Lordship Salvation

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sty 2009, 13:09

chrzescijanin pisze: Co do herezji reklamowanej jako Lordship ****ation to dla mnie osobiscie za gwiazdki nalezy wstawic DAMN zamiast SALV. Nauka Lordship ****ation nie ma nic wspolnego z protestantyzmem.
I znowu Słowa słowa ..; )
Powiedz czy czudzołoznik odziedziczy królestwo niebieskie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 26 sty 2009, 13:26

chrzescijanin pisze:
fantomik pisze:Przepraszam z góry za mocne słowa ale naprawdę zaczynasz ostro bredzić -- dyskutujesz z 5-cio punktowym Kalwinistą wierzącym w podwójną predestynację i dobrze o tym wiesz

1. od kiedy mozna mylic nazwe z zawartoscia?

Cały czas w tym wątku to czynisz, więc sobie odpowiedz.
chrzescijanin pisze:2. kto jest tym kalwinista z ktorym rzekomo dyskutuje

Napisałeś: "obroncy filozofii zbawienia z zaslug czlowieka." również pod moim adresem, a tak się składa, że jestem kalwinistą i to oskarżenie jest zwykłym kłamstwem i dobrze o tym wiesz. Nie pragniesz nawet zrozumieć tego co stoi pod nazwą Lordship Salvation, ale nie przeszkadza Tobie to rzucać personalnych oskarżeń. Jestem bardzo ciekaw Twojej odpowiedzi na pytanie Lasha powyżej.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 lut 2009, 01:48

Lash pisze:Powiedz czy czudzołoznik odziedziczy królestwo niebieskie

tak samo jak ten co dzieli sie na rozne denominacje - nie, cudzolostwo = balwochwalstwo

a co to ma do tematu?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 lut 2009, 02:24

fantomik pisze:1. od kiedy mozna mylic nazwe z zawartoscia?

Cały czas w tym wątku to czynisz, więc sobie odpowiedz.


To ciekawy zarzut - ale pod niewlasciwym adresem. Nie czynie takiej pomylki - raczej taka pomylke w Waszym wykonaniu drodzy adwersarze demaskuje.

Dla mnie ktos kto nie wierzy jak Kalwin nie jest Kalwinista.
A kto wierzy w TULIP co najwyzej jest postArminianinem (bo czyz TULIP nie zostal sformulowany w odpowiedzi na nauke Arminiusza i nie ma zadnego dowodu na to aby Kalwin John tego TULIP uzywal?)

fantomik pisze:Napisałeś: "obroncy filozofii zbawienia z zaslug czlowieka." również pod moim adresem

Nie pisuje osobiscie - wiec zle to odniosles do swej szanownej osoby fantomiku.

Ale jesli jestes zwolennikiem filozofii zbawienia z zaslug czlowieka - to oczywiscie sam sobie mozesz zadac takie pytanie czy Institutio religionis christianae popiera taka filozofie. W mojej ocenie trudno powiedziec. Na pewno nie przypominam sobie w Institutio religionis christianae (wydanie anglojezyczne jakim dysponuje) koncepcji Lordship Salvation - ale moze przeoczylem. Ale tez nie zauwazylem tam TULIPa - wiec mam widocznie bielmo na oczach a w posladki kluja mnie diably widlami wiec nie moge sie skupic.

fantomik pisze:tak się składa, że jestem kalwinistą i to oskarżenie jest zwykłym kłamstwem i dobrze o tym wiesz


nie wiem czy jestes - ale przyjmuje do wiadomosci ze emocjonalnie wyrazasz pozytywna chec bysmy Cie jako takowego znali, czy czytales Institutio religionis christianae i jakie pisma Jana Kalwina jeszcze czytales? To pytanie na ktore chcialbym przeczytac szczera i pelna odpowiedz.
Mnie przezywaja darbysta - ale poniewaz nie przeczytalem nawet 3% pism JNDarby nie mozna mnie tak nazywac - bo z tego co przeczytalem - nawet na tym forum do kilku rzeczy zglosilem votum separatum - a co z 97%?
Wiec nazywanie kogos kalwinista jest dla mnie bardzo ciekawym zabiegiem - i chetnie poznam zasady owego procesu.

fantomik pisze:Nie pragniesz nawet zrozumieć tego co stoi pod nazwą Lordship Salvation


Wrecz przeciwnie - po to zalozylem ten watek aby tego wlasnie sie dowiedziec. I uzyskalem odpowiedz od zwolennikow tego pogladu - przesledz te 2 watki o LS od poczatku. Poglad o LS wyrazil np Puritan:
- Jest oczywiste, że aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa nie tylko za zbawiciela ale również za Pana swojego życia.

i to nie zostalo sprostowane
a jest to ludzka zasluga "uznac Jezusa za Pana", falszywa przeslanka do falszywego poczucia falszywego bezpieczenstwa nienawroconej osoby polegajacej na wlasnej zasludze "podporzadkowania" a nie na swiadomosci potrzeby ofiary Chrystusa wynikajacej z bezradnosci.
Ale nikt Puritana nie sprosowal - wiec dla mnie LS to falszywy poglad, ze:
"Jest oczywiste, że aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa nie tylko za zbawiciela ale również za Pana swojego życia"
Jesli to byloby prawda - to Chrystus umarlby niepotrzebnie bo LS bylo gloszone przez Ezechiela i zwyczajnie nie dzialalo.
fantomik pisze:ale nie przeszkadza Tobie to rzucać personalnych oskarżeń.

Pomyliles mnie z kims innym - ja nie mam w zwyczaju odnosic sie osobiscie/personalnie - jesli tak twierdzisz - podaj cytat mojej wypowiedzi - bez manipulacji - prosty przyklad, gdzie taka wypowiedz mojego autorstwa znalazles, ze nie odnosze sie do falszywych pogladow a do nosiciela falszywych pogladow z imienia/nicku itd.
Natomiast jest pelno wypowiedzi gdzie z imienia/nicku mowi sie pejoratywnie, ale na to sie nie reaguje, bo to kolega z klubu LS.
Na pytanie Lasha odpowiedz juz zostala udzielona w watku: "wiemy, ze kto z Boga sie narodzil nie grzeszy" - nie widze potrzeby mieszac watkow.

Podsumowujac, czy fantomiku uwazasz, ze:
"Jest oczywiste, że aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa nie tylko za zbawiciela ale również za Pana swojego życia"
Bede wdzieczny za szczera i pelna odpowiedz - zwlaszcza jesli sie nie zgadzasz z tym, ze Jest oczywiste, że aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa nie tylko za zbawiciela ale również za Pana swojego życia.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 lut 2009, 02:30

PAN ŻYCIA

aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa ... za Pana swojego życia

wlasnie szukalem terminu:
"Pan życia" - dziwne ze nigdzie w Biblii takiej mysli sie nie znajdzie
szokujace ze komus mogla taka konstrukcja
Jest oczywiste, że aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa nie tylko za zbawiciela ale również za Pana swojego życia
przyjsc do glowy

zdanie:
"Jest oczywiste, że aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa nie tylko za zbawiciela ale również za Pana swojego życia"
jest bezczelnym i szokujacym klamstwem jesli wezmie sie pod uwage to czego uczy Biblia - poniewaz nigdzie nie ma terminu "Pan Zycia" w takim znaczeniu w Nowym Testamencie.

Pan = JaHWeH w Nowym Testamencie jest.
natomiast prawda jest, ze Jest oczywiste, że aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa za JaHWeH i uwierzyć ze Bóg wzbudził Jezusa z martwych


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 lut 2009, 08:40

chrzescijanin pisze:zdanie:
"Jest oczywiste, że aby zostać zbawionym należy uznać Jezusa nie tylko za zbawiciela ale również za Pana swojego życia"
jest bezczelnym i szokujacym klamstwem jesli wezmie sie pod uwage to czego uczy Biblia - poniewaz nigdzie nie ma terminu "Pan Zycia" w takim znaczeniu w Nowym Testamencie.


Lepiej się nawróć, bo znajdziesz się w tym oto gronie:

Mat. 7:21-23
21. Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
22. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
23. A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 22 lut 2009, 21:27

To ciekawe, ale tak patrząc z zewnątrz na dyskusję, to jest kiepski cytat w tym miejscu, Puritan. Wygląda na to, że ci ludzie, którzy przyjdą do Jezusa, uczynią Go swoim Panem (tak przynajmniej z ich relacji będzie wynikać), ale Pan powie "Nie znałem was nigdy".


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 lut 2009, 21:32

1 Ptr 1:1-5 (BT)
1. Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wybranych, przybyszów wśród rozproszenia w Poncie, Galacji, Kapadocji, Azji i Bitynii,
2. którzy wybrani zostali według tego, co przewidział Bóg Ojciec, aby w Duchu zostali uświęceni, skłonili się do posłuszeństwa i pokropieni zostali krwią Jezusa Chrystusa. Łaska wam i pokój niech będą udzielone obficie.
3. Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei:
4. do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie.
5. Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym.

Wg. mnie chyba jaśniej się nie da niż to Ap. Piotr napisał. (@Kamil M. -- Ci ludzie z Mt 7, jak widać nie skłonili się do posłuszeństwa, choć niewątpliwie ustami swoimi wyznawali Jezusa Chrystusa za swojego Pana; ten właśnie model prezentuje nam tutaj Chrześcijanin).

Edit: Myślę, że w tym fragmencie bardzo ważny jest użyty czasownik i jego forma: "skłonili się do posłuszeństwa" -- wskazujący, że uczynili to bez przymusu, z czystych intencji (szczególnie w świetle wcześniejszego -- "zostali uświęceni").

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lut 2009, 00:24

Kamil M. pisze:to jest kiepski cytat w tym miejscu, Puritan. Wygląda na to, że ci ludzie, którzy przyjdą do Jezusa, uczynią Go swoim Panem (tak przynajmniej z ich relacji będzie wynikać), ale Pan powie "Nie znałem was nigdy"

Oczywiscie - jest to mlyn na moja wode - poniewaz udowadnia, ze znanie Jezusa jako Pana - jak znaja Go demony odnoszace sie z drzeniem do Wladcy ze strachu - jest droga do piekla.
Nie Faryzeusz (uznajacy Boga za Despote) bedzie usprawiedliwiony, a niegodna Maria, ktora bedac prostytutka wie ze nigdy nie byla posluszna, ale tez wie ze kocha Jezusa i chce Mu wytrzec nogi wlosami. Jezus powiedzial, ze nikogo Kto do Niego przyjdzie - nie wyrzuci precz.

Zachecam do przeczytania ksiazeczki Karola Spurgeona "Wszystko z Laski", ten znany kaznodzieja byl zazartym przeciwnikiem klamstwa pt. Lordship ****ation. Moj synek czyta teraz jego "Klejnoty obietnic Bozych" - w ktorych co rusz Spurgeon udowadnia ze jedynym komu w niesmak jest darmowa laska - jest szatan i szatanscy sludzy. Stad koniecznie dodaja do laski brzemiona ktorych sami nigdy nie zamierzaja uniesc.

Każdy człowiek ma pewne poznanie dobra i zła; takie a takie rzeczy są dla niego dobre, a inne – złe, choć prawdopodobnie dwie osoby nie wskazałyby identycznych standardów. Ludzie ustanawiają takie standardy dobra dla siebie samych i podobnie standardy zła, z których wyłączają siebie, a zaliczają innych. Na przykład, ludzie nadużywający alkoholu nie uważają picia za coś bardzo krzywdzącego, lecz uważaliby za bardzo złe złodziejstwo. Człowiek żądny pieniędzy, który prawdopodobnie każdego dnia oszukuje lub wykrzywia „drogi handlowe” usprawiedliwia się tym, że „robię tylko to, co jest konieczne i zwyczajne w biznesie, a w końcu mimo wszystko to ja nie piję, nie przeklinam i nie przysięgam tak jak inni.” Człowiek rozpustny pyszni się tym, że jest dobry i ma miękkie serce dla innych i mówi sobie: „nikomu nie robię krzywdy oprócz siebie.” Prawy, moralny i uprzejmy zadowala się tym, co sam nazywa wykonywaniem swoich obowiązków, rozgląda się wokół i rozpacza nad otwartością grzechu, który widzi; lecz nigdy nie dostrzega jak wiele złych myśli, grzesznych pragnień, nieznanych innym, chowa w sobie, w swoim własnym sercu: a Bóg osądza serca, pomimo że człowiek patrzy tylko na zewnętrzny wygląd.

Tak więc każdy, raduje się z tego, że nie robi pewnych złych rzeczy, porównując siebie z innymi, grzeszącymi tak jak, uważa, sam nie powinien.

To wszystko wykazuje, że człowiek nie osądza siebie samego na podstawie stałych standardów dobra i zła, lecz bierze to, co jemu samemu pasuje i potępia innych. Lecz JEST standard, do którego wszyscy będą przyrównani i zgodnie z którym będą osądzeni – standard SPRAWIEDLIWOŚCI, z którym wszyscy minęli się i dlatego będą osądzeni na wieczne potępienie; a nie jest to nic mniejszego niż SPRAWIEDLIWOŚĆBOŻA.

Gdy człowiek zaczyna odkrywać, że nie powinien osądzać siebie na podstawie porównywania z innymi, lecz w porównaniu siebie z Bogiem, wtedy jego sumienie jest zrujnowane; nie będzie próbował usprawiedliwiać się usiłując znaleźć kogoś gorszego od siebie, lecz będzie zaniepokojony tym, czy to jest możliwe, aby Bóg, przed Którym, o czym to sam wie, jest potępiony, może mu przebaczyć. W ósmym rozdziale Ewangelii Jana wspomniane jest o tym, że faryzeusze i uczeni w Piśmie, którzy byli bardzo moralni i religijni, byli bardzo oburzeni i zszokowani, gdy znaleźni złą kobietę przyłapaną na jawnym grzechu. Sprawiedliwość i prawo Mojżesza uczyły ich, że należy z niej zrobić przykład dla innych – nie może taki grzesznik żyć. Znakomicie ucisza i zadowala złe i zepsute serce ludzkie, gdy może tylko znaleźć kogoś gorszego od siebie: myśli wtedy, że cudzy, „większy” grzech usprawiedliwia jego; i podczas gdy on oskarża i gwałtownie obwinia innego, zapomina o swoim własnym grzechu. Tak więc raduje się niegodziwością.

Lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ w ten sposób człowiek nie tylko wywyższa i gloryfikuje upadek i zepsucie innych, lecz nie jest w stanie zobaczyć, ani pomyśleć o tym, że Bóg okazuje ŁASKĘ. ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza – ta zasada jest tak przeciwna wszelkiemu ludzkiemu myśleniu, i jest to droga tak przewyższająca ludzkie, że nie podoba się człowiekowi i w swoim własnym sercu nazywa to niesprawiedliwością.

Sam nie działa w ten sposób i nie podoba mu się sposób w jaki robi to Bóg. Jest bardzo uniżające przyznać się, że, jeśli chodzi o zbawienie, jest się całkowicie zależnym od łaski; przyznać, że nic nie zrobiłeś, ani nie możesz zrobić w przyszłości, co mogło spowodować, że podlegamy tej łasce. Faryzeusze i uczeni w Piśmie nie rozumieli tego i nie chcieli się przyznać do tego, że oni sami są grzesznikami, chcieli wprawić Jezusa w zakłopotanie i gdyby uniewinnił kobietę, mogliby powiedzieć, że postąpił niesprawiedliwie; a gdyby ją potępił, wtedy nie byłby miłosierny. „Takie należy kamienować, a ty co mówisz?” pytali.

Prawdziwie, wyrok był SPRAWIEDLIWY, dowód winy kobiety nie pozostawiał żadnych wątpliwości, lecz kto miał wykonać prawo? Człowiek łatwo potępia, lecz kto ma prawo wykonać wyrok? „Kto z was jest bez grzechu, ... niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.” Któż mógł powiedzieć „BEZ GRZECHU”?a jeśli żaden z nich nie mógł powiedzieć „jestem bez grzechu”, to wszyscy podlegali temu samemu wyrokowi co owa kobieta, to jest: wieczna ŚMIERĆ JEST ZAPŁATĄ ZA GRZECH.

Oto więc mamy dziwną sytuację, oskarżona i oskarżyciele są na równi przestępcami. Teraz już nie „takie należy kamienować” lecz wszyscy powinni być ukamienowani. Od najstarszych do najmłodszych, wszyscy są więźniami grzechu.

Czy myślałeś kiedyś o tym – o tym, że Ty i cały świat jest winny przed Bogiem? Nie ma znaczenia, jaka jest, w ludzkich rozliczeniach, waga Twego grzechu; lecz czy możesz powiedzieć, że jesteśBEZ GRZECHUPRZED BOGIEM? Jeśli nie, to wyrokiem za to jest wieczna śmierć. „Dusza, która grzeszy umrze.” W tym smutnym stanie, co możesz uczynić? Możesz zrobić to samo, co uczynili faryzeusze i uczeni w Piśmie, gdy zostali przekonani o swojej winie – opuścili obecność Tego, który może ogłosić przebaczenie.

Adam zrobił w ogrodzie to samo już wcześniej: gdy poczuł się winnym, odszedł i ukrył się przed Bogiem; odwrócił się od swojego Jedynego Przyjaciela właśnie wtedy gdy potrzebował Jego pomocy najbardziej, i tak jest dotąd. Człowiek ciągle boi się Tego, Który Gotów jest Przebaczyć. Możesz przekonać siebie samego, że nie jesteś taki zły; możesz znaleźć innych gorszych od siebie: lecz CZYŻ NIE JESTEŚ MIMO WSZYSTKO GRZESZNIKIEM?Co Bóg myśli o Tobie? Czyż nawet Twoje własne sumienie nie mówi ci: „nie jestem tak całkiem bez grzechu”. Jeśli tak, to wyrokiem jest ŚMIERĆ. Jeśli tylko usłyszelibyśmy, że Bóg jest SPRAWIEDLIWY, to nie byłoby dla nas nadziei. Lecz On jest „SPRAWIEDLIWYM BOGIEM I ZBAWICIELEM”. On potępił, i On ma też moc to potępienie wykonać, a jedynym pytaniem jakie pozostaje jest: „czy może wybaczyć”.

„I pozostał sam Jezus i ta kobieta.” Stała przed Tym, Który mógł powiedzieć, „JESTEM BEZ GRZECHU” i mógł rzucić kamieniem.

Stała przed Tym, do Którego jako Pana należała, a jaki miał być JEGOwyrok? Prawo już ją potępiło. Czy On wykona sprawiedliwy wyrok prawa? Jakże wielkie napięcie musiało w niej panować w tej chwili! Jak nic nie znaczyło w jej mniemaniu całe otoczenie! Była sama z Tym, Który miał MOC ŻYCIA I ŚMIERCI. Wszystko zależało od Jego słowa. Co on może powiedzieć? Ludzie nie odważyli się rzucić kamieniem, cóż teraz powie Bóg? „I JA CIĘ NIE POTĘPIAM, IDŹ I NIE GRZESZ WIĘCEJ.”

Ciągle jest taka Boża odpowiedź dla zrujnowanego grzesznika, ogłoszona przez Samego Sprawiedliwego Sędziego. Lecz jest to wyłącznie dla zrujnowanego grzesznika, stojącego w świadomym przekonaniu o swoim grzechu przed Sędzią. „Sprawiedliwi” faryzeusze nie słyszeli tego. Zostali rzeczywiście przekonani o grzechu, lecz nie chcieli ich wyznać; nie chcieli poddać się pod ten sam osąd co zła kobieta, która otrzymała błogosławione słowa pokoju. Ciągle jest tak samo, jeśli pragniesz otrzymać Boże, pełne i darmowe wybaczenie, to po pierwsze musisz stanąć jako winny grzesznik, musisz być SAM Z JEZUSEM, świadomy samopotępienia, nie mając nikogo innego z kim mógłbyś się porównać, ani nikogo innego komu mógłbyś zaufać. Nie robiąc poprawek do prawa, ani nie starając się najpierw, zanim staniesz przed Nim, być lepszym, lecz przywiedzionym do Niego przez swój własny grzech, stojąc w miejscu samego potępienia i przed samą Osobą, która ma moc potępić. Musisz sprawić, aby przekonanie o twojej winie było przyczyną bycia WYŁĄCZNIE Z NIM.

A Pan dał jej przebaczenie bezwarunkowe. Nie powiedział do niej: „Przebaczę ci, jeśli nie będziesz już więcej grzeszyć.” Nie, On przebacza jej całkowicie i zupełnie NAJPIERW i Wie, że to uzdolni ją do unikania grzechu w przyszłości. Jeśli pragniesz mieć moc nad Twoimi grzechami, musisz NAJPIERWwiedzieć, że wszystkie zostały Ci przez Boga wybaczone przez Chrystusa. Lecz jeśli zechcesz opanować swoje zło zanim poznasz Boże przebaczenie, musisz zostać usprawiedliwiony ze wszystkiego zanim będziesz oczyszczony przed Bogiem. Niektórzy rzeczywiście wierzący w Jezusa nie widzą tego i usiłują szukać pokoju w „świętym życiu”, lub „owocach Ducha”, zamiast najpierw przyznać się do tego, że są zrujnowanymi grzesznikami, którym darmo wybaczono i wtedy pozwolić na to, aby to poznanie przebaczenia kierowało ich życiem i zachowaniem i aby zapanowała miłość Boża, którą to poznanie musi stworzyć. Zacznij od „I JA ICH NIE POTĘPIAM”. Niech Twój pokój wypłynie z wiary w krew Jego krzyża, przez który On UCZYNIŁpokój. Boże poznanie i ocena Twego grzechu są znacznie głębsze niż Twoje, lecz On zapewnił nam krew Swojego Syna. On Mówi, że KREW OCZYSZCZA Z WSZYSTKICH GRZECHÓW. Im więcej dostrzegam i znam swój grzech, tym bardziej doceniam wartość krwi przez którą jest ten grzech usuwany: tym gorliwiej będę się starał nie zasmucać Tego, który przez swą miłość, Udostępnił nam tą wspaniałą ofiarę. Tak więc, im bardziej znam swój grzech tym bardziej będę bezpieczny w pokoju; ponieważ wtedy większa będzie dla mnie wartość krwi, przez którą ten pokój został osiągnięty.

Obyś poznał pokój i radość płynącą z przebaczenia wszystkich Twoich grzechów przez wiarę w krew Jezusa i wynikające stąd zwycięstwo nad mocą tego grzechu przez który byłeś zniewolony.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lut 2009, 00:40

fantomik, uchyliles sie od odpowiedzi na zadane pytania - a szkoda - bo potem znowu za jakis czas sie na mnie obrazisz i powiesz ze rzucam blotem (otrzepujac sie zapewne - jak to swinia tarzajaca sie w blocie), a wystarczy merytorycznie sie odniesc.

ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza – ta zasada jest tak przeciwna wszelkiemu ludzkiemu myśleniu, i jest to droga tak przewyższająca ludzkie, że nie podoba się człowiekowi i w swoim własnym sercu nazywa to niesprawiedliwością.

fantomik pisze:1 Ptr 1:1-5


Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kappadocji, Azji i Bitynii, wybranych
Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.
Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,
Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was,
Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym. (1 Piotr. 1:1-5)


Zarowno w Twoim jak i w moim przekladzie nie ma tu mysli aby chodzilo o uznanie Jezusa za Pana.

fantomik pisze:mnie chyba jaśniej się nie da niż to Ap. Piotr napisał


Pewnie - parafrazujac chodzi tu o to, ze:
poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu Jezusa Chrystusa i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa

Kiedy Jezus Chrystus byl posluszny?

Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Filip. 2:8


Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca,
[przed zalozeniem swiata Bog w Chrystusie wybral nas]
poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu Jezusa Chrystusa i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa:
[jak wszedzie indziej naucza Piotr - zbawienie oparte jest na dziele Pana Jezusa - na Jego posluszenstwie, na Jego przelanej - kropiacej nas krwi]
Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,
[chwala nalezy sie tylko Bogu - nie ludziom, Bog juz przed zalozeniem swiata zaplanowal srodek zaradczy gdyby Adam lub ktorykolwiek z jego potomkow zgrzeszyl]
Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was, Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym
[znowu - nie jestesmy strzezeni posluszenstwem wlasnym - a moca Boza, nie moca ludzkiego poddania - a moca Boga przez wierne i godne wiary Jego dzielo zbawienia.
Tylko Bogu nalezy sie chwala.]
ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza – ta zasada jest tak przeciwna wszelkiemu ludzkiemu myśleniu, i jest to droga tak przewyższająca ludzkie, że nie podoba się człowiekowi i w swoim własnym sercu nazywa to niesprawiedliwością.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 23 lut 2009, 08:44

chrzescijanin pisze:Zachecam do przeczytania ksiazeczki Karola Spurgeona "Wszystko z Laski", ten znany kaznodzieja byl zazartym przeciwnikiem klamstwa pt. Lordship ****ation.

Daj więc przykład w którym Spurgeon, albo jakikolwiek inny znany kaznodzieja był zażartym przeciwnikiem doktryny, że Jezus jest Panem życia wierzącego.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 lut 2009, 08:54

chrzescijanin pisze:fantomik, uchyliles sie od odpowiedzi na zadane pytania - a szkoda - bo potem znowu za jakis czas sie na mnie obrazisz i powiesz ze rzucam blotem (otrzepujac sie zapewne - jak to swinia tarzajaca sie w blocie), a wystarczy merytorycznie sie odniesc.

Nie uchyliłem tylko jeszcze nie odpowiedziałem, niestety Twoje przeogromne, pełne słowotoku, posty są bardzo angażujące a nie zawsze mam chęć aby się wgłębiać w Twój dziwny światopogląd -- gdyż niestety muszę włożyć zwykle pewien znaczący wysiłek aby po przeczytaniu Twojego postu nie posądzać Ciebie o złą wolę, a niestety takie mam często pierwsze odczucia przez formę jaką nadajesz swoim postom. Dlatego właśnie zwlekam. Po prostu zdaję sobie sprawę z moich niedoskonałości.

chrzescijanin pisze:ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza – ta zasada jest tak przeciwna wszelkiemu ludzkiemu myśleniu, i jest to droga tak przewyższająca ludzkie, że nie podoba się człowiekowi i w swoim własnym sercu nazywa to niesprawiedliwością.

I Apostoł Paweł nigdy nie spoczął tylko na stwierdzeniu (dalsze parafrazuję) -- Darmo jesteście Usprawiedliwieni, a zwykle dodaje po tym jeszcze w swoich listach -- to, żyjcie teraz według Ducha, jeżeli jesteście Chrystusowi. Boża Łaska dla jego wybranych to o wiele wiele więcej niż tylko przebaczenie grzechów(!) ale również uświęcenie (i nie tylko). Zobacz jak to wyglądało w obietnicach ST chociażby:
Ezech. 36:26-27 (BW)
26. I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.
27. Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.

chrzescijanin pisze:
fantomik pisze:1 Ptr 1:1-5

[...]Zarowno w Twoim jak i w moim przekladzie nie ma tu mysli aby chodzilo o uznanie Jezusa za Pana.

Odniosłem się już do tego w http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 6884#36884

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lut 2009, 11:20

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Powiedz czy czudzołoznik odziedziczy królestwo niebieskie

tak samo jak ten co dzieli sie na rozne denominacje - nie, cudzolostwo = balwochwalstwo

a co to ma do tematu?

Duzo.
Wlasnie to ze nie kazdy miwiacy Kurios Kurios...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lut 2009, 11:28

chrzescijanin pisze:
Kamil M. pisze:to jest kiepski cytat w tym miejscu, Puritan. Wygląda na to, że ci ludzie, którzy przyjdą do Jezusa, uczynią Go swoim Panem (tak przynajmniej z ich relacji będzie wynikać), ale Pan powie "Nie znałem was nigdy"

Oczywiscie - jest to mlyn na moja wode - poniewaz udowadnia, ze znanie Jezusa jako Pana - jak znaja Go demony odnoszace sie z drzeniem do Wladcy ze strachu - jest droga do piekla.
A czymze sie rózni kurios z rzymian 10 od Kurios z Mateusa?
chrzescijanin pisze:
Nie Faryzeusz (uznajacy Boga za Despote) bedzie usprawiedliwiony, a niegodna Maria, ktora bedac prostytutka wie ze nigdy nie byla posluszna, ale tez wie ze kocha Jezusa i chce Mu wytrzec nogi wlosami. Jezus powiedzial, ze nikogo Kto do Niego przyjdzie - nie wyrzuci precz.

Wot Apostołowie tutuowali Boga - Despotes i nie ma problemu.
Tak samo jak Kurios.
Problem ze Jezus mowi o Kurios a nie despotes
Despotes na ogol jest oddawane jako Wladca. w Przekladzie tysiaclecia.

chrzescijanin pisze: Zachecam do przeczytania ksiazeczki Karola Spurgeona "Wszystko z Laski", ten znany kaznodzieja byl zazartym przeciwnikiem klamstwa pt. Lordship ****ation. Moj synek czyta teraz jego "Klejnoty obietnic Bozych" - w ktorych co rusz Spurgeon udowadnia ze jedynym komu w niesmak jest darmowa laska - jest szatan i szatanscy sludzy. Stad koniecznie dodaja do laski brzemiona ktorych sami nigdy nie zamierzaja uniesc.

Czyzby posłuszeństwo Bogu bylo tym cięzarem?
Wszakze postulat Lordship Salvation mówi o spełnianiu posłuszeństwa Bogu.
chrzescijanin pisze: ..... Tak więc każdy, raduje się z tego, że nie robi pewnych złych rzeczy, porównując siebie z innymi, grzeszącymi tak jak, uważa, sam nie powinien.

A co to ma do rzeczy?
chrzescijanin pisze: To wszystko wykazuje, że człowiek nie osądza siebie samego na podstawie stałych standardów dobra i zła, lecz bierze to, co jemu samemu pasuje i potępia innych. Lecz JEST standard, do którego wszyscy będą przyrównani i zgodnie z którym będą osądzeni – standard SPRAWIEDLIWOŚCI, z którym wszyscy minęli się i dlatego będą osądzeni na wieczne potępienie; a nie jest to nic mniejszego niż SPRAWIEDLIWOŚĆBOŻA.
Zagadz sie ale - Czy ktoś kto twierdzi jestem zbawiony a a radoscia lamie sprawiedliwosc boza i nie szuka wogole pokuty jest zbawiony? A temu przeciwstawia sie LS
chrzescijanin pisze: Gdy człowiek zaczyna odkrywać, że nie powinien osądzać siebie na podstawie porównywania z innymi, lecz w porównaniu siebie z Bogiem, wtedy jego sumienie jest zrujnowane; nie będzie próbował usprawiedliwiać się usiłując znaleźć kogoś gorszego od siebie, lecz będzie zaniepokojony tym, czy to jest możliwe, aby Bóg, przed Którym, o czym to sam wie, jest potępiony, może mu przebaczyć. W ósmym rozdziale Ewangelii Jana wspomniane jest o tym, że faryzeusze i uczeni w Piśmie, którzy byli bardzo moralni i religijni, byli bardzo oburzeni i zszokowani, gdy znaleźni złą kobietę przyłapaną na jawnym grzechu. Sprawiedliwość i prawo Mojżesza uczyły ich, że należy z niej zrobić przykład dla innych – nie może taki grzesznik żyć. Znakomicie ucisza i zadowala złe i zepsute serce ludzkie, gdy może tylko znaleźć kogoś gorszego od siebie: myśli wtedy, że cudzy, „większy” grzech usprawiedliwia jego; i podczas gdy on oskarża i gwałtownie obwinia innego, zapomina o swoim własnym grzechu. Tak więc raduje się niegodziwością.

OK
chrzescijanin pisze: Lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ w ten sposób człowiek nie tylko wywyższa i gloryfikuje upadek i zepsucie innych, lecz nie jest w stanie zobaczyć, ani pomyśleć o tym, że Bóg okazuje ŁASKĘ. ŁASKA – oznacza pełne i darmowe przebaczenie każdego grzechu, każdego zła, bez wymagania przez Boga czegokolwiek od tego któremu On przebacza – ta zasada jest tak przeciwna wszelkiemu ludzkiemu myśleniu, i jest to droga tak przewyższająca ludzkie, że nie podoba się człowiekowi i w swoim własnym sercu nazywa to niesprawiedliwością.
OK
I ta łaska Przemienia w sposób WIDOCZNY
co jesli ktos twierdzi mam laske i wcale a wcale tego nie widac... i trwa w grzechach /
Itd itp


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lut 2009, 11:33

fantomik pisze: I Apostoł Paweł nigdy nie spoczął tylko na stwierdzeniu (dalsze parafrazuję) -- Darmo jesteście Usprawiedliwieni, a zwykle dodaje po tym jeszcze w swoich listach -- to, żyjcie teraz według Ducha, jeżeli jesteście Chrystusowi. Boża Łaska dla jego wybranych to o wiele wiele więcej niż tylko przebaczenie grzechów(!) ale również uświęcenie (i nie tylko). Zobacz jak to wyglądało w obietnicach ST chociażby:
.... Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Ciekawa Obserwacja

Dorzucam że List do Rzymian nie konczy sie na rozdizle 11 ale jest 12 i dalej
Tak samo Efezjan to nie tylko 1 do 4 rozdziały ale od 4,25 opisuje jak wyglada życie nowego czlowieka.
Czy impretyw - kto dotąd kradl niech przestanie jest aktualny?
Albo
31) Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością. (32) Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.
....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości