To dla mnie uczynił mój Bóg

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 wrz 2014, 21:39

Grażynko bardzo się cieszę i też chwalę Boga za to że tak w twoim życiu działa, popatrz jak tylko ktoś porzuca zło od raz Bóg jest z nim nawet w drobnych sprawach, tak się cieszę. :-)


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 13 wrz 2014, 20:23

Nick pisze:Bóg wiąż zaskakuje mnie swą dobrocią!
Dziś okazało się, że będę miał ciągłość zleceń przynajmniej do roku 2017.
To jest ogromne błogosławieństwo w sytuacji kiedy jakieś 80% firm mojej branży realnie odczuwa recesję na rynku.
Natomiast wczoraj pewna Siostra podesłała mi słowa, które potraktowałem bardzo poważnie:

" (12) A gdy się najesz i nasycisz, zbudujesz sobie piękne domy i w nich zamieszkasz; (13) gdy ci się rozmnoży bydło i owce, obfitować będziesz w srebro i złoto, i gdy wzrosną twe dobra - (14) niech się twe serce nie unosi pychą, nie zapominaj o Panu, Bogu twoim(...) (17) Obyś nie powiedział w sercu: To moja siła i moc moich rąk zdobyły mi to bogactwo. (18) Pamiętaj o Panu, Bogu twoim, bo On udziela ci siły do zdobycia bogactwa"5Mojż 8


Bardzo dobry werset Muszę go zapisać i zapamiętać. Niestety wielu ludziom władza lub pycha uderza do głowy jak coś zaczynają osiągać , zapominają o Bogu o braciach czy siostrach Tak dzieje się niestety i w zborach.
Dzisiejszy rynek jest drapieżny i trzeba umieć się w nim znaleźć umieć działać Ja zaczynam od nowa w działalności i cieszę się że zakończyłem tą starą Wiele mnie nauczyła a w szczególności mój syn który wprowadzał wiele nowych rzeczy , myśli a ja niestety byłem wychowywany w innej kulturze nie będę pisał że w komunie :yes:
Cieszę się że masz zlecenia to bardzo ważne. Teraz tylko oby zdrowie dopisywało :thumbup:


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 13 wrz 2014, 20:27

koteczek7062014 pisze:Doznałam przemocy seksualnej... Dostrzegam w tym obecnośc Boga, choc nieraz miałam pretensje, dlaczego do tego dopuścił... Bóg nie pozwolił, bym umarła, a czułam strach o życie... po tym wszystkim weszłam w kilka ryzykownych kontaktów seksualnych... chciałam się zemścic na facetach, pokazac im że są tak słabi, że wystarczy odrobina zachęty by chcieli... po tym długo dudniło mi w głowie że jestem ... dudnienie ustało jak wyszłam za mąż...

Bóg wyprostował moje życie, poznałam kochanego Męża, który pokochał mnie z całym tym bagażem doświadczeń, choc i dziś nie jest łatwo, tamte chwile są wciąż żywe, mimo upłynięcia: 13,10 i 7 lat... leczę się u psychiatry i psycholog... [tne]



Ciesze się że poszłaś za Jezusem że daje Tobie siłę że czujesz Jego obecność W tygodniu znajdę kazanie którego słuchałem niedawno Bóg nie chcę abyś się obwiniała Powinnaś wszystko zostawić za sobą i iść do przodu Walka nic nie da.
Niech Pan Cię prowadzi


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 13 wrz 2014, 20:31

Karol, nie możesz pisać w działach dla protestantów ze względu na swoje wyznanie wiary ...


.
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 13 wrz 2014, 20:37

dr.sky pisze:Karol, nie możesz pisać w działach dla protestantów ze względu na swoje wyznanie wiary ...

Nie rozumiem
Nie jestem protestantem ?
Czyli muszę opuścić chyba forum bo to forum "Protestanci" :hmm:


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 13 wrz 2014, 20:42

dr.sky pisze:Karol, nie możesz pisać w działach dla protestantów ze względu na swoje wyznanie wiary ...


Zobaczyłem że jednak mogę chyba być na forum ponieważ są jeszcze działy gdzie mogę pisać Jednak chciałbym się dowiedzieć co jest nie tak z moim wyznaniem wiary jako protestanta i do jakich ludzi się zaliczam ?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 wrz 2014, 21:35

bo nie wierzysz w trójcę tak jak protestanci


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 13 wrz 2014, 22:07

magda pisze:bo nie wierzysz w trójcę tak jak protestanci

Czyli 1 do 0 dla mnie :clap:

Przypominam sobie sytuacje kiedy w zborze adwentowym głosiłem prawdę a im to nie było na rękę Chciałem się wypisać z listy zborowej ale ktoś mi kiedyś powiedział "ty masz tam być i mówić prawdę" I tak było i w końcu mnie wykreślili pod innym pozorem ale nie mogli ścierpieć kiedy mówiłem o im złym postępowaniu bo nie chodziło o doktryny.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 wrz 2014, 22:14

Karol pisze:ale nie mogli ścierpieć kiedy mówiłem o im złym postępowaniu bo nie chodziło o doktryny.


Karol jest wiele zborów co to mają "letnich" wiernych ni ci wierni nie robią tego co powinni , są i tacy co szukają kariery w zborze , byłam w zborze co kobieta chciała mówić kazania i jak wyszła żeby mówić to połowa ludzi też wyszła z kościoła. Są tacy co to chodzą do kościoła pilnie na każde spotkanie ale tak z obowiązku i przyzwyczajenia , różne rzeczy są w zborach np plotki , oszczerstwa itp . Prawdziwych szczerych chrześcijan w ogóle na świecie jest mało.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 14 wrz 2014, 10:55

magda pisze:
Karol pisze:ale nie mogli ścierpieć kiedy mówiłem o im złym postępowaniu bo nie chodziło o doktryny.


Karol jest wiele zborów co to mają "letnich" wiernych ni ci wierni nie robią tego co powinni , są i tacy co szukają kariery w zborze , byłam w zborze co kobieta chciała mówić kazania i jak wyszła żeby mówić to połowa ludzi też wyszła z kościoła. Są tacy co to chodzą do kościoła pilnie na każde spotkanie ale tak z obowiązku i przyzwyczajenia , różne rzeczy są w zborach np plotki , oszczerstwa itp . Prawdziwych szczerych chrześcijan w ogóle na świecie jest mało.


Dokładnie masz rację Ja zupełnie tego nie rozumiem i uważam że są to ludzie nienawróceni.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 14 wrz 2014, 11:22

Karol, dzięki za dobre słowa :)


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 18 wrz 2014, 20:23

Ostatnio miałam hardcor.
Następne wspaniałe rzeczy uczynił dla mnie Bóg. Pokój w domu, poprawa zdrowia - zapalenie oskrzeli nie chciało się odczepić, harmonia, pomoc w finansach, następne zlecenia na rok przyszły, ludzka życzliwość. I o wiele więcej spokoju od diabliska. To po prostu góóóóóóóóóóóóóóra łask i wielka Dobroć Boga. Niechaj Miłosierny Bóg uwielbiony za to będzie. Amen


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 wrz 2014, 10:50

Amen. Ja też ciągle dostaję od Boga samo dobro, teraz jak miałam takie straszne załamanie to Bóg dał że poznałam ludzi którzy sie opiekują bezdomnymi i zaczęłam tam chodzić i troszkę pomagać i tego mi było potrzeba żeby coś takiego robić sama bym na to nie wpadła to Bóg mi to podsunął bo on wie co człowiekowi potrzebne ,no i czy nie jest on cdowny???????????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 20 wrz 2014, 13:07

Amen !!!


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 27 wrz 2014, 20:21

Wow, Magda, sledziłam wątek w którym sie żaliłaś na życie, a potem popjawił się Twój wpis
o tych własnie bezdomnych i pomyślałam wtedy, że może Bóg Cie do nich zaprowadził.
A tu proszę, piszesz o tym jakie to było dobre:). Wspaniale jak Bóg czasem zaskakująco odpowiada na modlityw.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości