Pochwycenie (porwanie)

Jak postrzegamy Boga....
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie (porwanie)

Postautor: Karol » 09 kwie 2014, 14:38

Bartek231 pisze:Witajcie od jakiegoś czasu mysle o pochwyceniu i czy ono faktycznie będzie miało miejsce,jest biblijne?Bedzie to przed uciskiem czy w srodku czy jak?
..tne...
Licze na pomoc.
Pozdrawiam


Witaj Bartku
Pochwycnie to nic innego jak zmartwychwstanie umarłych i zabranie nas żyjących w czasie kiedy przyjdzie Jezus po swój lud Jest to wspaniała Biblijna prawda
Jak juz zostało tutaj wspomniany w 1 Liscie do Tesaloniczan pisze ze Jezus na głos trąby Bożej zstąpi z nieba i najpierw swtaną ci którzy zasnęli ( umarli ) w Chrystusie ptem my którzy pozostaniemy przy życiu zostaniemy razem z nimi porwani będziemy do Pana i tak zawsze będziemy z nim
Nie wiemy kiedy to nastąpi ponieważ o dniu ani godzi nie nikt nie wie Tylko Bóg Ojciec
Jednak ten kto zna Słowo Boże poznaje bliskośc przyjścia tego dnia po tym co dzieje sie na świecie a o czym opowiadał Jezus będząc na ziemi
Kiedy zabrzmi trąba ostateczna wtedy w oka mgnieniu umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni a my zostaniemy przmienieni ( 1 List Pawła do Kor 15,52 )
Należy zadac soie pytanie kiedy zabrzmi ostatnia trąba
Niestety może ktoś pomyśli że ominie go ucisk i plagi a jednak... Objawienie rozdział 8 zaczyna opowiadac o siedmiu trąbach O ostatniej trąbie pisze w Obj 11,15 Co dziac się będzie pomiędzy pierwszą a siódmą każdy może przeczytac
Bóg jednak nie opuści swego ludu poniewaz sama Biblia mówi Jeśli Bóg jest z nami kto przeciwko nam ? Wierze że szatam będzie kusił dawał skarby tego świata , zresztą i teraz juz to jest aby tylko w cień postawic Jezusa Wtedy sie okaże wiara wielu ludzi

Pozdrawiam
Karol


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 kwie 2014, 23:23

magda pisze:Ja też tak myślałam że istnieje predestynacja że jedni są przeznaczeni do lepszych rzeczy a drudzy na potępienie dopuki nie przeczytałam tego tak ze zrozumieniem

2Ti 2:20-21 bw "(20) W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych. (21) Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego."

Możesz byc naczyniem przeznaczonym do celów marnych takim pospolitym ale możesz to zmienic i stać się naczyniem złotym do zaszczytnych celów. No to wszystko są przenośnie ale znaczą tyle że mamy wpływ na to co z nami będzie.


Ten tekst nie mówi nic o przeznaczeniu ale o PRZYDATNOŚCI do służby wybranych ...
niektórzy wybrani nie są przydatni do służby bowiem nie oczyszczają się :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 kwie 2014, 07:52

Ale ma to tez znaczenie że mozemy wpływac na nasze przeznaczenie. No już choćby to ze grzesznik ,wiadomo jest brudnym marnym naczyniem , uwierzywszy szczerze w Jezusa staje się tym naczyniem lepszej kategorii bo pod łaska i zbawionego staje się z potępionego człowieka dzieckiem Bożym i jednak oddanie się Jezusowi to jest nasza decyzja więc wpływ mamy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 kwie 2014, 19:29

magda pisze:Ale ma to tez znaczenie że mozemy wpływac na nasze przeznaczenie. No już choćby to ze grzesznik ,wiadomo jest brudnym marnym naczyniem , uwierzywszy szczerze w Jezusa staje się tym naczyniem lepszej kategorii bo pod łaska i zbawionego staje się z potępionego człowieka dzieckiem Bożym i jednak oddanie się Jezusowi to jest nasza decyzja więc wpływ mamy


Nie, nie mamy wpływu na przeznaczenie ale mamy wpływ na to jak nasza służba w ramach przeznaczenia się kształtuje.

Dlatego mamy dokładać wszelakich starań a nie leżeć do góry brzuchem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 18 kwie 2014, 00:47

No zgodzę się ze powinniśmy jakoś działac , ale tez nie każdy jest powołany do jakis wielkich czynów, nie każdy ma taki czy inny dar . Ja np nie wiem co to ja bym w ogóle mogła robić dla blixnie , nie mam jakiegoś jasno określonego celu działania a robię tak no jak jest okazja np omóc to pomagam ale nie umiem np szukać tych potrzebujacych,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 18 kwie 2014, 13:45

magda pisze:No zgodzę się ze powinniśmy jakoś działac , ale tez nie każdy jest powołany do jakis wielkich czynów, nie każdy ma taki czy inny dar .,

A czy nie każdy z chrześcijan ma największy dar - dar Ducha Świętego ?
Każdy musi działać - taka jest konsekwencja (dar) życia i to życia w Jezusie Chrystusie.
Jak działać ? Nie nasza, lecz Twoja wola niech się dzieje (wiem, że trudno jest odróżnić, to czego chce od nas Pan, od tego, co jest naszym wyobrażeniem - środkiem do zrozumienia Bożej woli jest z pewnością modlitwa, ale nie tylko).
Pozdrawiam.


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie (porwanie)

Postautor: zdzisław » 02 sie 2014, 15:08

Bartek231 pisze:Witajcie od jakiegoś czasu mysle o pochwyceniu i czy ono faktycznie będzie miało miejsce,jest biblijne?Bedzie to przed uciskiem czy w srodku czy jak?
Przypomnialo mi się jedno pytanie akurat do protestantow.
Czy to prawda ze nauczacie ze Bog z góry naklada na kogos zbawienie a na kogos pieklo i nie ważne jaka by miał wiare jak Bog zadecydowal pieklo to tak będzie?To prawda?
Licze na pomoc.
Pozdrawiam


Sekretne pochwycenie
Teoria o sekretnym pochwyceniu liczy sobie, przeszło dwieście lat. Głosi ona, że z ziemi bez śladu zniknie nagle spora ilość ludzi, będą to nawróceni chrześcijanie .

17 Potem, my żywi, [tak] pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób na zawsze będziemy z Panem.
1 Tes 4,17 BT

Stanie się to za sprawą Chrystusa. Który na ziemi pojawi się w sposób niepostrzegalny, będzie to skutkować tym, że sprawiedliwi niepostrzeżenie zostaną zabrani do nieba

3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście wy byli tam, gdzie Ja jestem
J 14,3 BT

Zwolennicy tej teorii posiłkują się tym, co jest napisane w 1 Tes 4 17 i kierują naszą uwagę na słowo porwani (BT, NP), zachwyceni (BG) i wokół niego budują teorie o sekretnym pochwyceniu.

17 Potem my, żywi, [tak] pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze , na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób na zawsze będziemy z Panem.
1 Tes 4 17 BT

Przy tym nie baczą na to, że na całość komunikatu składa się jeszcze to, co napisano we wcześniejszych wersach.

14 Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim.
15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli.
16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
1 Tes 4,14 – 16 BT

Komplet tych wersów informuje nas, o całkiem innej atmosferze, jaka będzie panowała w związku z tzw. porwaniem aniżeli to opisują zwolennicy sekretnego pochwycenia.

Nieprawdą jest jakoby w 1 Tes 4, 17 zawarta jest wskazówka o sekretnym pochwyceniu, przed czasem ucisku, a to, co czytamy w Mt 24,30 – 31 odnosi się do powrotu Jezusa po czasie ucisku.

30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą.
31 Pośle on swoich aniołów z trąbą o głósie potężnym, i zgroamdzą Jego wybranych z czterech stron świata, od krańca do krańca nieba.
Mt 24,30 – 31 BT

W obu bowiem tekstach (1 Tes 4, 14 - 17; Mt 24,30 – 31) paruzja Jezusa odbywa się przy głosie trąb, a zbawieni udają się na spotkanie z Panem. Jezus zabierze sprawiedliwych po wielkim ucisku, a nie przed.


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pochwycenie (porwanie)

Postautor: jj » 02 sie 2014, 16:02

Nieprawda. Po wielkim ucisku zostana zebrani Zydzi z calego swiata w jednym miejscu, w Izraelu. Wtedy zostanie wypelniona obietnica zbawienia "garstki piasku" - "reszty Izraela". Nastepnie Pan Jezus "ze WSZYSTKIMI SWIETYMI" powraca do zgromadzonych wokol Gory Oliwnej wybranych. Gora sie rozpada. Inni, nie wybrani, uciekaja z przerazeniem.
Pytanie:
- Skad sie wzieli swieci powracajacy z Chrystusem?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 sie 2014, 17:58

W czasie jak na ziemi sa plagi i ucisk to tez sa w tym czasie wybrani bozy na ziemi. Dlatego ze aniol mowi zeby nie wyrzadzac krzywdy ludziom z pieczecia boza na czole. Czyli w czasie ucisku tu sa i nie sa porwani


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 sie 2014, 18:33

... no wlasnie mowie, ze sa. Nazywaja sie "resztka". Wybrani z Izraela. 144 tysiace. :)

(27) A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie;
(List do Rzymian 9:22, Biblia Warszawska)


(1) I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca. (2) I usłyszałem głos z nieba jakby szum wielu wód i jakby łoskot potężnego grzmotu; a głos, który usłyszałem, brzmiał jak dźwięki harfiarzy, grających na swoich harfach. (3) I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi. (4) Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
(Apokalipsa (Objawienie) 14:1-4, Biblia Warszawska)


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 04 sie 2014, 19:05

Czy jest jakościowa różnica między Izraelem a Kościołem-Oblubienicą?
... Spotkałam się też z nauką, że Ci, którzy maja być "pochwyceni", to wcale nie zbawieni Święci, ale właśnie synowie ciemności... Nauczający przywoływał tu obraz z przypowieści o pszenicy i kąkolu, gdzie aniołowie najpierw zbierają kąkol i wrzucają w ogień... W objaśnieniu PAN JEZUS wyraźnie mówi, że żniwo to koniec świata, a żeńcy to aniołowie...
Ta interpretacja sprawia, że wcale mi nie spieszno do takiego pochwycenia :)



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości