organy do transplantacji

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rafi » 23 wrz 2014, 02:35

kontousunięte1 pisze:
Rafi pisze:To jest powtarzanie miejskich legend.

Co ty mówisz :!: :?: :roll: Działo się w Łodzi, był proces głośny i wielu skazanych.

A co to ma wspólnego z transplantacją? W jaki sposób to upoważnia do powielania plotek, ze rzekomo organami się w Polsce handluje?

magda pisze:Rafi wyluzuj bo to nie pomówienia ja znam służbę zdrowia od podszewki...Tak tylko piszę bo bagno jest wszedzie.

Tak tylko sobie piszesz szkalując ad hoc imię wszystkich lekarzy razem wziętych. tak dla zasady .. tak tylko piszesz. :ermm:
Gdybyś miała pojęcie o procedurach transplantacji... to pewnie tez byś tak pisała ... tak tylko sobie bez względu na prawdę ... bez własnych konsekwencji .... szkalując innych...

I jeszcze "podsuwasz myśl", że Bóg zakazał krojenia ciał. Tak sobie, ot tak na język ci przyszło. I swięcie oburzona, że prosza o uzasadnienie, bo ty ... tylko tak sobie, ot tak ... co slina na język przyniosła


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rafi » 23 wrz 2014, 02:41

Piotrek. pisze:
magda pisze:. Więc nie sieję zament mówiąc ci że jest taki werset w prawie które nadał Bóg.


Nie znalazłem takiego wersetu i wątpię w jego istnienie, skoro Żydzi nawet w okresie największego upadku nauki - średniowieczu - nie mieli problemów z sekcjami zwłok, dzięki czemu razem z muzułmanami przewyższali chrześcijan w wiedzy medycznej.

I nie znajdziesz. Ciało zmarłego było tabu w kulturze hellenistycznej i z tej własnie kultury przeniosły się do chrześcijaństwa wszelkie obawy i zakazy.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 wrz 2014, 11:16

Piotrek. pisze:Żydzi nawet w okresie największego upadku nauki - średniowieczu - nie mieli problemów z sekcjami zwłok, dzięki czemu razem z muzułmanami przewyższali chrześcijan w wiedzy medycznej.


Żydzi nigdy nie mają problemu z łamaniem wszelkich praw dlatego Bóg ich ciągle karał bo ich wychowywał. Teraz to w wi,ekszości sa ateistami i szerzą ateizm czy to znaczy ze Boga nie ma skoro oni tak postępją;?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rafi » 23 wrz 2014, 11:37

Oznacza to raczej to, że zwyczajnie zmyślasz.
Wpierw oczerniłaś lekarzy, teraz najechałaś na Żydów. Kto następny?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 wrz 2014, 12:04

Mój drogi były afery z lekarzami a poczytaj stary testament to zobaczysz jak to bywało z żydami. Znam wiel Żydów i wszyscy za wyjątkiem 2 są ateistami i go propagują. Jestem realistką i piszę jak jest. Czy kłamanie że jest inaczej jest lepsze , watpię.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 23 wrz 2014, 12:44

Nick pisze:Nie wiem czy dobrze pamiętam ale tutaj raczej chodziło o układ z zakładem pogrzebowym (zyski z pochówku), nie o organy do przeszczepów.

Dokładnie o tej sprawie mówię, ale przecież zaznaczyłam,że to jest nieco inna sytuacja.
Rafi jednak widzi tylko jedną stronę medalu, a są różne przekręty i świNstwa robione w tzw służbie zdrowia.
Piotrek. pisze:Co nie znaczy, że każdy lekarz/ratownik postępuje w karygodny sposób.

Ależ ja nigdy tak nie twierdziłam i wiem dobrze,że to prawda.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 23 wrz 2014, 13:26

magda pisze:
Piotrek. pisze:Żydzi nawet w okresie największego upadku nauki - średniowieczu - nie mieli problemów z sekcjami zwłok, dzięki czemu razem z muzułmanami przewyższali chrześcijan w wiedzy medycznej.


Żydzi nigdy nie mają problemu z łamaniem wszelkich praw dlatego Bóg ich ciągle karał bo ich wychowywał. Teraz to w wi,ekszości sa ateistami i szerzą ateizm czy to znaczy ze Boga nie ma skoro oni tak postępją;?

Czyżby antysemityzm? Lud Boży zawsze popełniał błędy, niezależnie od tego, czy był to uparty Izrael, czy Kościół.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 wrz 2014, 13:37

Dragonar pisze:Czyżby antysemityzm?


No trafileś jak kulą w płot, ani rasistka ani antysemitka tylko realnie spoglądająca na fakty. gdyby gadka była np o francuzach ,Hiszpanach to byś nie pomyślał, że to jakaś forma dyskryminacji, ale że o Żydach to już antysemityzm taki stereotyp się wytworzył ,że można skrytykować każdą nację oprócz żydów , no ja się do stereotypów nie stosuję, tak już mam. :rogal: Ej zapomniałeś że i po lekarzach też sobie pojechałam czyli że niby nienawiść do służby zdrowia i dyskryminacja lekarzy????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rafi » 23 wrz 2014, 14:06

kontousunięte1 pisze:
Nick pisze:Nie wiem czy dobrze pamiętam ale tutaj raczej chodziło o układ z zakładem pogrzebowym (zyski z pochówku), nie o organy do przeszczepów.

Dokładnie o tej sprawie mówię, ale przecież zaznaczyłam,że to jest nieco inna sytuacja.
Rafi jednak widzi tylko jedną stronę medalu, a są różne przekręty i świNstwa robione w tzw służbie zdrowia.
Piotrek. pisze:Co nie znaczy, że każdy lekarz/ratownik postępuje w karygodny sposób.

Ależ ja nigdy tak nie twierdziłam i wiem dobrze,że to prawda.

Niby nie twierdziłeś, a jednak użyłeś jako argumentu.

Świństwa nie sa robione w "służbie zdrowia" (co za komunistyczne określenie, brrr) ale swiństwa robią poszczególne osoby. Osobna sprawa to srodowisko w jakim muszą się poruszać - monopol przymusowego ubezpieczyciela.


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rafi » 23 wrz 2014, 14:08

magda pisze: Ej zapomniałeś że i po lekarzach też sobie pojechałam czyli że niby nienawiść do służby zdrowia i dyskryminacja lekarzy????????

Pojechałaś. Patologię łowienia skór przeniosłaś na całe srodowisko sugerując, ze takie sprawy to norma.
Ot, na język ci przyniosło zasłyszane w bufecie 8-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 wrz 2014, 14:35

Rafi ty jakoś nie załapujesz co t ludzie piszą, napisałam że miałam męża lekarza i to przez 29 lat i ciągle byłam w środowisku lekarzy i wiem bardzo dużo , mogę stwierdzić że 70-80 % lekarzy brało skóry bo skóry w pogotowiu były do podziału na wszystkich dyżurujących więc może niektórzy nie ugadywali zakładów pogrzebowych a robiły to rejestratorki ale łup (skórę) dzielono na wszystkich. osobiście mam koleżankę lekarkę co pijana bywała na dyżurach i nawet miała o to sprawę a wszyscy lekarze tą sprawę zatuszowali. Dużo jest nieczciwości co nie znaczy że każdy lekarz taki. wierz mi w karzdym środowisku jest 10 razy tyle drani co porządnych ludzi, taki jest TEN sWIAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]

Rafi pisze: na język ci przyniosło zasłyszane w bufecie


Nie pisz mi takich rzeczy bo jestem przytomna i wiem co piszę, za to ty niekoniecznie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 23 wrz 2014, 17:03

Rafi pisze:Świństwa nie sa robione w "służbie zdrowia" (co za komunistyczne określenie, brrr)

Chyba się nieco zapominasz. Czytając twoje wypowiedzi też mam ochotę na wielkie: brrrrrrrrrrrr, tylko nie wiem,czy komunistyczne?/wszak jeśli nie kłamiesz z liczbą lat to i ty masz komunistyczne korzenie/ a może palikotowe brrrrrrrrrrrrr,albo jeszcze jakieś pisowskie brrrrrrrrrrrrrrr itd. Niepotrzebne sobie skreśl albo podkreśl.
A w służbe zdrowia są świNstwa robione. Gdyby mi się chciało to bym ci wyłożyła temat na przykładzie mojego męża,któy umarł dzięki lekarzowi w wieku 34 lat, na przykładzie mojej mamy,która była 14 lat leczona na wątrobę, aż przypadkiem okazało się ma tylko jedną nerkę czynną,bo druga zdążyła zgnic, na przykłądzie ojca,któremu lekarz stwierdził początki grypy, a on w ciągu dwóch dni miał 3 zawały i jeden wylew /już w szpitalu,do którego szedł pieszo/...itd.itd.
Więc nie broń tak tego tworu jakim jest służba zdrowia czy to w komunie czy w 55RP.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 23 wrz 2014, 17:07

magda pisze:
Dragonar pisze:Czyżby antysemityzm?


No trafileś jak kulą w płot, ani rasistka ani antysemitka tylko realnie spoglądająca na fakty. gdyby gadka była np o francuzach ,Hiszpanach to byś nie pomyślał, że to jakaś forma dyskryminacji, ale że o Żydach to już antysemityzm taki stereotyp się wytworzył ,że można skrytykować każdą nację oprócz żydów , no ja się do stereotypów nie stosuję, tak już mam. :rogal: Ej zapomniałeś że i po lekarzach też sobie pojechałam czyli że niby nienawiść do służby zdrowia i dyskryminacja lekarzy????????

Jeśli konkretny lekarz postępuje źle, można po nim pojechać. Jeśli konkretny Żyd postępuje źle, można po nim pojechać. Jeśli konkretny Hiszpan postępuje źle, można po nim pojechać. Jednakże, jeśli chcesz pojechać Żyda tylko za to, że jest Żydem, to jest to rasizm.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 23 wrz 2014, 23:26

magda pisze:Żydzi nigdy nie mają problemu z łamaniem wszelkich praw dlatego Bóg ich ciągle karał bo ich wychowywał. Teraz to w wi,ekszości sa ateistami i szerzą ateizm czy to znaczy ze Boga nie ma skoro oni tak postępją;?


Pisząc "Żydzi" miałem na myśli wyłącznie wyznawców judaizmu, a nie wszystkie osoby pochodzenia żydowskiego.

Myślę, że judaistyczna interpretacja może być wartościową pomocą w rozwiązywaniu chrześcijańskich problemów z rozumieniem niektórych zagadnień ST.

Rafi pisze:Ciało zmarłego było tabu w kulturze hellenistycznej i z tej własnie kultury przeniosły się do chrześcijaństwa wszelkie obawy i zakazy.


Słuszna uwaga.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rafi » 24 wrz 2014, 13:36

@kontousunięte1
Błędy ludzi zdarzają się i to nawet często. Czasem maja konsekwencje, czasem nie. Uważam wręcz, że postęp medycyny okupiony jest wielkością cmentarza przyszpitalnego (kiedyś taki cmentarz to była prawie norma).

Faktem jest, że cała 'publiczna" opieka medyczna w Polsce to całkowicie chory system z utrudnionym dostępem do lekarza, do diagnostyki. System w którym nie ma się dobrze ani pacjent, ani lekarz, a tylko "ubezpieczyciel". I tego systemu bronic nie będę.

Ocenianie jednak z jednego worka wszystkich lekarzy, bo kilku okazało się draniami, a w jednym z oddziałów szerzy się korupcja jest rażąco niesprawiedliwe.
Jeszcze bardziej niezrozumiałe jest szerzenie z tego powodu wątpliwości co do transplantologii.

Na marginesie: 55RP to nie mój klimat.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości