Pochwycenie (porwanie)

Jak postrzegamy Boga....
Bartek231
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2014, 11:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pochwycenie (porwanie)

Postautor: Bartek231 » 07 mar 2014, 21:27

Witajcie od jakiegoś czasu mysle o pochwyceniu i czy ono faktycznie będzie miało miejsce,jest biblijne?Bedzie to przed uciskiem czy w srodku czy jak?
Przypomnialo mi się jedno pytanie akurat do protestantow.
Czy to prawda ze nauczacie ze Bog z góry naklada na kogos zbawienie a na kogos pieklo i nie ważne jaka by miał wiare jak Bog zadecydowal pieklo to tak będzie?To prawda?
Licze na pomoc.
Pozdrawiam


Bartek.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 mar 2014, 21:44

Pochwycenie to Biblijna nauka i mówi mw o tym, że zmarli powstaną i razem z żyjącymi będą już zawsze z Panem.

1 Tesal 4:15 - A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
4:16 - Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
4:17 - potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.

1 Korynt 15:51 - Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
15:52 - w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.
15:53 - Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 mar 2014, 21:51

Ja też tak myślałam że istnieje predestynacja że jedni są przeznaczeni do lepszych rzeczy a drudzy na potępienie dopuki nie przeczytałam tego tak ze zrozumieniem

2Ti 2:20-21 bw "(20) W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych. (21) Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego."

Możesz byc naczyniem przeznaczonym do celów marnych takim pospolitym ale możesz to zmienic i stać się naczyniem złotym do zaszczytnych celów. No to wszystko są przenośnie ale znaczą tyle że mamy wpływ na to co z nami będzie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 mar 2014, 17:25

Dodam ze pochwycenie najprawdopodobniej będzie po tym jak zabrzmią wszystkie trąby bo jeszcze za czasów trąb sa na ziemi wybrani Boży co maja pieczęć Boga na czole

Ap 7:3 bw "Nie wyrządźcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich."
Ap 9:4 bw "I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach."

Czyli w wielkim ucisku będą żyć chrześcijanie z pieczęcią Bożą ale jak mówi drugi wers nie oni będą cierpiec ,czyli mozna wywnioskować że będą przez Boga chronieni. Nie ma już nic na temat chrześcijan w czasie jak będą wylewane czasze można by wnioskować ze porwanie będzie przed wylaniem czasz, bo są to czasze gniewu więc nie powinni od nich cierpieć ludzie którzy są niepotępiani i czyści dzięki Jezusowi. Ale to moja interpretacja ,moze byc inaczej. Może sie ktoś wypowie jak o tym myśli.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 kwie 2014, 14:05

nesto pisze:Pochwycenie" - co wy wypisujecie..


O co chodzi coś nie tak z czym ze słowem pochwycenie czy co bo nie kumam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 kwie 2014, 14:48

nesto pisze:"Pochwycenie" - co wy wypisujecie...
Otwórzcie oczy. Żal przyglądać się temu "z boku"...

Jest jedno wyjście - nie przyglądać się w ogóle :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 kwie 2014, 17:14

No a jak uważasz ze powinno być jeśli nie pochwycenie?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 kwie 2014, 17:38

Coś czuję, nesto, ze długo tu nie zabawisz.
nesto pisze:Ratuję wasze dusze :mrgreen:

Mojego ducha mógł uratować tylko Jezus i już to zrobił. Dusza i ciało przemienią się po śmierci :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 06 kwie 2014, 18:02

nesto, masz 4 ostrzeżenia, a jeszcze piszesz w działach, które nie są przeznaczone dla Ciebie. To ostatnie słowne ostrzeżenie.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 kwie 2014, 18:22

nesto pisze:Ratuję wasze dusze


A co to jest dusza???????????????

nesto pisze:W ogóle nie powinno być. To jest bajka z bajek. Zupełny brak słów.
Nawet dzieciom nie opowiadajcie takich rzeczy..


Z tobą to jest taka rozmowa jak by fizyk kwantowy gadał do meneli co to pija piwko w krzakach a oni mu na to: Co za kwarki, bozony ,gluony ,fotony panie nie opowiadaj pan bajek bo to i dzieci nie uwierzą , zupełnie brak słów ,głupoty pa gada. jak pan nie wirzysz ze to bajanie to zapytaj pan babiny co buraczki w budzie sprzedaje to panu powie że bajki jakieś pan tu nawijasz ,i nawet dieci by nie chciały słuchać. No nesto tak własnie wygląd rozmowa z tobą a szkoda no jesteś zupełnie z innego świata


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: login2 » 07 kwie 2014, 14:57

Bartek231, Pochwycenie będzie jednak nie wiadomo kiedy, Biblia nie mówi czy przed czy po ucisku więc jakiekolwiek spory w tej kwestii nie mają sensu.
Druga sprawa, Bóg nikogo z góry nie nakłada ani zbawienia ani potępienia, masz wolną wolę, oczywiście Bóg zna wolę każdego człowieka, wie co on wybierze i gdzie po śmirrci pójdzie.



Wystarczy przeczytać MT 24 i wszystko jasne.


[b]Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie. (22) A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni. (23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25) Oto przepowiedziałem wam. (26) Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. (27) Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego, (28) bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy. (29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi. [/b]

Już jaśniej pan Jezus chyba nie mógł tego wytłumaczyć.

Nastanie wielki ucisk i od razu po nim nastąpi powtórne przyjście Pana Jezusa podczas którego wyśle swych aniołów, aby zebrali jego wiernych ze świata.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2014, 22:41

Na pewno nie przed uciskiem. Bóg sam mówi

Ap 7:3 bw "Nie wyrządźcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich."
Ap 9:4 bw "I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach."

Jak widać Bóg dba o ludzi co mają pieczęć Bozą i w ucisku im nie ma być wyrządzana szkoda.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 kwie 2014, 22:59

login2 pisze: (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi. [/b]

Już jaśniej pan Jezus chyba nie mógł tego wytłumaczyć.

Nastanie wielki ucisk i od razu po nim nastąpi powtórne przyjście Pana Jezusa podczas którego wyśle swych aniołów, aby zebrali jego wiernych ze świata.
Wybrani to w tym proroctwie nie jest Kościół, ale Izrael.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2014, 23:36

KAAN pisze:Wybrani to w tym proroctwie nie jest Kościół, ale Izrael.


Ale przecież nie ma juz Izraela i pogan a wszyscy są wybranymi

Ga 3:29 bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy."

Kol 3:11 bw "W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich."

Więc kosciół jest Izraelem Duchowym.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości