Proroctwo 70 tygodni

Jak się to wszystko skończy ....
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 02 lip 2014, 10:37

Chcę wierzyć pisze:Po za tym po co odsyłasz ludzi do materiałów chrześcijańskich skoro poglądy, które reprezentujesz w stopce daleko odbiegają od chrześcijańskich?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Ein ... ogl.C4.85d
Albert Einstein

Do jednej z wielbicielek napisał:

To oczywiście kłamstwo, co czytałaś o mojej religijności; kłamstwo które jest raz po raz powtarzane. Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym jednak musiał znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka[138].

(wiki)

Na tym obrazku u mnie w stopce jest mowa o bostwu, ale jakim konkretnie to juz nie. Zauwazyles to?


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 08 sie 2014, 12:51

Crussing pisze:Pomazaniec miał zostać zgładzony po 62 tygodniach, a pojawić się po 7 tygodniach. Coś tu nie gra.

Daniela 9:25 Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni,

Daniela 9:26 A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go;


Ależ to ma sens! Od słowa do pomazańca-księcia 7 tygodni, od pomazańca księcia do PANA Jezusa 62 tygodnie, w połowie ostatniego tygodnia zabity zostaje Mesjasz...

Z Synagogi odłączają się Ci, którzy uwierzyli... Reszta składa ofiary nadal i jest to obrzydliwością dla Boga, który złożył swojego Jednorodzonego Syna, co było obrzydliwością dla Żydów, bo Jezus stał się kamieniem potknięcia... Jerozolima nie rozpoznała czasu swego nawiedzenia... i nie został kamień na kamieniu...

Dzięki Ci Panie! Synowie Światłości to synowie z wiary... A synowie ciemności to Ci, którzy pozostali przy swoim systemie usprawiedliwiania... a tymczasem nasz PAN mówi: „Jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomżecie w grzechach swoich” (Jan 8:24)...

Dziękuję za ten temat... z serca dziękuję!


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 21 sie 2014, 13:10

Ok. Kto wie o jaki okres chodzi odbudowy Świątyni w tym miejscu?

Jana 2:19 - Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.
2:20 - Na to rzekli Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować?

W Ezdr 6:15 znajdujemy taki zapis

Ezd 6:15 - I dokończona została ta świątynia trzeciego dnia miesiąca Adar, w szóstym roku panowania króla Dariusza.

Dariusz I wg WIKI żył w latach -521 -485 więc szósty rok panowania to -515.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 sie 2014, 17:23

Chcę wierzyć pisze:Ok. Kto wie o jaki okres chodzi odbudowy Świątyni w tym miejscu?

Jana 2:19 - Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.
2:20 - Na to rzekli Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować?

W Ezdr 6:15 znajdujemy taki zapis

Ezd 6:15 - I dokończona została ta świątynia trzeciego dnia miesiąca Adar, w szóstym roku panowania króla Dariusza.

Dariusz I wg WIKI żył w latach -521 -485 więc szósty rok panowania to -515.
Tak to ten okres. Pierwszą świątynię Salomon budował siedem lat. Herod rozbudował świątynię tuż przed okresem nowotestamentowym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 sie 2014, 15:48

Chyba mam :-| ;-) :-> :-) :-D :lol: :mrgreen:

Może trochę przedwczesna reakcja bo muszę niektóre rzeczy sprawdzić. Ale bardzo obiecujące.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 22 sie 2014, 16:21

Ciekawe, czy bedzie pasowala do starego fundamentu? ... znaczy sie swiatynia. :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 sie 2014, 16:44

jj pisze:Ciekawe, czy bedzie pasowala do starego fundamentu? ... znaczy sie swiatynia. :)
Trudno powiedzieć, ale Złota Brama przez którą wchodził Pan Jezus chyba była w osi świątyni dokładnie na wschód, gdzieś takie coś słyszałem, albo czytałem i niektórzy mówią, że świątynia ma być odbudowana z zachowaniem tych szczegółów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 29 sie 2014, 12:36

Anmarivero pisze:
Crussing napisał/a:
Pomazaniec miał zostać zgładzony po 62 tygodniach, a pojawić się po 7 tygodniach. Coś tu nie gra.

Daniela 9:25 Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni,

Daniela 9:26 A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go;



Ależ to ma sens! Od słowa do pomazańca-księcia 7 tygodni, od pomazańca księcia do PANA Jezusa 62 tygodnie, w połowie ostatniego tygodnia zabity zostaje Mesjasz...


W związku z tym wystarczyło by odjąć od daty śmierci Jezusa wyznaczony okres i powinniśmy otrzymać datę kiedy wyszło Słowo o odbudowie Jeruzalem. Crussing miał rację, że coś tu nie gra bo w tym czasie nie wyszedł żaden dekret o odbudowie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 sie 2014, 23:33

Już jest ukończone pod tym linkiem

http://chcewierzyc.blogspot.com/2014/08 ... niela.html


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 wrz 2014, 00:32

Co jest z wami? Nawet małego "łał"? :hihi: Nie bym się domagał bo dla mnie nagrodą jest to, że mogłem to wam przedstawić.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 wrz 2014, 07:46

Chcę wierzyć pisze:Co jest z wami? Nawet małego "łał"? :hihi: Nie bym się domagał bo dla mnie nagrodą jest to, że mogłem to wam przedstawić.

Wow! I co? Pokazales "prototyp" proroctwa. Dlatego tyle dziur w nim jest. Uzupelnienie przyjdzie w przyszlowsi. Przerwa w 70 tygodniu trwa. Czas Łaski dla narodow trwa. Kiedy Duch Swiety zostanie zabrany z Kosciolem, skonczy sie powstrzymywanie antychrysta. To jeszcze przed nami. A za nami? Wiele innych prototypow proroctw. Na przyklad pierwsze zmartwychwstanie, odbudowa Swiatyni, pojawienie sie antychrysta i wiele innych.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 wrz 2014, 13:05

jj pisze:Wow! I co? Pokazales "prototyp" proroctwa. Dlatego tyle dziur w nim jest.


Są może ze dwie rzeczy co do których ktoś mógł by się przyczepić co nie zmienia faktu, że jest to jak na razie najbardziej spójne tłumaczenie.

Dla ciekawych. Znalazłem jeszcze opracowanie w jaki sposób interpretowali 70 tygodni Daniela wcześni pisarze chrześcijańscy. Można się dowiedzieć skąd się wzięło 475 lat, 4900 lat i wiele innych rzeczy.

http://rcin.org.pl/Content/9248/WA004_1 ... lemens.pdf


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 wrz 2014, 08:47

Jeszcze zmienisz zdanie... Siedemdziesiaty tydzien nadchodzi duzymi krokami. Ziemia sie trzesie... i narody.


Awatar użytkownika
Pol
Posty: 50
Rejestracja: 05 lip 2012, 01:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pol » 29 wrz 2014, 13:38

Na pewno w temacie:

Teren świątyni i jego historia
Faktyczny teren Świątyni lub poziomowej platformy, na której stała Świątynia Heroda ma około 1500 stóp długości z północy na południe i około 800 stóp ze wschodu na zachód. Zajmuje on stary teren gdzie kiedyś Dawid składał ofiary na klepisku Arawny Jebuzejczyka, i gdzie była wzniesiona wspaniała świątynia króla Salomona, i stała jako centrum izraelskiego wysławiania i uwielbienia przez następne 4 wieki, aż do jej zniszczenia przez armie Nabukedenezara babilończyka.
Wraz z powrotem 42 tysięcy silnej resztki z plemion Judy, Beniamina i Lewiego nowa świątynia była wzniesiona na tym terenie przez Zorobabela, przy której wykorzystano pozostałości ruin i fragmenty budowli Salomona. Następnie sanktuarium to było przez króla Antiocha Epifanesa z dynastii Seleucydów, a później oczyszczone i od nowa poświęcone uwielbieniu Boga przez Machabeuszy w 167r przed Chrystusem. Wydarzenie to dało początek żydowskiemu Świętu Świateł czyli Hanuce. Kilka lat przed narodzeniem Pana Chrystusa, Herod Edomita(Idumejczyk) król-marionetka okupowanej przez rzymian prowincji Judei, rozpoczął odbudowę i restaurację świątyni od samych fundamentów - wszystko to w celu zadowolenia swoich żydowskich poddanych. Prace te były nadal w toku, gdy Jezus nauczał na dziedzińcach Świątyni i gdy wyrzucał wekslarzy, i właściwie ukończone były dopiero w 64r n.e., około 6 lat przed ostatecznym zburzeniem, przez armie księcia rzymskiego Tytusa w 70 roku n.e.
Dwa kolejne fakty dotyczące obecnego terenu świątyni powinny być zrozumiane przez czytelnika. Na Górze Świątynnej czy platformie dzisiaj stoją dwa meczety muzułmańskie: El-Aksa i Meczet Omara lub też Sklepienie Skały, który wzniesiony był przez kalifa Omara i ukończony w 688 roku n.e. Sklepienie jest wspaniałym budynkiem, w kształcie ośmiokątnym, ozdobionym marmurem, porcelanowymi kaflami, witrażami i przepięknymi mozaikami. Meczet ten umiejscowiony jest na tej skale, która upamiętnia szczyt góry Moria, gdzie wierny Abraham gotowy był złożyć w ofierze swego syna Izaaka, by zademonstrować swe posłuszeństwo Wszechmocnemu Bogu.
Z terenem świątyni od zachodniej strony meczetu El-Aksa sąsiaduje tzw. Ściana Płaczu, gdzie przez wieki, a zwłaszcza od 1967 roku, żydzi gromadzili się by modlić o odbudowanie świątyni. Musimy kategorycznie stwierdzić, że ta ściana nie jest i nigdy nie była częścią samej świątyni czy też faktycznym sanktuarium, w przeciwnym wypadku bowiem proroctwo wypowiedziane przez Pana Jezusa byłoby nieprawdziwe.
„Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę powiadam wam, nie pozostanie kamień na kamieniu, który by nie był rozwalony” Mat.24:2
Nie ma żadnych pozostałości ze Świątyni Salomona, Zorobabela czy Heroda. Rzymski książę Tytus zrównał sanktuarium Heroda z ziemią, wypełniając przepowiednię Chrystusa. Znany archeolog Kathleen Kenyon stwierdza, że:
„Wszystkie budowle Salomona są albo zburzone albo zupełnie niedostępne w obrębie masywnego wypełnienia, które podtrzymuje obecną platformę.”
W swojej ostatniej książce pisze ona:
„Nic nie pozostało ze świątyni zbudowanej przez Heroda, którą pamiętał Józef, ponieważ platformę, na której stała zajmuje teraz muzułmańskie sanktuarium Sklepienie Skały.”
Czym więc jest Ściana Płaczu? Jest ona po prostu pozostałością ściany fundamentu, do której Herod włączył przedłużoną platformę dla swojej odbudowanej i powiększonej Świątyni.



Dlaczego Świątynia nigdy nie może być odbudowana?
Teren świątyni pozostał nie używany od 70 roku n.e. do 4-go wieku, gdy Cesarz Rzymski znany jako Julian Apostata (odstępca od wiary), wiedząc iż wolą Bożą było aby świątynia nie była odbudowana, zdecydował się zademonstrować swój bunt przeciwko Najwyższemu przez rozpoczęcie prac nad nową konstrukcją. Historycy zanotowali, że pojawił się tajemniczy ogień z ziemi, który zmusił robotników do przerwania prac budowlanych. Kiedy kalif Omar wjechał do Jerozolimy w 7-mym wieku zastał Górę Świątynną w stercie śmieci, pozostawionych tam przez pokolenia chrześcijan, dla oznaczenia pogardy wobec żydów. Omar rozkazał oczyścić teren i wybudował meczet, który nosi jego imię, meczet będący przykryciem i ochroną dla świętej skały, uważanej za miejsce, gdzie Abraham przygotowywał ofiarę z Izaaka. Od tego czasu Sklepienie Skały i jego siostrzane sanktuarium Meczet El-Aksa stoją na tym miejscu za zgodą Wszechmocnego Boga aby nie była tam odbudowana żadna żydowska świątynia. Powód, dla którego takie żydowskie sanktuarium nie może być odbudowane jest całkiem prosty, jeśli poszukamy w Pismach. Jerozolimska Świątynia ze swym kapłaństwem, rytuałami, wyposażeniem i ofiarami ze zwierząt, jak jego poprzednik Przybytek (świątynia) Pustyni, zapowiedziała sposób przyjścia Zbawiciela Izraela, Pana Jezusa Chrystusa, który był zarówno naszym Najwyższym Kapłanem i jednocześnie ostateczną ofiarą wszechczasów, Barankiem Bożym, który gładzi grzechy świata. Gdy agonia zastępczej ofiary na Golgocie osiagnęła punkt kulminacyjny, Bóg-Człowiek Jezus Chrystus zawołał:

„Wykonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha.” Jan.19:30.

W tym samym momencie w Świątyni Jerozolimskiej wielka zasłona oddzielająca Miejsce Najświętsze od reszty sanktuarium, za którą Arcykapłan wchodził tylko raz w roku, została rozdarta:
„I oto zasłona świątyni rozdarła się na dwoje, od góry do dołu” Mat. 27:51


Teraz już, cytując autora Listu do Hebrajczyków, nie było możliwe by żydowscy kapłani i ich ofiary ze zwierząt mogły niweczyć czy też przykrywać grzech i występek. Pan Jezus Chrystus sprawił, że kapłani byli już zbyteczni.
„Lecz gdy On(Jezus) złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej” Heb. 10:12

„Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni... nie ma już ofiary za grzech” Heb 10:14&18

Jezus Chrystus dokonał jednej, zakończonej i skutecznej ofiary za grzechy na zawsze Odbudowanie Żydowskiej Świątyni i przywrócenie ofiarniczego kapłaństwa byłoby krańcowym bluźnierstwem.

Przez 40 lat po Golgocie (biblijne pokolenie próby i doświadczenia) ofiary i rytuały Świątyni Żydowskiej były kontynuowane, a żydzi zatwardzili swoje serca, odrzucili propozycję łaski pod Nowym Przymierzem i aktywnie prześladowali apostołów Chrystusa. Zniszczenie ich miasta przez legiony rzymskie Tytusa w 70r n.e. wypełniło przestrogi Pana Jezusa wobec żydowstwa:

„Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście miedzy świątynią a ołtarzem. Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród. Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamieniujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście! Oto wam dom wasz pusty zostanie. Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim.” Mat.23:35-39

Widzieliśmy wcześniej, że nasz Pan ostrzegł ich, iż nie pozostanie kamień na kamieniu z pięknej Świątyni Heroda, i że jak to powiedział im:
„Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce” Mat. 21:43

Cztery fałszywe interpretacje futuryzmu

A) 70-ty tydzień Daniela
W tym rozdziale Księgi daniela odnajdujemy proroctwo, często nazywane „70-tym Tygodniem Daniela”, które stało się kamieniem węgielnym i fundamentem futuryzmu. Przez wyjęcie miejsc Pism z kontekstu i w celu stworzenia z nich pretekstu dla swej nauki, futuryści mówią nam, że proroctwo to przepowiada przyjście światowego dyktatora, Księcia Proroctwa, który zawrze Przymierze z Żydami, następnie zerwie je po 3 i pół roku i zasiądzie na tronie w Żydowskiej Świątyni, aby być wielbionym, po czym narzuci wszystkim Znak Bestii i rozpocznie przerażające Wielkie Prześladowanie(Wielki Ucisk). Nazwanie tej interpretacji zmyśloną byłoby uprzejmością, nazwanie jej kompletnie zwodniczą byłoby bardziej odpowiednie. Zbadajmy więc teraz proroctwo 70-tego Tygodnia i przekonajmy się sami.
W Księdze Daniela czytamy takie słowa:
„Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu miastu świętemu, aż dopełni się zbrodnia, przypieczętowany będzie grzech i zmazana wina, i przywrócona będzie wieczna sprawiedliwość, i potwierdzi się widzenie i prorok i Najświętsze będzie namaszczone” Dan 9:24
Naród z proroctwa, to naród Daniela, judejska część Domu Izraela. Święte miasto to bezsprzecznie Jerozolima. Podany czynnik czasowy to 70 tygodni. Teraz musimy określić jak długi byłby to okres czasu, używając proroczej skali czasowej równającej jeden dzień z jednym rokiem (patrz nasza książka „Boski Kalkulator”)

1 dzień = 1 rok
1 tydzień (7 dni) = 7 lat
70 tygodni = 490 dni

Musimy teraz określić punkt startowy, kiedy 70 prorockich tygodni lub 490 dni rozpoczęło się, więc czytamy: Dan 9:25-26
„W ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy. A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go.”
Punktem startowym jest zarządzenie o budowie Jerozolimy. Czas ten nadszedł w 457 p.n.e. pod panowaniem medo-perskiego władcy Artakserksesa. Naród Izraelski miał wtedy spędzić
7 tygodni = 49 lat - budując,
62 tygodni = 434 lata - oczekując na Mesjasza.
Rzeczywiście, 483 lata po zarządzeniu Artakserksesa w 27 roku n.e. (uwzględniając jeden dzień na przejście od czasu przed Chrystusem na po Chrystusie) Pan Jezus został ochrzczony przez Jana w wodach rzeki Jordan, ogłoszony Synem Bożym z mocą, gdy Duch Święty zstąpił na niego w postaci gołębicy, a głos z nieba oznajmił
„Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem” Mat.3:17

Jak trafnie Paweł przedstawia to w Gal.4:4:

„Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego”


Danielowe proroctwo, idąc dalej, mówi nam, że ten Pan Jezus - Mesjasz dokona sześciu rzeczy w ciągu swojej służby.
A) zakończy występek
B) położy kres grzechowi
C) dokona pojednania za nieprawość
D) wprowadzi wieczną sprawiedliwość
E) zapieczętuje wizję i proroctwo
F) namaści najświętszych

Wszystkiego tego nasz Pan dokonał, i w połowie ostatniego tygodnia siedmiu lat, lub dokładnie 3 i pół roku po swoim chrzcie:

„On[Pomazaniec] będzie zabity i nie będzie go” Dan 9:26

Czytając dalej do wersetu 27, odnajdujemy te oto słowa:

„I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów”

Futuryści próbują powiedzieć nam, że „On” w tym wersecie odnosi się do przyszłego Antychrysta, księcia z wersetu 26, który zawarłszy porozumienie lub przymierze z Żydami, zrywa je po 3 i pół latach, i sprawia, że ofiary i rytuały odbywające się w odbudowanej Świątyni zostają zaprzestane. Jednakże jest to rażący przykład wyrwania tekstu z jego kontekstu w celu udowodnienia błędnej i fałszywej doktryny. Do kogo więc odnosi się proroctwo? Czym jest zawarte Przymierze? W jaki sposób ofiary i praktyki religijne mają byćpowstrzymane? „On” - to Mesjasz Książę, Pan Jezus Chrystus. Przymierze, o którym mowa to Nowe Przymierze, podpisane i przypieczętowane Jego własną krwią na Golgocie, przez które możliwe stało się odkupienie i odpuszczenie dla Domu Izraela, i każdego kto będzie żałował za grzechy i przestrzegał Ewangelii. Na dowód tego przeczytajmy następujące Pisma:
„Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze...po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem”. Jer. 31:31-33,
„Potem [Jezus] wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; Albowiem to jest moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.” Mat 26:27-28
Żaden żydowski kapłan nie był już potrzebny do zanoszenia krwi przez zasłonę, raz w roku do Miejsca Najświętszego. Chrystus - nasz Najwyższy Kapłan zakończył dzieło ofiary i pokuty.
Pan Jezus przez swoją ostateczną, pokutną ofiarę Golgoty ustanowił Nowe Przymierze i sprawił, że rytuały i ofiary ze zwierząt w Świątyni Żydowskiej musiały zostać zdezaktualizowane i ostatecznie zaprzestane:
„Ale Jezus znowu zawołał donośnym głosem i oddał ducha. I oto zasłona świątyni rozdarła się na dwoje, od góry do dołu.” Mat.27:50-51
Teraz, równie dobrze, mógłbyś zapytać, iż jeśli tak jest to kim jest Książę i kim są ludzie, którzy niszczą miasto Jerozolimę i jego sanktuarium, o których czytamy w proroctwie Daniela:
„Lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.” Dan 9:26-27
Siedemdziesiąty tydzień Daniela zakończył się w 34 r n.e. męczeńską śmiercią Szczepana i wylaniem Ducha Świętego na domowników Korneliusza. Przez około 40 lat,- biblijne pokolenie testu i próby, Żydzi odmawiali i przeciwstawiali się proklamacji Nowego Przymierza Ewangelii i Zbawienia. W 67-tym roku zbuntowali się przeciwko potędze Imperium Rzymskiego i rozpoczął się trzyletni konflikt. Punkt kulminacyjny tych wydarzeń nastąpił w 70 r n.e. gdy armie Księcia Rzymskiego Tytusa, syna cesarza Wespazjana przystąpiły do oblężenia Jerozolimy. Żydowski historyk Józef zapisuje okropności oblężenia z wielką dokładnością. Jeden milion Żydów zginął od głodu lub miecza, około 90 tys. sprzedano w niewolę gdy rzymianie ostatecznie zdobyli miasto. Pozostali żydowscy zeloci salwowali się ucieczką na teren Świątyni, a rzymianie przypuścili ostatni atak, podczas którego jeden z żołnierzy palący się kawałek drewna do wnętrza sanktuarium i wkrótce wspaniały budynek stanął w płomieniach.Później Tytus wmaszerował do ruin sanktuarium, zatknął rzymskie sztandary i złożył tradycyjną ofiarę z osła, owcy i świni. Następnie zarządził systematyczne zniszczenie miasta i zrównanie Świątyni z ziemią, to jest do jej podstawy lub platformy. W ten sposób proroctwo Daniela zostało wypełnione przez Księcia Tytusa i jego ludzi, żołnierzy Imperium Rzymskiego.


B) Antychryst ma zasiąść w odbudowanej Świątyni żydowskiej i odbierać cześć
Futuryści zyskują wiele na miejscu Pisma, które twierdzi:
„Nim objawi się człowiek niegodziwości[grzechu], syn zatracenia. Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej podając się za Boga.” II Tes.2:3-4
Na podstawie tego wersetu kontynuują twierdzenie, że ich spodziewany Antychryst w jednej osobie, przyszły superczłowiek, dyktator światowy - będzie posadzony na tronie w odbudowanej świątyni żydowskiej w Jerozolimie, aby odbierać cześć i uwielbienie. Twierdzenie to przeocza 3 bardzo ważne fakty:
1. Antychryst nie jest otwartym wrogiem czy przeciwnikiem Chrystusa, lecz raczej naśladowcą czy też uzurpatorem, który zajmuje miejsce, tytuły i godności Chrystusa. Greckie słowo Antichristos zawsze oznacza Wice-Chrystusa lub zastępcę Chrystusa. Oto kilka przykładów sposobu w jaki greccy pisarze ery biblijnej używali „anti” w znaczeniu zastępcy(namiestnika) raczej niż otwartego przeciwnika.
a) anti-basileus - wicekról
b) anti-diakonos - wicediakon (wiceminister)
c) anti-doulos - zastępca niewolnika
d) anti-deipuous - zastępca gościa na przyjęciu
2. termin Antychryst nie odnosi się do jednego człowieka z końca wieku lecz do całej dynastii zastępczych (namiastek) Chrystusów, poprzez wieki tzn. do papiestwa. Futuryści nalegają, że użycie przez Pawła terminu Człowiek Grzechu udowadnia ich teorię, lecz porównując pismo z pismem dowiadujemy się, że tak nie jest. W Liście do hebrajczyków odnajdujemy całą dynastię Najwyższych Kapłanów w Izraelu określanych jako „jeden człowiek” (Heb. 9:7) Kolejny raz czytamy, że wszyscy wierzący we wszystkich wiekach są „jednym ciałem” (1 Cor. 12:12) Podobnie, cały szereg wierzących jest określany jako „jeden nowy człowiek” (Ef. 2:15). Gdy zajrzymy wstecz do danielowej wizji różnorakich Bestii, opisuje on całe rządzące dynastie Babilonu, Medo-Persji, Grecji i Rzymu jako „czterech królów”, gdzie jeden król symbolizował całą dynastię.
3. Greckie słownictwo w II Tes. 2:4, obala jakiekolwiek wyobrażenie o Antychryście, zasiadającym w dosłownej, fizycznej Świątyni w Jerozolimie. Jeśli Paweł chciałby stwierdzić, iż Człowiek Grzechu miałby być w odbudowanej Świątyni Żydowskiej użyłby greckiego słowa HIERON, które użyte jest około 25 razy w Nowym Testamencie do opisywania Żydowskiej Świątyni w Jerozolimie Zamiast niego, Paweł używa greckiego słowa NAOS, które według Analitycznej Konkordancji Young’a znaczy „miejsce zamieszkania” lub „wewnętrzne sanktuarium”. Kiedy Pan Jezus użył tego samego słowa NAOS w Ew.Jana.2:19-21, użył go nie w odniesieniu do budowli w Jerozolimie, lecz do swojego własnego ciała:
„Zburzcie tę świątynię(NAOS) a ja w trzy dni ją odbuduję...Ale On mówił o świątyni(NAOS}) ciała swego”
W innych listach Pawła, słowo NAOS ma określone znaczenie, inne niż budowla w Jerozolimie.
„Jaki układ między świątynią(NAOS) Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią(NAOS) Boga żywego.” II Cor.6:16
„Świątynią(NAOS) Bożą jesteście...Jeśli ktoś niszczy świątynię(NAOS) Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia(NAOS) Boża jest święta, a wy nią jesteście.” I Cor.3:16-17
”Na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek (NAOS) święty w Panu” Ef.2:21
Jest jasne, że Paweł użył słowa NAOS w odniesieniu do Kościoła, którym jest Ciało Chrystusa, a nie by oznaczyć fizyczny budynek czy sanktuarium. Paweł nie uczył, że Antychryst w jednej osobie będzie zasiadał w odbudowanej Żydowskiej Świątyni w Jerozolimie by otrzymywać cześć, lecz raczej zapowiadał powstanie dynastii fałszywych chrystusów - papieży Rzymu, którzy będą przyjmować cześć i uwielbienie zorganizowanego chrześcijaństwa, co było szczególnie prawdziwe w czasie Ciemnych Wieków poprzedzających reformację.
Aby dalej zilustrować to zagadnienie zacytujemy rzymsko-katolicką gazetę Universe(Wszechświat) w jej wydaniu z 27-go czerwca 1846, która daje żywy opis ceremonii wprowadzania papieża na urząd. Czytając to sprawozdanie, pamiętajmy o słowach z II Tes.2
Z ich własnych ust wypowiedziane jest potępienie:
„On (papież) jest urodzony na Arcykapłańskie Krzesło i umieszczony na Najwyższym Ołtarzu, miejscu poświęconym rzeczywistą obecnością ciała, krwi i duszy i boskości żyjącego Chrystusa. On siedzi na Najwyższym Ołtarzu, użyczając go jako podnóżek dla swych stóp, i osadzony na tronie jako Król jest uwielbiony jako Bóg, w ten sam sposób co poświęcona hostia, uwielbiony przez Książąt Kardynałów, którzy całują jego stopy spoczywające na Ołtarzu Najwyższego. On siedzi w Świątyni Boga pokazując siebie jakby był Bogiem.”


C) Świątynia Ezechiela
W pragnieniu ustanowienia jakiegoś rodzaju biblijnego wsparcia dla swego pomysłu odbudowanej Świątyni Żydowskiej, futuryści kładą wielki nacisk na zapis ostatnich dziewięciu rozdziałów proroctwa Ezechiela (rozdziały 40-48), które dają szczegółowy opis przyszłej Świątyni. Jednak w jakich okolicznościach pisał Ezechiel i do czego ta szczegółowa wizja Świątynia się odnosi? Księga Ezechiela zawiera około 13 wizji i objawień danych prorokowi przez okres ponad 25 lat wygnania w Babilonie. Każdy z tych 13 dokumentów jest uważnie datowany, lecz dokumenty te nie są ułożone w tej kolejności, w której Księga Ezechiela jest zapisana w naszej Biblii. Więc gdy wydaje się, iż wizja Świątyni z ostatnich 9 rozdziałów była ostatecznym objawieniem Boga dla Ezechiela, faktem jest, że końcowe rozdziały znajdują się wcześniej w tej Księdze. Proroctwo to nie ma nic wspólnego z odbudowaną Świątynią w nowoczesnym Państwie Syjonistycznym lub raczej było wizją, daną przez Boga Ezechielowi w 574 p.n.e., ostatniej propozycji łaski i przebaczenia dla 10 plemion Domu Izraela wziętego do niewoli asyryjskiej około 150 lat wcześniej i części żydów mieszkających w prowincji Ekbatama w Medii. Ezechiel został posłany aby dać im zapisany projekt odnowienia narodu, który objąłby nowy podział ziemi palestyńskiej, zreformowanie kapłaństwa i odbudowę Świątyni. Ponadto propozycja Ezechiela miała obejmować wszystkie 12 plemion Izraela, podczas gdy obecne Państwo Syjonistyczne zawiera tylko pozostałości plemion Judy, Beniamina i Lewiego, z przeważającą je liczbą żydów Edomitów i Khazarów, którzy pomimo praktykowania religii żydowskiej i dostosowania się do credo politycznego syjonizmu nie są prawdziwymi izraelitami. Wizja Świątyni Ezechiela nie wspiera ani nie udowadnia pojęć futurystów.

D). Odrodzenie Imperium Rzymskiego
Ściśle powiązane z bajkami futurystów o osobowym Antychryście i odbudowanej Świątyni Żydowskiej jest równie fałszywe pojęcie, że Antychryst lub Dyktator w jednej osobie odnowi stare Cesarstwo Rzymskie i ponownie połączy różne królestwa i państwa, które powstały po 476 r. n.e. To właśnie nad wskrzeszonym Imperium Rzymskim miałby sprawować władzę i królować osobowy Antychryst. teoria ta jest oparta na wizjach zapisanych u Daniela rozdz. 2 i 7, w których cztery wielkie nieżydowskie światowe imperia w historii: Babilon, Medo-Persja, Grecja i Rzym przepowiedziane są znakami i symbolami. W rozdziale 2 Daniela, widziane są jako cztery kruszce w postaci mężczyzny a w Daniela rozdz. 7 jako cztery dzikie bestie wielkiego okrucieństwa (patrz tabela) Finałowe stadium w obu wizjach kończy się dziesięciokrotnym podziałem, dziesięć palców u nóg w wizerunku Dan. 2 i dziesięć rogów ostatniej bestii z Dan. 7. Bez wątpienia odnoszą się one do 10 królestw, które pojawiły się w Europie po upadku Imperium Rzymskiego. Byli to Goci, Ostrogoci, Wizygoci, Lombardowie, Alanowie, Słowianie, Burgundowie, Frankowie, Bawarowie i Alemanowie. Jak dotąd interpretacja trzyma się prawdy, lecz wraz z ukształtowaniem się Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i Wspólnego Rynku w 1957, futuryści zaczęli nauczać i przepowiadać, że był to pierwszy etap w kierunku stworzenia dziesięcionarodowych Stanów Zjednoczonych Europy, które miały być zarządzane przez ich przepowiedzianego, przyszłego, osobowego Antychrysta. W tym momencie ich interpretacja załamuje się gdyż stoi w bezpośredniej sprzeczności z Bożym Proroctwem, które mówi, że stare imperium Rzymskie nigdy nie będzie odnowione i zjednoczone pod jednym władcą

10 królestw:
1 Goci
2 Ostrogoci
3 Wizygoci
4 Lombardowie
5 Alanowie
6 Suebi(Quadi)
7 Burgundowie
8 Frankowie
9 Bawarowie
10 Alemanowie stopy z dziesięciu palcami z żelaza zmieszanego
z gliną 10 rogów

W Księdze Daniela, rozdział 2 odnajdujemy, że Imperium Rzymskie reprezentowane jest przez nogi z żelaza symbolizujące jedność, siłę i moc, lecz przy jego rozpadzie i upadku pojawiają się stopy i palce, których podział i brak jedności jest dokładnie przepowiedziany w tym wersecie:
„A że widziałeś żelazo zmieszane z gliniastą ziemią, znaczy: zmieszają się ze sobą, lecz jeden nie będzie się trzymał drugiego, tak jak żelazo nie może się zmieszać z gliną.” Dan. 2:43.
Czy Imperium Rzymskie będzie wskrzeszone w całej swej sile i zjednoczone pod jednym władcą?
Futuryści mówią: TAK, Biblia mówi: NIE. Stare imperium cesarzy złamało się w 476 r n.e. i pozostaje rozbite po dziś dzień. Jest ono po części z żelaza, po części z gliny, po części silne, po części słabe, po części demokratyczne, po części dyktatorskie, po części socjalistyczne, po części kapitalistyczne i nie będzie ono połączone. Poprzez wieki rzymski katolicyzm współpracując z głównymi filozofiami politycznymi, które powstawały i upadały w Europie, próbował wykonać te niemożliwe zadanie odrodzenia i połączenia starego Imperium Rzymskiego i stworzenia rzymsko-katolickiej Europy od Atlantyku do Uralu. Widzimy scenę historii Europy, Karola Wielkiego i Święte Cesarstwo Rzymskie(Narodu Niemieckiego), widzimy potęgę Habsburgów w erze kontrreformacji, Ludwika IV, francuskiego Króla-Słońce, Napoleona, Kaisera, Hitlera i Mussoliniego z ich osią Rzym-Berlin, a teraz Europejską Wspólnotę Gospodarczą. Wszyscy oni ponieśli klęskę i poniosą. Jednak wbrew dowodom historii i prostym słowom proroctwa, futuryzm ciągle oczekuje swego odrodzonego Imperium Rzymskiego i swojego osobowego Antychrysta, który miałby przyjmować cześć w odbudowanej Żydowskiej Świątyni w Jerozolimie.


Wnioski
Zbliżamy się do końca naszego wykładu, a fakty wyłaniają się spoza zasłony futuryzmu inspirowanego przez jezuitów.
1. Antychryst już przyszedł w papiestwie.
2. Europa pozostanie nadal podzielona, Imperium Rzymskie nie będzie odrodzone
3. Teren Świątyni z jego muzułmańskimi meczetami pozostanie w obecnym stanie aż do przyjścia Pana Jezusa
Chrystusa.
4. Nie będzie odbudowanej Świątyni Żydowskiej

Jakie jest więc ostateczne przeznaczenie Jerozolimy? Po odpowiedź musimy teraz sięgnąć do Zachariasz, rozdziału 14. Odnajdujemy tam, że w rezultacie ostatecznej bitwy Wielkiego Dnia Boga Najwyższego i ogromnego trzęsienia ziemi, które będzie towarzyszyć powrotowi Chrystusa na Górę Oliwną, obecne miasto Jerozolima - centrum odstępnego judaizmu, islamu, wschodniej ortodoksji i rzymskiego katolicyzmu - jest przeznaczone na zniszczenie. Cała topografia tego terenu ma się dramatycznie zmienić, a zbudowana na nowo Jerozolima Wieku Królestwa Tysiącletniego (Milenium) jest przeznaczona na ciepłych wód i centrum wszechświatowego uwielbienia Pana Jezusa, który będzie królował jako Król Królów i Pan Panów, rządził narodami żelazną laską. Zakończymy biblijnym zapisem tych przyszłych wydarzeń:.
„Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy. Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe....I stanie się w owym dniu, że popłyną żywe wody z Jeruzalemu, polowa do morza na wschodzie, a połowa do morza na zachodzie, i tak będzie w lecie i w zimie. I będzie Pan królem całej ziemi. W owym dniu Pan będzie jedyny i jedyne będzie jego imię. Cały kraj będzie przemieniony w równinę, od Geby aż do Rimmonu na południu, ... nie będzie już klątwy. Jeruzalem będzie żyć bezpiecznie....Wszyscy pozostali ze wszystkich narodów, które wystąpiły zbrojnie przeciwko Jeruzalem, będą corocznie pielgrzymowali, aby oddać pokłon królowi, Panu Zastępów, i obchodzić Święto Szałasów.”
Zachariasza 14:3-4,8-11,16,[/b]


,,Strzeż mnie jak źrenicy oka;
w cieniu Twych skrzydeł mnie ukryj''
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 wrz 2014, 16:20

Tekst zawiera błędy merytoryczne :

1. Dekret Artakserksesa Longimanusa o odbudowie Jeruzalemu wydany został w 445 BC ten wcześniejszy z 458 to dekret o upiększeniu świątyni. Wcześniej został wydany dekret o odbudowie świątyni w 536 przez Cyrusa.

2.Wyliczenia czasu pierwszego przyjścia Pańskiego nie pokrywają się z rzeczywistością ponieważ przedstawiona metoda liczenia wskazuje na rok 40AD całkiem poza czasem przebywania Pana Jezusa na ziemi.

3.Nie zostały wypełnione:
- przywrócenie wiecznej sprawiedliwości
- przypieczętowanie proroctwa
- namaszczenie Świętego świętych
Dotyczą one tysiącletniego królestwa.

4. Siedemdziesiąty tydzień się nie rozpoczął, nie było zawarcia przymierza na siedem lat, nie było zniesienia w połowie tygodnia ofiary stałej, oraz nie było w tym czasie ustawienia obrazu obrzydliwości spustoszenia.

5. Antychryst to nie papiestwo, to indywiduum, a nie zbiorowość z dokładnie określonymi cechami i sposobem działania.
6. Świątynia zostanie odbudowana, bo tak mówią proroctwa i obietnice przywrócenia królestwa Izraelowi.

Tekst wykłądu jest w dużej części nieprawdą, powtórką z tradycyjnej ideologii historycznej podszytej fałszywą ideą zastąpienia Izraela przez Kosciół. Ta tradycja ciągnie się w protestantyzmie od Lutra, który był w zakonie Augustianów i przejął tą ideologię w zakresie eschatologii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości