MUZYKA - jakiej słuchasz?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 12 cze 2014, 20:23

Albertus pisze:To moim zdaniem byłoby dobre jako muzyka do filmu, jakiejś sceny fimowej


Wiele osób, które nie przepadają za klasyką, cenią ją jako tło do filmu. W oderwaniu od zaproponowanego obrazu powoduje znużenie. A wyobraźnia, to co? :)

Ta nią nie jest. Znaczy ilustracją do filmu.

To opowieść o bólu matki po stracie syna. Odwołuje się również do wydarzeń historycznych, np do powstania śląskiego (stąd ta gwara w tym fragmencie), jak też do bólu Marii. Ból Marii to pierwsza część utworu.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 cze 2014, 21:11

kruszynka pisze:
Albertus pisze:To moim zdaniem byłoby dobre jako muzyka do filmu, jakiejś sceny fimowej


Wiele osób, które nie przepadają za klasyką, cenią ją jako tło do filmu. W oderwaniu od zaproponowanego obrazu powoduje znużenie. A wyobraźnia, to co? :)

Ta nią nie jest. Znaczy ilustracją do filmu.

To opowieść o bólu matki po stracie syna. Odwołuje się również do wydarzeń historycznych, np do powstania śląskiego (stąd ta gwara w tym fragmencie), jak też do bólu Marii. Ból Marii to pierwsza część utworu.


Jak już pisałem - doceniam tą muzykę i uważam ją za bardzo dobrą ale osobiście preferuję jednak krótsze utwory muzyczne i bardziej "użytkowe" - śpiewane i grywane przez ludzi dla przyjemności albo na Chwałę Bożą. Lubię muzykę dawną i folk w starym stylu. :)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 12 cze 2014, 21:17

Wiem. Wszystkie gusta są fajne.

Człowiek myśli, że jak się nagada, to zainteresuje, zarazi :P (zawsze mam nadzieję, że to niegroźne)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 cze 2014, 21:32

kruszynka pisze:Wiem. Wszystkie gusta są fajne.

Człowiek myśli, że jak się nagada, to zainteresuje, zarazi :P (zawsze mam nadzieję, że to niegroźne)


Oczywiście chciałbym aby ludzie docenili to co i ja lubię ale raczej nie staram się zachęcać do mojej ulubionej muzyki gadaniem ale raczej zapodawaniem jej do słuchania.

Czasem ludzie po prostu nie wiedzą że taka muzyka w ogóle istnieje bo są zamknięci w pewnym kręgu upodobań muzycznych albo bazują tylko na tym co powszechnie dostępne w masmediach.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 21 cze 2014, 02:52



Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 21 cze 2014, 14:41



Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 21 cze 2014, 14:50

przy dodawaniu powyzszego postu wystapila informacja o jakims bledzie i myslalam, ze post nie dodal sie, ale jest pomimo, ze nie bylo widac, ze zostal dodany.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 21 cze 2014, 21:54

dzordan,

:yes: :mrgreen:
Piękna piosenka - zapomniałeś dodać


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 21 cze 2014, 22:00

Mój faworyt tekstów głębokich i poruszających moje jestestwo - Tomek Żółtko

https://www.youtube.com/watch?v=LE3qvHQD5Bw


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 24 cze 2014, 16:02



Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Hagnes
Posty: 63
Rejestracja: 25 cze 2014, 22:46
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Częstochowa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hagnes » 28 cze 2014, 13:03

Chrześcijańskiej ale zdarza mi się słuchać country :D Ale zazwyczaj słucham Matthew Westa i Chrisa Tomlina :D


` Jesus, you are
You are everything !

m.youtube.com/watch?v=k2R_7yiYX28&feature=kp
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 28 cze 2014, 13:27

Hagnes pisze: Chrisa Tomlina


:wink:


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 28 cze 2014, 15:29

niedawno ten zespół odkryłem i słucham: http://www.youtube.com/watch?v=ZZTnJKrcX5Y
:sugoi:


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 29 cze 2014, 14:07




Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości