Poszukiwania swego miejsca...

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 19 paź 2014, 21:13

Bywałam we Wrocławiu w zborach.
Ty nie możesz sobie, ot, tak wybierać. Proś Boga, aby cię poprowadził. Odwiedź wszystkie, jakie się da, zapoznaj się z nauczaniem i módl się.
Z wymienionych przez ciebie nie odwiedziłam ostatniego - WDJ, bo miałam bardzo daleka, ale teraz podobno spotykają się w dawnym Cuprum. Jak ich odwiedzisz, podziel się wrażeniami.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 19 paź 2014, 21:13

"Panie, gdzie mieszkasz? Chodźcie i zobaczcie."

Tak więc idź, i zobacz:) A potem wybierz tą wspólnotę, w której Jezus jest wyznawany Panem i Zbawcą, a ludzie nie tylko uznają autorytet Biblii, ale i według niej żyją.

P.S.
Który kurs zrobiłeś? Ewentualnie polecam Ci ten:
www.kursy.szukajacboga.pl/odkrywanie-chrzescijanstwa


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 20 paź 2014, 15:19

Studium ewangelii według Marka, ma której opiera się kurs Odkrywanie Chrześcijaństwa, na pewno pomoże Ci poznać, kim jest Jezus i co zrobił dla Ciebie oraz to, kim Ty jesteś i co zrobiłeś.
Środowisko biblijnie wierzących chrześcijan jest nam potrzebne do wzrostu w wierze, ale... wiara bierze się ze słuchania, a tym, co się słyszy, jest Słowo Boże:) Tak więc karm się Słowem, a Pan przyprowadzi Ci braci.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 20 paź 2014, 16:00

kysiumisiu, czy również samodzielnie czytasz Biblię?

Polecam.

Szczególnie jeśli byłeś katolikiem (doktryny narzucone przez kościół i często w ogóle nie sprawdzane na podstawie Biblii przez wierzących). A potem byłeś ŚJ (doktryny narzucone przez Strażnicę często poparte jedynie wersetami, których nikt nie sprawdza czy są wyrwane z kontekstu itp.).
Wielką pułapką dla poszukujących dzisiaj jest szukanie autorytetów i nauczycieli w ludziach i bezgraniczne zaufanie do nich.
Najwyższym autorytetem jest Bóg a nauczaniem treść Biblii - zapamiętaj.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 20 paź 2014, 16:23

O, oglądasz Totalny Atak Waltera Veitha?
Polecam Ci wykłady Rogera Oaklanda i Derka Prince'a. Podobny klimat. Wszystko znajdziesz na YouTube.

A tu masz zestawienie różnych tłumaczeń Biblii na język polski : www.biblia-online.pl


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 20 paź 2014, 17:19

kysiumisiu pisze:W każdym bądź razie jestem skomplikowaną jednostką wierzącą w ufo, kosmitów, i to żeśmy przez nich stworzeni.
W każdym bądź razie szukam zaczepienia w chrześcijaństwie czy to się wzajemnie nie wyklucza, wszak przecież i kosmitów ktoś musiał stworzyć


o, niedobrze, czytalam na stronie poswieconej ufo (ciekawilo mnie wszystko), ze "kosmici" znikaja, gdy sie ich potraktuje imieniem Zbawiciela- ze to zle duchy. I jeszcze: istnieje teoria spiskowa, zakladajaca sztuczna inwazje "kosmitow" jako zwiedzenie w czasach ostatecznych- ciekawe.


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 20 paź 2014, 19:26




Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości