Poszukiwania swego miejsca...

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 01 lis 2014, 21:28

kysiumisiu pisze: mogę do każdego zboru czy jak to tam chodzić tak na luzie bez zobowiązań


Tak jest najlepiej. Moim zdaniem jest wrecz niewskazane angazowac sie od razu.


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
Sage67
Posty: 26
Rejestracja: 02 sty 2012, 23:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sage67 » 01 lis 2014, 23:12

kysiumisiu pisze:Dziękuję Bogu za tą możliwość ponownego wzięcia się za temat tak ważny dla mnie bo przecież chodzi o moje życie.

Jeszcze w ciemności błądzę, swoje za pazurami mam (trwanie w grzechu), ale ufam że po oddaniu się Jezusowi zejdzie mi ten kamień z serca i będę mógł pielęgnować dobroć w sobie...


Tak i to o życie, które nie zakończy się wraz z naszą fizyczną śmiercią... Dlatego, zadaj sobie pytanie, dlaczego szukasz (lub zastanawiasz się nad szukaniem) jakiegoś zboru, zgromadzenia, kościoła, społeczności itp.? Piszesz coś o trwaniu w grzechu, ale skoro zaczynasz zastanawiać się nad sprawami, o których piszesz wcześniej, to znaczy, że Duch Święty zaczyna pracować nad Tobą, a jak mówi Biblia: "Ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie". Gal. 5:17

Jeśli chcesz przestać trwać w grzechu, to najpierw musisz przyjść do Boga, wyznać mu swoje grzechy, prosić o ich odpuszczenie i moc, by już nigdy do nich nie powracać - jednym słowem narodzić się na nowo... Jeśli nie chcesz tego, to prędzej, czy później, znajdziesz grupę jakichś ludzi, którzy w "biblijny" sposób wytłumaczą Ci, że grzech w którym trwasz, nie jest taki straszny, a w zasadzie jest tak nieznaczny, że prawie nie jest grzechem... :-(

Dlatego szukaj takiej społeczności, gdzie w pierwszej kolejności będą mogli Ci pomóc, byś przyszedł do Boga i został jego dzieckiem, a nie członkiem jakiejś denominacji, bo - jak sam stwierdziłeś - chodzi o Twoje życie...


Awatar użytkownika
Dati be Jeszua
Posty: 33
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Haarec hamuwtachat.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dati be Jeszua » 03 lis 2014, 10:39

Chcesz Boga odkryć,doświadczyć,dotknąć i zbliżyć się do NIEGO to najpierw musisz się wyciszyć.
Porzucić na czas jakiś te swoje wędrówki po stronach internetowych i czytanie wszystkiego co Ci wpadnie.
Wycisz się i zanurz się w modlitwie.
Tyle mówisz o tym,że zaczniesz czytać Biblię i nic.A przeczytać ją można wciągu kilkudziesięciu godzin.Pewnie,że czytać ją trzeba ze zrozumieniem z modlitwą i z otwarciem na Ducha Świętego.I takie czytanie wymaga czasu i miejsca.Ale jeśli chce się poznać jej treść to najpierw można przeczytać jednym ciągiem.
A więc wycisz się i zacznij się modlić,żarliwie,gorąco i w skupieniu.

Polecam Cię modlitwie!

Szalom!


Szema Israel,Jehowa Elohim,Jehowa Echad.

Rak Tora we Tanach
krzychiii
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2015, 17:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Medellin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: krzychiii » 12 sty 2015, 15:31

Krzysiumisiu ja osobiscie uwazam ze powinienes pojsc do kosciola bap5ystow. Ja jak mialem 13 lat ciagalem mame po zborach wszelkiej masci. Bylem u zielonych adwentystow lutetran itp i Boga odnalazlem dopiero u baptystow. A takie wspolnoty jak Dla Jezusa czy cos to czasami moga byc sekty a bapptysci sa uznawani za religie :idea: 8-)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości