Być może trzecia wojna światowa już się zaczęła

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Być może trzecia wojna światowa już się zaczęła

Postautor: artur403 » 07 mar 2014, 17:42

To może być początek tej strasznej wojny, o której pisała Rozalia.

Być może Turcja zaatakuje Rosję i zostanie zdruzgotana. Ale to oznacza wojnę Rosji z NATO.
Jak patrzę na polskich polityków, to myślę, że ich miny są zbyt optymistyczne. Być może Polska również oberwie, bo była zbyt aktywna.


Przypominam, że Intronizacja tak, jak to opisała Rozalia nie nastąpiła. Wg logiki tego objawienia
Polska jest w niebezpieczeństwie nawet utraty bytu państwowego i śmierci narodu.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 mar 2014, 18:24

artur403, mam konkretne pytanie i proszę o takową odpowiedź: co na temat objawień Rozalii mówi Watykan (episkopat w Polsce)?
Czy papież (prymas w Polsce) jest za ogłaszaniem Chrystusa Królem Watykanu, Polski czy każdego innego kraju?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 07 mar 2014, 19:27

Zbyszekg4 pisze:artur403, mam konkretne pytanie i proszę o takową odpowiedź: co na temat objawień Rozalii mówi Watykan (episkopat w Polsce)?
Czy papież (prymas w Polsce) jest za ogłaszaniem Chrystusa Królem Watykanu, Polski czy każdego innego kraju?


Watykan jeszcze nic nie powiedział.

Episkopat Polski wysłał dość dziwny list do wiernych. Wynika z niego, że są przeciwni.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 mar 2014, 20:25

artur403 pisze:
Zbyszekg4 pisze:artur403, mam konkretne pytanie i proszę o takową odpowiedź: co na temat objawień Rozalii mówi Watykan (episkopat w Polsce)?
Czy papież (prymas w Polsce) jest za ogłaszaniem Chrystusa Królem Watykanu, Polski czy każdego innego kraju?


Watykan jeszcze nic nie powiedział.

Episkopat Polski wysłał dość dziwny list do wiernych. Wynika z niego, że są przeciwni.

A co na temat objawień Rozalii mówią duchowi przywódcy rzymskiego katolicyzmu??!

Tak sobie pomyslałem, że niechęć polskiego episkopatu jest może uzadniona tym, że przecież tron królewski w Polsce jest już zajęty - przez Maryję Królową Polski... :hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Być może trzecia wojna światowa już się zaczęła

Postautor: Havecon » 07 mar 2014, 21:31

artur403 pisze:

Być może Turcja zaatakuje Rosję i zostanie zdruzgotana. .

Nie zaatakuje . Turcja jest w NATO (jak Polska). Bez zgody NATO żaden turecki żołnierz nie ma prawa przekroczyć granicy państwa. Tak samo wojsko polskie nie mogłoby pomóc Ukrainie bez zgody NATO


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 07 mar 2014, 22:46

artur403 pisze:Watykan jeszcze nic nie powiedział.


Nie sądzisz, że w związku z tym powinieneś zachować wobec tych objawień większy dystans? Co wtedy, gdy zostaną one jednoznacznie potępione przez Watykan? Opuścisz KK :?:


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 07 mar 2014, 23:06

Piotrek. pisze:
artur403 pisze:Watykan jeszcze nic nie powiedział.


Nie sądzisz, że w związku z tym powinieneś zachować wobec tych objawień większy dystans? Co wtedy, gdy zostaną one jednoznacznie potępione przez Watykan? Opuścisz KK :?:


Niech pokażą argumenty, a nie pseudoargumenty. Może znajdę więcej zrozumienia w Cerkwii?
List jest tak skonstruowany, że jest kilka rozdziałów cytatów z Biblii. To umie zrobić każdy sekciarz.
Zakończenie listu ma błędy merytoryczne i nijak się nie ma do tego, co jest wyżej.
Chyba się zgodzimy, że prawie każdą tezę teologiczna można podpierać cytatami z Biblii.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 08 mar 2014, 00:40



artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 08 mar 2014, 12:17

Jak Putin spuści bombki atomowe, to nie będzie już żartów.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 08 mar 2014, 14:29

artur403 pisze:Niech pokażą argumenty, a nie pseudoargumenty.


Zastanawia mnie to, dlaczego w tych rzekomych objawieniach bardzo często chodzi o ogłoszenie kogoś czymś lub ustanowienie jakiegoś nabożeństwa, a nie o odnowę Kościoła. ;)

artur403 pisze:Jak Putin spuści bombki


Na choinkę? :lol:


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 mar 2014, 14:36

Piotrek. pisze:Zastanawia mnie to, dlaczego w tych rzekomych objawieniach bardzo często chodzi o ogłoszenie kogoś czymś lub ustanowienie jakiegoś nabożeństwa, a nie o odnowę Kościoła.

Bo łatwiej coś ogłosić, ustanowić niż zmienić się wewnętrznie na podobieństwo charakturu Jezusa Chrystusa!...

PS. Niedawno słyszałem zdanie, które uważam za słuszne: "Dla wielu święcenie dnia jest ważniejsze niż przemiana charakturu."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 08 mar 2014, 14:48

Zbyszekg4 pisze:
Piotrek. pisze:Zastanawia mnie to, dlaczego w tych rzekomych objawieniach bardzo często chodzi o ogłoszenie kogoś czymś lub ustanowienie jakiegoś nabożeństwa, a nie o odnowę Kościoła.

Bo łatwiej coś ogłosić, ustanowić niż zmienić się wewnętrznie na podobieństwo charakturu Jezusa Chrystusa!...


Ciężko temu zaprzeczyć. Chyba jedynymi objawieniami, które wzywały między innymi do odnowy Kościoła, były te mariawickie. Zostały one jednak dość szybko potępione przez Watykan.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 08 mar 2014, 15:15

Myślę, że lepiej nie popadać w fantazję i nie produkować paniki. Ludzie już takie głupoty mówią o Putinie, co zwłaszcza widać na serwisach społecznościowych, że aż szkoda gadać...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 08 mar 2014, 21:24

Nie jesteś chyba zwolennikiem Putina?
Agent KGB nie może być dobrym chrześcijaninem.
Jeśli chodzi do cerkwi, to jest tylko dla PRu. Dla zmylenia chrześcijan.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 mar 2014, 21:40

Moderatorzy dlaczego Hardi jest na mojej liście ignorowanych ,ja go tam nie umieszczałam. cos sie zrobiło samo.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości