Ostatni tydzień z siedemdziesięciu tygodni Daniela

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 27 lip 2014, 14:26

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Po śmierci i zmartwychwstaniu Pańskim nie było wstrzymania ofiar w Jerozolimie, a zburzenie nastapiło ok 40 lat później. W twoim wykładzie nic się nie klei. Książę z w. 26 to Tytus, którego wojska spaliły świątynię.

To są twoje słowa a nie moje. Zobacz kiedy ja wykazałem poważny błąd w twojej futurystycznej interpretacji mówiącej o przerwie w tym proroctwie Ty wkładasz coś co nie wynika z mojej interpretacji.
Nie wykazałeś, 69 tygodni kończy się śmiercią Mesjasza, potem jest książę i w wersecie 27 jest ostatni tydzień. Konsekwencja jest doskonała, doczytaj wszystkie powiązane proroctwa Dan 11, 12, Mat 24, 25, Łuk 21, Ap od r4 do końca. Gdybyś chciał uznać,że wszystkie te proroctwa były ciągłe, bez przerw, to dojdziesz do absurdu, ponieważ są tam rzeczy, które jeszcze nie miały miejsca w historii, a powtórne przyjście Pana jeszcze nie nastąpiło.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 28 lip 2014, 11:13

KAAN pisze:
Chcę wierzyć napisał/a:
Po 62 tygodniach. Nie na koniec tylko po. Tak mówią moje przekłady.
Jak oczywiście chcesz się trzymać Biblii.

Proroctwo zostało wypowiedziane przecyzyjnie co do czasu, dlatego, jak pisałem wcześniej jest możliwe zweryfikowanie proroctwa względem historii i zrobiono to udowadniając, że mesjasz został zabity dokładnie 14 nisana czyli dokładnie w tym samym dniu, w którym upływało 69 prorockich tygodni - lat od 14 nisana 445BC. To jest tak mocny dowód, że niemożliwy do obalenia, to dowód materialny weryfikowalny.


Dowody można ponaciągać. Trzy i pół roku to niewielki okres czasu. Może zacznijmy od daty śmierci Jezusa. Czy dokładną datę śmierci Jezusa można poprzeć jakimiś innymi wydarzeniami historycznymi?

KAAN pisze:hcę wierzyć napisał/a:
Co do Mat 24 to musisz mi wytłumaczyć o co Ci chodzi bo ja mw nie czytam.
W Mat 24 jest wypowiedziana przez Pana Jezusa przyszłość w stosunku do czasu w którym mówii na końcu Pan Jezus podaje czas swojego powrotu umiejscowiony w księdze Apokalipsy w końcu wiekiego ucisku.


W którym miejscu i która bestia reprezentuje antychrysta? Pytam się a jak odpowiesz to dalej będziemy drążyć temat.

Tak samo nie masz pewności czy takie określenia jak "42 miesiące", "czasy czasy i połowę czasu" i inne podobne dotyczą jednego i tego samego wydarzenia. W Ks. Objawienia, Mat. i Daniela jest tez mowa o kilku uciskach

1. Ucisk przy zburzeniu Jerozolimy
2. Ucisk i rozproszenie narodu wybranego
3. Ucisk i prześladowanie uczniów Pana Jezusa.

Łatwo więc o pomyłkę.

11 i 12 rozdział Daniela to bardzo trudne fragmenty. Tak samo te okresy o których jest mowa. W Dan znajdujemy opis spustoszenia świątyni przez Antiocha i zburzenie świątyni. Więc

Dan 12:11 - Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.
12:12 - Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.

ten okres może dotyczyć właśnie jednego z tych dwóch wydarzeń.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 lip 2014, 12:52

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć napisał/a:
Po 62 tygodniach. Nie na koniec tylko po. Tak mówią moje przekłady.
Jak oczywiście chcesz się trzymać Biblii.

Proroctwo zostało wypowiedziane przecyzyjnie co do czasu, dlatego, jak pisałem wcześniej jest możliwe zweryfikowanie proroctwa względem historii i zrobiono to udowadniając, że mesjasz został zabity dokładnie 14 nisana czyli dokładnie w tym samym dniu, w którym upływało 69 prorockich tygodni - lat od 14 nisana 445BC. To jest tak mocny dowód, że niemożliwy do obalenia, to dowód materialny weryfikowalny.


Dowody można ponaciągać. Trzy i pół roku to niewielki okres czasu. Może zacznijmy od daty śmierci Jezusa. Czy dokładną datę śmierci Jezusa można poprzeć jakimiś innymi wydarzeniami historycznymi?
Nie da się tego naciągnąć. Napisałem o dacie wydania dekretu Artakserksesa , poza tym Pan Jezus zginął w dniu w którym wieczorem rozpoczynała się pascha co dokładnie określa datę.

KAAN pisze:W którym miejscu i która bestia reprezentuje antychrysta? Pytam się a jak odpowiesz to dalej będziemy drążyć temat.
Bestia s Daniela, czy z Apokalipsy?

Tak samo nie masz pewności czy takie określenia jak "42 miesiące", "czasy czasy i połowę czasu" i inne podobne dotyczą jednego i tego samego wydarzenia. W Ks. Objawienia, Mat. i Daniela jest tez mowa o kilku uciskach
Mam pewność, ponieważ złożyłem w całość wszystkie proroctwa o czasach końca. Podobnie jak ze zrozumieniem całej Biblii, jest ze zrozumieniem proroctw eschatologicznych; mogą je zrozumieć ludzie, którzy nie kierują się tradycją kościelną, ale mają otwarty umysł i serce na zrozumienie Słowa. Tradycja kościelna zabija wszelkie prawdziwe dociekania. Luter był z zakonu Augustianów w czasie swojego katolickiego życia i to przeszło na doktrynę jaką głosił którą przejęły wszystkie tradycyjne kierunki protestantyzmu. Nie zrozumiesz eschatologii jak będziesz patrzył na Słowo z perspektywy tradycji.

1. Ucisk przy zburzeniu Jerozolimy
2. Ucisk i rozproszenie narodu wybranego
3. Ucisk i prześladowanie uczniów Pana Jezusa.
Wszystkie te uciski nie miały znamion wielkiego ucisku, którego szczegóły są opisane w wielu miejscach Bibli, takimi elementami są: powszechne zniszczenie ziem, życia, trzęsienia ziemi i niezwykłym nasileniu, słońcu, które traci blask, krwisty księżyc, pieczętowanie Izraela przez anioła, pieczętowanie upadłych przez szatana. Najważniejsze jednak jest bezpośrednie poprzedzenie tych wydarzeń przez porwanie Kościoła i bezpośrednie następstwo zmartwychwstania wierzących wuielkiego ucisku i przyjście Pana. Potem ma nastać milenium.

Łatwo więc o pomyłkę.
Łatwo o pomyłkę jeśli ciągle zerka się na tradycję.

11 i 12 rozdział Daniela to bardzo trudne fragmenty. Tak samo te okresy o których jest mowa. W Dan znajdujemy opis spustoszenia świątyni przez Antiocha i zburzenie świątyni. Więc
Tak, trudne do tego stopnia że zostały zapieczętowane do czasu ostatecznego i wskazano, że tylko roztropni będą mieli poznanie, rozumiem że to nie będzie duża liczba wierzących. Oczywiście nie chcę przez to powiedzieć że zbawieni są tylko ci co znają prawdziwą eschatologię, chcę tylko stwierdzić, że wielu wierzących zbawionych ludzi będzie zaskoczona sytuacją.
Możliwe (to tylko moje przypuszczenie), że ci, którzy wierzą że Kościół będzie w wielkim ucisku zostaną pozostawieni według ich woli i będą musieli przejść wielki ucisk i zginąć z ręki antychrysta. Ale to tylko spekulacja, nie trzeba w to wierzyć.

Dan 12:11 - Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.
12:12 - Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.

ten okres może dotyczyć właśnie jednego z tych dwóch wydarzeń.
Nie może, trafiasz w pustkę historyczną, nigdzie nie ma świadectwa ze tak było. Istotnie Antioch Epifanes jest widziany w proroctwach jako prekursor antychrysta i można jego działalność odczytywać jako wypełnienie niektórych proroctw, ale Słowo wskazuje na to że pewne proroctwa wypełniają się dwa razy; jest prekursor i wypełnienie. Jasnym przykładem jest pierwsze zmartwychwstanie , które bedzie odbywać się w etapach:

1 Powstanie ciał świętych po zmartwychwstaniu Pańskim
Ewangelia św. Mateusza 27:52 I groby się otworzyły, i wiele ciał świętych, którzy zasnęli, zostało wzbudzonych;
2. Zmartwychwstanie i przemienienie w czasie porwania Koscioła.
3. Zmartwychwstanie męczenników wielkiego ucisku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 28 lip 2014, 15:01

Zgodnie z regulaminem ten temat powinien zostac zamkniety.

§ 3.

Nie odświeżaj starych wątków.

Na "Forum Protestanci" panuje zasada, aby nie odświeżać starych wątków. Starymi wątkami są te, w których ostatni post napisany został przed co najmniej 6-cioma miesiącami.

Jeśli chcesz poruszyć temat, który omawiany był wcześniej niż 6 miesięcy temu, możesz założyć nowy temat. W tym konkretnym przypadku, nie będzie to dublowaniem wątku.

Jeśli użytkownik odświeży wątek starszy niż 6 miesięcy, temat zostanie zamknięty, a użytkownik poproszony o nieodświeżanie starych wątków.


Pon Lip 21, 2014 13:00 - tego dnia uzytkownik Chcę wierzyć na 3 stronie odswiezyl ten wątek, a wczesniejszy post (rowniez jego) zostal dodany Pią Mar 18, 2011 12:09.

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... sc&start=0 - tutaj jest temat o proroctwie 70 tygodni, ktory zalozylem, a w nim ostatnia wiadomosc zostala wyslana 2 lipca tego roku, wiec dalej mozna w nim dyskutowac.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 28 lip 2014, 16:11

Teraz już można zamknąć. Łudziłem się jeszcze, że KAAN jeszcze da jakąś odpowiedź ale się przeliczyłem. Bay


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 lip 2014, 19:15

Chcę wierzyć pisze:Teraz już można zamknąć. Łudziłem się jeszcze, że KAAN jeszcze da jakąś odpowiedź ale się przeliczyłem. Bay
Dałem, ale nie chcesz widzieć tej odpowiedzi. Wierzący trwający w autorytecie Biblii, mają poznanie i widzą cały obraz eschatologiczny namalowany w całym objawieniu. Jeśli chcesz potwierdzenia tradycji kościelnej, to daleko nie zajdziesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości