czy zbawienie mozna utracic?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 cze 2008, 23:02

Ja jeszcze dorzucę aby nie było, że Mój Bóg, jest taki "nie humanistyczny" czy coś ;-)

Ezech. 18:31 (BW)
31. Odrzućcie od siebie wszystkie swoje przestępstwa, które popełniliście przeciwko mnie, i stwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha! Dlaczego macie umierać, domu izraelski?

Ezech. 36:26-27 (BW)
26. I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.
27. Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.

Ale aby z drugiej strony nie było aż tak "humanistycznie":
Joz. 11:20 (BW)
20. Bo Pan to sprawił, że serce ich było harde, tak iż prowadzili wojnę z Izraelem, aby obłożył ich klątwą i aby nie było dla nich litości, lecz aby ich wytracono, jak Pan nakazał Mojżeszowi.

W sumie nie daję własnego komentarza lecz proszę o wasze ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Lelek
Posty: 644
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lelek » 14 cze 2008, 23:12

Lash pisze:
Lelek pisze: Jeśli zło popełniane przez człowieka nie ma żadnego związku z jego wolną wolą, to cała zabawa od początku do końca jest ukartowana, a proces na Sądzie Ostatecznym będzie sfingowany. A potem Pan Bóg wstanie z tronu i powie: "Świetnie się bawiłem!".

A nawet gdyby tak bylo to co ci do tego!

Lash, ja Ci serdecznie współczuję. Twój bóg jest potworem, a nie miłością jak Bóg Biblii.

Cóż, widząc jak używasz Słowa Bożego wybiórczo i jak je przekręcasz, byle tylko ratować własne założenia, dochodzę do wniosku, że dalsza dyskusja naprawdę nie ma sensu.

Poniższa odpowiedź jest przykładem zupełnie skandalicznego zaniżania poziomu dyskusji

Lash pisze:
Lelek pisze: "Otaczaj szacunkiem wdowy, które rzeczywiście są wdowami. Jeżeli zaś która wdowa ma dzieci lub wnuki, to niech się one najpierw nauczą żyć zbożnie z własnym domem i oddawać rodzicom, co im się należy; to bowiem podoba się Bogu. Ale wdowa, która jest nią rzeczywiście i jest całkowicie osamotniona, pokłada nadzieję swą w Bogu i trwa w prośbach i modlitwach w nocy i we dnie; ta zaś, która prowadzi rozwiązłe życie, już za życia umarła" [I Tym. 5:3-6]
UMARŁA ZA ŻYCIA. Umarła duchowo za życia biologicznego. Czyli była duchowo żywa i duchowo umarła żyjąc nadal biologicznie. I nie ściemniaj, że nie była wierząca, bo gdyby nie była wierząca, to nie umarłaby za życia. Umarli nie umierają po kilka razy.

Nie koniecznie. Bowiem nie ma nic o tym ze wdowa ta byla Zyjaca wiecznie.
Zauwaz tez ze Slowa Greckie brzmia
dzosa tethneken - Jako ze drugie slowo to czasowanik trybie orzekajacym w czasie TERAZNIEJSZYM dokonanym
Slowem zyjac martwa jest /polski nie odda chyba tego lepiej/. Bowiem UMARLA jest czasem przeszlym dokonanym

Ty Zakladajac ZE KAZDA WDOWA musiala miec zycie wiecze popelniasz blad!
Wdowa ktora jest rozpustana Zyjac MARTWA JEST
Jako ze nie znasz kontekstu kulrrutorowego i opieki nad WSZYSTKIMI wdowami zakladasz ze kosciol troszczyl sie tylko o ZBAWIONE wdowy.

Takie ściemy są dobre po to, żeby robić dobre wrażenia na ludziach nie znających greki ani kontekstu kulturowego i stanowi pogwałcenie tekstu. Jeśli wdowa "żyjąc martwa jest", to znaczy że po prostu żyje biologicznie i jest martwa duchowo W WYNIKU grzechu rozpusty. Gdyby była niezbawiona, to byłaby martwa duchowo dlatego, że się nie narodziła na nowo, a nie wyniku rozpusty. Poza tym, na liście wdów w kościele były wdowy należące do kościoła, które położyły nadzieję w Bogu i którym Tymoteusz ma przykazać, aby były nienaganne. Tymoteusz nie miał mandatu, żeby przykazywac niezbawionym wdowom, żeby były nienaganne.

Dosłowne tłumaczenie brzmi: "szukając rozkoszy żyjąca umarła" i czas teraźniejszy dokonany oznacza, że teraz szukając rozkoszy umarła i jej śmierć duchowa się dokonała, choć żyje biologicznie.

"Lecz ta, która żyje rozpustnie, za życia umarła" [Biblia Tysiąclecia]
"Lecz wdowa, która żyje w rozpuście, właściwie już umarła, choć jeszcze pozostaje przy życiu" [Biblia Warszawsko-Praska]
"Ale która w rozkoszach żyje, ta żyjąc umarłą jest" [Biblia Gdańska]

Kontekst mówi wyraźnie, że chodzi o wdowy zbawione, które są w Chrystusie:

"Młodszych zaś wdów na listę nie wciągaj, bo gdy namiętności odwiodą je od Chrystusa, chcą wyjść za mąż, ściągając na się potępienie, ponieważ pierwszej wierności nie dochowały; oprócz tego zaś uczą się próżniactwa, chodząc od domu do domu, i nie tylko nic nie robią, lecz są także gadatliwe i wścibskie i mówią, czego nie trzeba. Chcę tedy, żeby młodsze wychodziły za mąż, rodziły dzieci, zarządzały domem i nie dawały przeciwnikowi powodu do obmowy; albowiem niektóre już się odwróciły i za szatanem poszły [I Tym. 5:11-15]

Przykro mi to mówić, ale robisz ludziom z mózgu wodę i oszukujesz ich, ponieważ nie mają możliwości sprawdzić tego, co im serwujesz. Tym gorzej dla Ciebie.

"Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok" [Jak. 3:1]


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 cze 2008, 23:22

Lelek pisze:[...]Kontekst mówi wyraźnie, że chodzi o wdowy zbawione, które są w Chrystusie


1 Tym. 5:16 (BW)
16. Jeśli kto z wiernych ma w swej rodzinie wdowy, niech je wspomaga, aby zbór nie był obciążony i mógł wspierać te, które rzeczywiście są wdowami.

Czy wg. Twojego rozumiwana, ktore tutaj przedstawiłeś nie wynika przypadkiem, że nie mamy (tzn. nie ma konieczności) pomagać NIE ZBAWIONYM wdowom z naszych Rodzin?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 cze 2008, 10:52

Lelek pisze:
Lash pisze:
Lelek pisze: Jeśli zło popełniane przez człowieka nie ma żadnego związku z jego wolną wolą, to cała zabawa od początku do końca jest ukartowana, a proces na Sądzie Ostatecznym będzie sfingowany. A potem Pan Bóg wstanie z tronu i powie: "Świetnie się bawiłem!".

A nawet gdyby tak bylo to co ci do tego!

Lash, ja Ci serdecznie współczuję. Twój bóg jest potworem, a nie miłością jak Bóg Biblii.

Cóż, widząc jak używasz Słowa Bożego wybiórczo i jak je przekręcasz, byle tylko ratować własne założenia, dochodzę do wniosku, że dalsza dyskusja naprawdę nie ma sensu.
Poniższa odpowiedź jest przykładem zupełnie skandalicznego zaniżania poziomu dyskusji

Lelku Zostawie Sprawe Adminowi i innym Modom czy za zlamianie 2 krotne Regulaminu nie powinienes dostac Pkt karnego.
Odpowiem zna ta insynuacje tu.:
http://protestanci.forumowisko.net/view ... 0487#10487

Do reszsty ustosunkuje sie w nowym temacie
Jak znajde czas :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 21 kwie 2014, 13:13

Ze zbawienia można świadomie zrezygnować odchodząc od Chrystusa tak mówi Biblia to jasno z niej wynika . Szkoda tylko , że kalwinisci tego nie dostrzegają


Gdyż nie mam upodobania w śmierci grzesznika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się, a żyć będziecie! Ezechiel 18:32

Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje Cierpliwość względem was, bo nie chce by ktokolwiek zginął, lecz chce aby wszyscy przyszli do upamiętania" 2 Piotra 3:9

A Duch i oblubienica mówią przyjdź, a kto słyszy niech powie przyjdź, a ten kto pragnie niech przychodzi, a kto chce niech darmo weźmie wodę żywota. Obj. Jana 22:17
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 21 kwie 2014, 13:40

7adwent, Regulamin!

Następne posty w tematach przeznaczonych dla protestantów będą nagradzane ostrzeżeniem.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 kwie 2014, 14:12

7adwent pisze:Ze zbawienia można świadomie zrezygnować odchodząc od Chrystusa tak mówi Biblia to jasno z niej wynika . Szkoda tylko , że kalwinisci tego nie dostrzegają

Nie trzeba być kalwinistą, aby wierzyć w nieutracalność zbawienia.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 kwie 2014, 22:24

7adwent pisze:Ze zbawienia można świadomie zrezygnować odchodząc od Chrystusa tak mówi Biblia to jasno z niej wynika . Szkoda tylko , że kalwinisci tego nie dostrzegają


a zacytujesz gdzie mówi że można świdomie z niego zrezygnować :O ? i utraciś zbawienie/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 24 kwie 2014, 22:50

2 Piotr 2 : 20-22
1 Tym1: 18-19


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 25 kwie 2014, 04:03

Daniell podał dwa fragmenty biblijne, ale jak znam dyskusje z kalwinistami zaraz zapytasz dlaczego Piotr nie napisał tego wyraźniej dla mnie jest to wyraźne stwierdzenie. A ty jeśli nie chcesz uwierzyć Słowu Bożemu to wierz sobie w co chcesz i jak chcesz to Twoja sprawa i Twój wybór. Ze swojej strony do podanych fragmentów dodam jeszcze ten:
I Kor. 6:9-11;Hebr. 10:38-39. 10:26-31.

Co to znaczy rozmyślnie grzeszyć otrzymując poznanie prawdy?
Co to znaczy stracić upodobanie u Boga?
Co to znaczy cofać się i ginąć?
Co to znaczy, że jeśli ktoś nie trwa w łącznośći z krzewem winnym (Jezusem) zostanie odcięty i wrzucony w ogień?
Ja odpowiedź znajduję w cytowanych fragmentach. A TY?

Oczywiście, że nie trzeba być kalwinistą by wierzyć w nieutacalność zbawienia ludzie wierzą w to w co chcą wierzyć to ich prawo dane przez Boga z wszystkimi konsekwencjami tego faktu.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 cze 2014, 00:20

7adwent pisze: Daniell podał dwa fragmenty biblijne, ale jak znam dyskusje z kalwinistami zaraz zapytasz dlaczego Piotr nie napisał tego wyraźniej dla mnie jest to wyraźne stwierdzenie. A ty jeśli nie chcesz uwierzyć Słowu Bożemu to wierz sobie w co chcesz i jak chcesz to Twoja sprawa i Twój wybór. Ze swojej strony do podanych fragmentów dodam jeszcze ten:
I Kor. 6:9-11;Hebr. 10:38-39. 10:26-31.

Co to znaczy rozmyślnie grzeszyć otrzymując poznanie prawdy?


Przykład takich ludzi
(31) Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (33) Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie? (34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. (36) Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. (37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. (38) Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca. (39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. (46) Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? (47) Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście. (48) Odpowiedzieli Mu Żydzi: Czyż niesłusznie mówimy, że jesteś Samarytaninem i jesteś opętany przez złego ducha? (49) Jezus odpowiedział: Ja nie jestem opętany, ale czczę Ojca mego, a wy Mnie znieważacie. (50) Ja nie szukam własnej chwały. Jest Ktoś, kto jej szuka i sądzi.

7adwent pisze:
Co to znaczy stracić upodobanie u Boga?


Podaj konkretny werset.

7adwent pisze:
Co to znaczy cofać się i ginąć?


To znaczy zacząć iść za Jezusem ale potem uznać że nie jest to dobre.
Przykład obrażonych na presetynację

(64) Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać. (65) Rzekł więc: Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca. (66) Odtąd wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło.


7adwent pisze:
Co to znaczy, że jeśli ktoś nie trwa w łącznośći z krzewem winnym (Jezusem) zostanie odcięty i wrzucony w ogień?


To znaczy że tłumaczenie jest kiepskie
Jezus mówi o słowie meno - mieszkać.
Kto w nim nie mieszka ten jest wycięty
Do kościoła może wejśc każdy ale tylko ci co mieszkają w Jezusie są Dziecmi boga


7adwent pisze:
Co to znaczy, że jeśli ktoś nie trwa w
Ja odpowiedź znajduję w cytowanych fragmentach. A TY?


trwać to błędne tłumaczone słowo MIESZKAC w wielu wypadkach


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 wrz 2014, 09:41

Czy zbawienie jest darem od Boga? Chyba wszyscy odpowiedzą twierdząco. Zatem utracalnicy pamiętajcie:
Rz.11:29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 20 wrz 2014, 14:54

...]Jaki ktos miałby cel w przekonaniu go teraz, ze własciwie moze wrócić do poprzedniego życia, bo juz jest zbawiony, cokolwiek by nie zrobił "to go nie moze odłaczyć"?

Wydaje mi się, że nie przeczytałeś uważnie tego co piszą zwolennicy "nieutracalności". Jeśli by wrócił do owego poprzedniego życia (na resztę życia) to by oznaczało, że nie był przenicą, a kąkolem, tak w wielkim skrócie


Jedno drugiemu nie przeczy, bowiem "wielu jest powolanych, ale mało wybranych". Mozna nie skorzystac z daru i utracic zbawienie- jesli jest sie powolanym, ale nie wybranym. Bog wie, kto odpadnie i dla kogo zbawienie jest niutracalne (wybrani).


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 wrz 2014, 17:56

Ligia pisze:Mozna nie skorzystac z daru i utracic zbawienie


Nie, nie można "nie skorzystać" ze zbawienia, ani go utracić.
Ligia pisze: Bog wie, kto odpadnie i dla kogo zbawienie jest niutracalne (wybrani).


Zbawienie ZAWSZE jest nieutracalne, bo jest zbawianiem. Czy rozumiesz słowo "zbawienie"?
Ligia pisze:Jedno drugiemu nie przeczy, bowiem "wielu jest powolanych, ale mało wybranych".

I co to znaczy?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 wrz 2014, 20:04

Małgorzata pisze:Czy zbawienie jest darem od Boga? Chyba wszyscy odpowiedzą twierdząco. Zatem utracalnicy pamiętajcie:
Rz.11:29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

A co nie jest darem od Boga?!? Jesteśmy wprost "zasypani" Jego darami, a przecież nie wszystko, z czym mamy do czynienia - jako Boże dary - jest nieodwołalne.
Np. Słońce to dar dla Ziemi, bez którego życie tutaj było by niemożliwe... Czy to oznacza, że do wszystkiego można, jak to robisz, podczepić Rz 11:29 i zawołać (wyrywając z kontekstu): NIEODWOŁALNE SĄ BOWIEM DARY...?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości