowala o tym wyzwali od wariatek.
Pawel obrzezal Tymoteusza i zdradzil chrzescijanstwo na rzecz judaizmu wypelniajac nakazy judaizmu. I wiele innych. Wiec to ze dana prawda:
Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga. (Gal. 4:7)
nie byla rozumiana przez ludzi na poczatkach - nie jest tu rozstrzygajaca. Np. Jakub byl wymieniany jako ten o ktorych Pawel wypowiadal sie z dystansem:
Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani.

Przyznam sie, ze wielu rzeczy nie rozumiem - nie rozumiem jak mozna bylo np. zachowac czesc pieniedzy za role, nie rozumiem jak mozna bylo powiedziec faryzeuszom, ze jest sie sadzonym jako faryzeusz, nie zrozumiem wielu rzeczy nigdy, ale patrze na te uchybienia z perspektywy 21 wieku i widze jakie te bledy chrzescijan pierwszych wiekow pociagnely za soba skutki. Natomiast sformulowania excathedra typu: "Wiemy, ze zaden z tych ktorzy z Boga sie narodzili nie grzeszy" czy "Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga". (Gal. 4:7) ktore jest wnioskiem jasno podsumowujacym wywod - jest bezwzglednie prawdziwe i wiazace. Pismo nie jest sprzeczne samo w sobie - natomiast to ze wsrod ludzi uzytych przez Pana jest tez Baalam - to stary i znany fakt i nawet Baalam mial swoja role do spelnienia. Pozytywna role.
Burning Spear pisze:Obj. 3:18
Radzę ci, abyś nabył u mnie ...maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.

No to jest ewidentnie slowo do spolecznosci ktora ma Chrystusa za drzwiami wiec proponuje abys nieco ostrozniej cytowal czytajac kontekst - chocby 20 wiersz gdzie do tych samych ludzi Jezus odwoluje sie aby Go posluchali - stoi na zewnatrz i puka.
Burning Spear pisze:Czyli Jan pisał tutaj o

To jest tutaj OT - ten temat ma swoj watek:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... &start=105
zatem przenies tam swoja aktywnosc w tym zakresie bo zabalaganiasz temat - inny temat. Tu bede ten watek ignorowal.
Burning Spear pisze:1 Kor. 7:22
Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana; podobnie - kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa.

KONTEKST prosze. Mowa jest o tym kto jest niewolnikiem ludzi (z przyczyn spolecznych, np. w wyniku zadluzenia) i uwierzyl w Chrystusa - jest WYZWOLENCEM JAHWEH (dzialo sie to 7 roku szabatowego - co 7 lat nalezalo wyzwolencow Jehowy wypuscic:
Jeżeli kupisz niewolnika hebrajskiego, sześć lat służyć ci będzie, a siódmego wyjdzie na wolność bez okupu. Jeżeli sam przyszedł, odejdzie sam; a jeżeli był żonaty, i żona z nim odejdzie. (zbawiony bedzie on i jego dom - Dzieje 16:30) Jeżeli jego pan dał mu żonę, a ona urodziła mu synów lub córki, żona i jej dzieci należeć będą do pana, a on odejdzie sam. Jeżeli niewolnik oświadczy wyraźnie: Miłuję mojego pana, moją żonę i moje dzieci i nie chcę wyjść na wolność, Wtedy jego pan zaprowadzi go przed Boga, potem postawi go u drzwi albo u odrzwi i przekłuje mu pan jego ucho szydłem, i będzie niewolnikiem jego na zawsze.

jj pisze:podobnie - kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa.
23. Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi.
24. Bracia, niech każdy pozostanie przed Bogiem w tym stanie, w jakim został powołany.
1 list do Koryntian 7:22-24

Jak widac kontekst kaze nam tu wystrzegac sie stawania niewolnikami ludzkimi, nie po to Chrystus nas wyzwolil, nie po to - choc mialby do tego prawo abysmy stali sie niewolnikami - nas wyzwolil (wyzwolic mozna tylko swojego niewolnika i Chrystus tak zrobil, kupil nas na targu niewolnikow i wyzwolil! nie chcial byc naszym wlascicielem niewolnikow - WYZWOLIL uwolnil, zarzucanie Mu przez fanatykow LS ze nie - jest niedobre). Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga. (Gal. 4:7)
Burning Spear pisze:Judy 1:1 ...2 Piotr. 1:1...Tyt. 1:1...2 Tym. 2:24...Kol. 4:1...1 Kor. 4:1...Rzym. 6:22...Jan. 12:26..

Tu jak widac popisales sie mozliwosciami wyszukiwawczymi programu biblijnego - samemu jednak nie odrobiles lekcji - w ani jednym z tych miejsc nie ma mowy o niewolniku a o sludze w znaczeniu MINISTER - ksiazeta w krajach gdzie jest monarchia - a chrzescijanstwo to monarchia - sa sługami = ministrami. Zacytuje pierwszy przyklad z wikipedii jaki pojawil sie jak wrzucilem w ich wyszukiwarke "minister książę":
Książę Aleksiej Iwanowicz Gorczakow (ur. 1769; zm. 1817) rosyjski generał i polityk, minister wojny Rosji w latach 1812-1815.

Tak samo jest w dzisiejszych monarchiach, w Arabii Saudyjskiej, Omanie, Katarze gdziekolwiek nie ma wplywu demokracji - ministrami sa tylko czlonkowie rodu krolewskiego. A chrzescijanstwo to krolestwo Chrystusowe - nie demokracja - to monarchia absolutna i sluga = ministrem moze byc tylko ktos z rodu Bozego moze byc tylko ktos z rodziny krolewskiej.
I uczynił nas rodem królewskim, kapłanami Boga i Ojca swojego, niech będzie chwała i moc na wieki wieków. Amen. ... Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości;
za: Obj. 1:6 + 1 Piotr. 2:9
Luk. 17:10
nie na temat


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 sty 2009, 15:38

chrzescijanin pisze:
jj pisze:ale chyba nie twierdzisz, ze ktos tutaj chce dodatkowych ofiar

Skoro Lordship Salvation wymaga czegos wiecej niz raz na zawsze dokonanej Doskonalej Ofiary Doskonałego Chrystusa .

Nie wymaga :-) Tylko podkreśla właśnie Doskonałość Ofiary Chrystusa. Ofiara Chrystusa nie tylko daje "czyste konto" i przez takie rozumienie dla wielu "licencję na grzeszenie", ale jest Ofiarą przez którą Chrystus także uświęca swój Kościół (list do Efezjan, rozdział piąty). Więc jeśli owoców uświęcenia w danej osobie nie ma, a być powinny jeżeli została Zbawiona, to oznacza, że dana osoba w Chrystusie pogrzebana nie jest.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: już nie jestem niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem,

Postautor: KAAN » 14 sty 2009, 17:04

chrzescijanin pisze: Ja osobiscie nie mam juz zadnej swiadomosci grzechu -.
??? To znaczy że już nigdy nie zgrzeszysz?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 15 sty 2009, 16:09

fantomik pisze:Nie wymaga

To dlaczego Puritan nazwal heretykiem kazdego, kto uwaza, ze nie wymaga?
Moze najpierw ustalcie sami w ramach obozu LS co jest konieczne do zbawienia.
Niezaleznie od tego co ustalicie ta niby mieksza wersja LS wymagajaca do zbawienia "pozniejszego" L tez jest nie do przyjecia.
fantomik pisze:Ofiara Chrystusa nie tylko daje "czyste konto" i przez takie rozumienie dla wielu "licencję na grzeszenie", ale jest Ofiarą przez którą Chrystus także uświęca swój Kościół (list do Efezjan, rozdział piąty).

Kosciol to wszyscy wierzacy w Chrystusa a nie pojedynczy czlowiek. Nie za bardzo wiec ma sie jedno do drugiego.
fantomik pisze:Więc jeśli owoców uświęcenia w danej osobie nie ma, a być powinny jeżeli została Zbawiona, to oznacza, że dana osoba w Chrystusie pogrzebana nie jest.

A kto to ma stwierdzic? Wielki sledczy inwizycji Fantomik?
Jeden kwiat wydaje owoc 100krotny, drugi 30krotny, jeden rodzi 3 razy w roku, inny 1 raz przed smiercia - czyz nawet natura Was tego nie uczy? Ale co to ma wspolnego z tematem?
KAAN pisze:To znaczy że już nigdy nie zgrzeszysz
KAAN, to jest temat do zakladki http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=1247 czyli tematu:
Wiemy, iż wszelki, który się z Boga narodził, nie grzeszy
Ale poniewaz ofiara Chrystusa jest doskonala - to nikt z tych, ktorzy poznali prawde i trwaja w terazniejszej prawdzie ne maja nieczystego sumienia i nie maja swiadomosci grzechu.
Hebr. 10:1-10 pisze:Albowiem zakon, zawierając w sobie tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą. Bo czyż nie zaprzestanoby ich składać, gdyby ci, co je składają, nie mieli już żadnej świadomości grzechów, gdy raz zostali oczyszczeni? Przeciwnie, one właśnie przywodzą na pamięć grzechy co roku. Jest bowiem rzeczą niemożliwą, aby krew wołów i kozłów mogła gładzić grzechy, Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, Aleś ciało dla mnie przysposobił; Nie upodobałeś sobie w całopaleniach i ofiarach za grzechy. Tedy rzekłem: Oto przychodzę, Aby wypełnić wolę twoją, o Boże, Jak napisano o mnie w zwoju księgi. Najpierw mówi: Nie chciałeś i nie upodobałeś sobie ofiar krwawych i darów, i całopaleń, i ofiar za grzechy, które przecież bywają składane według zakonu; Potem powiada: Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją. Znosi więc pierwsze, aby ustanowić drugie; Mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.

Wiem, że jestem uświęcony przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
A uświęcenie to jak wiemy z Biblii to dzieło Jezusa który uczynił każdego zbawionego takim jakby nigdy nie zgrzeszył.

To po prostu fakt, wszystko mi wolno (1 Kor 6:12 + 1 Kor 10:23), Jezus odpuścił mi wszystkie grzechy - przeszłe, teraźniejsze i przyszłe - nie mam ich świadomości skoro Bóg nie ma ich świadomości bo je odpuścił to kimże ja jestem by wieść spór z Bogiem?

9. Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości
10. I macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,
11. W nim też zostaliście obrzezani obrzezką, dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego; to jest obrzezanie Chrystusowe.
12. Wraz z nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę w moc Boga, który go wzbudził z martwych.
13. I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
14. Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
15. Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi.
16. Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
17. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.
18. Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim,
19. A nie trzyma się głowy, z której całe ciało, odżywiane i spojone stawami i ścięgnami, rośnie wzrostem Bożym.
20. Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:
21. Nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj?
(Kol. 2:9-21)

Oczywiście fałszywi nauczyciele w tym gnostycy do dziś będą głosić "Nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj". Ale to już inny temat.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sty 2009, 14:46

chrzescijanin pisze: Ja czcze Boga jako Ojca a nie znam go jako Pana - Panem jest On dla innych, obcych mojej rodzinie. Natomiast co do mnie - Bog jest mym Tatusiem a nie Panem, a ja jestem Jego synem a nie służącym.

Aj znam BOga jako Pna i Oja i Wojownika i Zazdrosnego Boga i wile innych...
Po co dzielićBoga na części - nie wiem :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 sty 2009, 13:42

Lash pisze:Po co dzielić Boga na części - nie wiem

Nie chodzi o dzielenie na czesci. Bóg nie jest moim Oskarzycielem - choc Oskarzycielem jest i znam Go jako Oskarżyciela i Potępiciela, ale nie jest On dla mnie Oskarżycielem i nie ma dla mnie potępienia.
Lash pisze:nie znam go jako Pana

to faktycznie sformulowanie wieloznaczne - ale w kontekscie wiadomo o co chodzi. Jako syn Bozy nie jestem niewolnikiem - lecz synem.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 25 sty 2009, 15:19

chrzescijanin pisze:Bog jest mym Tatusiem a nie Panem

ciekawe stwierdzenie - tyle, że "Tatuś: obecny nie ma nic wspólnego z "Tatusiem" nawet z XIX wieku. wtedy Ojciec to był Pan. nie negowało się decyzji ojca, mówiło się per proszę Pana, ochodziło się od stołu jak ojciec odchodził. teraz na "tatusia" można napluć, a jak cię udeży to i do sądu podać. dobry ojciec karci synów swoich i nie szczędzi kija na nich.
12. Kogo bowiem Pan miłuje, tego smaga, jak ojciec swojego ukochanego syna.
(Przyp. 3:12 BW)


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sty 2009, 12:53

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Po co dzielić Boga na części - nie wiem

Nie chodzi o dzielenie na czesci. Bóg nie jest moim Oskarzycielem - choc Oskarzycielem jest i znam Go jako Oskarżyciela i Potępiciela, ale nie jest On dla mnie Oskarżycielem i nie ma dla mnie potępienia.
Ok
tylko Pan i zbawiciel i Ojciec nadal nas dotyczy...
Jeśli nie jest twoim Panem to nie możesz mu słuzyć.. a sam jesteś gorączym orędownikiem słuzby :D

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:nie znam go jako Pana
to faktycznie sformulowanie wieloznaczne - ale w kontekscie wiadomo o co chodzi. Jako syn Bozy nie jestem niewolnikiem - lecz synem.
A czy Syn nie może być niewolnikiem?
Więc dlaczego Paweł piasał że jest doulos jak Filemon byl dla Onezyma? Wszyscy wedza ze byl zbieglym niewolnikiem ....
Bycie niweolnikiem Boga to synostwo ... Jak Jezus stal sie doulosem w ciele ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 lut 2009, 01:46

Lash pisze:Bycie niweolnikiem Boga to synostwo

A jakie slowo jest w Galacjan:
tak wiec nie jestes niewolnikiem a Synem, a jesli Synem to nie niewolnikiem


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 lut 2009, 20:45

I ten sam Apostoł nie raz pisał, że jest Niewolnikiem Chrystusa. A może doszedł do tejże rewelacji po jakimś czasie dopiero? ;)

Gal. 4:3-9 (BW)
3. Podobnie i my, gdy byliśmy dziećmi, byliśmy poddani w niewolę żywiołów tego świata;
4. Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi,
5. Aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili.
6. A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!
7. Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga.
8. Lecz dawniej, gdy nie znaliście Boga, służyliście tym, którzy z natury bogami nie są;
9. Teraz jednak, kiedy poznaliście Boga, a raczej, kiedy zostaliście przez Boga poznani, czemuż znowu zawracacie do słabych i nędznych żywiołów, którym ponownie, jak dawniej służyć chcecie?

Kontekst dość dobrze wskazuje, że nie chodzi tutaj bynajmniej o bycie niewolnikiem Chrystusa. Nie przekręcaj Słowa Bożego Chrześcijaninie, gdyż wiesz dobrze któż tak czyni.

edit: W temacie Lordship Salvation napisałem również w wątku obok: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 6852#36852

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lut 2009, 00:46

fantomik pisze:nie chodzi tutaj bynajmniej o bycie niewolnikiem Chrystusa. Nie przekręcaj Słowa Bożego Chrześcijaninie, gdyż wiesz dobrze któż tak czyni.

Raczej zarzut o przekrecanie przypisz sobie samemu.
Dowodem niech bedzie to co zrobiles z 1 Ptr 1:1-5
fantomik pisze:1 Ptr 1:1-5

Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kappadocji, Azji i Bitynii, wybranych
Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.
Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,
Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was,
Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym. (1 Piotr. 1:1-5)


Zarowno w Twoim jak i w moim przekladzie nie ma tu mysli aby chodzilo o uznanie Jezusa za Pana.

fantomik pisze:mnie chyba jaśniej się nie da niż to Ap. Piotr napisał


Pewnie - parafrazujac chodzi tu o to, ze:
poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu Jezusa Chrystusa i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa

Kiedy Jezus Chrystus byl posluszny?

Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Filip. 2:8


Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca,
[przed zalozeniem swiata Bog w Chrystusie wybral nas]
poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu Jezusa Chrystusa i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa:
[jak wszedzie indziej naucza Piotr - zbawienie oparte jest na dziele Pana Jezusa - na Jego posluszenstwie, na Jego przelanej - kropiacej nas krwi]
Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,
[chwala nalezy sie tylko Bogu - nie ludziom, Bog juz przed zalozeniem swiata zaplanowal srodek zaradczy gdyby Adam lub ktorykolwiek z jego potomkow zgrzeszyl]
Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was, Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym
[znowu - nie jestesmy strzezeni posluszenstwem wlasnym - a moca Boza, nie moca ludzkiego poddania - a moca Boga przez wierne i godne wiary Jego dzielo zbawienia.
Tylko Bogu nalezy sie chwala.]
ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza – ta zasada jest tak przeciwna wszelkiemu ludzkiemu myśleniu, i jest to droga tak przewyższająca ludzkie, że nie podoba się człowiekowi i w swoim własnym sercu nazywa to niesprawiedliwością.


Natomiast tu - jest wyraznie napisane: nie stawajcie sie niewolnikami ludzkimi - a Chrystus jest Czlowiekiem. Koniec - kropka. Czlowiek Chrystus Jezus.

Nie ma nigdzie w calej Biblii ani jednego cytatu pozwalajacego na nauczanie ze Jezus jest Panem w sensie innym niz ze Jezus jest JaHWeH
Lordship Salvation wymyslily grupy nieuznajace Boskosci Pana Jezusa i nieuznajace doskonalosci ofiary Chrystusa, nie rozumiejace czym jest laska.

ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza – ta zasada jest tak przeciwna wszelkiemu ludzkiemu myśleniu, i jest to droga tak przewyższająca ludzkie, że nie podoba się człowiekowi i w swoim własnym sercu nazywa to niesprawiedliwością.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 lut 2009, 08:41

chrzescijanin pisze:[...]Dowodem niech bedzie to co zrobiles z 1 Ptr 1:1-5
fantomik pisze:1 Ptr 1:1-5

Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kappadocji, Azji i Bitynii, wybranych
Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.[...]
Zarowno w Twoim jak i w moim przekladzie nie ma tu mysli aby chodzilo o uznanie Jezusa za Pana.
fantomik pisze:mnie chyba jaśniej się nie da niż to Ap. Piotr napisał

Pewnie - parafrazujac chodzi tu o to, ze:
poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu Jezusa Chrystusa i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa

Ciekawe, że jak patrzę chociażby na komentarz Matthew Henryego, to popiera on moją interpretację:

(2.) They were elect through sanctification of the Spirit, unto obedience, and sprinkling of the blood of Jesus Christ. The end and last result of election is eternal life and salvation; but, before this can be accomplished, every elect person must be sanctified by the Spirit, and justified by the blood of Jesus. God's decree for man's salvation always operates through sanctification of the Spirit and sprinkling of the blood of Jesus. By sanctification here understand, not a federal sanctification only, but a real one, begun in regeneration, whereby we are renewed after the image of God and made new creatures, and carried on in the daily exercise of holiness, mortifying our sins more and more, and living to God in all the duties of a Christian life, which is here summed up in one word, obedience, comprehending all the duties of Christianity.

Spojrzałem nawet na komentarz Johna Wesleya i widzę:

Through sanctification of the Spirit - Through the renewing and purifying influences of his Spirit on their souls.
Unto obedience - To engage and enable them to yield themselves up to all holy obedience, the foundation of all which is, the sprinkling of the blood of Jesus Christ - The atoning blood of Christ, which was typified by the sprinkling of the blood of sacrifices under the law; in allusion to which it is called "the blood of sprinkling."

Więc w tym punkcie tego paragrafu i Kalwiniści i Arminianie się zgadzają jak widać. Choć przyznam, że Twoja interpretacja jest również inspirująca i z chęcią ją bliżej rozważę w niedalekiej przyszłości. Szkoda, że nie odniosłeś się do tego jak przekręciłeś fragment z Listu do Galacjan, ja przynajmniej przyznaję się do popełnionych błędów gdy zauważę, że takowe popełniłem (i nie raz na tym forum to już uczyniłem).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 23 lut 2009, 08:48

chrzescijanin pisze:Lordship Salvation wymyslily grupy nieuznajace Boskosci Pana Jezusa i nieuznajace doskonalosci ofiary Chrystusa, nie rozumiejace czym jest laska.

Udowodnij to oszczerstwo.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 lut 2009, 18:19

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Bycie niweolnikiem Boga to synostwo

A jakie slowo jest w Galacjan:
tak wiec nie jestes niewolnikiem a Synem, a jesli Synem to nie niewolnikiem
Słowo mówi nie jesteś niewolnikiem PRAWA ale Synem wg łaski
Przy czym owo synostwo to niewola Bogu.
Pełnienie Jego woli a nie własnej


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości