Świętość

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Świętość

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lis 2014, 20:57

Być może zaskoczy Cię wykorzystanie matematyki i sportu do opisania świętości... ale właśnie to robi Krzysztof Pawłusiów w serii 3 kazań o świętości: http://tiny.pl/qv1q4

Ponadto mowa tam jest o tym, czy świętość to ucieczka czy odrodzenie...
Jest tam też mowa o ty... - ale o tym sam/sama posłuchaj!

Zapraszam do podzielenia się wrażeniami z poznanej treści.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 01 lis 2014, 21:08

Świetne i bardzo potrzebne kazanie. Mimo ze powazne i glebokie, momentami zabawne.


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lis 2014, 21:11

Ligia pisze:Świetne i bardzo potrzebne kazanie. Mimo ze powazne i glebokie, momentami zabawne.

Masz na myśli wszystkie 3 kazania czy jedno bo napisałaś "kazanie"?
Dzięki za wypowiedź


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 01 lis 2014, 21:12

Tak, cykl kazan, ale tak napisalam, bo tworzy całość :)


Wiatr wieczorami niósłby po mieście

pieśni grane w dawnych wiekach.

Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,

za domem by szumiała rzeka.

Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,

mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.

Może i dobrze, że człowiek nie wie,

co go czeka.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 lis 2014, 08:16

Jeszcze raz wysłuchałem tych 3 kazań o świętości i myślę, że jest to rewelacyjne rozważenie tego biblijnego tematu!!
Mówca dużo mówi o stawianiu świętości na głowie - tak jak to ma miejsce w katolicyzmie, że świętość zaczyna się od bezgrzeszności...
Na szczęście tłumaczy też, że świętość ma inny początek - ale jaki to sami posłuchajcie, a będziecie zbudowani...

Proszę o wypowiedzi po odsłuchaniu. I szczególnie proszę katolików o posłuchanie bo po co macie stawać na głowie?!?...

Tu link do kazań: http://tiny.pl/qv1q4 [odtwarzanie jest darmowe- trzeba myszką najechać na pole pod datą, z prawej strony, wtedy wyskoczą różne funkcje- wybieramy znaczek odtwarzania].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości