Duch Święty prawdziwy i sfałszowany

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Duch Święty prawdziwy i sfałszowany

Postautor: Ligia » 10 lis 2014, 16:21

https://www.youtube.com/watch?v=-plyRdR6w-Y

Film o "przebudzeniu energii kundalini" traktowanym jako dzialanie Ducha Świętego.


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 11 lis 2014, 11:37

https://www.youtube.com/watch?v=nI2ffbD8n3k

Ten człowiek mówi z niesamowitą pokorą o zwiedzeniu, jakim jest Ruch Wiary w kościolach protestanckich.
Uwaga na Joyce Meyer, Bena Hinna, Davida Copelanda i innych :!:
To nie Duch Święty, to inny ogień.


Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: niebieska777 » 12 lis 2014, 21:29

to jest straszne... :cry:


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 13 lis 2014, 23:13

W jaki sposób działa Duch Święty? Zajrzyjmy do Ewangelii według Jana.
rozdział 14
16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela5 da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

rozdział 16
7 Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was1. 8 2 On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. 9 O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; 10 o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; 11 wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony. 12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.


Kim jest więc Duch Święty? Jaka jest Jego misja wobec Kościoła, a jaka wobec świata?

Bo to nie tylko ten od "języków", proroctwa, padania, spektakularnych uzdrowień i dziwnych wygibasów ;)


damsem
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z Polski :)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: damsem » 26 lis 2014, 18:40

To straszne że w niektórych kościołach można odczuć straszny nacisk na dary duchowe. Być może właśnie przez bardziej szukanie tych ,,emocji" niż Boga rodzą się jakieś zwiedzenia . To jest ważne ale to nie jest żaden wyznacznik tego jakim jest się chrześcijaninem . Najważniejszy jest Bóg w naszym sercu i miłość .


,,bo prawy siedmiokroć upadnie i wstanie,
a występni w nieszczęściu upadną."

Przysłów 24 wers 16
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 lis 2014, 20:32

Już ten duch kundelini nawet do katolickiego wszedł nie tylko protestanccy chryzmatycy a wszędzie sie zło objawia. jest taki film co mnie wręcz przestraszył

https://www.youtube.com/watch?v=TdBDuvthRAQ


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 26 lis 2014, 21:08

W tym temacie jest taka ciekawa książeczka "Piękna strona zła". Ostatnio przeczytałem ją po raz drugi i po historiach tam opisywanych widzę jak daleko posunięte i podobne do oryginału może być takie fałszerstwo.


damsem
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z Polski :)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: damsem » 26 lis 2014, 21:20

Trzeba bardzo uważać , szatan jest podstępny . Słyszałem kiedyś świetne porównanie .
Jeśli wrzuci się kraba do gorącej wody to szybko wyskoczy , ale jeśli wrzucimy kraba do zimnej wody i stopniowo będziemy podgrzewać , będzie się przyzwyczajać aż gdy wysoka temperatura go zabije . Tak samo jest z darami duchowymi , na początku pewnie działy się jakieś cuda itd. ale niestety doszło do zwiedzenia . Tutaj też dale link .

https://www.youtube.com/watch?v=lx8jDzvRBf4

( UWAGA ) TO nie dotyczy zielonoświątkowców , tylko nikczemny autor to napisał , to dotyczy innego jakiegoś ruchu )

GAL roz. 1 wers 8

Dlatego zawsze , wszystko trzeba oceniać i osądzać w Duchu. Np cuda maryjne itd.


Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


,,bo prawy siedmiokroć upadnie i wstanie,

a występni w nieszczęściu upadną."



Przysłów 24 wers 16
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 lis 2014, 21:22

Przed chwilą znalazłam taki fil ,w którym gosciu tłumaczy jak te cuda się robi i nie jest to zaden duch kundelini tylko trik.

https://www.youtube.com/watch?v=bffI10DDj-c

https://www.youtube.com/watch?v=4DzuIymBU9U

Czy to mozliwe ze nie ma w tym zadnego ducha ?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
damsem
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z Polski :)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: damsem » 26 lis 2014, 21:48

Katolik katolikowi nie równy , takich katolików że naprawdę się modlą , jeżdżą na jakieś wyjazdy tymi różańcami to jest może z 5-10 % .



magda pisze:Przed chwilą znalazłam taki fil ,w którym gosciu tłumaczy jak te cuda się robi i nie jest to zaden duch kundelini tylko trik.

https://www.youtube.com/watch?v=bffI10DDj-c

https://www.youtube.com/watch?v=4DzuIymBU9U

Czy to mozliwe ze nie ma w tym zadnego ducha ?



Ciekawe , może faktycznie to tylko trik ? Po filmiku widać że robi to trochę na pokaz skacząc miedzy ludźmi jak jakiś heros . No ale ja jestem tylko z małego Przemyśla , to Bóg będzie osądzał :)


,,bo prawy siedmiokroć upadnie i wstanie,

a występni w nieszczęściu upadną."



Przysłów 24 wers 16
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 27 lis 2014, 15:09

Od pewnego czasu w moim życiu dzieją się rzeczy dziwne. Przytoczę przykłady:

1. Czytam książkę i nagle skośną kreską podkreślają się słowa związane z czasownikiem "być" (będę, będzie itd.).
2. Otwieram dwie różne Biblie (by ujrzeć co mi Bóg chce powiedzieć) i obie w tym samym miejscu.
3. Myślę o czymś z przeszłości związanym z moim bratem i po kilku godzinach dzwoni brat i nawiązuje do moich przemyśleń.
4. Natrętne widywanie liczb (ostatnio jakby ucichło)

i wiele innych trudniejszych do opisania.

Nie można na 100% powiedzieć skąd to się bierze. Od Dobrego, czy od złego? Są to jakieś doświadczenia duchowe ale źródło pochodzenia pozostaje nieznane.

Nie rozumiem pogoni za darami (zwłaszcza proroctwa). Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności jaka wtedy na człowieka spada. Myślę, że ktoś kto rozpoznaje w sobie dar proroctwa będzie chciał z siebie ten ciężar zrzucić. Będzie tęsknił za prawdziwym życiem, którego piękno tkwi w... zwyczajności.

Takie jest moje zdanie. Mogę się mylić.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 27 lis 2014, 16:10

W temacie tym polecam bardzo mądre kazanie:
http://spolecznosc.wroc.pl/kazania-krzysztof-pawlusiow
Wszystkie są ciekawe, ale mam tu na uwadze to z dnia 23.11 b.r. pt.Duch Święty


Kłodczanka
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2014, 19:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kłodzko
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kłodczanka » 04 gru 2014, 23:37

Klangman pisze:Od pewnego czasu w moim życiu dzieją się rzeczy dziwne. Przytoczę przykłady:

1. Czytam książkę i nagle skośną kreską podkreślają się słowa związane z czasownikiem "być" (będę, będzie itd.).
2. Otwieram dwie różne Biblie (by ujrzeć co mi Bóg chce powiedzieć) i obie w tym samym miejscu.
3. Myślę o czymś z przeszłości związanym z moim bratem i po kilku godzinach dzwoni brat i nawiązuje do moich przemyśleń.
4. Natrętne widywanie liczb (ostatnio jakby ucichło)

i wiele innych trudniejszych do opisania.

Nie można na 100% powiedzieć skąd to się bierze. Od Dobrego, czy od złego? Są to jakieś doświadczenia duchowe ale źródło pochodzenia pozostaje nieznane.

Nie rozumiem pogoni za darami (zwłaszcza proroctwa). Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności jaka wtedy na człowieka spada. Myślę, że ktoś kto rozpoznaje w sobie dar proroctwa będzie chciał z siebie ten ciężar zrzucić. Będzie tęsknił za prawdziwym życiem, którego piękno tkwi w... zwyczajności.

Takie jest moje zdanie. Mogę się mylić.



Pokaż mi przykład zwyczajnego życia chrześcijańskiego. Zwyczajne życie to Dzieje Apostolskie! To co przez 2000 lat stało się z kościołem nie ma nic wspólnego z normą według Słowa Bożego.
Mamy starać się o większe dary, a szczególnie o prorokowanie. Dlaczego? Ponieważ nie ma nic lepszego niż objawienie od Boga co przeżywa druga osoba. Zapewniam Cię, że zwiastowanie jej wtedy ewangelii jest kropką nad i. Ludzie pragną i szukają Boga, ale oni chcą widzieć Boga, który żyje, który jest obecny, zna ich, może im pomóc. Jeśli Jezus przyszedł na świat i jedyne co robił to głosił ewangelię, uzdrawiał chorych, wskrzeszał z martwych, wypędzał demony, to skąd w nas się zrodził pomysł, że my mamy robić coś innego? Jeśli chrześcijaństwo to naśladowanie Chrystusa, to w czym go mamy naśladować, nie w działaniu?

Jeśli chodzi o duchy kundali itd to zadałam sobie ostatnio takie pytanie: czy uważamy, że wierzący może mieć demona, w którego mocy czyni cuda? Jeśli nie, to w jaki sposób ktoś, kto jest ochrzczony Duchem Świętym może jednocześnie działać w innym Duchu.
Jeśli natomiast uważamy, że wierzący może być pod wpływem złych duchów, to pytanie brzmi, jak je można posiąść i czy można je przekazać? Czy modląc się o kogoś w imieniu Jezus można mu przekazać demona lub działać w duchu kundali ?
Ja uważam idąc za Pismem, że światłość z ciemnością nie ma nic wspólnego. Uważam, że ludzie nawróceni i ochrzczeni w Duchu Świętym mają już tylko tego Ducha i chociaż wiem, że mogą mieć też demona, to Światłość jest silniejsza. Nie można jednego zdania wypowiedzieć trochę z Ducha Świętego, a trochę z diabła! Nie umniejszajcie Ducha! Bóg nie pozwala z siebie robić pośmiewiska.
Prześledźcie sobie Stary Testament i zadajcie kolejne pytanie: czy Bóg się zmienił w Nowym Testamencie? Czy Duch Święty się zmienił w Nowym Testamencie ?
Co się działo kiedy Duch Pana stępował w Starym Testamencie ? Dawid tańczył nago przed Bogiem, nie raz stali w zachwyceniu. Prześledźcie te miejsca.
Kto z nas zna głębię Bożą, kto zna głębię Duch Świętego ?
My nie żyjemy sobie na świecie i do świata dostosowujemy nasze pojmowanie. Mamy pojmować duchowo, bo tam jest nasza ojczyzna- w niebie. Ten świat jest duchowy, to co nas otacza, to tylko opakowanie. Czy ja mam świat duchowy ziemskimi oczyma oceniać ?


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 04 gru 2014, 23:47

Czy modląc się o kogoś w imieniu Jezus można mu przekazać demona lub działać w duchu kundali ?

Polecam jeszcze raz książeczkę "Piękna strona zła", jest dostępna na chomiku.
Autorka opisuje tam między innymi w jaki sposób uczestniczyła w uzdrowieniach posługując się mocą demonów, a jednocześnie wierząc, że dzieje się to za sprawą Jezusa. Później się okazało, że Jezus jej wyobrażeń nie był prawdziwym Jezusem.


Kłodczanka
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2014, 19:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kłodzko
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kłodczanka » 04 gru 2014, 23:54

Czekoladowy pisze:
Czy modląc się o kogoś w imieniu Jezus można mu przekazać demona lub działać w duchu kundali ?

Polecam jeszcze raz książeczkę "Piękna strona zła", jest dostępna na chomiku.
Autorka opisuje tam między innymi w jaki sposób uczestniczyła w uzdrowieniach posługując się mocą demonów, a jednocześnie wierząc, że dzieje się to za sprawą Jezusa. Później się okazało, że Jezus jej wyobrażeń nie był prawdziwym Jezusem.


Ja rozumiem, że dana osoba może wierzyć, że robi dobrze, jak np katolicy wypowiadają jedno zdanie do Boga, drugie do Marii. Pytanie jest inne, czy ktoś taki jak ta kobieta, gdyby udzielał Ci chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, to byłoby to w innym imieniu niż my myślimy?
Co z tym wersetem ? "Nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym" 1 Kor. 12, 3.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości