jak rozpoznac głos Boga ?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak rozpoznac głos Boga ?

Postautor: jj » 03 sie 2014, 09:10

(16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
(2 List do Tymoteusza 3:16-17, Biblia Warszawska)


To powinno wystarczyc wierzacemu czlowiekowi do zycia i podejmowania wszelkich decyzji. Jesli nie wystarcza, a jest watpliwosc, to Pan Bog rozwiazuje ja w taki sposob, ze nie ma watpliwosci, wtedy... no wlasnie - nie ma watpliwosci. :)


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak rozpoznac głos Boga ?

Postautor: josta » 07 sie 2014, 12:28

dzordan pisze:
to ta hardkorowa dla mnie prosba to jest głos Boga ?

Pytam bo bardzo nie chce mi się wykonać i szukam wymówki ... ale nie mam argumentów :/


Myślę, że sam dobrze wiesz, że to od Boga, tylko nie chcesz tego zrobić.. :shifty:
Miałam podobne doświadczenia i podobne myśli że "nie mam argumentów" i, że brakuje mi słów by się od tego wymowić.

Nie martw się, jeśli pójdziesz tam, gdzie masz iść to Jezus będzie z Tobą i Ci pomoże. Pomódl się o to, pość, proś o śmiałość w zrobieniu tego, co masz zrobić.

"daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą,
(30) gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa. "
Dz. Ap. 4:24

Nie ma co grzać się w pieleszach;).


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 sie 2014, 19:03

dzordan pisze:jj,

no to sie wkopałem ....


Tak, to jest polecenie misyjne do wszystkich wierzacych. :) Jednak "pole misyjne" zaczyna sie wokol ciebie. To nie jest Uganda, chyba ze chodzi o zorganizowana prace misyjna. Nasza misja, to rodzina, najblizsi znajomi, zufani...


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 07 sie 2014, 20:37

A ja powiem więcej, jestem dokładnie w tej samej sytuacji jak Twoja, Jordan, i... jak widać do wszystkich Twoich powyższych argumentów... dochodzi to, ze znalazłam właśnie ten wątek w chwili, kiedy prosiłam o potwierdzenie (nie pierwszy raz)... i to jako głos PANA też jest przeze mnie odbierane...

Powiem więcej... Wiem jak czuł się "Świeżak", który głosił Paulowi Washerowi, o którym wspomniał w swoim świadectwie ;D


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak rozpoznac głos Boga ?

Postautor: Grażyna » 09 sie 2014, 01:47

dzordan pisze:PYtanie do doświadczonych chrzescijan


Jesli w czasie modlitwy dostaje mysli które

- są bardzo sprzeczne z moja wola
- są biblijne
- są mądre i ciężko nie przyznać racji
- karzą mi się zachować tak jak by zapewne Jezus się zachował , ale ja nigdy ;)
- z jednej strony w oczy same cisną się łzy, bo w sumie sam się pytałem co robić... i ciesze sie ze odpowiedz jest, tyle ze nie taka jaka bym chciał ;)
- 2 pastorów chbya nieświadomie podpowiedzialo mi rozwiazanie jak ułozyc inne sprawy by ta prosbe zrealizowac......


to ta hardkorowa dla mnie prosba to jest głos Boga ?

Pytam bo bardzo nie chce mi się wykonać i szukam wymówki ... ale nie mam argumentów :/ wogle to po raz pierwszy w takiej sytuacji jestem...
Miał ktoś z was kiedyś tak ?

Poprostu mam isc w miejsca w które nie chce iść......
Poza utracona duma nic mnie nie kosztuje zrealizowanie tej prosby.... ale wolał bym sie naprawde wymigac, na dłuższa mete ;)

Nie chce pisac o co chodzi dokładnie bo jak to jest faktycznie głos Boga to do mnie konkretnie to chyba lepiej nie paplać na lewo i prawo.....


Miałam coś zrobić, ale ja, jak to człowiek, po swojemu. Nie i nie, a bo to pewnie tylko mój wymysł itd. No więc trzykrotnie chciałam zrobić coś zupełnie odwrotnego i trzykrotnie napotkałam przeszkody. Raz w ciągu dnia po prostu zasnęłam jak kamień. A jak już tak na 100% chciałam zrobić coś po swojemu, to dostałam reprymendę i to hardcorową, ale bezbolesną. Pan Jezus chciał inaczej, a On juz ma swoje sposoby, aby do mojego głupiego łba dotrzeć. I dotarł. Bardzo skutecznie. I z perspektywy czasu wiem, że chciał dobrze dla mnie, ale ja jak taka głupia owca wlazłam w krzaki, a potem beeeeeeee :-(


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości