Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 08 wrz 2014, 22:35

Juneo pisze:Nick: : oto ten link - The journey of..


??? serio?
Tutaj zdecydowanie lepsza jakość :D
https://www.youtube.com/watch?v=oGIi7XJjfdI


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 08 wrz 2014, 22:44

Oberyn. pisze:Chwila, to wszystkie inne planety US są płaskie? Księżyc też jest płaski?

Tak. I Twój mózg też jest płaski, a kulistość wszelaka, sama w sobie jest iluzją, szatańską sztuczką mającą na celu odwieźć ludzi od biblijnej prawdy.


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 08 wrz 2014, 22:49

Nick pisze:
Juneo pisze:Nick: : oto ten link - The journey of..


??? serio?
Tutaj zdecydowanie lepsza jakość :D


Przez soczewkę 'rybie oko' ? Żartujesz. :puppyeyes:


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 08 wrz 2014, 23:18

A skąd masz takie informacje? Od łowców teorii spiskowych? ;)
Znam się trochę na fotografii i nie widzę efektu "rybiego oka"

Ok, chcesz, możemy powtórzyć doświadczenie, sama wybierzesz rodzaj kamery :D
Ja wszystko sfinansuję, a jeśli się okaże, że nie miałaś racji- dasz mi wtedy 20tyś PLN za fatygę i sprowadzenie ze złej drogi :D
Natomiast jeśli ziemia okaże się płaską, ja będę płacił Ci dożywotnią "emeryturę" od zaraz w wysokości 2tyś/mc
Wchodzisz w to? :D


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 09 wrz 2014, 11:58

Nick pisze:(..)Znam się trochę na fotografii i nie widzę efektu "rybiego oka"

Gdy poznasz się już lepiej na fotografii, to zobaczysz różnicę pomiędzy zdjęciami robionymi przez 'soczewkę' rybie oko, przez nasa podczas skoku Baumgardten'a, a tymi, które były robione przy użyciu Canon Digital Ixus 400, na filmie, który przesłałam.

Nick pisze:Ok, chcesz, możemy powtórzyć doświadczenie, sama wybierzesz rodzaj kamery :D
Ja wszystko sfinansuję, a jeśli się okaże, że nie miałaś racji- dasz mi wtedy 20tyś PLN za fatygę i sprowadzenie ze złej drogi :D


Pracujesz w jakimś sektorze finansowym, że z takim rozmachem sięgasz do cudzej kieszeni, hm?
Chcesz robić doświadczenia, to rób, jak na poszukiwacza prawdy przystało, a nie baw się w zakłady, jak w totalizatorze sportowym. :)

Nick pisze:Natomiast jeśli ziemia okaże się płaską, ja będę płacił Ci dożywotnią "emeryturę" od zaraz w wysokości 2tyś/mc
Wchodzisz w to? :D


Konstruktorzy niezatapialnego Tytanika też byli pewni swego i sporo ich to kosztowało. 8-)
Zgadzam się, że wszystkie Twoje pieniądze są tego warte, abyś przekonał się na własne oczy, jak się sprawy mają, natomiast mam obawy, że skoro traktujesz moją przyszłą emeryturę w cudzysłowiu, podobnie jak robi to ZUS, to możesz mieć potem problemy z jej wypłatą. :)
Zacznjmy może od tego: słyszałeś o doświadczeniu Parallaxa, które jest zaprezentowane w tym filmie.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 09 wrz 2014, 18:56

Juneo pisze:
Nick pisze:(..)Znam się trochę na fotografii i nie widzę efektu "rybiego oka"

Gdy poznasz się już lepiej na fotografii, to zobaczysz różnicę pomiędzy zdjęciami robionymi przez 'soczewkę' rybie oko, przez nasa podczas skoku Baumgardten'a, a tymi, które były robione przy użyciu Canon Digital Ixus 400, na filmie, który przesłałam.


Ech... Mam obiektyw "rybie oko"
Cechą charakterystyczną podczas kręcenia video jest "zaokrąglanie" kadru, narastająco od osi do "krawędzi"
W omawianym video brak tego efektu. Zauważ, że kamera nie stoi w miejscu, a przemieszcza się w pewnym momencie ukazując w osi obiektywu "krawędź" ziemi. Przy zastosowaniu "rybiego oka" obraz, szczególnie w tym ujęciu byłby widocznie zniekształcony, tymczasem pozostał taki sam jak przy ujęciu kiedy "krawędź" była na skraju pola widzenia obiektywu.

Twój film jest nieczytelny... Po pierwsze zbyt mała wysokość, po drugie chmury, chmury, a poza tym niewiele...


Juneo pisze:
Nick pisze:Ok, chcesz, możemy powtórzyć doświadczenie, sama wybierzesz rodzaj kamery :D
Ja wszystko sfinansuję, a jeśli się okaże, że nie miałaś racji- dasz mi wtedy 20tyś PLN za fatygę i sprowadzenie ze złej drogi :D


Pracujesz w jakimś sektorze finansowym, że z takim rozmachem sięgasz do cudzej kieszeni, hm?


Jasne, jestem wysokim urzędnikiem Państwowym więc miej się na baczności :D
A serio to dziwi mnie Twoja reakcja...
Uważasz, że tylko złodziej może posiadać pieniądze???
Ja akurat ciężko pracuję na utrzymanie swoje i innych!

Juneo pisze:Chcesz robić doświadczenia, to rób, jak na poszukiwacza prawdy przystało, a nie baw się w zakłady, jak w totalizatorze sportowym. :)


Wiesz, specjalnie mnie to nie kręci jednak czasem lubię obalać głupotę- czerpię z tego satysfakcję :D

Juneo pisze:
Nick pisze:Natomiast jeśli ziemia okaże się płaską, ja będę płacił Ci dożywotnią "emeryturę" od zaraz w wysokości 2tyś/mc
Wchodzisz w to? :D


Konstruktorzy niezatapialnego Tytanika też byli pewni swego i sporo ich to kosztowało. 8-)


I dlatego zastanów się dobrze czy chcesz tyle stracić :)

Juneo pisze:Zgadzam się, że wszystkie Twoje pieniądze są tego warte, abyś przekonał się na własne oczy, jak się sprawy mają, natomiast mam obawy, że skoro traktujesz moją przyszłą emeryturę w cudzysłowiu, podobnie jak robi to ZUS, to możesz mieć potem problemy z jej wypłatą. :)


Moje słowo jest droższe od wszelkich pieniędzy :)

Juneo pisze:Zacznjmy może od tego: słyszałeś o doświadczeniu Parallaxa, które jest zaprezentowane w tym filmie.


Nie będę pozycjonował niemądrych treści :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 wrz 2014, 22:02

Oglądałam. :-D


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 10 wrz 2014, 12:28

Nick pisze:(..)
Ech... Mam obiektyw "rybie oko"
Cechą charakterystyczną podczas kręcenia video jest "zaokrąglanie" kadru, narastająco od osi do "krawędzi" (..)
(..)
Twój film jest nieczytelny... Po pierwsze zbyt mała wysokość, po drugie chmury, chmury, a poza tym niewiele...


Sam więc możesz sprawdzić, co widać przez soczewkę 'rybie oko'!

Film, który poleciłam jest w bardzo dobrej jakości, jak na możliwości zrobienia go w amatorski sposób i to, co na nim widać przeczy temu, co pokazują profesjonalne zdjęcia z kamer nasa. Odniosłam się do do skoku Baumgardten'a, który jak podano do publicznej wiadomości, nasa kręciła z 36 kamer, więc to, co pokazali podczas transmisji i niedługo potem, było żenujące. Jednak obraz horyzontu, który był prosty i na linii oczu, gdy otworzył się właz do kapsuły, pokazał przez ten moment stan faktyczny, bo 'kulka ziemia' pokazana publice, to zdjęcia robione soczewką 'rybie oko'.
(Dodatkowe info dla kogoś, kto rozumie, że to ma znaczenie: jest dostępny film, pokazujący konotacje z symboliką okultystyczną ekipy oraz skoczka. )

Wracając do linii horyzontu, to obserwacje pokazują, że znajduje się zawsze na wysokości oczu obserwatora, zarówno z powierzchni ziemi, jak i powyżej , bez względu na wysokość i to jest bardzo istotny dowód na to, że ziemia nie jest kulą, ale rozciągniętą płaszczyzną o ogromnych rozmiarach, nad która rozpostarty jest firmament, i wiemy to z objawienia Biblii, oto jeden z reprezentatywnych wersetów:
Izaj. 42:5
5. Tak powiedział Bóg, Pan, który stworzył niebo i je rozpostarł, rozciągnął ziemię wraz z jej płodami, daje na niej ludziom tchnienie, a dech życiowy tym, którzy po niej chodzą.

Również na filmie, który posłałam, zostało ujęte odbicie słońca w wodach oceanu, co jest kolejnym dowodem na to, że słońce znajduje się nad powierzchnią ziemi, a nie w ogromnej odległości, gdyż takie punktowe odbicie nie byłoby wtedy możliwe.

Nick pisze:Jasne, (..)Ja akurat ciężko pracuję na utrzymanie swoje i innych!
Wiesz, specjalnie mnie to nie kręci jednak czasem lubię obalać głupotę- czerpię z tego satysfakcję :D(..)
I dlatego zastanów się dobrze czy chcesz tyle stracić :)

Rozumiem, że skoro ciężko pracujesz, to możesz mieć za mało czasu na forumowe rozważania, i aby przyłożyć się na serio do weryfikowania tego, o czym piszę, z kolei ja, nie zamierzam tracić czasu na jałowe przekomarzanie się.
Mnie interesuje, co jest mądre a co głupotą w oczach Boga, więc jeśli nie masz takiego samego podejścia, to z pewnością się nie będziemy z sobą zgadzać, nawet, jeśli będziesz z tego czerpał satysfakcję.

Nick pisze:Moje słowo jest droższe od wszelkich pieniędzy :)

Oby Słowo Boże stało się dla Ciebie najcenniejsze.

Nick pisze:Nie będę pozycjonował niemądrych treści :)

Jeśli nie chcesz zrewidować swojej dotychczasowej wiedzy o nowe fakty, to znaczy, że masz zamiar trzymać się wdrożonych przez system edukacyjny 'aksjomatów', mimo ich nieprawidłowości. Przecież to wyklucza dyskusję.

magda pisze:Oglądałam. :-D

Cieszę się :)


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 10 wrz 2014, 14:32

Juneo,

Dyskusja faktycznie jest wyluczona z tego powodu, ze poziom absurdu i nieuctwa na kanale YT do ktorego odsylasz siega dna.
Rzekome dowody na plaskosc ziemi tam przedstawione sa tak durne, ze az dziwne, ze to dorosla osoba tworzy.
Wiekszosc z tych bzdur moze bez problemu obalic nawet tali laik w temacie jak ja....
Np. Autorka twierdzi, ze ziemia nie moze pedzic bo ludzie by to odczuwali i by wialo :lol:
Proponuje rozpedzic sie samochodem do dowolnej stalej predkosci. Atmosfera porusza sie wraz ziemia, a kosmosie jest proznia wiec skad ma byc wiatr :hihi:
Doswiadczenie z sila odsrodkowa- toz ziemia nie obraca sie w okol slonca z czestotkiwoscia kilkuset razy na minute :S
Naprawde szkoda mojego czasu na te bzdury...


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 10 wrz 2014, 17:24

Nick pisze:(..)
Dyskusja faktycznie jest wyluczona (..)szkoda mojego czasu na te bzdury...

No, jak uważasz..
Gdybyś jednak wsiadł do samochodu, który jedzie bardzo szybko, albo do samolotu lecącego z prędkością ponaddźwiękową ( sprawdź sugerowana prędkość liniową 'globu' na równiku przy obrocie na godzinę), to nikt by Cię nie namówił, abyś wystawiał głowę, by sprawdzić czy to poczujesz. Ruch wirowy powinien powodować konkretne reakcje, tak, jak ruch samolotu je wywołuje, nie da się tego nie odczuwać.. Wikipedia podaje następstwa ruchu obrotowego, takie jak: cyklony, pasaty, wiatry, ale są przecież dni, gdy jest bezwietrznie , a chmury stoją w miejscu, nie dlatego, że atmosfera jest przyklejona do ziemi (absurdalna hipoteza) , ale dlatego, że ziemia jest statyczna.

Każdy laik powinien umieć wyciągnąć prawidłowe wnioski, z powyższych obserwacji, bo bycie laikiem w tym nie powinno przeszkadzać. Są to tak oczywiste konkluzje, jak wbicie gwoździa w ścianę, do czego nie potrzeba mieć studiów inżynierskich, ani doktoratu z fizyki.

Przy tej okazji zachęcam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia pozostałych części tej serii, dostępnych na Dailymotion, w każdej z nich są wymieniane kluczowe zagadnienia związane z tematem, w odniesieniu do praw fizycznych i konkluzje do jakich prowadzą konkretne obserwacje.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 10 wrz 2014, 22:03

;)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 10 wrz 2014, 22:45

Ja to ciekawe zjawisko obserwuje jadąc bardzo szybko samochodem. Jak się patrzy na stały punkt na horyzoncie, to on się też nie przesuwa mimo, ze przemieszczam się bardzo szybko po drodze ;-)
Takie ze mnie sztukmistrz :D


.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 11 wrz 2014, 20:29

No cóż, niektórym przyjęcie koncepcji płaskiej Ziemi może wydawać się zabawne, bądź nawet żenujące, ale w gruncie rzeczy jest ono jedynie pójściem dalej za negacją teorii ewolucji. Jedni (interpretując Biblię wedle własnych upodobań) widzą sprzeczność z ewolucjonizmem, drudzy dopatrują się dodatkowo konfliktu z heliocentryzmem, a trzeci znajdują jeszcze brak możliwości pogodzenia jej z kształem planety. Od czegoś się zaczyna i na czymś musi się to skończyć. Nie dziwi mnie to ani trochę.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 wrz 2014, 12:42

Ja jedno wiem w tak wielu dziedzinach nas oszukują tak wiele jest manipulacji że nie zdziwiła bym się aż tak bardzo gdyby ziemia była płaska za to my znów zrobieni w bambuko, cz dla was byłoby to mocno szokujążce???? Ja jż po tym świecie i jego władcy to wszystkiego mogę się spodziewać :mrgreen:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 12 wrz 2014, 21:53

No pooglądałam trochę tych filmów o płaskiej ziemi i gdyby była tylko ziemia ,księżyc i słońce to jeszcze jeszcze możnaby conieco porozmyślać nad tym a gdzie np Jowisz i inne planety też niby takie malutkie i przyczaiwszy się gdzieś tam nad antarktydą????????

No a ten niby księżyc to dlaczego cały w kraterach i co go tak bombardowało i skąd się wzięły te meteoryty, że niby też sobie tak latają luzem nad nami????????????? :rogal:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości